21229
  • peeter22
    #18382
    Vagy ha feladtad Rengarut akkor a kikötőben lévő kocsmában a kocsmáros szól, hogy egy alak keres és elmondja hova kell menni( a kocsmáros) oda mész és levágod az ott álló enyhén "hun" nevű embert úgy is bejutsz...
  • Takanohana
    #18381
    Miért beszélne rébuszokban? Amennyire meg tudom ítélni, nem pontos útmutatást vár, (akkor már haladhatna a végigjátszást kezében tartva is), hanem némi rávezetést, ami alapján rájön magától a megoldásra.
  • Takanohana
    #18380
    Tolvajcéhhez csatlakozni úgy tudsz, ha már nem adtad fel Rengarut, akkor a következő lépés: a piactéren Hakon nevű árus ad egy banditás küldit. Azt oldd meg, aztán vagy rájössz a folytatásra, vagy segítünk.
  • Broafka
    #18379
    csak az a baj hogy egyfojtában kérdez :D
    vagyis, inkább mondjuk úgy hogy rébuszokban beszél :)
  • Esrohnoil
    #18378
    Szerintem meg hagyd, had fedezze fel magának a játékot.
    Majd úgyis kérdez ha elakad. :)
  • Broafka
    #18377
    dehogy is, ne hallgas ezekre az emberekre! :D
    egyébként kár volt csatlakoznod az alkimistához, a legjobb pénz hozó a kovács és az íjász!
    visszatérvén, az ács akkor is megtanítja neked a cuccokat ha megcsinálod a küldiét, vagyis odamész a városban élő két paphoz, vatrashoz, aki megáld, meg a piavtéri Innos paphoz akinek fizetni kell 50 aranyat és akkor megálld, és akkor is bízik benned az ács
    ha sima G2-vel játszol akkor Vatrasnál a kulcsszó:
    MINDIG AZ IGAZAT MONDJA!

    de mivel már bent vagy az alkimistánál ezért most már tényleg nincs más, be kell jutnod a tolvajcéhbe, ha nem csinálod meg, akkor elég nehézkes lesz a játék helyenként...
    szal én azt javaslom hogy vagy kezd újra, vagy tölts be egy korábbi mentést, vagy semmi mással ne foglalkozzál addig amíg benem jutottál a tolvajcéhhez
  • Esrohnoil
    #18376
    Hátt... Akkor marad a tolvajcéhbe bejutás ha tényleg szeretnél zárakat feltörni. :D
    De ne aggódj, oda többféleképp is be lehet kerülni. :)
  • GrimReaper78
    #18375
    Na, azt már elszúrtam, mert egyszer "kiráztam" belőle 100 aranyat :D
  • Szid
    #18374
    van neki egy huga. Ott mellette a házban, akivel ha kedvesen bánsz, segítesz neki....mindjárt kedvesebb lesz
  • GrimReaper78
    #18373
    Megcsináltam minden mester küldetését, és végülis az alkimistához csatlakoztam, tehát már polgár vagyok. Ráadásul a milícia tagja is;ennek ellenére még mindig nem bízik bennem az ürge :\ Leglaábbis legutóbb még úgy volt. Majd visszanézek hozzá még egyszer.

    Amúgy tényleg kár bíznia benne mbárkinek is...
  • Broafka
    #18372
    hupsz, bocsi, egy kicsit hosszú lett :)
  • Broafka
    #18371
    később megtudod tanulni lent a tolvajcéhnél, de ha kezdő vagy, akkor oda bejutni most igazán nehéz lesz, különösen ha nem adtad fel rengarut, mert ha feladod, akkor azonnal megjelenik az ürge a dokkban és rád támad (persze előtte be kell menni a kikötői kocsmába) de mind1, most már válaszd inkább a megérősebb nehezebb, békés utat

    de egyébként szándékozzál emberke lenni, mármint városi ember, mert az jó (hogy Esrohnoil ne kössön belém: mert akkor a gazdag negyedben is terrorizálhatod az embereket )

    a játékban van 5 db céh, ahová jelentkezhetsz dolgozni, van egy csávó (nem jut eszembe a neve) ilyen igazi kereskedő, gyümölcsöket, meg egyéb tök felesleges dolgokat árul
    van az ács, van a kovács, van az íjász, és van a kémikus fazon, de az utolsóval nem kell törődni

    érdemes mindegyik küldiét megcsinálni ha tudod mert fejenként 100 Xp-t kapsz ami akár 500 Xp is lehet így, aztán kapsz még vagy 300 Xp-t ha csatlakozol az egyikhez, és még egyébb kisebb xp-t

    TIPP: kovács egy ork fejszét akar, neveket nem mondok, mert most nem tudom fejből, de van egy íjas csávó a piactéren aki 30 vagy 50 aranyért elmegy veled vadászni, igazán erős, és amit ő leöl az neked jön be xp-nek a végén az orkkal is szembe találkoztok!
    DE: a csávó könnyen meghalhat, úgyhogy akkor gyakran mentsél, és vigyázz rá...


    mindezek után ha csatlakozol az egyik céhhez akkor már bízik benned az ács és megtanítja neked
    kár érte, nem kellett volna bíznia benned :P
  • GrimReaper78
    #18370
    Kitől lehet megtanulni a zárfeltörést? Csak mert az asztalos nem hajlandó megtanítani, amíg nem válok a társadalom példamutató tagjává... az meg nincs szándékomban :D

    Regnarut nem adtam fel, mert amikor a nagy rinyálás közepette kibökte, hogy még tud segíteni, gondoltam, megér egy próbát. Cserébe rendszeresen terrorizálom :DDDDD

    A kikötői őrre meg rágyúrok :P
  • Esrohnoil
    #18369
    Oké, én is voltam így h. berágtam egy halom emberre és kaszaboltam aki elém került. :D
    De ki kell próbálni a játékot más aspektusból is. :)
  • Takanohana
    #18368
    Na pont a kikötői raktár őrét meg kellene verned pedig, úgyhogy próbálkozz. Én pl. addonban (ahol mindenki jóval erősebb) úgy vertem meg, hogy belelőttem 1-2 nyilat, aztán rohantam, és hagytam, hogy kergessen. Mikor feladta és visszafordult, megint belelőttem néhányat, egy ideig eltartott ugyan a dolog, de végül kifeküdt.
  • Broafka
    #18367
    tévedés!
    súlyos tévedés, és rágalom
    én is beleélem magam, csak én imádok rossz lenni, SW-ben is mindig a sötét oldalon mentem, és rengarut nem feladni, hasznos, és még király dolog is :D
    sőt, még a halárust sem adtam fel, muhahahahaaaa
    viszont, egyszer megöltem az összes lovagot, és marha jó buli, lovagonként 400 xp!
    és senkit sem érdekel hogy megöltem őket :D
  • Esrohnoil
    #18366
    Az lehet h. nem éri meg feladni Rengarut, vagyis inkább úgy mondom h. jobban megéri nem feladni. :D
    Viszont én meg szeretek "szerepjátszani", azaz úgy játszok, h. ha nem tetszik ahogy Rengaru viselkedik, v. vmiért ellenszenves, akkor inkább feladom, és nem az fog érdekelni h. mennyire éri meg. Egyszerűen csak beleélem magam a főhős helyzetébe, és abba h. én mit tennék adott esetben ha pl. lovag, v. zsoldos, illetve varázsló lennék.
  • Broafka
    #18365
    nah ez az, amit most Esrohnoil mondott, én is ugyanezt mondtam az előző hsz-emben, csak akkor még nem olvastam végig az ő üzenetét :)
  • Broafka
    #18364
    a zárfertörést azonnal tanuld meg, tök mind1 mennyi lp-be kerül, az kib*** hasznos, és nagyon meggazdagíthat (nem véletlenül király dolog a tolvajlás :P)
    hát igen régen könnyű is volt tolvajkodni (lásd Thief című játék sorozat) nem kellett nagyon sok minden hozzá mint egy kis ügyesség, és zárfeltörő képesség...
    manapság meg már ha nem vágod az infót, nem rázod ki a kisujjadból akkor cseszheted az egészet...
    de ez egy másik téma :)

    visszatérve:
    ez egy szerepjáték, márpedig az ilyen játékokban az a fő hogy sokat kell pofazni
    egyébként nem fogsz tudni minden küldit megcsinálni, mert egyes küldik kiütik a másikat

    és vannak trükköcskék, például érdemesebb nem feladni rengarut, amit gondolom már te megtettél, de az se baj

    ez egy olyan játék amit sokszor kell végigvinni, és javaslot mindig máshogyan, mert minden lépésed máshogy hat a környezetedre!!!
  • Esrohnoil
    #18363
    Hát... arra is van pár alternatíva. :)
  • Broafka
    #18362
    jó... most érted, ha valaki végigviszi azt a küldit akkor tudni fogja, meg ha elolvassa a végigjátszást, persze hogy ott van...
    de ha normálisan akarod megcsinálni akkor így kell megcsinálni, és nem is azért, de akkor még több xp-t is kapsz, asszem

    lehet csalni persze, sokféle képpen, meg leegyszerűsíteni a dolgokat, de ha lehet én azért a normális útvonalat mondanám...
  • GrimReaper78
    #18361
    No, akkor feltétlenül lopnom kell egy térképet :D Csak előbb meg kéne tanulni a záfeltörést, ugyebár :DDD
  • Esrohnoil
    #18360
    Pedig ha veszel térképet, azon mutatja h. épp hol vagy és merre nézel. :)
    Egyébként meg ha végigjátszod vmelyik kaszthoz csatlakozva, utána erős késztetést fogsz érezni h. újra és újra végigvidd, csak másképp mint előtte... úgyhogy én nem aggódnék a helyedben afelől h. nem aknázol ki vmi fontosat, bár az is igaz h. mindig lehet újat találni. :)
  • Randal
    #18359
    kobra223: torrent, max ennyit segítek.

    GrimReaper78: Hidd el, hamar megtanulod a tájat, mert annyit fogsz benne mászkálni meg nézelődni, hogy csak na. Kedvenc időtöltésem volt felmászni a legmagasabb hegycsúcsra és szétnézni. Vagy bárhová utat találni ahol jó a kilátás:)

    Térképet amúgy szerezhetsz talán ingyen is de ebben nem vagyok olyan biztos...

  • GrimReaper78
    #18358
    Nem uncsi a fejlődés, roppantul élvezem a játékot, csak néha frusztrál, hogy minden kis útszéli bandita ronggyá ver :DDDDD -- vagy pl. belefutottam pár goblin csocsóba, gondoltam, gyerekjáték lesz, elvégre a goblinokat hármasával, csuklóból leölöm. Erre az első két suhintással elvert, 15. visszatöltéskor is :DDDDDDDDDDDDD

    Én most játszok először a Gothic-kal, az Oblivionban nem igazán így működtek a dolgok (azt meg a túlzottan gyors fejlődés miatt félbe is hagytam). Ettől függetlenül még az is nagyon jó játék, nem akarok belemenni semmilyen sárdobálózásba...

    Igazából két dolog hiányzik nekem a Gothicból jelenleg: egy térkép (ezt viszonylag könnyű beszerezni online, a játékban viszont nem veszek, mert csóró vagyok), illetve egy iránytű (mondhatják nekem, hogy merre menjek, ha azt sem tudom, merre vannak az égtájak (a játékban :P)) és a játékmechanizmus egy picit alaposabb ismerete, hogy tudjam, mik a korlátok/lehetőségek, mert könnyen lehet, hogy nem aknázok ki valami fontosat.
  • Mr_no_NaMe
    #18357
    Figy küldizgecc és útközbe leölsz minden szörnyet ha nagyon uncsi a fejlődés.
    Én néha rászántam magam egy kis Északi Erdei túrára...léptem 3-4 szintet (szintfüggő) de 2-3at biztos. Szal néha 1 vagy másfél órára rászánod magad a tápolásra és izmos leszel abban a chapterben :)
    Legutóbb úgy vittem végig a Gothicot, hogy a 2. fejezetbe 15 szintel mentem át és kb 20 szintel jöttem vissza vagy asszem 21.
    Szal ölni van mit. Csak kicsit akaródzni kell...de ha túl sokat tápolsz az meg azér nem jó mer túl erős leszel aztán már uncsi lesz főleg mágussal :D
    Taktikázni kell :D
    Bár te inkább csak ölj amennyit csak tudsz ha először viszed végig :)
  • kobra223
    #18356
    azt tudom oldal cimet tudna valaki mondani?
  • GrimReaper78
    #18355
    Egyébként rengeteget dumálok mindenkivel, de eddig csak nem sikerült megtalálni azt a fránya csomagot...

    Mindegy, ez tetszik ebben a játékban, hogy nincs minden az ember szájába rágva.
  • GrimReaper78
    #18354
    Oké, köszi a segítséget neked is, emg a többieknek is. Tudom, hogy nem létfontosságú a küldi, de azért jó lenne megcsinálni (így is vagy még egy tucat megoldatlan sorakozik, azokkal is meg vagyok lőve :D), hogy újabb militia küldit kaphassak. Muszáj fejlődnöm - pedig nem vagyok egy tápolós fajta - mert mindenki legyak, még a kikötői raktár őre is :D
  • Indigo
    #18353
    Internetről.
  • kobra223
    #18352
    hello mindenkinek azt szeretném mégkérdezni hogy honnan tudom letölteni gothic 2 gold editont? mégegyszer köszi
  • Takanohana
    #18351
    Tehát még egyszer, spoiler nélkül. Nézelődj a kikötőben, és nem elsősorban beszélgetni kell itt, inkább keress olyan helyeket, ahol még nem jártál. Nézz be mindenhova, előbb-utóbb meglesz az a csomag. Mellesleg ennél bővebet Dar sem fog mondani.
  • peeter22
    #18350
    De mivel ez a küldi nem befolyásolja a játékmenetet, tehát nemszámít, hogy megvan vagy nincs, ha nagyon nem találod a segítség a #18342-es hsz-em...
  • GrimReaper78
    #18349
    No, akkor valahogy majdcsak meglesz ez. Azért előtte futok még egy kört a kikötőben, hátha...
  • peeter22
    #18348
    Mivel én nem úgy csináltam meg ezt a feladatod, hogy kérdezősködtem az NPC-knél ezrét mást nem tudok mondani. Broafka már leírta, hogy, hogy kell verd el Darr-t Onar farmján ő elmondja hova kell menni..
  • GrimReaper78
    #18347
    No, akkor lehetne még egyszer a swampweed küldetés megoldásához tippet kapni, SPOILER nélkül? Szerencsére nem olvastam még el...
  • peeter22
    #18346
    Ejj tényleg, én hibám!!! Nem olvastam vissza addig a hsz-eket.... Bocsesz....
  • David888
    #18345
    Szeretnék 1fontosat kérdezni: Hogy kell crackelni? mert sikerül, betölti és amikor New Game -t indítok, tölt, tölt és kilép hibaüzenettel: "U:PAR: Class-size not compatible: C_NPC
    CPP-size: 800
    Script-size: 600 ! Köszönöm előre a segítséget! MSN címem: [email protected] ! Segítség!
  • Takanohana
    #18344
    Ez így igaz, de GrimReaper78 direkt kérte, hogy spoiler nélkül, szal nyilván ő akarta megkeresni...
  • peeter22
    #18343
    Az előző üzim GrimReaper78-nak szól, de a kapcsódik a te üzenetedhez.