21229
  • dracoon
    #4077
    "Azt irta valaki, hogy a minecrawlerek olloi maxra toltik a manat, de hiaba tanulom meg az ollok levetelet, nem szornak el nalam a minecrawlerek semmit, szal hogy lehet felszedni az ollokat? (chapter 2)

    A tolvajceh a csatornaban van? Hogy lehet oda lejutni? Nekem nem adott kulcsot az a ficko a kocsmaban...

    Az mitol fugg, hogy mit adnak az innos szobrok imadkozaskor? Es milyen idokozonkent adnak, vagy hogy mukodik ez?"

    Amugy jo a varazslo, minden szorny hullik mint a legy elotte, worgok, trollok, stb. Egyetlen "aprocska" problemam, hogy az elso terkep osszes manaforrasat feleltem, aztan nemtom, most hogy tovabb :)
  • Randal
    #4076
    azért csak tologasd, és majd tologasd az egyet is, akkor érzed majd iagzán, mekkora érzués a kettővel játszani..
    Komolyan mondom, de te tudod.
    Azért egy próbát megérne nem?
  • gergou
    #4075
    bocsi hogy meg nem valaszoltam, de a problem az, hogy ha az immersionos van meg mindharom cs, akkor mukodnie kene..., ne hasznallj clone cdset, ert az kavar be, ha az immersionos sem muxik akkor viszont azt mar nem tudom miert...



    Well I figured out why some us (those who have some some CDs from Immersion and some CloneCD) are having problems with Installation.

    It is a name mismatch between CDs. I had CD1 and CD2 as cloneCD images and the last one was immersion release. In CD3 from immersion, there was a file called "setup1.W0x" where x is the number of CD, which is where all the files are compressed, but in CD1 and CD2 that file is called "Gothic2-Setup.W0x"... So what I did was extract the image in CD3 and rename that file to "Gothic2-Setup.W03" and voilla, the installation continued!

    Your welcome!


    Ezt talan segit, de mondom csak akkor, ha eddig ketfele relaset hasznaltal egyszerre:)
  • FREAK
    #4074
    Azt már nem akarom, különben is rosszul vagyok a dungeonökben, szal még az is lehet, hogy ezt sem tolom végig, de amíg lehet, addig szeretném, anélkül, hogy előre tudnám, miért fogok szopni :D
  • Randal
    #4073
    FREAK:
    bocsi:(((
    igazán sajnálom, elfelejtettem, hogy itt sokan nem játszottak az 1-gyel.
    Azért attól függetlenül nyomd végig, nem biztos hogy az a vége ami:)
  • FREAK
    #4072
    a térképen, ami az oldalon van, nem

    attól függetlenül előfordulhat, hogy eljutsz oda

    szerintem egyértelműen nagyobb a G2 pályája, a G1 kb a parttól a kocsmáig tartana
  • Esrohnoil
    #4071
    Randal: Xardas régi tornya még mindig megvan. :)
  • Petyus_
    #4070
    Köszi szépen az infot! A Ti4200 meg a Radeonom kb egy szinten van, ezek szerint a proci számít neki valamennyit de nem túl sokat.. magyarul nincs az a gép amin jól futna. :]

  • Randal
    #4068
    Hali!
    Randal néven vagyok itt:
    koli, matrix, tejszin, elite.
    egyéni kérésedre fellépek máshova is.

    Freak:
    hát nemtom, mert azt mondták, hogy látható a Swamp Camp, az Új Tábor, meg a Régi Tábor is.
  • FREAK
    #4067
    skacok, egy kérés

    A VÉGIGJÁTSZÁSSAL KAPCSOLATOS DOLGOKAT NE ITT BESZÉLJÉTEK MEG!!

    Én azért nem nyomtam végig az 1-et, mert a topikban belefutottam ilyen szövegekbe, és tudtam, mi a játék vége - elveszett a motiváció. Dumáljátok meg emailben vagy ICQ-n. Az ok, hogy hol van ez meg az, de a sztorival kapcsolatban pls ne említsetek konkrét dolgokat!
  • lasand
    #4066
    Az G1-et még nem látod az külön térkép.A régi tornyok ott vannak ahol voltak.Az első párbeszéded arról szól,hogy új tornyot építtetett magának.
  • Esrohnoil
    #4065
    Randal: milyen néven vagy fent dc-n?
    Nekem kellene a GII, amíg meg nem tudom itthon venni eredetiben. :)
  • dracoon
    #4064
    Nem teleportalta at, magiaval epitett egy ujat egy ejszaka alatt, mert a masik tornya osszeomlott, vagy ilyesmi.
  • FREAK
    #4063
    nincs rajta a G1 pálya

    Xardas tornya meg valszeg elköltözött :D
  • Randal
    #4062
    értem. de ha megnézed a térképen a torny és a város között lévő utat és azt hogy mennyi idő alatt tetted meg, akkor elég durva lehet az a méretarány eltérs.

    Valaki nem jelölné be nekem a G2 térképen, hogy mettől meddig tart a G1 pályája, hogy meggyőzzön?:)

    Amúgy Xardas hogyan teleportálta át a tornyát és miért nőttek sitty-sutty fák? meg egyáltalán hol volt EREDETILEG Xardas tornya?
  • dracoon
    #4061
    koszi, de ugy latom, egyik kerdesemet sem ertetted meg :P
  • lasand
    #4059
    Benne van + a Gothic1 világa is a térkép meg nem méretarányos
  • dracoon
    #4058
    Nalam 12 fps ugyanott, 1024x768x32 minden maxon: P4-2400, 512DDR, GF4Ti4200-128, WinXP...
  • Randal
    #4057
    A Gothic.INI-ben be lehet állítani azt, hogy minden betöltődésnél változzanak a zárkombinációk. így ez az elmentem-megnézem-visszatöltöm trükk nem fog működni:)
  • Randal
    #4056
    Sziasztok!

    Most lehet hogy kövezés lesz de muszáj kifejtenem a véleményem.

    Elkezdtem játszani a G2-vel, nagyon szép és nagyon tetszi, magával a játékkal nincs is bajom, csak a bejárható területtel.

    Sajna én nemigen vettem észre a térképet nézegetve az 1-hez viszonyított 3x-os méretnövekedést.
    Uyganis mikor megnéztem, hogy milyen messze van egymástól Xardas tornya és a város a térképen és ezt hozzáviszonyítottam, hogy mennyi idő alatt lehet oda eljutni, kicsit elszomorodtam, ugyanis számításaim szerint nem lett sokkal nagyobb a pálya.

    Remélem valaki megcáfol ebben.

    A következő félelmem:
    Tudom, hogy bejelntették a G3-at, sőt a 2-höz még kieg is lesz, de belegondoltatok abba, hogy medig lehet ezt a játékot folytatni?

    Ugyanis az 1-bő a 2-be történő átvezetést frappánsan megoldották azzal, hogy karakterünk elveszítette a tudása és ereje nagyrészét, de azért ezt nem lehet folyton csinálni.
    Ha vége a játéknak még az 1-nél is erősebb karakterünk lesz(kérlek ne mondjátok el a végét, tudom elhajóznak vagy mi), de akkor a kiegben és a 3ban mi lesz? beimportálhatjuk karakterünket vagy megint egy "újjal" fogunk játszani?

    A 4-be akkor mi lesz? Orkok elleni háború, mint azt már jövendölte valaki? elég érdekes lesz, hisz már az 1-be is csak úgy aprítottuk őket, a 2-ben gondolom mégjobban, ha vannak benne egyáltalán.

    Szóval szvsz szép és jó ez a játék, de nem fog sokáig tartani.


    Remélem mindenben tévedtem, mert életem legszebb játéka a Gothic 1 és a 2.
  • Hunnenkoenig
    #4055
    Adj penzt es akkor kapsz valamit!

    A zarakat ugy kell nyitni, hogy leterdelsz es nyomod a jobbra vagy balra gombot. Elöbb mindig mentsel.

    Peldaul egy zar igy nyilik: jobb-jobb-bal-jobb-bal-bal-bal-jobb

    Ezt ki kell lottozni. Ha kattan, akkor jo, ha törik, töltsel ujra es csinald addig mig sikerült es ott ahol beletört, nyomd a masik iranyba.
  • CS@
    #4054
    Spoiler ON




    Különösebb ügyességet nem igénylő crossbow szerzés :
    LightCrossbow : Menj ki Khorinisből a hátsó kapun(tehát nem azon amin érkeztél) majd az úton indulj fel a hegynek ,az első elágazásnál fordulj a hajtű kanyarba és menj addig előre amíg a bal oldalt egy kivágott facsonkot nem látsz ennek a tövében egy hullánál találod. Ezért mindössze néhány scavenger-el kell megküzdened(de ügyeskedve ez is elkerülhető).
    Crossbow : A Tavern-től menj a Dragonir tábora felé vezető úton egész addig amíg egy embert nem látsz aki egy híd előtt ácsorog (ne menj közel hozzá mert akkor le akar tarhálni) itt a bal oldalt egy „domb” van erre felmész és egy hullánál néhány bolt mellett megtalálod. Útközben csak egy lurkerel néhány goblinal , scavengerekkel ,wolfokkal ,bloodflyokkal találkozol ,tehát nem komoly megerőltetés(van egy MagicGolem is de ha nem, háborgatod rád se fog hederíteni).

    Spoiler OFF
    A Gothic 1 -ben volt egy olyan kód amit ha beírtam akkor a képernyő egyik sarkába kirakta az órát (nem kellett megnézni a naplót érte).
    Ha ezt itt is meglehet csinálni akkor ,hogy ?
  • dracoon
    #4053
    Azt irta valaki, hogy a minecrawlerek olloi maxra toltik a manat, de hiaba tanulom meg az ollok levetelet, nem szornak el nalam a minecrawlerek semmit, szal hogy lehet felszedni az ollokat? (chapter 2)

    A tolvajceh a csatornaban van? Hogy lehet oda lejutni? Nekem nem adott kulcsot az a ficko a kocsmaban...

    Az mitol fugg, hogy mit adnak az innos szobrok imadkozaskor? Es milyen idokozonkent adnak, vagy hogy mukodik ez?
  • fucko
    #4052
    A varosban van a kikotoben egy faszi kint ul a padon asszem.
  • Ssanya
    #4051
    Sziasztok!

    Szeretnék egy kis segítséget kérni: hogyan lehet térképhez jutni a játékban? A bill. konfig szerint az M betűre be van állítva, de jelenleg semmi nem jön be. Az első részben azt hiszem, úgy kellett megvásárolni a térképeket, de itt eddig senkit nem találtam, aki árulna. Meg tudja valaki mondani, hogy hol találok?

    Ha esetleg egy mail-t is dobna, aki tudja, akkor a [email protected] cimre legyen szíves az infóval, mert piszokul hiányzik.

    Üdv: Sanya
  • Randal
    #4050
    Hali!
    szerezd be a DC++ nevű progit és olvasd el az infókat, ott tőlem és mástól is az alábbi hubokon én fennt vagyok:

    matrix,elite,koli,tejszin

    Vagy menj át a programok beszerzése-> 0dayftppartII fórumba és ott tedd fel a kérdést.
    Biztos mondanak egy ftp címet ill. nézz körül a warezoldalakon, plusz még vannak fizetős helyek is, onnan le tudod szedni
  • Gorfi
    #4048
    Amugy van 1-2 hiba a jatekban pl. viz alatt is latszik a Nap meg a Hold :)
  • Gorfi
    #4047
    Ki hanyadik szintu? En 16. nal tartok. Atjutottam az oldworldbe is, megyek vissza nemsokara az Eye of Innosert :)
  • Petyus_
    #4046
    Én már a városban mindent megcsináltam majdnem és 4. szintű vagyok.. te hogy csináltad ezt a mérhetetlen fejlődést? :) Én akármerre megyek vagy tobzódnak a wargok, a dinók, csontvázak.. egész játék alatt menekülsz vagy mi? :)
  • Bandeeka
    #4044
    Hali!
    Lenne 1-2 kérdésem. Eljutottam Onar tanyájához és Lee-t is megtaláltam. Akkor is kell vele beszélnem ha a kolostorhoz akkarok csatlakozni? Ha nem kell vele eszélni akkor mondjátok meg pls hogy merre menjek mert még nincs meg az 1000 aranyam h csatlakozni tudjak. Thx Lehet hogy a végigjáccásban benne van de én nemtalálom.. Thx mégegyszer.
  • Randal
    #4043
    zoozoo:

    bug? milyen bug?
  • Randal
    #4042
    igen, Hunnenkoenig konvertálja át az eddig lefordítottakat.
  • zoli80
    #4041
    készül már valami magyaritásféle az angol verzióhoz?
  • JustIce
    #4040
    ejj.. vki tudja, hogy a cyclone-os elso cd miert nem megy az immersionos masodik harmadikkal?:)
    szal azt irta cyclone nfo hogy az osszes 3cds verziobol xar az elso cd. erre letoltom cyclone-os elsot, s nem megy tovabb install a masodikra.. de miert?:) na nem maradok le a buzelefantrol:)
  • Lynx_TWL
    #4039
    mm nagon üt ez a gém:P
    nekem l a helyszínek már úgy teccenek hogy így:
    pl: a bandiktnáka cmapjük aohl a dexter a fővezér...na az nagyon kurvajó sztem ahogy ott megyek föl a kanyargós ösvényen meg stb stb...
    haver már kijáccotta még a német verziót :)
    nincs itt vki aki szintén eltolta volna odáig? mer asoznjd,hogy bugos szar volt a végén meg nemtommi, aztán azt ugye nme szeressük:)
  • sony
    #4038
    képeket please!
  • Csacsi
    #4037
    Újra itthon, nah most már 9-es szinten elkezdek körülnézni a vársoban is... :)
  • hiba
    #4036
    Nekem meg nemet-angol verziom van es csak most jottem ra mi az a Geschicklichkeit :)

    Ezzel tudok majd bukfencezni meg csukafejest ugrani? :)
  • hiba
    #4035
    36-os ugyesseg keves?
    akkor en bena vagyok
  • Petyus_
    #4034
    Gondolom alacsony a dexterityd(?) vagy túl erős a zár(?).

    Én még csak a one handed-et fejlesztettem. :D