21229
  • GrimReaper78
    #18462
    Ha majd csatlakozok a Vízmágusokhoz, akkor ugye nekem is tanítanak mágiát? Vagy varázsolni csak akkor lehet (nem tekercsekből), ha Tűzvarázsló vagyok?
  • Broafka
    #18461
    lehet hogy könnyű, de szórakoztató, és végülis, annyira nem vészesen könnyű, szerintem király, és letudod úgy írtani az egész térképet...
  • sanyiiiii
    #18460
    elméletileg a jeges sárkány a legerösebb a 4 közül de a 6. fejezet tüzes sárkánya erösebb nála
    a hüllőemberekhez : nem mindenki szart a fejedre, de ugy tul eccerű(kipróbáltam):D,én sima gyepálással szoktam lenyomni őket.
    sárkányok ellen meg a legkönnyebb dolga a mágusoknak van, bár mint párszor már leírtam elég mana itallal és egy goblin skeleton rúnával bármit ki lehet nyirni:D
  • Broafka
    #18459
    a mocsári sárkányt azért is könnyebb volt kinyírnod mert az a leggyöngébb az összes közül, a legerősebb meg a tűz sárkány (asszem)
    javaslom egyébként a varázslatokat, azzal lődd, de a legjobb, ha idézel egy csontvázat (akkor ő a segítség) és míg a sari a csontit öli, addig te meg a sarit ölöd, egyébként 1 démon simán legyak 1 sárkányt...

    a hüllő embereknél nem tudok neked segíteni, mert az én támadás teknikám elég speciális, és vagy 50X leírtam már de mindenki szart akkor a fejemre, nekem könnyű volt, lvl1-esen kinyírtam egy trollt...

    szenvedjetek!
  • Broafka
    #18458
    detto
  • Toroco
    #18457
    én most ott tartok, hogy sárkányokat ölök. a mocsárit hamar legyaktam, mert volt segítség. most próbálkoztam a kösárkánnyal, de öt nembirtam megölni, ya, mege azt a sok hüllöembert sem. az a fura hogy mikor a várba értem, és elmentem körülnézni akkor megöltem egy hüllöembert közelharcban, most meg hogy asszem 26os szinten vagyok, több erővel, meg jobb harci tudással elég jól lesebez egy is. Na szal az a kérdésem hogy a többi sárkánynál nem lesznek segitségemre a sárkányölők? mert ennél a sárkánynál, csak félútig kisért a fickó.
  • Toroco
    #18456
    én most ott tartok, hogy sárkányokat ölök. a mocsárit hamar legyaktam, mert volt segítség. most próbálkoztam a kösárkánnyal, de öt nembirtam megölni, ya, mege azt a sok hüllöembert sem. az a fura hogy mikor a várba értem, és elmentem körülnézni akkor megöltem egy hüllöembert közelharcban, most meg hogy asszem 26os szinten vagyok, több erővel, meg jobb harci tudással elég jól lesebez egy is. Na szal az a kérdésem hogy a többi sárkánynál nem lesznek segitségemre a sárkányölők? mert ennél a sárkánynál, csak félútig kisért a fickó.
  • Toroco
    #18455
    erre én is rájöttem, mindig igy csaltam 10esével az orkokat a feljáróhoz :D
  • Toroco
    #18454
    az nem számít ha milicista vagy, attól még lehetsz a tolvaj céh tagja, és nem is kell lebuktatni őket hogy beléphess.
  • Broafka
    #18453
    az a legjobb amikor kiegben eléred a 90-es dexet :D
    nagyon király nagyokat ugrik, csak az a baj hogy felállni nem tud jól, és ezért a végén kicsit lelassul de király gyors :)
  • Mr_no_NaMe
    #18452
    nm ^^

    Cairass: Végülis akkor ja...de ha akrobatika vagy gyorsasági ital van akkor az a legjobb :o)
  • zizz21
    #18451
    Na meglett a tolvajcéh! :D Csatlakoztam is gyrosan! :p Köszi a segítséget!
  • Cairass
    #18450
    Attól függ hol ugrasz és hogyan. Ha dombról lefelé, akkor nem lassulsz és nő a távolság is köztetek.A G1-ben és a G2-ben is bejött nekem.
  • Mr_no_NaMe
    #18449
    Ha ugrasz akkor csak lelassulsz azt megcsapnak :)
    Amúgy meg jah :)
  • Cairass
    #18448
    Én csak futottam, mint állat, futás közben pedig ugráltam.
    Mondjuk 38. szinten már nincs miért futni...
  • Broafka
    #18447
    én is akkor jöttem rá amikor először játszottam vele, marha egyszerű, ha futsz egy ork előtt van úgy hogy automatikusan úgy üt hogy közben elkanyarodik élesen, én így jöttem rá hogy hoppá ha kanyarodok akkor ő is kanyarodik az ütésnél...
  • GrimReaper78
    #18446
    Őőő... erről nem tudtam, de mint korábban mondtam, most játszok először a Gothic-kal :D

    No, majd kipróbáljuk ;)
  • Broafka
    #18445
    szerintem ez nem nagy találmány, vagy igen?
    erre én is rájöttem már rögtön az elején
    de szerencsére az alap G2 irányítás beállításánál egy kicsit bugos, és ott is lehet trükközni, és úgy sokkal királyabb lesz a gáme

    sajnos a G3-ban ezt biztos kijavítják majd :_(
  • Broafka
    #18444
    ezt én is ismertem, így jutottam be a várba!
    és még most is használom!
  • Mr_no_NaMe
    #18443
    Ősi trück és nemhiszemel, hogy csak én ismertem mer ez nemigaz :D
    Szal:
    Mikor kergetnek az ellenek akkor az egeret rángasd jobra balra és úgy fuss egy irányba. Mivel az ork csap és ugye te mindig rángatod az egeret ezér kitérsz előle. Akár át is mehet rajtad a fegyó, de nem fog sebezni... én asszem már az első végigjátszásnál rájöttem erre. Nagyonhasznos tud lenni :)
  • GrimReaper78
    #18442
    Rendben, kösz, akkor jól gyanítottam.

    Amúgy most úgyis a várba próbálok bejutni a Valley of Mines-ban, hááát, eddig levertek az orkok, mint vak a poharat, hiába próbálok hátulról besettenkedni :D
  • Mr_no_NaMe
    #18441
    Jah...asszem még ő fog leszólítani, hogy keressett valaki és találkozni akar veled.

    GrimReaper: Nagúr el fog hajtani ha milíciásként mész hozzá..Alrik kardja pedig nem tartozik a tolvajcéhs bejutósküldikhez :)
  • Broafka
    #18440
    de szépen fogalmaztál :D
  • sanyiiiii
    #18439
    a tolvajokhoz egyszerübben is be lehet jutni,csak fel kell adnod valakit,perse ekkor minde segitségükérrt komoly ellenszolgáltatást kérnek
  • GrimReaper78
    #18438
    Vagy Jorától meg kéne venni annak az ipsének a kardját is? Bár nem értem ,ez miféle összefüggésben lehetne a tovlajcéhhel :D
    Hakonnak amúgy már segítettem, elnáspángoltam a banditákat.
  • GrimReaper78
    #18437
    Hát, nekem egyik sem ad küldetést! Nagur ráadásul állandóan elhajt, hogy hagyjam békén :\ Amúgy a milícia tagja vagyok, de még nem koppintottam a tolvajok orrára, azt a zsebtolvaj fickót is végülis hagytam futni.

    A kikötő mellett megvan ugyan a rejtett bejárat, de nincs kulcsom hozzá, feltörni meg nem lehet. Mármint a zárat :D
  • zizz21
    #18436
    Háát asszem ezek stimmelnek.Megcsináltam jora küldetését is,Hakanét is,meg Nagurét is és egyiket sem nyomtam fel,és csak ezután lettem a milícia tagja. Szal akkor most menjek újra a kocsmába és kérdezzem a csapost,h miz,ugye!?
  • Mr_no_NaMe
    #18435
    Előszöris ha már a milícia tagja vagy, de még NEM csináltad meg a kocsmában Nagúr küldetését és már annyira bennevagy, hogy a semleges állást visszatölteni már nem lenne kedvező akkor szerintem ne is olvasd tovább...
    Szóval a piactéren beszélgess az árusokkal (asszem Hakonnal és Jorával kell a fegyverárus meg a...szal Jora :))
    Szal ezekkel kell beszélni és segíteni bújukon bajukon :)
    Mind 2 küldiben vmi tolvaj vagy bandita a hibás, de ott lesz a lehetőség, hogy segítesz a tolvajoknak lelépni vagy a börtöntől megmenteni(banditákat azér meg majd kell ölni:O)
    Asszem csak 3 küldi van. De ezt a hármat tényleg úgy csináld, hogy a tolvajoknak segíccs. Aztán mennyél el a kocsmába (itt lesz a 3. meló) és kérdezd a kocsmárost, hogy tud e vmi "speciális" melóról. Odairányít a széken üldögélő Nagúrhoz és vele kell elbeszélgetni a teljesítendő munkáról. Ha miliciás vagy akkor valszeg nem fog veled szóbaállni, DE ha az előtt beszélsz vele mielőtt csatlakoznál a milíciához akkor tiéd a terep. Ha mind a 3 küldi megvan akkor 1-2 nap múlva ugorj be megint a kikötői kocsmába egy sörre és beszélgess el a kocsmárossal...
  • sanyiiiii
    #18434
    keresgélj a kikötö környékén csatornába bejáratot és találsz majd valami érdekeset
  • GrimReaper78
    #18433
    No, ez engem is érdekelne, hogy milicistaként hogyan lehet a tovlajokhoz csatlakozni. Vagy egyáltalán rákérdezni a létezésükre. Mert Andre adott egy ilyen küldit, hogy leplezzm le a céhet, viszont senkivel nem tudok erről beszélni, még nem milicista gúnyában sem :|
  • sanyiiiii
    #18432
    hmm tolvaj beépülve a milicisták közé:D , bár én egyedül tüzvarazsloként tolvajkodtam , jo kis filing mindenkit kizsebelni amikor mindenki a sziget legbecsuletesebb emberei közt tart számon:D
    most viszont fejembe vettem hogy összedobom kb a legnagyobbat ütő karit. azon alapulna a dolog hogy csak a legfontosabb dolgokat tanulom (kétkezes maxra, azis ugy hogy kötáblával+könyvvel pont kijöjjön ,egykezes ugy hogy 60-as meglegyen +skillt ado fegyverrel és gyuruvel a 2kezes tanulasa miat ,zártörés, sarkany pikkely, vér ,kovácsolás, nyuzás) +alkímia és kőtábla olvasás , a többi mind erőre és csak utána jönnek az erő táblák és lötyik. elméletileg ezzel joval 200 fölé kéne tudnom vinni az erőt. a végcél egy ahhoz közeli állapot a 6. fejezetben amit sikerült kisajtolni sima g2-ben kétkezessel hogy sima ork egy ütés , elit kettő. természetesen mindennemű csalás nélkül. simában megvolt 208-as erő, 105% kétkezes(tudom lol:D). jah és persze sárkányvadász!
    ezt sikerült jo hosszu lére ereszteni , bocsi érte.
    all comments appreciated!!!
  • zizz21
    #18431
    Sziasztok! Ott tartok,h most lettem a milícia tagja. A gondom,h nem találom a tolvaj céh-et. Hol és hogy lehet oda csatlakozni v kit kell keresni??? Van egy ajtó a kikötő északi részén lent a stég alatt,de nincs nyitva,van köze annak ehhez? Köszi!
  • GrimReaper78
    #18430
    És ezt miért ide írod?!

  • bali1213
    #18429
    hali nagy segitség kéne!!
    az asterix and obelix xxl2-őhőz kellene leirás nagyon fontos előre is kősz
  • GrimReaper78
    #18428
    Hát igen, ennek fényében érdemes a 60-at "saját erőből összehozni", és utána mágia révén növelni tovább.
  • Takanohana
    #18427
    El kell döntened a dolgot. Vagy megcsinálod az erő löttyöket és megiszod minél hamarabb, vagy kivársz velük. Első esetben könnyebben tudsz most haladni, később viszont jóval több tp kell majd, ha erőt akarsz növelni. Ha kivársz velük, akkor most nehezebb lesz, viszont kicsit később magasabb erőt érhetsz el könnyebben. Ez így most nem valami érthető, mi? Az erőért fizetendő tp egyre emelkedik. 0-30 erőért egy az egyben kell még fizetni, de 30-60 között már kétszeres az ár. 60-90 között háromszoros, 90-120 között négyszeres, 120 felett meg ötszörös.
    Most ugye 40 az erőd. Ha tudsz még 20-at hozzátenni löttyökből, akkor a következő fejlesztés már háromszoros áron lesz. Én speciel mindig megpróbálom a 60-at elérni minden egyéb tápolás nélkül, aztén jöhetnek a löttyök meg a kőtáblák.
  • peeter22
    #18426
    Idővel megéri az a 20lp. csak gyűjtsd a királyszárat (erő lötyi) meg a goblin bogyó (ügyesség lötyi) + lab üveg + földi gyopár. De még ráérsz megtanulni. Elöbb inkább kard meg íj vagy nyílpuska.
  • GrimReaper78
    #18425
    Jah, feltűnt, hogy 40 környékén már kétszer annyi minden egyes pont. Az erőital viszont ha jól emlékszem, 20, ami elég gáz...
  • peeter22
    #18424
    Tény 15lp. emlékeim szerint, de az erő és ügyesség tanulása is nő csak 30-ig 5 lp utána 10 majd 15 szal érdemes megtanulni a löttyöket...
  • GrimReaper78
    #18423
    Oké, csak megijedtem, hogy mondjuk 15. vagy 20. szint a plafon. A löttyfőzést én is meg fogom tanulni (ezért is csatlakoztam az alkimistához), de bazi sok LP-be kerül, sajna :\