21229
  • rosti
    #20989
    Vatres nem csak azután adja oda azt a bizonyos levelet ha dextert lenyomod és a raven féle felbujtot kell megtalálni?
  • Lazacsavar
    #20988
    Elöbb írtam hogy az ornament nem teljes,nem használható.
  • W B
    #20987
    Ez "jó" mert Jarkender nélkül nem kivihető a játék.
    Marvin moddal ugorj Satarus testébe, és az ornament darabot dobd le. Ugorj vissza a testedbe és vedd fel.
  • Lazacsavar
    #20986
    Az őrzőktől elvettem az ornament darabokat és odaadtam a mágusoknak akik elvégezték a szertartást de Saturas ugye nem adja oda Vatras levele nélkül,de mint elöbb írtam már korábban odaadtam neki mégse adja a gyürüt.Ha meg nem adja és nem is teljes az ornament akkor hogy jussak Jarkendarba,ússzak?
  • W B
    #20985
    Ha Jarkendart már kivitted, akkor nincs para.

    Amúgy az ornamenthez kellenek a kőkörök őrzőitől is a cucc.
  • Lazacsavar
    #20984
    Kipróbáltam a Marvin modot és láss csodát a gyűrű nem telejes.Na most ugye Laresnél volt egy darab illetve Lord Hagennél,az megvolt,megvolt a térképen elhelyezett 3 darab ez így öt darab.Most akkor 6 darab van?Ha igen akkor mért csinálták meg a szertartást,Bug?Van egy olyan érzésem hogy vissza kell töltenem egy korábbi állást aminek nem örülnék mert közben már a harmadik felyezetbe jutottam.
  • W B
    #20983
    Bug.
    Marvin moddal megoldható. (csalás mód)
  • Lazacsavar
    #20982
    Helló lenne egy nagy problémám a Gothic 2 NotR kiegészítőjével.A probléma hogy miután a vízmágusok megjavították a portált nyitó gyűrűt,Nefarius azt mondja kérjem el azt Saturastól,de az öreg nem adja át csak ha Vatras biztosítja a őt rólam.Azt tudom hogy egy levelet kell átadni Saturasnak Vatrastól de azt már megtettem korábban,ennek ellenére nem hajlandó átadni a gyűrűt.Már legalább háromszor jártam Vatrasnál és nem jutottam tovább. Lehet hogy elsiklottam valami felett?
    Kérlek segítsetek mert felrobban az agyam.
  • sanyiiiii
    #20981
    Komoly késztetést érzek hogy feltegyem újra a játékot és 30as szint környéki befejezést megcélozzam egy közelharcossal :)

    Egyébként ha jól emlékszem egy csóka végigtolta úgy hogy level 6 volt a végén :)
  • ButcherBill
    #20980
    Nekem harcosként élvezetesebb a játék, főleg Yarkendarban. A 4. fejezet ultra kemény, kell hozzá jópár tűzeső tekercs az orkok ellen.

    Varázslóként a lényeg, hogy minél hamarabb végigjátszd a fejezetet, mert az első négy fejezet rúnái kakit sem érnek, főleg a keményebb monsterek ellen.
    Az 5. fejezetben elérkezik a kánaán a tűzeső személyében, és ekkor akár visszamehetsz mindenkit lemészárolni, viszont ezt nem kötelező.

    Elég 250-300 mana,hogy két tűzesővel még a legkeményebb ork eliteket is elintézd.

    Mondom 30. szinten varázslóként be lehet fejezni a játékot az addonnal együtt.

    A harcos trükkösebb egy kicsit. Ott az első fejezetben a sárkányrabló tekerccsel 5-6 szintet is léphetsz, kinyírva a legdurvább ellenfeleket, kemény banditákat, csontikat stb.

    Aztán egy gyors 2. fejezet a bányavölgyben, és jöhet yarkendar,a kedvencem, majd Raven kardja, és az összes létező monster elpusztítása.

    A 3. fejezet nem túl nehéz, a 4.-ben a sárkányok ellen pedig démon tekercsek kellenek. A többi fejezet már gyerekjáték szinte.
  • Tehasut
    #20979
    Én a legutóbbi végigjátszásomat paladinként 50-es szinten fejeztem be.

    Most nem tudom eldönteni, hogy mágusként nehezebb a játék vagy közelharcosként. Varázslóként a játék közepéig, a gyenge varázslatokkal kínszenvedés a harc, nagyrészt futásból áll az élet. Utána viszont egycsapásra könnyűvé válik, ahogy az erősebb rúnákat megtanulja a karakterünk. Közelharcosként a eleje kezelhetőbb, viszont a végefelé is simán bele lehet halni egy csatába, ha többen csépelnek.
    Én mondjuk varázslóval jobban élveztem a játékot.
  • W B
    #20978
    Az addonhoz már vagy egy éve van magyarítás.
  • ButcherBill
    #20977
    Ja! csak épp nem éri meg mindent fejleszteni, mert akkor mindenből közepes lowlife leszel.

    Én általában 46. szinten fejezem be harcosként a játékot és Raven kardja is csak a végefelé kezd tápos lenni sajnos.

    Varázslóként sokkal egyszerűbb a helyzet:
    Az első 4 fejezetet a lehető leggyorsabban meg kell úszni, aztán az 5.-től a tűzesővel már istent játszol.
    Varázslóval akár 30. szinten is be lehet fejezni a játékot a kieggel együtt.

  • sanyiiiii
    #20976
    Megoldás: íjász paladin:)

  • ButcherBill
    #20975
    Ti melyik kaszttal játszatok legtöbbet?

    Én harcossal kb 20-szor, varázslóval kb.8-9-szer vittem végig.
    Íjásszal csak egyszer próbálkoztam, de az ötödik fejezetben feladtam a god módos csontik ellen.
  • ButcherBill
    #20974
    Én kb. 25-30-szor játszottam végig már ezt a remekművet, de ha az addon is magyarítva lesz, újra neki látok megint
  • Gary
    #20973
    Tehasut for president!
  • Tehasut
    #20972
    Most épp a játék magyarításának javításán dolgozom.
    A fordítóktól engedélyt kaptam a fájlok módosítására, úgyhogy hamarosan letölthetővé teszünk egy kipofozott verziót, amely a fordítási hibák, az angolul/németül maradt mondatok, elütések javítása mellett tartalmazni fogja az 2.10-es Ironkeep patch javításait.
    Ezeken kívül még kigyomláltam a Pedro bugot és azt is megoldottam, hogy az ő és az ű betűk rendesen megjelenjenek a játékban.
  • Molnibalage
    #20971
    Köszi. Tehát semmi komoly addon, csak fixek.
  • sanyiiiii
    #20970
    "__v2.10__

    English Only:
    - Translated dialogue lines that were still in German to English.
    - Miscellaneous text corrections (English only).

    General:
    - Workaround for the outdoor rendering issue on NVIDIA Graphics Cards. Experimental!
    - Fixed improperly equipped items on certain NPCs.
    - Fixed the calculation of XP received, when pickpocketing certain individuals, now changed to NotR system. (Cavalorn, Franco, Francis, Valentino, Salandril, Dobar, Engor)
    - NH will now receive experience when adding Lester and Lares as crewmembers.
    - Improved Camera Adjustment, FOV on Widescreen monitors should see an improvement.
    - Contains the "2.6 report executable", which is a requirement to run many mods (ours even has the english logo)

    Khorinis:
    - Fixed issues with Igaraz & Agon during the "Test of Fire" quest.
    - Fixed the "Stuck Ornament Bug" with Lares.
    - Fixed the bug where Sekob was unbeatable even after becoming hostile during the "Sekob Misses His Wife" quest.
    - Rosi now properly parts company with the hero at Onar's Farm during the "Sekob Misses His Wife" quest.

    VOM:
    - Fixed a bug where Biff would repeat a certain piece of dialogue infinitely, such that it was impossible to step away from him.
    - Corrected an issue where the Dragons would occasionally yield no trophies.
    - The Orc Attack video will no longer crash the game.

    Addon World:
    - Fixed an issue with Samuel's trade inventory.
    - Fixed a bug that prevented completion of the Bandit's Tower Quest.
    - The NH now properly gives an Elixir of Healing to Pardos instead of 3 Essence of Healing Potions when this dialogue option is selected."

    "_Patch v 2.0__

    - Fixed bug in Biff's dialoge that caused it to be replayed infinitely, if the hero was close enough.
    - Translated a german line from Biff's dialoge into English.
    - Fixed rudimentary error with the quest of clearing the Bandits from the Pirates' Tower.
    - Fixed bug in Pardos' dialoge - if the hero chooses to give him an elixir of healing, he will correctly do so, instead of giving him 3 Small Healing Potions.
    - Fixed the calculation of XP received, when pickpocketing certain individuals, now changed to NotR system. (Cavalorn, Franco, Francis, Valentino, Salandril, Dobar, Engor)
    - Nameless will now receive experience, when adding Lester and Lares as crewmembers.
    - Restored Monster Values to Original NotR ones.
    - Stunt bonus XP changed from 1000 back to the original 100. (not in alternative balancing)
    - Changed incorrect waypoint for Orc Elites in several places in the OldWorld.

    __Patch v 1.0b__

    - Fixed the Orc Elite AI bug.

    __Patch v 1.0a__

    - Fixed improperly equipped armor on certain individuals.
    - More dialogue fixes.
    - Improved FOV/Camera System. Widescreen Resolution Improvements.
    - Improved Combat AI.
    - Sekob is no longer immortal, so he is not unbeatable upon completion of the "Sekob Misses His Wife" quest.
    - The two strongest two-handers in the game (Dragon Slicer & Berserker’s Axe) can no longer be bought in stores, you must actually adventure to find them . Don't worry though, you shouldn't have to go too far out of your way.


    __Patch v 1.0__

    - Fixed several text and dialogue errors.
    - Certain Lines in Vatras & Lares' dialogue are now in English.
    - Appraising your Goldmining Ability is now in English.
    - A few more XP Bonuses.
    - On the quest to get Thorben's approval, getting a blessing from Isgaroth now gives you a 100 XP bonus.
    - The Stunt Bonus is now 1000 XP.
    - Joining Morgan's and/or Henry's Raiding Troop now grants a 50 XP Bonus.
    - Toughened up the Black Wolf of the Novice Quest, Boars & Field Raiders now yield 100 XP when killed, Ice Wolves now yield 250 XP.
    - Fire Devils, and Shadowbeast Skeletons are now slightly tougher.
    - Bartok is tougher, so it's less difficult to keep him alive on the "Furs for Bosper" Quest.
    - Giant Rats are tougher than Young Giant Rats. Wolves, Minecrawlers, Bloodflies, Snappers, and Razors now have stats similar to Gothic I.
    - Lares can now provide the Simple Way to join all 3 guilds.
    - Fixed the notorious "Stuck Ornament Bug" with Lares.
    - Fixed a bug with the Bandit's Tower Quest.
    - Fixed the bug where the Dragons occasionally yield no trophies.
    - The Orc Attack Video no longer crashes the game."
  • Molnibalage
    #20969
    Ez mi? Mit ad hozzá a játékhoz?
  • Szuni
    #20968
    Nincs. Akkor használtam az ereklye visszaszerzésére, azóta nem kellett semmihez.
  • W B
    #20967
    Nekem ez nem jött elő marvin moddal. Ugye nincs ekkor bekapcsolva a marvin mod?
  • Szuni
    #20966
    Eddigi segítségeket megköszönve újabb kérdéseim vannak: fekete gyöngy, gleccser kvarc, fekete érc (!), ilyesmi eléggé védett-eldugott helyen fellelhető ritka hozzávalók mire jók? Főleg a fekete érc érdekelne,kettőt találtam összesen idáig, és már mindenhol jártam..
    A másik, amióta kénytelen voltam a marvin-módos izát használni, előjött egy nagyon bosszantó bug: ha valakivel párbajozok, azaz kihív vagy megtámad, a társai konkrétan megölik. Nem leütik, hanem végleg meghal.. Két ilyen eset volt, visszajöttem ugye Jharkhendarról, és ahogy csináltam a küldetéseket, Butch vagy ki (Sylvio jobbkeze) nekemugrott a tanyán, amikor azt válaszoltam neki, hogy nem megyek sehová innen.. Erre amint előhúzta a fegyverét, a kovács, a segédje meg két zsoldos konkrétan kivégezte. Visszatöltöttem az állást, elszaladtam előle, de így is jött utána a fél falu, mindenképp megölik - rám rám se néznek, mivel ugye én vagyok a vétlen fél.. Ugyanez Sekobnál, bemegyek az elmaradt pénzért, amikor Torlof elküld oda, kardot ránt, leütöm - erre beszalad a fia meg egy másik napszámos, és leszúrja..
    Később a negyedik fejezet elején ugyanez, átsétálok a bányavölgybe, rögtön egy csapat sárkányvadász ott lébecol. Kettőnek is be lehet szólni, kardot rántanak, a társaik leszúrják őket.. Úgyhogy a fentebbi két küldtést meg se csináltam, ezekhez meg szólni nem merek - gondolom ez is hiba, vagy nem tudom, anno nem emlékszem hogy lett volna ilyen..
  • W B
    #20965
    Negyedik fejezetben új állatokat rak be a gép... rengeteg sárkányrablót...
  • sanyiiiii
    #20964
    Vissza tudsz menni.
  • Szuni
    #20963
    Siker, a hétvégén már Jharkhendaron kalandoztam, és kifejezetten örülök neki hogy annyit tápoltam magam előtte... nem tudom több helyen miért írják azt, hogy minél előbb kerüljünk át ide, elég durva ellenfelek vannak, amiket kikerülni se nagyon lehet, ha a főszálban halad az ember.. sajnos itt nem találtam senkit, aki az állatok kizsigerelésére megtanított volna, pedig Khornisben már mindent megtanultam, de az itteni szörnyek javából nem lehetett kinyerni semmit azokkal a képességekkel a sáska fején kívűl.. sem a zöld légyből, a mocsárgólemből, tűzbestia pl.. Már mindegy, lassan végzek a földrésszel, elég kellemes kis túra volt, bár megjegyzem, sztem ennek az alapból a Gothic második részében eleve bent kellett volna lennie, mert rengeteg olyan karakter volt itt, aki az elsőben is szerepelt, és így lett teljes a történet úgymond..
    Azt kérdezném, arra van-e lehetőség, hogy mielőtt visszamegyek, mindenkit leírtsak a félszigeten? vissza tudunk majd még ide jönni később (anno a sima alapjátékkal kihajózás előtt bosszút álltam mindenkin a vélt sérelmeimért, azaz megöltem mindenkit aki élt és mozgott és nem futott el), vagy ha befejezem az itteni küldiket, akkor nem tudok visszajönni ide? Ki fogom próbálni, csak valaki hátha előbb válaszol míg eljutok odáig ;) a kalózok és a banditák között is szétcsapnék, elég ocsmányul viselkedtek szegény karakteremmel..
  • Gary
    #20962
    Én sokszor használtam az "éles" játékon kívül. Kis trükkel a zárt ajtókon, rácsokon is lehet vele közlekedni. :Ð
  • Szuni
    #20961
    na ezt kipróbálom, mik vannak
  • W B
    #20960
    Karakter infó képernyő (ahol erő, fegyver használat százalékok vannak stb) beírod hogy "marvin"
    Oda mész Lareshez, és meg nyomod az "o" gombot. Ekkor Larest irányítod... fogod a táskában kiválasztod az Ornament darabot és nyomsz egy "ctrl" gombot. Ezzel kidobod az ornamentet a batyuból.
    "o" gombbal vissza szállsz a testedbe. Felveszed az ornamentet, mentesz. Kilépsz a játékból és vissza, ezzel a cheat módot kikapcsolód.
  • sanyiiiii
    #20959
    Odaadod magadnak cheattel az ornamentet amit laresnak adtál és elviszed saturasnak.
  • Szuni
    #20958
    Odáig nem jutok el, hogy ornament darabjaim legyenek, mert Lares az egy darabbal amit nekiadtam se hajlandó elvinni az ásatásra.. kérni nem lehet tőle, ha odamegyek egyedül, nem állnak velem szóba, és laresnél sincs semmi opció.
    Mi az a marvin-módos megoldás? Mármint látom valami cheat, de egy kicsit pontosabban ha lehetne.. Újrakezdeni tuti nem fogom most, ahhoz túl sok ment bele, iszonyatos szenvedések árán tápoltam fel ezt a karaktert..
  • sanyiiiii
    #20957
    Igazából úgy is fel lehet fogni, hiszen csak akkor jön elő ha elviteted magad a farmra :)
  • W B
    #20956
    Me azt hittem, hogy én kurtam el valahol :p
  • sanyiiiii
    #20955
    Persze meg lehet úgy is, de ha már van rá patch miért ne?
  • W B
    #20954
    Lares-es ornament bugot én marvin moddal megoldottam...
  • sanyiiiii
    #20953
    Megvan az összes ornament darabod? Azért linkeltem ezt a patchet mert arra gyanakodtam hogy a Lares-es ornament bugba akadtál de persze nem kizárt hogy tévedek. Mindenesetre a tünetek stimmelnek.

    Egyébként ha jól emlékszem újra kell kezdened ha felrakod, vagy legalábbis erősen ajánlott.
  • Szuni
    #20952
    Közben megtaláltam miket változtat meg, hát, játék (párbeszéd)beli bugokról sehol nincs említés, csak finomhangolásokról...
  • Szuni
    #20951
    Hm, ez javítja ezeket a küldetésbeli bugokat meglévő mentéseknél is? Van vagy húsz óra eddig a játékban.. (annyira nem értek jól se németül se angolul) Valamint vajon kompatibilis-e a magyarítással..
  • sanyiiiii
    #20950
    http://forum.worldofplayers.de/forum/threads/848246-Release-Gothic-II-Community-Patch-v2.10