21229
  • totya4
    #19748
    Ha egy program kontrollját a felhasználó elveszti, az a felhasználó szempontjából a program lefagyása. És valójában az is, végtelen ciklus, amiből nem tud kiszállni a program, mivel a kilépési feltétel nem teljesül. Nyilván bug, hiszen nem várt és nem ésszerű viselkedés a program részéről, de kiemelten súlyos probléma, tehát ha már lebugozzuk, akkor ez "súlyos bug".

    Mondjuk én nem lettem volna boldog ha a G2 világában találok egy rozsdás trabantot... :)
  • Zóanagyvarázsló
    #19747
    Ja, a csúszást néha valóban nem lehet abbahagyni, de az nem fagyás ("technikai értelemben"), csak sima bug. Alt+Tab vagy Ctrl+Alt+Delete spellek segítenek, menübe tényleg nem lehet kilépni.

    Én is irónia gyanánt említettem a G3-at, de míg ott a normál játékmenet folyamán rendszeresen szembesülnöm kell a bugokkal, addig azért a sziklamászás egy viszonylag marginális pontja a G2-nek.
  • totya4
    #19746
    Hiába beszéltek nekem. Tapasztaltam több esetben hogy hegyen mászva csúszásba belefagyott, semerre sem lehetett menni, se kijönni belőle.
    Ez tény.

    Az hogy a G3 bugosabb, az nem előny a G2-nek :)
  • Zóanagyvarázsló
    #19745
    Fagyás? Több száz óra játék alatt, talán, ha kétszer fagyott le, inkább a memory leak jelentkezett gyakran 512 MB RAM-mal, de 1 GB RAM esetén már attól sem kellett tartani - legfelejebb 7-8 óra folyamatos játék esetén jön elő.

    Persze bugok vannak benne, de a G3 óta nem illik bugosnak csúfolni a G2-t :)
  • Broafka
    #19744
    nálunk nem fagy! :)
  • totya4
    #19743
    Jajj má. Ti bemásztok az ork fal mögé? Én még egyszer sem... :) Általában nem szerettem hegyet mászni, mert sokszor kész vége csúszás és nincs vége befagy... tehát ez a része is erősen bugos.
  • Zóanagyvarázsló
    #19742
    Igen ezzel mind így vagyunk, akik egy párszor végigvitték a G2-t. Mondjuk a roncsot sosem találom meg segítség nélkül, na meg a az ork fal mögé való bejutásért sme biztos, hogy küzdök annyit, ha nem olvasom, hogy mi lesz a "jutalom" :)
  • Broafka
    #19741
    ezek közül én nagyon sokat megtaláltam!
  • Zóanagyvarázsló
    #19740
    Jharkendarban, az ork tábor utáni templom felett.

    ITT az eastereggs részlegben benne vannak. Valamint mighty alien dwarf, és nem Almighty Dwarf, ahogyan lentebb tévesen írtam.

    Itt pedig a netről egy screenshot:
  • Molnibalage
    #19739
    Jut eszmbe, a játék egyik lemeghatóbb jelenete az amikor a kiegben viszed ki Diego-t (valójában ő téged, mert sokkal táposabb, mint te) és megérkeztek a tóhoz, ahol az 1-ben belöktek a burokba. Hej, de sok mindent láttunk/megéltünk azóta cimbora...
  • Broafka
    #19738
    milyen roncshoz? hol?
  • Broafka
    #19737
    énmár rég nem játszottam Gothickal :)
    majd valaki megteszi, vagy mondok jobbat, mássz fel :P
  • Molnibalage
    #19736
    Screenshot erről nincs?
  • Zóanagyvarázsló
    #19735
    Én meg a Bányavölgyi átjáró felől indultam neki hegymászással, mivel sehol sem sikerült a falon átjutnom. Mindenesetre így is elértema kívánt eredményt, és megismertem az Almighty Dwarf igazságát :)

    A jharkendari roncshoz sikerült valakinek cheat nélkül feljutnia? Eléggé lehetetlen vállalkozásnak tűnik...
  • Broafka
    #19734
    én az egyik saroknál másztam föl, ahol ilyen vízbe megy, úgy nagyon a pálya végén.

    a fal mögött vannak azok a karakterek akik meghaltak! persze azok is halottak asszem, jah meg azok akik elmenekültek.

    és van egy tábla amire rá van írva hogy:
    nagyon fasza vagy, sikerült átmásznod, nos itt nincsen semmi, de azért poén

    vagy valami ilyesmi, már rég voltam odaát! :)
  • Broafka
    #19733
    mi? nem! :-/
  • Zóanagyvarázsló
    #19732
    Persze, be lehet mászni mögé a hegyek felől. Ebben a topikban is volt már linkelve, a jharkendari roncsautóval együtt.
  • Axsys
    #19731
    És, hogy? Mivan mögötte:P?
  • Broafka
    #19730
    az első mondatom kérdés volt! :D
  • Broafka
    #19729
    sikerült már valakinek átugrania az Ork falat! :)

    nekem sikerült poén! :)
  • Zóanagyvarázsló
    #19728
    Tudtommal nem létezik ilyen patch, alapból 1.31-es a sima angol verzió, illetve 1.32-es a Gold.
  • ShadowLord
    #19727
    tud valaki adni egy linket a gothic2 1.31 path-hez?Mert sehol nem talalom a neten:(
  • Molnibalage
    #19726
    A számszeríjak olyan hatékony fegyvernek mutatkozatk, hogy az a keresztény aki egy másik keresztény ellen használta, pápai kiátkozzással lett sújtva és az ölhette meg aki csak akarta. (Ez nem vicc!)
  • totya4
    #19725
    Valóságról, mi másról :)
  • sanyiiiii
    #19724
    Mindkettőnek megvolt az előnye. A lovagi kultúra azért nem szerette a számszeríjakat mert kb két hetes gyakorlattal le lehetett teríteni velük 10 méterről egy lovagot. Az angolok hosszúíjainak pedig a átütőereje simán felvette a versenyt egy átlagos számszeríjjal, messzebre és gyorsabban lehetett vele lőni de nemcsak nagy gyakorlat kellett ahhoz hogy valaki hatékonyan használhassa, hanem tetemes fizikai erő is.
  • Zóanagyvarázsló
    #19723
    Tudom, azért használtam, ráadásul ott még ahhoz is dexterity kellett.

    totya4:
    Valóságról bezsélsz? Mert ennyire egyáltalán nem egyszerű a képlet. Az íjakkal sokkal nagyobb (akár 2-3-szoros) tűzgyorsaságot lehet elérni. A nagyobb becsapódási erő áll, de ennek inkább nehézpáncélzatú lovasság/gyalogság ellen volt jelentősége, bár az angol 'longbow' ezen a téren is simán felvette a versenyt a számszeríjjal. Igaz utóbbi használatába talán könnyebben bele lehetett jönni, kevesebb "szakértelmet" igényelt, a technika többet levett az ember válláról.
  • Zóanagyvarázsló
    #19722
    Párszor végigvittem a játékot, de Xardas sosem adott gyűrűt. A harmadik fejezetben elég lesz visszanézni hozzá.
  • totya4
    #19721
    Talán azért mert az íj főleg vadászatra van, nagy távolságra, míg a számszeríj kifejezetten harcra, nagy becsapódási erővel.
  • Toroco
    #19720
    még egy kérdésem lenne. a második fejezet elején visszamentem xardashoz, de nem adott gyűrűt. megnéztem a leirást, és az is azt irta, hogy menjek vissza a fejezet elején, és számoljak be neki a dolgokról, de ilyen lehetőségem sincs. Mi kell ahoz hogy ez meglegyen?
  • sanyiiiii
    #19719
    Sima 2ben a számszeríjak kifejezetten hatékonyak voltak és sokkal erősebbek mint az íjak.
  • Zóanagyvarázsló
    #19718
    Ööö, közben megtaláltam az 'm' betűt a billentyűzeten :)

    Egyébként a játék első szakaszában még jobb is az íjász, mint a harcos, sőt, a legerősebb lehetőségek közül. Sima G2-ben az inkább közelharcos lovagommal gond nélkül le tudtam számszeríjászkodni az ork vezért és bandáját.
  • Axsys
    #19717
    Ez szerintem nemígy van, amikor ijász beállítottságú lovaggal nyomtam, jól lehetet vele haladni, senki nemért közel..., Mágussal meg nagy csapat orkok ellen 2 tűzeső azt csá.
  • totya4
    #19716
    "ha a játékosnak orális korlátai voltak" ?
  • Zóanagyvarázsló
    #19715
    Én kifejezetten azt szeretem a G 1-2 mágiarendszerében, hogy nem percenkénti 100 színes fénygömbbel nyomulunk végig a terepen, hanme taktikusan be kell osztani az erőnket, manaitalok, pihenés, gyengébb ellenfelek ellen harc, erősebbek ellen esetleg tekercsek. Ha rosszul osztotta be az ember, akkor a játék összes amnaitala el tudott fogyni, pedig azok nem voltak olcsóak, az alkímia pedig szintén nem tudta szállítani a kellő mennyiségű "muníciót".

    Ugyanakkor minden körrel sikerült fejezetenként jó ráerősíteni: Circle 2 - Ice Lance, Circle 3 Ice Block, Summon Skeleton, Circle 4 - Lightning, Circle 5 - mondjuk innen már közel volt a hatodik kör, de legyen mondjuk a Summon Demon, Circle 6 - Wave of Death (mindnekit elpusztít egyből, még sárkányokat is, leszámítva az Undead Dragont). Persze jóval több hasznos varázsalat volt, de a legfontosabbakat emeltem ki, a gyógyító és a fényvarázslat(ok) is igen hasznos(ak).

    Persze maga a rendszer tényleg kezdetleges volt, de én kifejezetten élveztem mágussal bénázni, hogy a végére legyőzhetetlen, félisten karakterem legyen - még a harcosokhoz képest is.

    A G1-ben templomosként pedig varázsló-harcos karakterként nyomtam végig a játékot, és elmondhatom, hogy az erő és mágia összefogása szép eredményt hozott (Ice Block, Destroy Undead, Healing, Light - főleg ezeket használtam). A kedvencem az volt, amikor tűzmágusként megszálltam egy templomost, majd vele eltángáltam Baal Cadart, utána saját karakteremmel "ártatlanul" elvehettem a varázstárgyait. Na igen a G1-ben mindent el lehetett szedi a kereskedőktől, a pénznek nemigen volt jelentősége, kivéve persze, ha a játékosnak orális korlátai voltak.
  • Molnibalage
    #19714
    A kiegben próbálkoztam mágussal, de lehetetlen volt vele bármit kezdeni. Elszenvedtem asszem kb. 10-dik szintig vele, aztán feladtam.
  • Molnibalage
    #19713
    A Gothicban egyébként a mágus a legélvezhetetlenebb guild. A mágiarendszere túlságosan kezdetleges, a Gothic igazán a fegyverek világa. Amikor mágussal toltam akkor is csak annyira voltam mágus, hogy a legdurvább ellenfeleket tudtam szétlőni, a többit meg szétcsaptam. Tehát egy nagy csapat ork esetén kilőttem a sámánt meg az elit ork kapott annyit, hogy max. egy ütés kelljen neki aztán hent. Az íjász sem járható út, csak akkora tudod felgyúrni eléggé a dex-et és az íhasználatot, hogy addigra már nem kell.
  • Toroco
    #19712
    Köszi. nem az addonnal játszok, csak a simával. szerintem sárkányvadásszal nem fogom vágigjátszani. ha ezzel végeztem kipróbálom a gothic3at
  • Esrohnoil
    #19711
    Időstop varázslat, aztán lesheted azt a pengét egy darabig. :D
  • Zóanagyvarázsló
    #19710
    Mond az NPC-knek! ;)
  • totya4
    #19709
    Egy harcos nem tisztel holmi varázslókat. A hideg penge gyorsasága... de ezt már mondtam :)