21229
  • totya4
    #19588
    Honnan tudhatom azt meg, mint sima játékos, hogy az kardhasználathoz hozzáadódik az erő is? És egyáltalán, melyik ütés a "kritikus"? :)
  • totya4
    #19587
    Sima G2-ről volt szó.
  • sanyiiiii
    #19586
    Nem olyan nehéz az az erő, ott van ugyebár az orc warlord gyűrű, amivel máris 120ig tanulhatod, palával kettőt is feltehetsz tehát 140ig.... meg elixírek, és ott a sárkánytojás ital, amiböl viszont zsoldossal ihatsz kettőt... meg a levesek , almaevés, és a maradék dragonroot
  • Zóanagyvarázsló
    #19585
    Kritikus ütésnél az erő hozzáadódik a sebzéshez (100%-os képességnél az esetek 100%-ában), azért ez nem utolsó dolog ;)

    Emlékeim szerint W B valami gyűrűs bugot szokott használni karaktere jó kondiban tartására. Jobban belegondolva, 100-ig fel lehet fejleszteni tanítók által, a többit össze lehet hozni elixírből+varázstárgyakkal, szóval egyáltalán nem elképzelhetetlen. Nekem a hajón egy trükkel sikerült szórakozásból majdnem 600-at is elérni.
  • totya4
    #19584
    Sima G2-ben hogy jött össze neked 180 erő? Egyébként szvsz az erő csak ahhoz kell hogy az adott kardot bírd kezelni, nem növeli vívás hatásosságát, mint ahogyan az ügyesség sem.

    Ha nem jön össze, akkor nem, de azért megnéztem volna :) Mondjuk egy video kamera PAL felbontása is elég lenne akár ;) Mobiltelefonok/digitgépek némelyike tud 640x480-at is videóra, csak az ált. 15 fps gáz hozzá, persze vannak 30fps-esesek is, amikkel érdemes lehetne játszani...legalábbis kíséreleti jelleggel. :)
  • W B
    #19583
    a kezdőknek ajánlot egy gyorsaság elixirt meginni.

    amúgy videót nem tudok csinálni, mert: amikor elindítom a felvételt lefagy, és ha abba hagyom akkor felolvad...

    amúgy vagy 180 erőm van és 100% kétkezes és a rendkardját használom (felszentelt écpenge) sima G2. vagyis 2 ütés egy elit, még a kardját sem tudja lendíteni. az igaz hogy ha több jön akkor bibi. de akkor vagy mágia vagy számszeríj, abból 60% vagyok. és majdnem 200 manna.
  • totya4
    #19582
    Nem értem mi a gondod, hiszen pont akkor leszel a legerősebb, azaz akkor gyűlik a TP, ha mindenhová elmész, mindent legyaksz ami ellen. Tehát a sikeres játékhoz úgyis bejársz mindent :)

    Nade ha lusta vagy, akkor bányavölgy bejárata (ahol a két lovag áll/vagy hulla) bemész, mész mész balra lesz egy barlang (amit csak visszafele tekintve látsz meg) ez arra jó hogy ha még gyenge vagy nem kell a sok orkkal meg sámánnal megküzdeni ami amúgy szemben lenne ha továbbmennél, szóval be a barlangba, és onnan egyenesen, át a hídszerű nyúlványon, és be a másik barlangba, itt kerülsz át a másik térképre.

    F1-F4 billentyűket melegen ajánlom hogy láss is valamit néha :) Magyarán néha nyomj F4-et (aztán vissza F1-F2 attól függ mit bír a géped).

    Innen lefele mész (amerre lejt, ahonnan kibukkantál balra), szerintem F4-el már egy idő után látod is a várat, ha nem, akkor mihelyst leértél a hegyről fordulj balra, át a vizen (vagy a hídon), onnan már meglátod... de előbb az orkokat :)
    Ha netán nincs kedved velük küzdeni, akkor meg kell találni azt az utat, ahol a legkevesebb fáradsággal bejuthatsz, de mintha azt el is mondaná valaki útközben, tehát keresni kell akkor is a jó utat :)
  • Kiking
    #19581
    PLS help
  • Kiking
    #19580
    helo
    most kellet átmennem a bányavölgybe sikerült is nade!a várhoz kell eljutni csak nincs térképem és a fa... tudja merre van pls help ha valami oldalt tudtok adni ahol térképet is mutatnak akkor írjátok már le
  • Shaman
    #19579
    Én is mágust preferáltam mindig,bár zsoldossal is végigvittem.
    Különbözőek az utak :-p
    A mágus nagy kínlódás az elején,főleg mivel ugye az ember nem akar pazarolni expet másra...viszont a végén megállíthatatlan :-p
  • totya4
    #19578
    Nem hadjárat ez, hiszen mindenki azt használ, ami jólesik neki :)
  • Zóanagyvarázsló
    #19577
    Nem unod ezt a kresztes hadjáratot a kétkezes fegyverek ellen ;)
    Az a jó ennek a játéknak a harcrendszerében, hogy kissé eltérő taktikákkal, de használhatóak a különböző fegyverek. Én is hangsúlyoztam, hogy nem elég a sebzést nézni, fontos a szerszám hossza is...

    Egyébként meg mágia párti vagyok, szóval én nyertem :)
  • totya4
    #19576
    Állat az nem ellenfél, azonkívül én továbbra is azt mondom, hogy hiába nagyobb a kétkezes sebzése, ez nem valóságos adat, mivel az egykezes meg annyival gyorsabb hogy összességében nagyobb sebzést okoz. Magyarul az egykezes sebzése nagyobb, mint a nagyobb sebzésű kétkezesé :)
    De az egész nem ér semmit ha egyszerre többen támadnak, és közbe ráadásul még tűzgolyóval is dobál a sámán... :)

    Persze nem mentem el amellett hogy irva volt hogy ügyes ember (első mondatod is ilyesmi) kétkezessel secperc legyak egy ork elitet, az erről készült videót továbbra is szívesen várom :)
    Mondjuk egy ork elitet tényleg nem nagy kunszt legyakni, ha közeledik felém még a kardját se lendíti máris kapta az áldást, fele élete lemegy, ha nincs kedvem vívni hátrálok, s mikor közeledik még egyszer ugyanez, s már halott is.
  • sanyiiiii
    #19575
    With two handed weapons you have to fight with foresight.
    asszem Wulfgar mondja,lehet Cord vagy mind2.
    Az elején kétkezessel 4-5 ös szinten páncél nélkül simán lecsapsz egy tárnarák harcost, aminek akkor még kb egy ütés vagy ha eltalál.
  • Zóanagyvarázsló
    #19574
    Szerencsére az én gépeim kivételet képeznek :)
  • totya4
    #19573
    Nem szeretnek azok semmit :)
  • Zóanagyvarázsló
    #19572
    Esetleg az ati kártyát vagy a drivert nem szerette?
    Mindegy, Piranha Bytes-ék híresek az engine-ek programozásáról...
  • gyonax
    #19571
    Inventory bug nálam is van(eredeti a játék)
  • totya4
    #19570
    Úgy rémlik mindkettővel :)
  • Zóanagyvarázsló
    #19569
    1.08j-vel vagy 1.08k-val jött elő?

    Igen arra jó a G1-ben, hogy jobb ;)
  • totya4
    #19568
    Ez nem "személyre szóló bug" mert olvasom másnak is gondja ez. Hiába no, első Gothic motor, a G2-ben ez már javítva van.

    Ühüm, hát erre jó a kétkezes a G1-ben...
  • Zóanagyvarázsló
    #19567
    Akkor inkább azt írd, hogy személyre szóló bugod van a G1-ben, mert ez elég ritka bug...
    Nme az 1.08k rontotta el, az javítja fel az inventory tárgyainak kinézetét, én 1.08j-vel játszottam, és az össsze bugot vagy a magyarítás okozta, vagy benne volt a G2-ben is.

    Ott azért jobb a kétkezes, mert a végső fegyver, az Uriziel, mindenképpen ilyen fegyver, nem úgy, mint Beliar's Claw. Ráadásul a végén több ellenfelet is csak vele lehet legyőzni, de egyébként is messze a legerősebb fegyver. A legjobb egykezest elég nehéz megszerezni, lévén egy ércbárónál van, addigra már akár az Uriziel is meglehet. Egyébként ott jóval drágább is megtanulni a kétkezes fegyverhasználatot (30+40 TP), mint az egykezest (10+30 TP), ez utóbbi inkább csak előfeltétele az előbbinek - kivéve, ha zsoldos vagy. Remélem nem rontottam el egyik számot sem.
  • totya4
    #19566
    Hát G1-ben nem látom az inventoryban a cuccokat, ez azért elég gáz :)
  • W B
    #19565
    a G1 kb annyira búgos mint a G2. vagyis ha innentől...
  • totya4
    #19564
    G1 annyira bugos hogy nem játszható, de ott miért volt jó a kétkezes?
  • Zóanagyvarázsló
    #19563
    Ha neked nem is megy, adjál Biff-nek egy Dragon Slicer-t, csak úgy hullanak az elit orkok (persze face-to-face);)

    Én mondjuk nem állítom, hogy a kétkezes a jobb, de nekem túl sok gondom még nem volt vele. G1-ben pedig úgyis rá van szinte kényszerítve az ember a kétkezesre.
  • W B
    #19562
    ha akarod, de elöbb találnom kell elöbb
  • totya4
    #19561
    Csinálhatnál egy kis videófelvételt arról ahogy te G2-ben kétkezessel secperc lenyomsz egy elit orkot, hadd csudáljam :) x264-be is nyomhatod úgy kisebb lesz.
  • totya4
    #19560
    Nekem viszont továbbra is nulla használhatósági értéke van :)
  • W B
    #19559
    G1-G2ben a kétkezeseket szeretm. (amúgymeg most két ütés egy elit ork, karját sem tudja emelni)
    a G3ban egykezes+pajzs amit használok. mert a G3ban már tényleg piszok lassuak a kétkezesek, de egyes állatok ellen az a jó, igaz én lenyilazom őket.
  • Zóanagyvarázsló
    #19558
    A hosszúsága/hatóköre sem utolsó dolog a kétkezes fegyvereknek, megfelelő taktikával meg sem tudtak közelíteni az ellenfelek, a végére pedig ígyis-úgyis legyőzhetetlenek leszünk.

    Mellesleg én azért preferálom a kétkezes fegyverviselést, mert méretesebbek, ütősebben néznek ki, pláne, hogy azokat a hátunkon hordjuk, nem csak fityeg az oldalunkon...
  • totya4
    #19557
    Én csak azt nem értem, hogy mi a francra lehet használni a kétkezes harcot, minek kellett azt fejlesztened. Az oké, hogy általában a kétkezes fegyver kicsit nagyobbat sebez, viszont istentelen lassú, pl orkok ellen használhatatlan, de még sárkányok ellen is szívesebben használtam egykezest.

    Tehát, hiába nagyobb a sebzése a kétkezesnek, az idő tényezőt is figyelembe kell venni, azaz 2-3 mozdulatra vontakoztatva a gyors egykezessel ugyanazon idő alatt több sebzést vihetek be, ráadásul a találati valószínűség is nagyobb, hiszen az ellenfél nehezebben védi ki, mint a lassú kétkezes kardcsapást.
  • W B
    #19556


    :)
  • endrow
    #19555
    Azt csak akkor tudod megtanulni, ha mágus vagy.
  • Kiking
    #19554
    ?????
    ????????
  • Kiking
    #19553
    Nem tudjátok hogy hol lehet megtanulni a runakészítést???
  • Zóanagyvarázsló
    #19552
    Nézd meg ezt a hozzászólást!

    #16313

  • Axsys
    #19551
    Gondolom csak az indítófájlt törted meg, egy másikat is megkell, hogy tudj sebezni. De a neten mindent meglehet találni, nemakarok warezről beszélni.
    (tuti ebbe a fórumba is már levan írva)
  • rosti
    #19550
    régebben volt sokaknak aki ezzel a problémával küzdötek és van is rá megoldás ajánlom hohy az oldal keresöbe ird be a coppy szot és keresgéljél a sokkal régebbi tavaj márciusi aktol elörefele akkor bizti meglesz a megoldás.
    Akik érdemben tudnűnak neked segiteni bizti a g3 nyomják esetleg kérdezz a forumban...
  • spartus
    #19549
    És hol tudok letölteni 'jó törést'?