21229
  • peeter22
    #18422
    Nyugodtan "vedeljél fel" minden erő, ügyesség, élet, mana, növelő varázsitalt. Hisz azért van.
  • peeter22
    #18421
    Hát a G2 goldban bőven 40-es szint fölé lehet menni én olyan 45-47 közt fejeztem be. Én spec megtanultam az erő ügyessgé löttyök főzését. Rajtad áll, hogy mit akarsz. Ha jól ügyeskedsz erő terén a 130-150 elérhető simán, én ügyessgére csak 90-100-ig szoktam gyúrni az már bőven elég.
  • GrimReaper78
    #18420
    Egyébként hányadik szintig lehet eljutni? Csak mert látok a kereskedőknél olyan fegyvereket, amikhez 100 feletti erő kell, én meg 9. szinten még csak 40-nél járok, pedig sokat tápolom az erőt. Vagy vedeljem fel az összes erőnövelő varázsitalt? 8)
  • Esrohnoil
    #18419
    Úgy már nem lenne annyi tolvajkulcsod h. mindent ki tudj nyitni. :D
    Hacsak nem ügyességre gyúrsz. :)
  • GrimReaper78
    #18418
    Köszi a válszokat. A zárfeltörés tehát úgy működik, ahogy gondoltam: a vakszerencse dolga (elsőre), hogy kinyitja-e az ember az adott ládát, nem úgy van, mint az Oblivionban.

    Az .ini buherálásról olvastam már máshol is ,de köszi, inkább maradok az állandó záraknál :D
  • sanyiiiii
    #18417
    hmm ha szivatni akarod magad a zárfeltöréssel akkor kapcsold be az ini fileban a pick lock scramble-t (vagy mi a neve nem tudom pontosan de vmi ilyesmi)
  • Takanohana
    #18416
    Minél magasabb az ügyességed, annál kevésbé fognak törni a kulcsok. De vigyázz, a kiegben vagy erő, vagy ügyesség, mindkettőt nem tudod fejleszteni, ahhoz sosem lesz elég tp-d.

    Zárfeltöréshez az az egyszerű módszer, hogy legyen mindig legalább 10-15 álkulcsod. Láda előtt mentesz, aztán feltöröd. A kombinációt megjegyzed. Ha túl sok álkulcs tört el, akkor visszatöltesz, a kombináció nem változik, kinyitod tehát elsőre, és álkulcsaid megmaradtak. (Némelyik ládában nincs annyi, amennyi a beletört kulcsok értékét fedezné).

    Ja és egy tipp, ha kell sok xp, használd ki Lares segítségét.
  • Broafka
    #18415
    1, a kereskedők szisztémáját nem éehet megváltoztatni, ez van, törődj bele
    2, van ebben is logika, mindegyik ládának ugyanaz a jobbra-balra kódja, mármint, az x ládának jobb-jobb-bal-jobb-bal az y ládának meg bal-jobb-jobb-jobb-jobb-bal

    szal minden ládának megvan a saját kombinációja de a játék folyamán mindig ez is marad
    javaslom hogy írd fel egy papírra hogy később ne azzal szarakodj hogy eltörött a kulcsod
  • GrimReaper78
    #18414
    Kérdés, megint :D

    A kereskedőknél nem lehet valahogy elérni, hogy emberibb áron vegyék meg a ácjgot? Mert elég gáz, hogy mindent a hatodáért veszne kbe. Kivétel a mester, aki ugye tanoncává fogadott. A többiek viszont azt hiszik, hogy én vagyok Ali baba, ők meg a 40 rabló...

    Egyébként 7. szint végén vagyok, kezdek végre belejönni a karddal való hadonászásba, így már élvezetesebb a harc is. Ja, és loptam térképet (ha már megtanultam a zárfeltörést :P), az is sokat számít. Apropó zárfeltörés: van valami logika/módszer, ami alapján a zárakat tutira fel lehet törni (a kattanások nekem egyformának hangzanak), vagy próba-szerencse alapon működik? Úgy értem, ha beletörök egy álkulcsot a zárba, figyelem ,hogy előtte merre kattintgattam, de rá lehet-e jönni valahogy arra, hogy épp' merre kell fordítani az álkulcsot?
  • Belliar
    #18413
    Hát amíg nincs semmi kasztom addigis legyen vmi, adjuk meg a módját:D, jó8
  • Broafka
    #18412
    én soha az életemben nem vettem kardot, ruhát meg aztán végképp nem, vagy loptam valahonnan, vagy szépen mentem "a story ruhákban" a kaszt ruhákban... :)
    na mentem tentézni jó8
  • Belliar
    #18411
    Mindegy akkor feladom Sharat, és legalább majd nem gyűlölnek az emberek!És gazdagabb leszek egy szar karddal:D!Most egy 25-öt sebző kardom van, hirtelen nemistom a nevét!De most gyűjtöm a pénzem, egy normálisabb göncre, jó lenne már páncélt viselni, nem a paraszt ruhát:D
  • Broafka
    #18410
    egyébként Canthar ilyen téren átvág, mert nem kapsz tőle asszem semmit, vagy lehet hogy ad, de az egy rozsdás szar kard lesz, de véleményem szerint Sarah feladásával még mindig jobban jársz...
  • Belliar
    #18409
    Canthar is azt mondta hogy kapok tőle majd egy nagyon jó fegyvert ha megcsinálom neki hogy feladom Sharat!Egyébként már nagyon sokszor végigvittem ezt a játékot, de kb 1 éve játszottam vele utoljára, és nemtudom hogy de mindent elfelejtettem, biztos a sok WoW-tól:D
  • Broafka
    #18408
    ha gonosz akarsz lenni (már pedig gonosznak lenni jó) akkor add fel Saraht, egyébként érdemesebb feladni Sarah-t mert ha Canthart adod fel akkor ugyan Sarahtól kapsz egy fegyót, viszont később senki sem fog téged szeretni Canthar kiszabadul, és 500 arany ellenében megszünteti a rossz pletykákat rólad...
    végeredmény képpen Sarah így is úgy is a börtönben végzi...

    szóval érdemesebb feladni Sarah-t
  • Belliar
    #18407
    Kedvet kaptam újra a játékhoz!És 1-2 órája neki is láttam, már 3 szintes vagyok, és letudom nyúzni az állatok bőrét, + van még 15 erőm, eddig ennyit fejlesztettem a karimon!Most azt nemtudom hogy Sarah-t feladjam-e, vagy inkább köpjem be Chantart!És még nem vagyok polgár, szóval jósok wuestem van most, mert felvettem mindenkiét!Úgyhogy most állok nekik!
  • Broafka
    #18406
    szerintem úgy logikusabb lenne ha kisodródunk, kakor még azt is eltudnám képzelni hogy beverte a fejét valahova és ezért felejtett el már pár dolgot így a történet kezdetére...
  • Ottto
    #18405
    Állítólag kikötünk, és nem "kisodródunk". Bár kitudja (:
  • GrimReaper78
    #18404
    Jaaaa, akkor jóval kezdtem, ha a kieg. nehezebb :P Csodálkoztam is, hogy miért ilyen brutál nehéz :D A rapír felkötés tényleg eszembe juthstott volna, de most már mindegy :P
  • Randal
    #18403
    Vagy éppen az lesz mint amit a 2 végén jósolnak:)
  • peeter22
    #18402
    Főhősünk most nem sziklatámadás áldozata lesz a G3-ban, hanem átok, legalábbis mintha ezt olvastam volna valahol. Miután kiköt hajójával az első misszió alatt, egy fekete mágus megátkozza vagy mi, és ezért lesz megint gyengus...
    Valami ilyenre emlékszem.
  • Takanohana
    #18401
    Hohó! Nekem csak most esett le, hogy te a kieggel játszol. Na akor már érthető, hogy miért nyom le mindenki, a kieg jóval nehezebb, mint az alapjáték. A rapiert pl. megoldhattad volna úgy, hogy az egyiket az oldaladra kötöd, akkor már csak egyet tudsz eladni/odaadni.
  • Esrohnoil
    #18400
    De le lehet egyet is tenni. Pár napja mintha írta is volna vki h. hogyan. Vagy itt, vagy a Gothic fórumban.
  • peeter22
    #18399
    De mért akarod lerakni???? Add el azt amiből több van... pénz kell nem kevés.....
  • GrimReaper78
    #18398
    Az oké, de ha *kettő* van belőle, és én csak az *egyiket* akarom lerakni, azt nem lehet megcsinálni :D

    Értem én, hogy a Gothic lényege az állandó főhős, na de már megint a fejére esett valami? :D Természetesen még nem tudom, mi a 2. rész vége - LE NE ÍRJA VKI!!! :DDDD -, de akkor is furi nekem. Mindegy, ezen nem veszünk össze ;)
  • Esrohnoil
    #18397
    Nem kell eldobni semmit.
    Ha nagyon szem előtt van nálad vmi, akkor tedd addig egy ládába a cuccot. Meglesz az később is. :)
  • Esrohnoil
    #18396
    Gothicnak pont az a lényege h. ugyanaz a hős. :)
  • GrimReaper78
    #18395
    Csak az az egy bajom van a Gothic 3-mal, hogy már megint ugyanaz lesz a főhős. Egy kicsit erőltetettnek tűnik így első blikkre, hogy már megint amnéziában szenved. Az meg, hogy nem totál nulláról kezdünk, hááááát... legalábbis érdekes. Ettől függetlenül nagyon várom!

    Jah, meg a harcrendszer lehetne egy picivel könnyebb/intuitívebb...
  • GrimReaper78
    #18394
    Ott volt a füves csomag :D
  • GrimReaper78
    #18393
    Párszor jól jött volna, pl. a vörös csuhás pap megnézi az erszényt, és a benne lévő stex arányában vesz el. Nomármost ha csak 50 aranyat hagytam volna benne a 200 helyett, akkor csak nem veszi el mind az ötvenet... Üres zsebbel meg ad 20 aranyat ugyan, de nem áld meg.
    Aztán amikor megtaláltam a banditák rapírját, amibe az "F" van belevésve (mindjárt kettőt is), akkor az egyiket adtam volna csak vissza Francesco-nak, a másikat meg megtartottam volna, tárgyi bizonyíték gyanánt, hogy ki tudjak szúrni vele :P Vagy ne akarjak ekkora szemét lenni? :DDDD
  • Broafka
    #18392
    jah, nagyjából nálam is ez volt :)
  • Takanohana
    #18391
    Arra ma még nem jártam, de most bepótoltam. Semmi újat nem mondott, de a nyálam azért csorog.
  • Broafka
    #18390
    hát, játékok rovatban G3 cikk!!!
    erre itten, szemed nem szúrja ki :D
  • Takanohana
    #18389
    Melyik cikkre gondolsz?
  • Broafka
    #18388
    jah igen, a zsebmetszés, nah azt is érdemes megtanulni, hidd el ;)
    minden zsebmetszés xp, és idővel nő, van hogy 200 Xp-t is kapsz asszem egy zsebmetszésért, ha nem többet [rég játszott a játékkal]
  • Takanohana
    #18387
    Az se kutya, hogy a zsebmetszést csak a tolvajcéh tanítja.
  • Broafka
    #18386
    láttátok a G3-as cikket? :D
    jéééj, már alig várom, októberben remélem már kijön, azt fogom kérni szülinapomra :D
  • Takanohana
    #18385
    Na és mit találtál a raktárban?

    Amúgy egyesével nem lehet ledobni cuccokat, de egyáltalán nem kell ledobni semmit. Ha nem kell valami, add el.
  • Broafka
    #18384
    1, tanuld csak meg a zárfeltörést hasdznos
    2, szerintem kitudod dobálni, bár még nem próbáltam, inventory sosem telt be nálam, ami nem kellett azt inkább eladtam, az is pénz, és a játék végére fog kelleni a pénz...
    3, nem számít hogy mi vagy vagy ki vagy, a tolvajcéhbe akármikor be tudsz menni CSAK: ha nem dobtad fel rengarut, ügyelj rá hogy mást se nagyon dobjál fel, legalábbis addig amíg nem jutsz be a tolvajcéhbe...
    tolvajcéhbe kicsit nehézkes bejutni, de annál királyabb odabent ;)

    Tipp: a tolvajcéhes emberek is adnak neked küldit, érdemes megcsinálni...
    továbbá az egyik emberke hord magánál egy értékes kulcsot, ha minden küldivel készen vagy, javaslot levágni őket, fejenként 400-500 xp!
    DE: érdemes inkább lenyilazni őket, NAGYON KEMÉNYEK!
  • GrimReaper78
    #18383
    Na, zárfeltörést meg tudom tanulni immár, amint lesz megint 10 learning pointom :P

    Kérdés: egyesével nem tudom ledobálni a földre a cuccokat? Mármint ha vmiből több van.

    Tolvajcéh azt hiszem bukta amúgy, mert ugyebár az alkimistánál, illetve a milíciánál vagyok :D Jaaa, és 3 tűzlabda meg 4 tűznyíl után siekrült kinyírni az őrt a raktárházban :DDD