21229
  • totya4
    #19508
    Látom nem értünk egyet abban hogy mi számít csalásnak :)

    Szerinem csalás egyszerű kódbeírás. De az, hogy valaki leleményes, és kifigyel valamit, ami ráadásul veszélyes dolog is, az nem. Hogy a pogramozónak eredetileg mi volt a szándéka, azt meg nem tudjuk :)
  • Zóanagyvarázsló
    #19507
    Az is cheat, ha bug okozza is...
    Bár saokadik végigjátszásra azért már bocsánatos, én a Milten-nék újratermőlődő King's Sorrel-ek és Dragonroot-ok kihasználásával növeltem fel egyszer kíváncsiságból majd' 600-ig az erőmet.

    A sárkány pedig gyermeteg ellenfél az "simában", az addonban úgy 20-30 csontvázat idéztem a kősárkány ellen...
  • Shaman
    #19506
    hát pedig sztem használtál csalást.
    Elég csak a manádat megnézni... Én Mágussal nagyjából azonos szinten fejeztem be (42 körül) és a max manája 350 körül volt.
    Neked meg zsoldossal van 1000 mana???
    Az életerő is kissé soknak tünik...
  • totya4
    #19505
    Nincs hozzá magyarítás, úgyhogy szerintem ülj neki és csináld meg, megköszönjük :)
  • ironroy
    #19504
    Szevasztok a Gothic 2 Gold editiont hogy lehet magyarositani???????Mert szét basz az ideg!!!!!!Pls segitsetek,,,vagy valami kösz!!!!!!!!!!!4
  • totya4
    #19503
    Nem használtam csalásokat.

    Viszont magasságos Innos Urunk kegyelméből rájöttem arra, hogy amennyiben egy csata hevében fogyasztok el egy italt, akkor bár hatása létrejön, az ital megmarad. Végtelen kegyelmű Innos Urunk nyilván azért tette ezt lehetővé, hogy ki balga vagy félkegyelmű csatában áll le enni-inni, legalább ezzel kárpótolva legyen azért, hogy védekezés híján rengeteg ütést vagy harapást szenved el. Innnosnak legyen hála.

    :)

    Úgy a vár körüli ork irtás fejezetében gondoltam úgy, hogy a második végigjátszás alkalmaként kissé unom, hogy sebesülések miatt állandóan visszaszaladok aludni (az a legolcsóbb megoldás). Igy azonban kissé kellemesebb volt, legközelebbi fejezetben mikor visszatértem a várhoz és az orkok "újratermelődtek", egyetlen ital vagy alvás nélkül legyűrtem mindet aki a vár körül volt. Meg sok mindenben igyekeztem másképp csinálni hogy ne legyen olyan unalmas, pl a sárkányoknál csontvázt idéztem, így viccesen könnyű volt legyűrni hiszen amíg az vele foglalkozott, én a legerősebb fegyvertípussal, az egykezessel pillanatok alatt szétkaszaboltam. Ha démont idéztem, az meg meg is ölte segítség nélkül, pl a legutolsót... :)
  • Zóanagyvarázsló
    #19502
    Ez valami cheat?
    (A feltűnően nagy életerő és mana miatt vetődött fel bennem...)
  • totya4
    #19501
    Kivittem zsoldosal is... :)

  • totya4
    #19500
    Ez nem kezdőség, mert ilyennel senki nem foglalkozik.
    Fent rákattintassz hogy "builder", filename egyértelmű, rootpath eggyel legyen feljebbi könyvtár mint amit akarsz hogy tároljon, filemask to include "*.*" majd +, build volume.
  • gyonax
    #19499
    Bocsi hogy ennyire kezdő vagyok, de, hogy lehet visszatömöríteni a kibontott fájlokat vdf-be?
  • totya4
    #19498
    "ki fogja dobni azokat a fájlokat, amik tartalmazzák a keresett tárgy szavakat. Az egyik .dat a másik .bin ami közel sem txt"

    Irtam hogy egyik se txt, akkor meg mit csodálkozol? Azt mondtam, TC-vel txt keresés végezz a kibontott könyvtárban (beikszeled hogy szöveg és mellé írod mit keresel), mert akkor szöveges módban próbálkozik keresni nem szöveges fájlban is.

    Egy programot egyébként nem feltétlenül úgy írnak meg hogy neked minnél könnyebb legyen azt módosítani, sőt... :) Úgyhogy vagy hagyd a fracba, vagy pedig készülj rá hogy tanulni kell hozzá és küszködni fogsz.
  • gyonax
    #19497
    Nekem alig bontott ki valamit. Kb 15 fájlt. Ez normális? Ja, és egyik se txt.
  • totya4
    #19496
    Szia!

    Én kiválasztom magamnak a tárgyakat, mint problémát.
    Nos, elméletileg nem lehetetlen átírni a nevüket, ezt abból következtettem ki, hogy van magyarítás, és a magyarításban a tárgyaknak pedig magyar nevük vala.

    Feltételezem magyarítással játszol, tehát célszerűen abban benne van tehát a módosított tárgy név/nevek. "G2_hun_en.vdf" fájl vala a magyarítás. A .vdf egy konténer fájl, arra van kitalálva hogy ne 10 millió fájl legyen a vinyón. Kibontani a "GothicVDFS.exe" progival lehet "extract volume". Ezen belül pedig txt keresést végzel pl TC-vel a kibontott könyvtáron, ki fogja dobni azokat a fájlokat, amik tartalmazzák a keresett tárgy szavakat. Az egyik .dat a másik .bin ami közel sem txt, tehát ha nem elégszel meg felülírásos módosítással, akkor szerintem keress tovább hogy van-e célprogram ezek "kibontására/visszacsomagolására". Nem feltétlen van. Esetleg a magyarítótól tudnád megkérdezni vagy a játék angol nyelvű fórumain/letöltéseknél. Ha megfelel a sima felülírás, utána ne felejtsd el vdf-be visszatömöríteni, és az eredeti vdf-et felülírni.
    És persze ha a magyarítást módosítod, nem terjesztheted, ügye, és persze módosítani se nagyon lenne szabad...
  • gyonax
    #19495
    Meg tudná valaki mondani hogy melyik fájlban tárolja a G2 a tárgyak és személyek neveit?
  • McFrost
    #19494
    Helló!
    Így fejezte be ezt a remek játékot:
  • McFrost
    #19493
    szerintem is az a gyenge pontja
  • totya4
    #19492
    Jobban örültem volna ha tényleg 25 felett van, és akkor lehetne kísérletezni, agyalni. Khoronisben én F1-F2-vel szoktam menni, kint F2-F4.
  • totya4
    #19491
    A 2GHz-es Celeron nem jön be neki ezek szerint...
  • sanyiiiii
    #19490
    Jah 1.25 sry
  • sanyiiiii
    #19489
    25 giga ram? olyat honnan szereztel?:D
  • gyonax
    #19488
    Hát és tényleg nem 25 fölötti lett mesterA másodikat csak azért csináltam hogy mutassam az Fps csak akkor olyan kicsi ha a közeli hegyeket is nézed, a harmadikat pedig a felsővárosról csináltam ahol viszont már ideális az fps, és nekem a város többi részében is így van. Valóban ha a teljes panorámát nézzük akkor az Fps kicsi. De ezen kívül igazad volt.
    Kép1
    Kép2
    Kép3
  • McFrost
    #19487
    nekem 40%-ra van állítva a látótáv , de Khorinisben és folyók tavak mellett szaggat , de nem nagyon zavar , gépem IC2ghz,1,25gigaRAM,ATI9600128mb
  • totya4
    #19486
    Szia,



    Direkt nem könyvtárastól csomagoltam be, hogy megelőzzek felülírási anyázásokat. Be kell másolni egy mentési könyvtárba, pl a "quicksave"-be, persze előbb az ott levőt ha kell mentsük más mentési helyre.

    Elmondom megint, betölteni az állást, megnyomni az F4-et (max látótáv) majd várni, 5-10mp múlva fixálódik az fps és lehet screenshotot nyomni. A printscreen gomb is működik.
  • gyonax
    #19485
    Ajánlanám figyelmedbe itt a végigjátszást:Gothic2 végigjátszás
    És az itt lévő térképeket: Gothic 2 térképek
  • gyonax
    #19484
    Akkor légyszíves add ide a savegame-t.
  • peppino3
    #19483
    hy elöröl keztem a játékot és aszt szeretném hogy az 1 fejezedben vanvalami kis ügyeség gyürő vagy amulet ésha igen hol
  • totya4
    #19482
    Üdv. Látom, te legalább jól látsz.

    Én nem fraps-al irattam ki az fps-t, mivel a videkártyám beállító programja többek között ezt is ki tudja írni sok más minden mellett (gpu hőfök/felbontás/futó program memória igénye stb) tehát nekem felesleges egy ilyen "külső" program. Azért tanácsoltam az illetőnek a fraps-ot, mert aránylag egyszerűen telepíthető és használható. Elvileg.

    Nem mondtál ésszerű dolgot amikor azt mondtad
    "a Fraps eredményei se reálisak, mert a fraps is eszik a memóriából"
    ugyanis a memóriaigénye nem túl nagy, viszont az igaz hogy lassíthat minden kijelző program, hiszen babrálja a 3D képet, illetve valahogy lekéri a sebességet hogy megjeleníthesse, de ezért, és nem a memóriaigénye miatt. Az én progim azonban pontos, de kikapcsoltam, frate, íme :



    Továbbá.

    "szerintem nem az fps a fontos, hanem az, hogy szaggatásmentesesn megy-e a játék"

    Ez megint csak nyakatekert és nem igaz mondat. Finoman fogalmazok :)
    Ugyanis az emberi szem érzékenysége olyan hogy kb 24-25 kép felett látja folyamatosnak a mozgást, a mozifilm is 24képkocka/mp-el megy.
    Tehát, ha a szemnek vetített képkockaszám 24 alá esik, akkor azt szaggatottnak, nem folyamatosnak látjuk. Tehát az fps érték 25 alatt gyakorlatilag egy szaggatási mutató. Korábban mondtam már, hogy sokan akik hozzászoktak a szaggatáshoz nem érzékelik szaggatásnak azt ami valójában már az; ezért egy objektív mutató az "FPS" (kép/mp) segíthet az egyéni szubjektivitás leküzdéséhez.
    Röviden, 25 alatti fps-t (mozgáskor) szaggatottnak lát az, aki nem szokta meg a szaggatást.

    Nade öröm, ismét egy ember, aki mondja, 300%-nál nem szaggat. Hátha készít nekünk egy mintaképet fps mutatóval, hadd lássuk.
    Szívesen elküldöm az állásmentést, hogy ugyanaz legyen a nézőpont.
    Ha ezek után 25 feletti fps-t kapsz, kérni fogom az ini-det, tanulmányozásra.
  • gyonax
    #19481
    Ha pedig reális fps értéket szeretnétek akkor marvin módba írjátok be, hogy: toggle frame
  • gyonax
    #19480
    Szerintem is nagy a két kép között a különbség. A második részletesebb. Nekem a játék szaggatásmentesen megy maximum beállításokkal, 300% látótávon. Fps-t nem néztem, de szerintem nem az fps a fontos, hanem az, hogy szaggatásmentesesn megy-e a játék. Amúgy a Fraps eredményei se reálisak, mert a fraps is eszik a memóriából.
  • totya4
    #19479
    Ilyen későn fenn vagy? Átküldök akkor egy kis melót, mert én már mennék aludni :) Találtál egy jobb szemüveget?
  • Esrohnoil
    #19478
    1., Nem nem tudta bizonyítani, hanem nem akarta. Ezt elsősorban úgy gondolom a stílusodnak köszönheted. :P

    2., Pont hogy te vagy az irigy. Nekem semmi bajom nem volt a G2-vel, nincs miért irigykednem, nem tom miből szűrted le az ellenkezőjét... :)
  • totya4
    #19477
    Teljesen butaságot beszélsz. Az illető állított valamit, kértem bizonyítsa, nem tudta. Olvass vissza. Aki kötözködik itt az te vagy :) Ha meg irigy vagy, az megint a te bajod, de emiatt beszólni másoknak nem kéne.

    Ha a két kép között nem látsz különbséget, akkor lehet hogy fel kéne iratnod jobb szemüveget ;) 1:1-ben jobban kitűnik mennyire nagy a különbség a két kép között. Váltogatva nézd khm.
  • Esrohnoil
    #19476
    Egyébként meg ez a két kép nekem egyformának tűnik...
  • Esrohnoil
    #19475
    Szerintem meg pont neked nagy a szád.
    Te egy tipikus gépagyonfejlesztős ürge vagy, akit most bosszant, h. a hiper gépén nem megy jól egy játék. :D
    Egyébként az inivel tényleg el lehet érni teljesítménynövekedést.
    Sanyiiiii-nak igaza van - ha nem hiszed, az a te bajod., de attól még nem kell a többieket bosszantani.
  • totya4
    #19474
    Egyáltalán nem szemét egy játék saját fórumában arról beszélni, hogy milyen teljesítményű géppel mit produkál. Sajnálattal látom, hogy csak a szád volt nagy, és gyáván megfutamodtál. Akkor pá!
  • sanyiiiii
    #19473
    Felölem higgy amit akarsz, te dolgod... Én tudom azt hogy nálam megy rendesen, nekem ez elég de ha folytatni kivánod azt légyszi priviben, már igy is elggé összeszemeteltük a fórumot..
  • totya4
    #19472
    Egye fene, megmutatom hogy nem nehéz dolog ez, csináltam rögtön két képernymásolatot.

    Prezentálom vele az alacsony fps-t, illetve azt, hogy a videókártya bizonyos szint felett nem számít. Az egyik kép ugyanis alapértelmezett, tehát legrosszabb beállításokkal készült, a másik pedig a legjobbal, amit a videókártya tud, tehát max anizó, max AA, adaptive AA stb.
    Ha a videókártyán múlna a sebesség akkor jelentős(!) különbségnek kellene lennie. De nincs.




    Eredeti méretben célszerű nézni értelemszerűen.
  • totya4
    #19471
    Nocsak, olyan bonyolult feltenni egy fraps-ot (setup.exe enter next next), aztán nyomni egy billentyűt? :) Egyszerűbb ha elismered hogy hazudtál.

    Én alá tudom támasztani az állításomat, nyomok én nagyon bika géppel egy printscreent 300%-nél Khoronisben és 20 alatti fps is lesz rajta. De ezt nem is kéri senki, mert tudjuk hogy így van.

    A videókártyát ne emlegesd, mint mondottam a Gothic2 CPU zabáló, ki lett próbálva.
  • sanyiiiii
    #19470
    Már megbocsáss de az hogy te elhidd az nekem nem ér meg ennyi munkát...
    Amugy tweak alatt allitgatasokat értek. Mellesleg a vidkartyanak is köze van hozzá mert a gothicok memoriakezeles hirhedten rossz és beletartozik ebba a vidkártya memóriájának kihasználása is...
  • Zóanagyvarázsló
    #19469
    Pedig itt a fórumon mindenki bugként írta...
    Mindegy nálam ezt a tételt jól mondta fel a G2.