21229
  • Zóanagyvarázsló
    #19828
    Holy Executioner - Haradtól lehet venni lovagként érckardot, azt lehet majd "tuningolni" két lépésben ilyenné.

    A sárkányvadász sárkányölő kardjait csak kovácsolással lehet elérni, de az 5. fejezetben úgyis hozzá lehet jutni TP költés nélkül a legerősebb két egykezes, illetve kétkezes megtanulásához. Erő viszont kell hozzájuk rendesen, íjász karaktert általában paladinnal szoktak csinálni. Egyébként lesz elég TP ahhoz és permanens ital ahhoz, hogy viszonylag magas szintre lehessen fejleszteni az erőt és az ügyességet is. A zárnyitáshoz sok ügyesség nem kell, legfeljebb ott számíthat, hogy rossz próbálkozásnál eltörik-e a lockpick.

    Molnibalage:

    Igen, hasonló taktikát szoktam én is alkalmazni. Mondjuk úgy érzem, nagyjából sikerült megmaradnom a tiszta mágus vonalnál az addonban, bár ez nagy kínszenvedés volt. Na meg egy kissé kihasználtam egy soft cheatet is: ha egy manát növelő tárgyat leveszel 0 manánál magadról, majd újra felrakod, akkor visszatölt egy kis manát. Így a plusz 20 manát adó bottal össze lehetett szedni plusz egy Ice Lance-re valót. Egyébként már csak azért sem lehetne tiszta mágusként végigvinni, mert manaital sincsen hozzá elég, 5 pőercenként lefeküdni pedig nem túl izgalmas. Egyébként a G1-ben is megvolt a lehetőség a manával való spórolásra, ha a felerősítendő varázslatokat egyből elsüti az ember, nem fogyaszt a manából, gyakorlatilag sorozatlövésre ráállva mindenkit le lehetett győzni "ingyen". Persze nem így közlekedtem egyfolytában, de kipróbáltam ezeket a lehetőségeket.
  • HUaRC
    #19827
    Sziaszok! Lenne par kerdesem. Nezegettem a fegyvereket egy gothic II oldalon, es feltunt egy Holy Executioner nevu 2Kezes kard. Ezt a Paladin karakter megkapja/talalja/ vagy kovacsolnia kell (esetleg egy kovacs megcsinalja, ha van hozza anyagod?)? Ugyan ez a kerdes vonatkozik a Zsoldosoknal a 2/1Kezes Sarkanyolo kardokra. Koszi a valaszt :)

    Most jatszom eloszor a 2. resszel es a zsoldosokhoz fogok csatlakozni, viszont DEX-re van szuksegem a lopashoz/zarnyitashoz/Ijakhoz. Ugyanakkor nem lenne jo ha a keves STR ill. a kovacsolas hianya miatt nem tudnam hasznalni a sarkanyolo kardokat :P
  • Molnibalage
    #19826
    Nagyon egyszerű, lefagyasztok 2 ellenfelet, a többt meg leverem. A gond az, hogy a mágusvért egy rakás szart ér közelharcban. Nem tudom a többi milyen értékű a kigeben, mert már nem emlékszem rá, de még 500 HP felett is igencsak ütnek az orkok.

    A 4-dik fejezetben Biff felfogadásával minden gond megoldódik. Elég csak ha védekezel és néha visszaütsz, meg fagyasztgasz és beszerzel egy rakás gyorsító rumot a kalózoktól. Biff szétver mindenkit, mint állat csak rá kell vigyázni. Mire meg a tápos varázslatok megjoönnek már nincs rá szükség, szétverek mindenkit...

    Az alap G2 kellően kiegyensúlyozott, ott lehetett tisza mágust csinánli. A 4-dik fejezet végére már szanaszéjjel lőttem mindenkit.
  • sanyiiiii
    #19825
    Én még kb 1,5-2 éve olvsatam hogy készül egy g1 multi mod de azótasemmi hir rola.
  • Hawk06
    #19824
    Valaki nem tud valamit Gothic vagy Gothic 2 multiról?
    Én kaptam valmit egy német oldalon de sajnos nekem a német nem nagyon megy...söt több német oldalon,az egyiken még videó is volt arról hogy már
    3an hálózatba tudtak játszani persze CPU nem volt..tehát teljesen üres volt a map,pontosabban a Gothic 1es mapja.
  • Hawk06
    #19823
    Most nezem hogy levagyok maradva...van egy egész Gothic adatbázis ahol megvan minden tárgy leírása...reméltem hogy a black ore valami jó runához kell de nah...
  • Hawk06
    #19822
    Hüha,hát ez nagyon ott van:D:D:D Nah,nem tudom hogy ti hogy vagytok vele de én valahogy megtartottam a "Claw of Beliar"-t :D és most tudok egy olyan varázslatot,azaz tudnék ha lenne elég manám,hogy "Cry of the Dead" minimum 250 mana kell neki és "666" a sebzése.Szerintem ez olyan "Adava Kedavra" stilusu varázslat akit elkap az rögtön kimúl...kell szerezzek még
    25 manát valahonnan és rögtön ki is próbálom valamelyik paraszton.Szerintem a seekerekre és egyébb gonosz lényekre nem lessz nagy hatással. Kiváncsi vagyok....
  • Hawk06
    #19821
    Ez szerintem elég irreális,hogy a Innos lovagainak erösebb fegyverei vannak a gonosszal szemben mint Innos papjainak.
    A papok mégis csak erösebbek kéne legyenek a lovagoknál.
  • Hawk06
    #19820
    Na de tulajdonjéppen azért léptam léptem fel ide a forumra,hogy megkérdezzem mire jó az a Black Ore???

    Ott találtam a sivatagban vagy 6drb van belöle és fogalmam sincs mire jó,mindeddig haszontalannak bizonyult.Ha megeszem belém csap a villám és szédülök de semmi egyébb hatása nincs semmit se ad +ba és nem is vesz el semmit a képességeimből
  • Hawk06
    #19819
    Jah tényleg,a démonokrol el is feledkeztem....pedig mennyit szemvedtem velük Xardas titkos könyvtárába és a tornyába...
    Valahogy ugy volt hogy kettöt löttem rá abból a...na elfelejtettem megnézni hogy mi a neve...valami holy dolog de nem az ami a paladinoknak van hanem amit mágusként kapok...és utána futtam ki a toronyból hogy töltsem ujra a manámat,és akkor ujra támadás.Nah valahogy így nyírtam ki a démonokat
    Amugy szerintem paladinnal könnyebb volt kinyírni a démonokat is és a seekereket is,pedig mágussal jobban szeretek játszani :((
  • Hawk06
    #19818
    Na feltettem a játékot és rájöttem hogy tévedtem:D
    Így néz ki az attributes miután megöltem egy seekert "lightning"-al és 5 kell neki belőle:D ez a kedvenc varázslatom...:)és manafeltöltés nélkül :D


  • Zóanagyvarázsló
    #19817
    Nekem 300+ manám volt a kieg végén (úgy rémlik éppen tudtak két Wave of Death-t), különben egy démon szerintem simán szétalázza seekereket, de több ellenfél ellen ott vannak a tömegbe ható varázslatok, a Fire Rain vagy a Wave of Death.
  • Hawk06
    #19816
    Amugy szerintem az a sok bug a magyarítás miatt van,nekem sose volt annyi bug...
  • Hawk06
    #19815
    Jah,ez tényleg így van...egy tökéletes mágust nem is tudom,hogy egyáltalán lehetséges-e a gothicba létrehozni.Én megpróbáltam a kiegészítőrésszel de az a baj,hogy nem tudsz annyi pontot összegyüjteni,hogy az elég legyen pl annyi manára amivel legalább manafeltőltés nélkül 3 seekert legyőzhetsz :(( akkor se ha minden pontodat manara használnád fel.Ami a legjobban bejött számomra az a mananövelő ital volt...kellett hozzá néhány növény,elkészíted,megiszod és máris +5 mana (ha jól emlékszem,de az elmentettem még mindig megvan:D,most fel is teszem megjött a kedvem játszani)Amugy amiket a piacon árultak ilyen mananövelő italokat,azt is mind megvettem(kirabolni nem lehetett,de ez nem is lett volna mágushoz illő:D)és összvissz ha jól emlékszem 200mana gyült össze az utolsóelötti fejezetre...amikor a legénységet kell összegyüjteni a hajóhoz,ha jól emlékszem az az utolsó elötti fejezet.Na de nem ez a lényeg hanem az,hogy hogy így se tudok egy seekert manafeltöltés nélkül legyözni :(:(:( Ezért egyszer mindig lefagyasztom majd felhörpintek egy italt és utána 4 vagy 5 villámlással (nem jut eszembe az eredeti kifejezés)kinyírom.De ha többen vannak ez nem ilyen egyszerű...Esetleg ha ugy lenne mint a Gothic 1-ben hogy mindig 5 pont 5 mana és az ital +10 mana akkor talán lehetne valami belöle.
  • Barty007
    #19814
    persze amíg nem érzel rá addig biztos nem könnyű de mikor már tudod mikor hova kell menni meg persze összeszedsz mindent és nemkell szaladgálni mindig ugyan oda szinte más más küldiért akkor már könnyű annyi a nyitja hogy össze kell szedni mindent ami hasznos :D pl.: erő gyűrű, ork mészárló stb. és akkor már nincs is gond.
  • Molnibalage
    #19813
    Azért én mikor életemben előszőr játszottam G-vel nem találtam könnyűnek. Persze másodjára már könnyebb volt.
  • Molnibalage
    #19812
    Hát a NotR szerintem brutálisan nehéz az elején, aki még soha nem Gohticozott, az 1 óra után tuti feladja. Én a kieget akkor próbáltam először tolni, mikor már 3-szor végigtoltam az alapot és igencsak szenvedtem a NotR-nel. Most mágusként próbálom véigtolni, de "full mágust" csinálni tök reménytelen, inkább "csatamágust" csináltam. Csak egy-két erősen ritkító vagy feltartó varázslatot tanultam meg (ice block, fear és egyebek), de igazából egy viszonylag erős közelharcost hoztam össze.
  • Broafka
    #19811
    viszont a kiegben már kiküszöbölték ezeket a hibákat! :)

    szal én úgy szoktam hogy felteszem az alapot, aztán bemegyek, játszom, vagyis beállítom ezt az én személyes fight módomat! aztán kijövöok, felteszem a kieget, és akkor a kiegben is megmarad! :P
  • Barty007
    #19810
    hát én még 1 ilyen bugot se találtam de amugy az alap gothic2 nem is igényel ilyen bugot hisz nagyon könnyű az egész
  • Broafka
    #19809
    van az amus bug, hogy felveszel egy amut, és megkapod a 30 erőt mondjuk, leveszed, és megmarad az a 30 erő, és utána megint felveszed és megint megkapod a 30 erőt!

    az enyém az olyan, hogy ha át állítom az irányítást, akkor megmarad a másiknál is... és így egy pár, nehézkes változtatás után, sokkal könyebben tudok harcolni!
  • Barty007
    #19808
    Ezt mire érted milyen amus bug? Meg mien kegyes csalás ?
  • Broafka
    #19807
    miután tudsz játszani vele, de amikor elkezdtem még anno a kieget, akkor nekem is marha rémisztő volt, két csapásra meghaltam! :)

    most már persze én is mosolygok rajta! :)

    (mondjuk egy apró kis hibát kijátszva nem is nagyon tudnék harcolni) de szerintem ez oylan kegyes csalás, nem oylan mint az amus bugok...
  • sanyiiiii
    #19806
    Meg alapjáték talán túl könnyű is.
  • Zóanagyvarázsló
    #19805
    Viszont első ismerkedésre talán szerencsésebb csak az alapjáték, a néhézség elriaszthatja a "kezdőket". Persze a kieggel a teljes a játék.
  • HUaRC
    #19804
    Koszi a valaszt mar installalom is :)
  • WagnerUr
    #19803
    Tedd fel mindkettőt, a NotR beépül a G2 történetébe.
  • HUaRC
    #19802
    Sziasztok, visszaolvastam kb. az osszes -Night of the Raven- hozzaszolast,de meg mindig nem tiszta ez a dolog. Ezt a kieget a G2 vegigjatszasa utan erdemes felrakni vagy, ha megvan a Gold Verzio akkor rakjam fel rogton? Ha felrakom a kieget nem hagyom ki az eredeti Gothic 2 storyt cserebe a NotR torteneteert? Koszi :)
  • Zóanagyvarázsló
    #19801
    A hullájuk idővel eltűnik, a mantisok, ha befogják őket a mantisok közelharcban, könnyen lehet, hogy nem tudnak visszaütni. Idővel (minden éjfélkor) különben is felgyógyul minden lény, ember, ork.

    Szerintem még mindig ez a legvalószínűbb, bár biztosan nem tudhatom. Nekem ilyen problémám nem volt.
  • Molnibalage
    #19800
    Nem, mert a mantison megvoltak mind sértetlenül és a banditák táposabbak náluk. Még a hullájuk sem volt ott...
  • Zóanagyvarázsló
    #19799
    Tehát, aha paladinnak leadjuk ak üldetést, hogy megöltük a snapperokat, akkor a pack leader eltűnik? Jó tudni.

    A banditákat pedig valószínűleg mantisok ölték meg, azokból van 3 is közvetlenül a toronynál.
  • Broafka
    #19798
    lehet hogy egy állat ölte meg, vagy valami szörny, nekem volt már oylan amikor szép lassan ölték ott egymást...
  • sanyiiiii
    #19797
    Éjszaka a másik éned sunyiban odalopódzott és kicsinálta őket. Én láttam, a kaózokkal együtt figyeltem balról a harmadik bokorból!
  • Molnibalage
    #19796
    Ma újabb bug volt. Odamegyek a kalóz táborhoz a kiegben és közlik, hogy szép munka volt, hogy kinyírtam a banditákat a toronyban. Nem is jártam még ott, de azért ezután odamentem és nem volt ott senki. Különös...
  • sanyiiiii
    #19795
    Ha jól tudom ha nem a pack leadert ölöd meg hanem a többi snappert ölöd meg és ugy adod le a küldit kkor eltünik. Legalabbis nekem el szokott.
  • Zóanagyvarázsló
    #19794
    Én sem csináltam meg minden végigjátszás során, mert idővel eltűnt onnan. Ha csak a 3. fejezetben próbáltad megcsinálni, akkor lehet, hogy már nem volt ott.
  • Molnibalage
    #19793
    Jó, akkor elhiszem, hogy ez a díj. Speciel nekem most valamiért NEM tette ki a pack leadert a progi, úghogy nem tudtam teljesíteni..
  • Zóanagyvarázsló
    #19792
    Ha mágusként teljesíted Lutero küldetését (mint sanyiiiii is mondta) akkor kapod csak meg hozzá a kulcsot. Egyébként nem nehéz kitalálni, milyen jutalom várhat ott egy mágust.
  • sanyiiiii
    #19791
    Hát mister itemen rajta van a kulcs asszem De amúgy azt(legalaábbis ha arra gondolsz amire mi, kicsi barlang moleartekkel) bizony ugy tudod kinyitni hogy megcsinálod lutero küldijét (snapper karom) és ö adja a kulcsot. Semmi köze semmilyen novice-hoz.
    Ha jól emlékszem.
  • Molnibalage
    #19790
    Már a 3-dik fejezetben vagyok a NotR-nel játszok. Marvin módban ki lehet nyitni valahogy a ládákat?
  • Axsys
    #19789
    Ahoz nem az elején kapsz kulcsot hanem a 2. vagy 3. fjezetben, már nememlékszem.