21229
  • totya4
    #19668
    Ezt a szellemileg erősen visszamaradott megállapítást nem érzem kellően indokoltnak, sőt egyáltalán nem látok indokot :)

    Nyilván ha te elveszel egy nőt, akkor max 3x fogsz vele szeretkezni, mert ha többször annak ellenére hogy már messze nem izgat úgy mint először, az már degeneráltság? :)
  • Zóanagyvarázsló
    #19667
    Mi köze ennek a szellemi visszamaradottsághoz?
    Nagyon kevés játék van, melyet szívesen tolok többször is végig (WarCraft 2, StarCraft, Dungeon Keeper, Theme Hospital, HoMM (3), Pirates!, Panzer General, Gothic 1-2), de talán ezek a játékok annál értékesebbek a számomra. Az más kérdés, hogy a szándék idő hiányában gyakram megmarad "ingerenciának".

    Ha a G2 esetében 2,5+1-nél járok (sárkányvadásszal nem volt akkor kedvem az utolsó fejezethez, a plusz 1 pedig az addon), akkor már degenerált vagyok? Minden végigjátszásra találtam valami újat (elvégre nem végigjátszásból tolom), és az addon még csak mágussal volt meg. De igazad van, inkább elő sem merem többet venni...
  • Nandusz
    #19666
    Erre nem vennék mérget. Ugyanis én "keménymag"-nak gondolom magam, de nem játszom mégegyszer végig. Elég volt annyiszor, amennyiszer végigtoltam (asszem 3-or).
    Aki 3 végigjátszás után még mindig ingerenciát érez (és ez független a gothic sorozattól), hogy újra végig tolja, az szerintem szellemileg meglehetősen visszamaradott egyéniség lehet.
  • Zóanagyvarázsló
    #19665
    A "keménymag" legritkábban 1-2 évente előveszi és végigtolja. Ezt nyugodtanveheted igennek :)
  • totya4
    #19664
    Mármint a valaha volt legjobb játékkal? :)
  • Barty007
    #19663
    én nem :D de ha van valami kérdésed mondjad nyugottan attol még nem felejtettem el és szerintem senki más sem:P
  • ColdFire
    #19662
    sziasztok, jáccik még vki a játékkal? :)))
  • Randal
    #19661
    Nemtom mit csinálsz rosszul, de nekem simán felment annakidején. Egyébként meg tényleg érdemesebb megvenni a Gothic 2 Gold Editiont.
  • Axsys
    #19660
    Szerintem meg az 1 ből a nehéz Árny páncél :P
  • sanyiiiii
    #19659
    Az egész Gothic széria letgjobban kinéző páncélja a nehéz zsoldospáncél a 2ben szvsz. A sárkányvadász páncélok nem néznek ki olyan jol:P
  • Myxir
    #19658
    Tökmindeggy,hogy hova áll be mindenhol sok xp-t kapsz,de szerintem a zsoldos nagyon jó főleg a legvégén a páncél.
  • olasz000
    #19657
    (BOCSI A HIBÁKÉRT!!!:D)
  • olasz000
    #19656
    Hát az istenértse akar összejönni...minent úgy csináltam ahogy a WOG-on írták de nem akar összejönni...a német 1.30-as peccset nem tom telepíteni itt is ugyan azt írta ki mint a notr-nél..de sebaj leszedtem más honnan..
    feltettem a system könyvtárba azza a bat-file-al együtt(annak a bat-file-nek csinálni kéne vmit mert csak mert csak elindul és kéri h nyomjak meg 1 gombot a folytatáshoz és ennyi/kilép???).
    Aztán telepíccsem az ADDONT de még most sem tudom...
  • Zóanagyvarázsló
    #19655
    Akkor engedelmeddel még egy hasznos oldal:

    Mondgesange

    A Gothic 2 és a NotR adatbázisa angolul is fennvan itt, nem kell megijedni. Egyébként a WoG-ról is el lehet ide jutni.
  • Casper007
    #19654
    Ez a G2 oldal nagyon jó! Minden le van írva. Na ezt végigolvasom, mielőtt belekezdek a játékba.
  • Zóanagyvarázsló
    #19653
    A #13274-es hozzászólásban is hasonlóról írnak.

    Egyébként:
    WoG

    Illetve tudom ajánlani a Gothic Gold Edition-t is:
    CD Galaxis
  • olasz000
    #19652
    na már...gebasz van nem tom feltenni a night of the ravent ...
    németül van meg és a telepítés elötti ablaknál a "next" gomb szürke meg ki ír vmit nemtom mit valamit a verziószámmal...1csomó peccset feltettem próbáltam hátha jó lessz de nem ment.Valaki részletesen elmagyarázná h mit kell csinálni?
  • Zóanagyvarázsló
    #19651
    Még egyszer sem nézted végig a Credits-et? Az a játék legvége.
  • Molnibalage
    #19650
    Nem, egy távcsövön keresztül valami hajót nézel és aranyról és kincsekről van szó.
  • WagnerUr
    #19649
    Az nem az a videó amikor túl messze úszol a parttól, és valami szörny odaúszik és megesz?
  • Zóanagyvarázsló
    #19648
    Legalább az utolsó előtted hozzá(d)szólót (#19646) elolvashatnád...
  • ironroy
    #19647
    Hali
    Nincsen meg alakinek véletlenűl a Gothic 1 ???
  • Molnibalage
    #19646
    Hasonló a G2-höz, csak még táptalanabb vagy az elején, mint a 2-ben. A hibája az sajnos, hogy nagyon sok az üres tér a játékban, de legalább egyszer érdemes végigtolni és utána a G2-őt. Én sajnos a G2-vel játszottam először és nagyon sokmindent nem értettem belőle, hogy ki és miért a haverom. Tehát egyszer leglább told végig, azt meglátod.

    Ha nem tudod megszerezni, akkor írj privátba és ingyen elpostázom DVD-n.
  • Molnibalage
    #19645
    Sakcok, ma valamiért felraktam a G2-őt 2 év után és észrevettem valamit. A \_work\data\wideo könyvtárban van egy olyan video amit soha nem láttam még lejátszva, a Fishfood az. Látta már valaki azt?
  • Shaman
    #19644
    későbbi fejezetben meg tudod tanulni a lángnyelv kiszedését. és a tűzgyikok dobnak lángnyelvet.
    Mivel a tűzeső,ha jól rémlik 5-ös,vagy 6-os szintű varázslat így nem gond,ha csak később szerzed be a hozzávalót a tűzgyíkoktól,csak adig ne öld meg az összeset.
  • Zóanagyvarázsló
    #19643
    Játékélményben van olyan jó, mint a második rész, kár belemenni, kinek melyik tetszett kicsit jobban. A grafika kissé kopottabb, de ugyanaz a motor, nem rontja a játékélményt.

    A G2-höz hasonlóan volt Gamestar melléklet, más formában legfeljebb használtan kapható, így sajnos nemigen lehet olcsón beszerezni. Letöltésben nem tudunk segíteni, erre a warezfórumok, P2P rendszerek a megfelelőek.
  • ironroy
    #19642
    Figyu milyen a Gothic 1 a 2-höz képest,pl:.grafikaileag,játékélmény szerint?Honnan tudnám beszerezni??Letölteni?

  • Myxir
    #19641
    Mit levelet kapsz Lestertől azt el kell olvasni és majd el kell menni a kolostorhoz ott beszélj Pyrokarral az mondja neked hogy van egy könyv azon a helyen ahol le kell menni a démonokat kinyírni(nem Xardas tornyában)azon a helyen van amit Talamon őriz azzal beszélj át enged és az egyik alkimista asztalon lesz de csak akkor nyisz ki a könyvet ha el olvastad a papírt amit Lester adott.
  • Myxir
    #19640
    Ahogy a második fejezetben átmész az új pályára ott a várnál ork sátrak vannak.Ahol felmész a várban ott jobbra két varg áll és utánuk lessz egy sátor amelyikben ott van a lángnyelv vagy ha nem találod akkor a negyedik fejezetben meg tudja tanítani a lángnyelv kitépését annál az embernél aki a Kősárkány fele van ott van Gorn is vele.Na annál tod csak megtanulni.
  • Colcsi
    #19639
    Oké köszi
  • Zóanagyvarázsló
    #19638
    Árusoknál inkább későbbi fejezetekben jelenik meg, olyanoknál, akik egyébként is mágikus alapanyagokat árulnak, esetleg vadászoknál érdemes szétnézni - talán Gorax a legesélyesebb. Emlékeim szerint a Bányavölgyben is található valamelyik ork sátorban, de erre nem mernék megesküdni, összesen néhány darab van a játékban a megfelelő vadászati képesség megtanulása nélkül.
  • Colcsi
    #19637
    Üdv,meg tudná mondani valaki hogy lángnyelvet hol tudnék venni vagy találni a tűzeső varázslathoz?A kereskedőknél nem találtam eddig.
  • sanyiiiii
    #19636
    Ha jól emlékszem már régebben volt egy ijen probléma hogy a srác rossz levelet olvasott el ezért nem tudta kinyitni, de lehet hogy bug.
    Még nem hallottam rola hogy ez bugos lenne.
  • Shaman
    #19635
    tuti jó levelet olvastál el?
  • Zóanagyvarázsló
    #19634
    Érdekes, erről a bugról nem hallottam még. Milyen verzió a játék? Egyáltalán Gold, sima NotR, sima alapjáték, nyelv, pontos verziószám, milyen nyelvű?
  • pepe88
    #19633
    köszi de megvan a levél is el is olvastam úgyhogy végképp nem értem
  • Zóanagyvarázsló
    #19632
    Lester ad majd egy levelet Xardas tornyánál, annka birtokában lehet kinyitni a könyvet.

    Molnibalage:

    Sajnos valóban nem, a következő hozzászólásomban írtam is.
  • pepe88
    #19631
    üdv én a g2-t játszom de irodath könyvét nem tudom sehogysem kinyitni mindig azt írja hogy nem lehet megnyitni pedig az 5. fejezetben járok.
    tud valaki nekem segíteni?
    ja és így nem tudok bejutni a kolostor pincéjében lévő szobába amit a csontimágus őrzött
  • Molnibalage
    #19630
    Nem megy.
  • Larvin
    #19629
    Nem létezik G2-höz valameilyen mod az armorok kinézetére? Szerintem elég gagyin néznek ki. Engem ez az egy dolog zavar kicsit.

    Amúgy régen kijátszottam a játékot és most szándékomban áll újravégigjátszani a kieggel együtt. (végre angolul) Érdekes végiggondolni, hogy a gothic-kal azért nem volt olyan sok probléma és elég mai szemmel nézve gyenge, akkori szemmel közepes gépen is símán futott. Ennek ellenére a látványvilág cseppetsem volt szegényes, sőt. A mai hasonló játékok rettentő bugosak és erőművekre tervezték őket.

    Örömmel veszem észre, hogy nagy mod projectek is elindultak. Talán mindenki az angol verzióra várt. Szerintem túl hamar estek neki a fejlesztők a 3. résznek. Erre még ki lehetett volna hozni 1-2 kiegészítőt.