21229
  • zerosdfd
    #18708
    Notr-ban azért vigyázni kell nehogy kifogyj a manából meg a potionokból mágusként. Velem ez megtörtént és a 4. fejezetnél egyszerűen abba kellett hagynom.
  • Mr_no_NaMe
    #18707
    Hehehe :)
    Az a dög kinyírása az egyik próba a mágussá váláshoz :)
    Amúgy meg nincs könyebben kinyírható ellenfél mint a fekete troll...berohansz a háta mögé, kettőt csapsz aztán futsz és megin a háta mögé. Ezt csinálod addig ameddig meg nem pusztul és akkor a bőrét is leszedheted :)
    Csak akkor öld meg ha már megtanultad a prémek leszedését mert ha nem szeded le az írháját akkor elég sok jó dologtól fosztod meg magad...

    Spartus: sose ölesd meg mással a célpontot...felesleges és sok XP vesztés.
    Első fejezetben (kieg nélkül) lazán le lehet már csapni akár 2!!! orkot is egyszerre...persze harcossal.
    Mágus az más téma. Ugye csak fejezetenként kapsz új varázslatokat (első kör, második kör, harmadik kör varázslatai stb.) és az első fejezezetbeli varázslatok elég gyenguszok. Viszont ha sok manád van akkor meg csak külgyed az orkot messziről ezerrel aztán ha már a nyakadon van menekülj aztán megin küld meg :)
    Viszont pont a varázslatok miatt lesz rohadtul könnyű a játék vége mágussal. A végén már olyan tömegpusztító varázslatokat tanulhatsz, hogy már unalmas lesz az ork elit csoportok lemészárlása :)
    Első végigjátszásra mindenképp a lovagot ajánlom. Abból is a harcost. Előszőr harcolsz aztán a vége felé pedig varázslassz (cép magyarosan).
    Szóval csak táp-táp-táp aztán ha már tököd tele van az egésszel akkor ugorj be a kikötői kocsmába egy pofa sörre aztán pihend ki a napot és másnap minden f*szán fog menni :o)
    Ajánlom, hogy küldetések közben kicsit térj le az útvonalról és öld amit látsz.
    Fú...elég szófosásból :D Na megyek durmolni :)
    Jóccakát!
  • 3P
    #18706
    Köszi. Gondoltam, hogy ilyen lehet, de miután beálltam zsoldosnak nem akartam a kolostorba bejutni. Na majd elnézek arra. Kíváncsi vagyok, hogy beengednek-e. :)
  • Takanohana
    #18705
    Pontosan. A kolostor pincéjében van a Szent Kalapács, vagy mi is volt, azzal megy egyedül.
  • totya4
    #18704
    Azzal. Lehet hogy a kolostorban van? :)
  • 3P
    #18703
    Hogy mágussal miként megy azt nemtudom, de harcossal gond nélkül le lehetett vadászni a Fekete troll-t is. A taktika egyszerű üss és fuss! Magyarul oda rohanok, amikor örjöng vagy mit csinál mögé megyek rá sozok egy párat, s mikor megfordul vagy ismét mögé kerülök vagy elpucolok. Mivel nem egy kitartó üldöző hamar ott is lehet hagyni. Szerintem nem nehéz ellenfél, csak sokáig tart így a levadászása, de hát nem is kell moindennek az azonali hentről szólni, így tényleg olyan vadászat íze lesz neki. ;) Ez szerintem megy gyengébb fegyverrel is, mint nekem ami volt (Ork Mészárló), csak tovább tart. Sima Troll-t amúgy is egy mezei képzetlen karakterrel öltem meg ugyanígy, illetve 2-t, persze külön-külön.
    Az első térképről az első fejezetben én csak 1 lényt nem tudtam megölni, mégpedig a napkör felé vezető uton az út melletti hegyekben levő Mágikus Gólemet. Egyszerűen nem fogta a fegyverem. 5 percig szivattuk egymást, de semmi pedig 65-as erőm volt, 60-as 1 kezes kard ismeret és Ork Mészárló kard. Hogy lehet ezt a dögöt megsebezni? Gondolom csak mágikus fegyverrel...
  • spartus
    #18702
    banyek, orkokat?? :D Mondjuk a Lobart tanyája felé nyíló kapu előtti erdőben álldogálót már kinyirattam az őrökkel a fegyvere miatt, másik orkról pedig a Világítótorony és a Akil tanyájától keltre lévő bandita barlang közti elit orkrül tudok csak :P Emelett persze a hágói orkokat is :D
    Másrészt, hogy tápoljam magam olyan erősre, hogy már most orkokat meg sárkányrablókat öljek a mágussal már az első fejezetben? Te az első fej.ben a fekee trollt is feltrancsiroztad? :)
  • Mr_no_NaMe
    #18701
    Mindent...érted? Szóval próbálkozzál. Orkokat is öldjed le. Első fejezetben illik már orkot ölni. és MINDENT öljél le a térképről. Amit csak találsz azt mindent. A sötét északi erdőben nagyon könnyű eltévedni. Én simán eltévedek mindig és nem egyszer találtam új helyeket. Szal hajrá és pusztíccccs :o)
  • W B
    #18700
    én a Bányavölygbe 14-16os szinten mentem. sima G2
  • spartus
    #18699
    Darf, hogy csinálod azt a 14-es szintet?? Én most úgy, h szinte minden küldit megcsináltam a tűzműgussal (hátra van még a három vizsgaküldi, meg asszem kettő másik küldi, amik útba esnek) vagyok asszem 6-7 szinten. Mit javasolsz meik pokoljukakat takaritsam még ki a 14-es szintig? :D
  • W B
    #18698
    MI!???????? A Sima Gothic2ben??????????????????????????????
    Ha az Addonrol beszélsz akkor igazad van
  • Plata
    #18697
    Hülyeség az 50-55-ös szint is elérhetö simán.
  • W B
    #18696
    Na akkor a G2ben 40-42szint amit elérsz. Az ddonban. huhú nemtudom
  • sanyiiiii
    #18695
    kiegnél még véletlenül se számolj ugy hogy több dolgot tudsz megtanulni mint alap g2-ben mert bár pár szinttel magasabb lehetsz itt szinte minden zabálja a tanuló pontjaidat
  • Mr_no_NaMe
    #18694
    14-15 szinten szoktam átmenni. A második fejezetből meg olyan 21. szinten megyek a harmadikba...annyi a titka, hogy minden küldit megcsinálsz és mindent leölsz a térképről amit csak tudsz...még azt is amit nem :)
    Tűzmágus fejlesztésről van egy kis rész a banner alatti oldalon. Egyet értek vele csak abban nem, hogy a csontvázidézés az haszontalan...szerintem a 6. fejezetig az egyik leghasznosabb varázslat.
    És ha harcos vagy akkor ne tanulj mást csak harcot. Ha mágus vagy akkor még szigorúbban CSAK MANÁRA fejlessz és aztán a körök + rúnák. Szal ilyen, hogy erő meg ügyesség...1 pontot se rályuk. Csak mana.
    Kb ennyi
    (bár ez kieg nélküli fejlődés szal kieggel kicsit másképpen van...ott elvileg még több szintet lehet asszem)
  • spartus
    #18693
    hogy a halálba tudtok ti ilyen sokat fejlődni egy fejezetenként? :D Én bevallom, eddig a sárkányvadászommal jutottam el a legtovább, azaz ez az eddigi legjobb karim, sokat még nem játszottam a G2-vel, de hogyan fejlődtök ti ilyen sokat? :P Például az első fejezetben ti hányas szinten végeztek? Mármint hányas szinten mentek át a második fejezetbe, és pl egy tűzmágusnak addigra mit kell minimum, és mit ajánlott tudnia??
  • 3P
    #18692
    Volna egy kérdésem :).
    Szóval kb normál játékmenet mellett hányadik szintig lehet fejlődni? Azért kértem, hogy tudjam, hogy kb mennyi pontot spóroljak 1-2 spéci skill-re késöbb. Mosd még a 2. fejezetben vagyok 20. szintű vagyok, de tuti van még jó pár szint ebben a fejezetben, illetve a térképen.
    Zsoldosnak fejlesztem a karakterem, s eddig az 1 kezes harcot és az erőt tóltem. Van még kovácsolás, álatok megnyúzása, vér légy fullánk, és lopakodás (ezért eddig kár volt). Szóval ha jól tudom az alkimia is elvész 20 TP-t, mire erő elikszir lesz, s a kovácsolás is gondolom el visz egy csomot (de mennyit?), s a sárkány pikkely és a sárkány vért kinyerése is visz még ezek szerint 10 TP-t.
    Na ez egy jó kör mondat volt. A lényeg, ha a 2. fejezetben ha lepucolom a térképet, akkor a többi fejezetben kb hány szintet lehet még lépni, hogy a késöbbi fejlesztéseimre is legyen TP? Illetve a Sárkányölő kard kifejlesztéséhez mennyi TP-t kell elkölteni a kovácsolásra, ha kell előtte az Érc Harcipenge is?
  • W B
    #18691
    Hogy, hogy csak 17 szint? Én harmincas szinten mentem át. és nekm 2-3 ütés volt egy kőgolem
  • Toroco
    #18690
    a kőgolemnél az időzítés a fontos, ahogy Takanohana mondta
  • Takanohana
    #18689
    4. fejezetben, még 17-es szinten is (ami egyébként kicsit kevéske) simán lehet verni a kőgólemeket. Rád ront, ütésre emelei a mancsát, ekkor megelőzöd és megütöd. Hátrál, majd megint támad, te megint megelőzöd. Jól kell időzíteni, és akkor nem okoz gondot. Egyébként mennyi az erőd és a kardforgatásod? Nekem 4. fejezetben sárkányvadásszal nem volt gond egy kőgólem.
  • Esrohnoil
    #18688
    Rosszul értelmezted, azt írta h. ő két ütésből intézi el a sárkányrablót, viszont őt a gólem szintén 2 ütésből. :)
  • Mr_no_NaMe
    #18687
    Amúgy meg régen rossz ha a 4. fejezetben nem tudsz elverni egy sárkányrablót :D
    Már az első fejezetben tudni kéne...és kb a 2. fejezet végéig fel tudsz fejlődni level 21-ig. Tényleg LEHET! Tapasztalat :)
    És nincs is olyan sok munka vele...csak leölöd ami eléd kerül...ha meg nem kerül már semmi eléd akkor kutatsz utána :o)
  • Mr_no_NaMe
    #18686
    Mér akarod te leölni? Elvileg tompa fegyverrel próbáld...én soha nem próbáltam megölni a kőgólemeket, de ha itt is érvényes még az a szabály ami az 1-ben volt akkor kalapácsféleségekkel próbáld szétzúzni. Amúgy meg fölösleges szenvedni vele mert nem sok xp-t ad...és alig van belőle. Csak agyvízforralásnak van :)
  • spartus
    #18685
    Hahóka, kissé megakadtam egy ponton, 17es sárkánvadászommal(fegyver ork mészárló, páncél az egyértelmú :P) a 4. fejezetben a kősárkány felé menet. Az a nagy helyzet, h a környék legényét szinte kivétel nélkül eltudom páholni, de a kőgólemek annyi ütésből intéznek el, amenniyől én egy sárkányrablót - kettőből :S Hol, vagy hogyan tudok úgy feltáposodni, h letudjak ütni egy ilyen gólemet? Hányas szinten öltétek ti le a kőgólemeket? Mármint hányas szinttől lehetséges? :P
  • Toroco
    #18684
    az igaz :D
  • Esrohnoil
    #18683
    Lehet h. szinkronos, de abban hol van ennyi szöveg? :D
  • Toroco
    #18682
    a Chrome is szinkronos, de asszem azt nem fejlesztették magyarok, vagy nemtom
  • Shaman
    #18681
    mintha az eddigi részeknek annyi magyar szinkronja lett volna.
    Sztem ez egy kierőltetés..... biztos rákérdeztek lesz-e magyar szinron. Ugyan miért lett volna? Hány játékhoz csinálnak magyar szinkront? maximum azokhoz szoktak,amik magyar fejlesztések. Lásd imp. galactica stb.
    Szal ez egy nagy hüleség sztem.

    jah ezt nem arra írtam,hogy ne vegyük meg,természetesen vegyük meg,hanem a szinkronra írtam
  • szunyika
    #18680
    vegye meg aki játszani akar vele, pl azért nem lesz a gothic3-nak magyar szinkronja, mert attól félnek hogy nem hozná vissza a befektetett pénzt a játék eladásából befolyó összeg, további info: www.gothic3.hu
  • Shaman
    #18679
    Hátakkor #18670 ????
  • Toroco
    #18678
    nem kér. legalábbis nekem nem.
  • Toroco
    #18677
    Jó mondjuk a 2000FT az már egy olyan ár amit kilehet fizetni, de gondolom ez is 10000 felett volt mikor megjelent, én meg csak ebben szoktam gondolkodni.

    Abban is igazadvan, hogy aki warezol az keressen, hozzá serialt, meg amit kell, de azért ezek a warez oldalakon is fent vannak. nem hiszem, hogy serial, vagy crack nélkül tennének letöltésre bármit is.
  • Shaman
    #18676
    nekem ez nem is rémlett... kért a Gothic serialt??

    lehet,hogy csak nem emlékszem jól...
  • Szid
    #18675
  • WagnerUr
    #18674
    Pontosan 1990 Ft-ba kerül a CDGalaxisnál a Gothic 2. Akinek van egy olyan konfigja amin elfut, az ne mondja nekem h ez sok. Abban viszont egyetértek veled h a legtöbb játék nem éri meg az árát, főleg az új, 10-13000 Ft-os játékok, de a Gothic sorozat kivétel, főleg ennyi pénzért. Én az olyan embereket nem bírom akik az ilyen:"Vki serial pltpltplt!" és ehhez hasonló szinvonalú hozzászólásokat beírnak ide, és nem veszik a fáradtságot arra hogy ha már warezolni akarnak, akkor azt egyedül megoldják.Ennyi.
  • Toroco
    #18673
    ezt könnyű mondani. nem birom az ilyen embereket. gondolom ha megtehetné akkor megvenné, de kicsit sokba kerülnek a játékok, és sztem egyáltalán nem érnek annyit, amennyiért árulják.
  • Toroco
    #18672
    sajna nemtok segíteni, nekem crackes van, és nincs serial hozzá
  • WagnerUr
    #18671
    Vedd meg. Szívesen segítettem.
  • c115
    #18670
    Vki serial pltpltplt!
  • Plata
    #18669
    Gothic1-et végigvitem legalább 10-szer,Gothic 2NOTR-ot kitudja hányszor,most éppen mágussal vagyok.