21229
  • GrimReaper78
    #18508
    Hehh, nem rossz. Majd élek vele, köszi a tippet :P

    Igen, még a harmadik fejezetet taposom, de közben párhuzamosan a kiegészítő földrészén is kolbászolok.


    Megint kérdés: az Eye of Innos-t megjavíttattam; most akkor ki és mikor fogja feltölteni? Mert Vatras tojik rá, még csak párbeszéd-opicóként sem lehet megemlíteni neki. Korábban azt mondta, hogy addig nem segít, amíg le nem váltja valaki. Na de a vízmágusok most az elfeledett kontinensen kevernek. Akkor előbb ott meg kell csinálnom mindent, hogy valaki visszamenjen Khorintisba?
  • Toroco
    #18507
    nekem most majdnem 50k aranyam van, és én tudok zsebmetszeni, de nem csináltam, csak olyanoknál, mint Sylvio meg bandája, szal aki ellenségem, egyszerü parasztoktól meg a szegényektől semmiképpen nem loptam.

    van egy trükk sok pénz szerzésére, gondolom elmondhatom, mivel én is a fórumban hallottam. most gondolom még a harmadik fejezetben vagy. a várban van egy Sengrath nevü lovag, akinek tudsz eladni. mindent neki adj el amit elakarsz adni! És mielött a napkörhöz mész menj vissza a várba és mindenedet add el neki amid van és nem kell közvetlen. szal éppen használatos fegyverek lövedékek, rúnák, és némi gyógyító maradjon nálad. Mielött vissza mennél a várba a városban majdnem az öszes aranyadért vegyél nyilakat, vagy tüskéket, ezeket is add el Sengrath-nak. Az a trükk hogy a negyekik fejezet elején meghal, és udar elküld hogy keresd meg, és mikor megtalálod a hulláját, akkor minden cucc nála van, amit eladtál neki. mindent elveszel tőle és eladod ujra a felesleget. jó mi?
  • GrimReaper78
    #18506
    Aha, köszi a válaszokat mindkettőtöknek.

    Sárkányölésről még szó sem volt, de egyelőre nem is erőltetném, még az orkokat is csak egyesével győzöm :\ Pedig az a rúna jól hangzik, de hát akkor várnom kell. A kard meg jó lenne, na de összesen 7K arany?! Bakker, 17K-m van 21. szinten, pedig mindig, mindent eladok (zsebmetszést meg egyszerűen nem tudom kitanulni, még csak nyomára sem akadok a tovlajcéhnek, még civil ruhában sem beszélnek róla nekem); szóval azért a fél lóvét elverni egy fegyverre... hááát, nem tudom. Van esetleg pontos statisztika róla? :D
  • Takanohana
    #18505
    Következő rúna akkor esedékes, ha fejezetet léptél. Ha átmész a Bányavölgybe sárkányt verni, azonnal gyere is vissza a rúnáért, aztán menj át megint.
    Vedd csak meg Haradtól azt az ércpengét, csak döntsd el, hogy egy- vagy kékezes kell, mert csak egyet lehet venni. A felszentelés sokat dob majd a tulajdonságain.
    Ha most kevés a pénzed, mit szólnál zsoldosként, ahol egy vért 12000, azaz tizenkétezer arany?
  • Toroco
    #18504
    kipróbáltam a csontvázas dolgot amit javasoltatok a sárkányokhoz. viszont a jégsárkány igy is nehéz volt. kb a fél élete megvolt amikor megölte a csontimat, utána meg már szinte mindig hátra lökött. ti próbáltatok már egy sárkányt megölni a szent nyil rúnával? én megtettem, iszonyat sokáig tart. :D
  • Toroco
    #18503
    szerintem a rúnákat fejezetenként kapod, de nem biztos. addig csak az első rúnákat szereztem meg. a szent nyílk elég jó orkok és hüllőemberek gyilkolására. 2 lövés a hüllőember, 3 az elit ork.

    a második kérdésre nemtom a választ.
  • GrimReaper78
    #18502
    Hmm, még egy kérdés. Illetve kettő.

    1) Mikor kapok újabb paplovag rúnákat? Csak mert hiába megyek vissza Albrechthez, folyton azt hajtogatja, hogy még nem vagyok méltó az újabb rúnára. Először azt hittem, szintfüggő, de már 3 szintet is léptem azóta, hogy megkaptam a fény rúnáját. Szóval ez mihez van kötve?

    2) Érdemes-e a városi kovácstól megvenni a paplovag mágikus kardot? Alapban nem túl nagy szám, de lehet rajta csiszolni? Mármint lényegesen fel lehet-e javítani? Tudom, hogy ott van a kard megszentelése, de az baromi drága. Ha kitanulom a kovácsmesterséget, akkor tudok én magam is finomítani a pengén?
  • GrimReaper78
    #18501
    Oké, köszi a választ.
  • Takanohana
    #18500
    Utóbbi. Nen lesz túl sok rúnád, de elég ütősek. És nem utolsósorban nem visznek sok manát. Mágus jobb rúnái eszik a manát. Igaz, mágus meg arra is gyúr.
  • GrimReaper78
    #18499
    Oké, időközben megvolt :D Király ez a lovagi páncél, végre nem büntetnek le annyira a Seeker-ek, no meg úgy általában véve életképesebb a karakterem harcok során :)

    Amúgy paplovagként én is megtanulhatok rúnákat készíteni, vagy mindig az a fószer a Városházán ad majd egy-egy rúnát?
  • Takanohana
    #18498
    A 3. fejezetben, ha már kiszabadítottad Bennettet, beszélj Lord Hagennel, és kinevez.
  • GrimReaper78
    #18497
    Hogyan, s mikor lehetek paladin? Csak azért kérdezem, mert városőr vagyok, de jó lenne már a rúnamágiát is használni, és az ugyebár a tűzvarázslón túl csak a paplovag JK kasztnak engedélyezett. Ha jól tudom.
  • kobra223
    #18496
    köszi a segítséget

  • Takanohana
    #18495
    Melyik részét? Három feladatot kapsz a három főmágustól. Először is szerezz egy altatás tekercset és a pincében altasd el, aki a szent kalapácsot őrzi, és rögtön lopd is el a kalapácsot. Ezzel majd elintézed a mágikus gólemet, ez kell Serpentesnek. Aztán menj tovább ezen az úton, ja a tavernától Dragomir tábora felé indulj, úgy jutsz a gólemhez. Az út végén Grimbald után lesz egy függőhíd, azon menj át, és a mögötte lévő völgyben keresd meg a bejáratot egy barlangba. Itt lesz egy láda, és benne egy üres rúnakő. Ez kellet Pyrokarnak. Ha visszajöttél a kolostorba, Hyglas megtanít tűznyíl rúnát készíteni, és ha kész van, akkor Ulthar is boldog lesz. Ezzel kész a vizsga, felavatnak.
  • kobra223
    #18494
    hello tűz mágus akarok lenni tudna segíteni valaki hogyan csináljam meg a vizsgát?
  • GrimReaper78
    #18493
    Na, ezt jó tudni, akkor a legközelebbi adandó alkalommal elintézem a fickót :D

    Most a kieg. fölrészen vagyok, nagyon bejövős. És végre le tudtam ynomni egy orkot is! Wááá... :D Kicsit szokatlan az eddigi RPG-k alapján, hogy ez csak 17. szinten sikerült, de jobb későn, mint soha ;)
  • Toroco
    #18492
    nyugodtan csinálhatod úgy is hogy kifizeted a 2000 aranyat. én azt csináltam, hogy fizettem, és pont úgy áltam az ajtóba hogy netudjon elfutni a fickó, amikor elfutott volna a csávó altató varázslatot küldtem rá, aztán elkezdtem verni, és máris visszakaptad az aranyad. de az sem gáz ha elfut, mert meglehet találni az első banditák barlangjában, és ott is megverheted. szal a pénzedet minden képpen visszakapod.
  • Toroco
    #18491
    én nem játszottam a githic1 el, de ezt az irányítási rendszert hamar megszoktam. az első 10-15 ellenfél után már biztos menni fog.
  • GrimReaper78
    #18490
    Nincs mit ;) Én is úgy voltam vele, hogy na jó, itt a nagy nyári pangás, adjunk még egy esélyt a Gothic 2-nek... aztán 2 hete nem igazán tudok leszakadni róla :DDDDD
  • 3P
    #18489
    Köszi a bíztatást megpróbálom majd újra.
  • GrimReaper78
    #18488
    Bocs, még annyit, hogy (és spoiler nélkül, ha lehet) mi más módon tudom még kiszabadítani a kovácsot? A tolvajok céhéhez egyszerűen nem tudok csatlakozni, és mivel milicista vagyok, a "szöktetés a szerájból" típusú megoldás is bukta :D Csak az aggaszt, nehogy idő előtt fellógassák az ipsét :D
  • GrimReaper78
    #18487
    Őszintén szólva én is ugyanúy voltam a Gothic-kal, mint te. Engem is iszonyúan friusztrált a harc, és ezért irtó gyorsan abbahagytam a játékot. Most viszont adtam neki még egy esélyt, és miután beletanultam a harcba, rendkívül élvezetes a játék. Szóval csak azt tudom tanácsolni, hogy légy türelmes, gyakorold a harcot a gyenge ellenfeleken, illetve tapasztald ki, hogy melyik, hogyan támad, és nem fogod megbánni.
    Az általad említett "könnyítés" igazából nehezebb, szerintem, mert úgy pluszban két gombot kell nyomni ahhoz, hogy oldala is csapj, ne csak előre. Először én is úgy játszottam, aztán visszatértem a G1-es harcrendszerhez, és azóta úgy nyomom; sokkal könnyebb, miután beletanulsz. Persze ezt egyéne válogatja.
  • GrimReaper78
    #18486
    Köszi szépen a válaszokat!
  • 3P
    #18485
    Sziasztok!

    A tanácsotok, illetvea segítségetek kérném.
    Szóval a sztori és a az eddig olvasottak alapján nagyon érdeklne a gothic 2. Az 1. részt próbáltam, de finoman fogalmazva ultra béna voltam a harc terén, egyszerűen nem érzem. Olvastam, hogy a 2. részben van egy harc könnyítő. A kérdésem az volna, hogy ez mennyit segít, illetve milyen javaslatotok van esetleg, hogy mégis sikerrel vegyem a harcot?
    Tényleg várnám segítőkész tanácsotok, mert nagyon is lérdekelne a Gothic 2, de az 1. rész tapasztalatai alapján félek, hogy ebbe is rendkivül hamar bele buknék.
  • WagnerUr
    #18484
    Üdv!
    1.Az Eye of Innost mindenképp megkell javíttatni, a főszál része, de a kovács kiszabadításának van más módja is, nem kell feltétlenül fizetned.
    2.Igen,csak a zsoldosok kovácsa tudja megjavítani (fizikailag), de Vatrasnak is lesz még szerepe az amulet erejének helyreállításában.
    4.Alkalmanként értendő, nem leszel immunis, újra megátkozhatnak.
  • GrimReaper78
    #18483
    Pár kérdésem lenne, megint :) A kiegészítővel játszok ,ha ez számít.

    1) Ha az Eye of Innos-t megjavíttatom a kováccsal, akkor tényleg "visszanyerek valamennyit a régi erőmből", ahogy a nekromanta mondta? Tehát érdemes-e megcsináltatni, ugyanis a kovács kiszabadításához meg kéne vesztegetni ugye a kormányzó aktakukacát, ami 2000 arany :\
    2) Tényleg csak a zsoldosok kovácsa tudja megjavítani az ereklyét (Eye of Innos)? Látszólag van egy olyan opció is, hogy majd Vatras segít ezügyben, de neki az a kikötése, hogy váltsa le valaki. Nomármost a többi varázsló, akikkel immár átléptem a portálon, nem akar visszamenni. Akkor ez zsákutca?
    3) Rúnamágiát nem lehet megtanulni, ha nem tűzvarázsló az ember? :( Azt hittem, lehet majd csatlakozni a vízmágusokhoz is, de nem.
    4) Annak a Pyro... vkinek 300 aranyat kéne lecsengetni, hogy megszabadítson a Seeker-ek átkától. Ez alkalmanként értendő, vagy egyszri díj?

    No, egyebet egyelőre nem tudok mondani, úgyhogy kikapcs, kérem... :D
  • Toroco
    #18482
    nem, nem. akkor még nem voltam mester, csak akkor mentem a városfelé és a városban fejlesztettem 60% a skillt. 30%al vertem le a hadvezéreket. ráadásul 3at egymás után, plusz két sima orkot, anélkül hogy gyógyítottam volna magam.

    nem lehet hogy azért volt gyengébb, mert elvileg csak az 5. fejezetben mennék ujra a város felé és akkor leszek erősebbek? erre azért gondolok, mert a 3. fejezetben már öltem hüllőembert, és simán ment 17es szintem, most meg a 4.ben 27es szinten is alaposan lesebez.
  • peeter22
    #18478
    Az idézett lények néhány percig élnek márha addig le nem vágják őket. De te magad is kiiktathatod őket, (ha rájuk nézel és bal egérgomb). Egyébként az ork hadvezéreket valszeg azért vágtad le könnyebben mert már mester vagy kardban és ilyenkor jobban sebez többször lesz teljes a kard sebzése, (persze ez erő kérdése is)
  • GrimReaper78
    #18475


    Ez így eléggé szegénységi bizonyítvány. Kész szerencse, hogy nem futottam össze vele, kitértem volna a (nem létező) hitemből.
  • Toroco
    #18474
    az még elmegy hogy az a két szó nem magyar, de hogy minden férfit parasztasszonynak, vagy pilgárnőnek hívnak az tényleg gáz.
  • Toroco
    #18473
    azért spóróltam, hogy megtudjam tanulni az erő meg ügyesség itál észítését. igazából nemtom hogy mennyi learning pont fog összejönni, meg hogy milyen szintig fejlődök. még először játszom. miután irtam visszamentem a városba, és tanultam +10 manát, 60%ra vittem a kard skillt.

    amikor visszafele mentem találkoztam ork hadvezérekkel. azt hittem valami ütösebb ork féle, de olyan könnyen öltem meg mint az ork katonát. az elit ork sokkal keményebb ellenfél.

    most fejlettebben megpróbálom ujra a kősárkányt megölni, és viszek egy csintit is. az idézett lények, csak bizonyos időtartamig élnek? mert nem volt irva hogy meddig tart és egyszer csak magába roskadt mögöttem.
  • zizz21
    #18471
    Hi! Mivel a Milícia tagja vok,lovag akarok lenni. Nemtudja valaki,h mikor (melyik fejezetben) ütnrk majd lovaggá??? Köszi!!!
  • peeter22
    #18470
    Mért spórolsz a learning pointokkal ennyire? Nem ártana fejleszteni a kard skillt mert sokkal jobban fog harcolni és az íj vagy számszeríjat se árt gyúrni. Manát meg érdemes lenne növelni, (gombák és mana növelők segítségével) tanulással nem érdemes növelni, ha paladinnal vagy. Amúgy nem rossz...
  • Toroco
    #18469
    most ilyen a karim:


    rajtam van 2 legyőzhetetlenség gyűrűje, egyik minden védelemhez 5öt, a másik 10et ad, meg a hatalom amulettje ami +10erő +10 ügyesség.

    az erőt 60ig fejlesztettem, a többi huszat az oltárból imádkoztam ki, és elvileg még egyet lehet imádkozni, de nem adott erőt már.

    mágiát csak a városban, meg a kolostorban lehet tanulni?
  • Toroco
    #18468
    tippelsz :D
  • GrimReaper78
    #18467
    Kb. sehonnan.
  • zizz21
    #18466
    Lenne egy érdekes kérdésem! :p A játékoön belül (ha nincs térképem) Honnan tom,h merre vannak az égtájak??? :p
  • Toroco
    #18465
    Na hirtelen felindulásból legyaktam a maradék 40 orkot, és 15 wargot a vár körül, és elértem a lvl28 at. lassan ideje lenne elköltenem a TP ket. most van 123 TP.

    a csonti idézéshez még kéne mágiát tanulnom, csak 10 van, és gyűrűvel is csak 20.

    most sikerült a legtöbb orkot magamután csalni egyszerre. 7 elit és 8 katona, az elején volt több is de csak ennyi ért a feljáróhoz. sajni miután megöltem őket rögtön ki is lépett valami hiba miatt, és kezdhettem elölről.

    Na joccakát!
  • Toroco
    #18464
    gondolom erre a leirásra gondoltál, amire most irtam a választ
  • Toroco
    #18463
    hogyan találhatnám meg azt a leirást. mondj valami szót ami biztosan szerepel benne, hogy rátudjak keresni.