21229
  • McFrost
    #19868
    Grafikailag elmarad a Morrowind a G2-től , viszont a fő szálat lehet hanyagolni és helyette vállalhatsz más melót , aminek a jutalmáért tápolhatod magad és a felszerelésed , nem kell megvárni , hogy elérj egy szintre hogy ütős fegyvered és páncélod legyen. De a G az emberközpontú játék , a M-ben kevesebb az ember az színtiszta fantasy. Mind2-nek meg vannak a hibái és szépségei. MInd2-őt végig kell vinni.
  • Zóanagyvarázsló
    #19867
    Nem jobb/rosszabb, hanem más. Kevesebb élet van a világban, ott a karakterek csak egy helyben álldogálnak, a főszál pedig elég vékony. Cserébe hatalmas terület, rengeteg küldetés, sok céh és rengeteg mod. Mindezekehez rendelkezik még két kiegészítővel (Tribunal és Bloodmoon).
    A Gothickal szemben FP nézetre van kihegyezve (persze van, aki a G2-t is úgy játssza, de nem ez az általános), és fix karakter helyett karkatert ekll generálni/generáltatni, a fejlődési rendszer is más, nem XP alapú.

    Megjegyzem ezt inkább a hallotak alapján írom, mert ugyan kipróbáltam, és tervbe van véve a végigjátszás, de eddig nem feküdtem neki igazából.
  • ktomi22
    #19866
    Hy
    A The Elder Scrolls: Morrownid mennyivel jobb/rosszabb ennél a gamenál..
    ..előre is thx az őszinte infót..
  • peeter22
    #19865
    Mondom, hogy szedd le indítsd újra a gépet, majd rakd fel újra.... ha utána se megy akkor vinfos reinstallt követő felrakás segít.
  • VL1
    #19864
    régebben ugyanerröl a gépről ugyanevvel az operációsrendszerrel (xp sp2) gond nélkül ment a játék 1.31es verzióju.
    És sajnos a Securom-os dolog nemjött be.
  • Zóanagyvarázsló
    #19863
    Start menü -> Futtatás -> ide begépeled 'regedit' -> HKEY_LOCAL_MACHINE Valahol errefele már meg lehet találni, Jowoodot vagy Securomot kell keresni. Mást jobb, ha nem töröl az ember, csak, ami biztosan nem kell.

    Mondjuk ha nem volt Securom hibaüzenet, akkor nem biztos, hogy ez a baj, de egy próbát megér.

    Milyen oprendszerről van szó? Milyen verziójú a játék? Régebben ugyanerről a CD-ről gond nélkül ment?
  • VL1
    #19862
    Nemír semmit de légyszives magyarázd el ezt egy kicsit másképp mert nemtudom miaz a regisztrációs bejegyzés meg a Securom
  • Zóanagyvarázsló
    #19861
    Semmi hibaüzenetetet nem ír?
    Érdemes lehet ötrölni a regisztrációs bejegyzések közül a Securomét, az nálam sem engedte elindulni a játékot, eredeti CD-vel sem.
  • peeter22
    #19860
    Hát ha nem nyílik meg akkor pisziciháterhez kell fordulni,de viccet félre nem téve uninstalláld azt rakd fel újra az a legtisztább.
  • VL1
    #19859
    Helo nekem teljesen eredetiben van meg a játék és régebben játszottam vele de most mikor rákattintok hogy játszak nincs semmi nem nyilik meg a játék ez mitől lehet?
  • totya4
    #19858
    Feltehetőleg a goldot tetted fel, de a kieget elfelejtetted hozzá feltenni a szép eredeti lemezedről ügye. Magyarítás egyébként a goldhoz nincsen...
  • tarti19
    #19857
    sziasztok, minap nagyon felpezsdült a kedvem mindenféle jó rpg stuff játszásához, ámbár akadt egy kis gondom a Gothic 2-vel...
    Szóval játék betöltése közben kidob az asztlra és egy hibaüzit dob ki ami így szól. U:PAR:Class-Size not compatible C_Item/ CPP-size 524/ Srcipt-size 504/
    ez volna a kis hiba valaki tudna rajtam segíteni? Előre is köszönök minden segítséget:)
  • wege
    #19856
    Bocs, hülye vagyok, igazatok van :D
  • Zóanagyvarázsló
    #19855
    Az a magyarítás verziószáma ;)
  • Zóanagyvarázsló
    #19854
    1.08j az angol nyelvű verzió, erre esetleg rá lehet rakni az 1.08k-s patchet.
  • wege
    #19853
    A beam.to/gothic2.hu-n ez van kiírva
  • gyonax
    #19852
    G1-ből nincs 2.1-es verzió;)
  • wege
    #19851
    Tudna nekem adni valaki egy linket a G1 2.1-es verziójához? A torrenteken csak gagyi változatokat találtam. Előre is köszi
  • Zóanagyvarázsló
    #19850
    Pont ez tetszik a Gothicban, hogy az elején senkik vagyunk, és a végére félistenek leszünk. Egyébként negyedik fejezetben már le lehet gyakni fél Khorinist gond nélkül. Az első részben is a templomos karakterem képes volt csak mágiával (ugye 4. kör max) lenyomni a New Campet.

    Viszont a dungeonöket a két rész végén én sem szerettem annyira, valahogy nem illenek az összképbe. Bár szerencsére nem túl nagyok, sokadik végigjátszásra, már rutinból le lehet nyomni a Halls of Irdorathot, de nem ezért szeretjük a játékot.
  • Hawk06
    #19849
    Szerintem pedig az lenne jó ha a 6.szintű varázslatokat legalább a 4ik fejezetben meg lehetne tanulni.Az utolsó fejezeteket már csak muszájból és kíváncsiságból viszem ki mindig.Ott nem vagy szabad...a Gothic első részében se bírtam erősen a végét.Hogyha hamarabb meg tudnád tanulni a kemé varázsaltokat akkor tudnál élvezkedni és kedvedre s tilusod szerint nyirni a bandát,mint egy igazi hatalmas mágus.Nem kéne menekülj egy pár szaros zsoldos elöl vagy hasonlók.Mondjuk ez könnyítene a játékmeneten de szerintem így jobb lenne...
  • Zóanagyvarázsló
    #19848
    Az egy dolog, hogy nélkülük is lehet boldogulni, én mindenesetre a játék végén szinte csak azokat szoktam használni, igencsak erősek.
  • Molnibalage
    #19847
    A vicc az, hogy a 6-dik szintű varázslatokra semmi szükség nincsen. Tekercsből bőven elég ami van. Ha megvan az ice wave azzal azt csinálhatsz, amit csak akarsz. Miután megtanultam, 30 perc alatt kiirtottam a vár körül mindenkit...
  • Hawk06
    #19846
    Hát én amig kifogy a manám ugy harcolok :)...ö egyet lő rám én meg oldalozva kitérek és amig ö lönne még egyet én meglövöm és kezdödik elejétöl.Persze nem mindig jön össze a fireball elöl elég nehéz kitérni.Egy kicsit "hőkövető" tulajdonsága van.A többi varázslat elöl viszonylag jól ki lehet térni.Ez akkor van ha csak egy seeker van..ha több van nehezebb,főleg ha közel kerülsz hozzuk vagy későre veszed észre öket.Távolról akármelyik varázslat elöl ki lehet térni.
  • sanyiiiii
    #19845
    Mármint a közvetlenül célpontra varázsoltakra gondolok nem rain of fire-re meg ilyenekre.
  • sanyiiiii
    #19844
    Hát mivel a varázslatok többsége elől egy jól időzített oldalazással ki lehet térni ezért nekem seekerek nem okoztak nagy gondot. Annyi a titka közelharcban hogy egynek mész neki egyyszerre és folyamatosan ütöd, akkor meg se mozdul. Mágussal meg messzire elkerültem őket és az 5. fejezetben porba aláztam mindet.
  • Esrohnoil
    #19843
    Az a seeker biztos csak az xp-re gondolt. :D
  • Hawk06
    #19842
    Jah a seekerekkel kb én is így harcolok:))elfogy a mana és hopp be a legközelebbi fa vagy egyébb mögé inni egyet,oszt jön a második forduló :D

    Amugy sokszor jártam meg,hogy amig én töltöm a manám valamelyik seeker egyet gondol és puff neki egy "Fire Rain" meghalnak a társai és én is a fa mögott.
  • Hawk06
    #19841
    Erről mind beszéltem:D s há még a démonokkal...amugy Holy Missile az a varázslat ami hatásos rájuk.

    Én a sima Gothic 2-öt csak paladinnal játszodtam ki.
  • Hawk06
    #19840
    Tökéletesen egyet értek veled :)

    Amugy szerintem mindegyik kasztot ki lehet használni jól ha van egy kis fantáziád...én is voltam egyszer íjásszal,nagyon ott volt:) mindig felmásztam valahova ahova az ellenség nem tudott feljönni és onnan csináltam sünt az ellenségből.Ha nem volt ahova felmászni elcsaltam az ellenséget:D persze ha nagy számban voltak.Ha csak pl. 3ork volt akkor azokból kettöt mindig kinyírtam amig hozzámértek a 3dik legfeljebb megütött egy párszor de én ugyis leíjaztam:D De persze ez már min a játék közepén volt ahol már volt odavaló íj....az elején nagyon húzós.

    Csak kell győzni a nyílvesszökkel tömni magad :D
  • Molnibalage
    #19839
    Hát a tárnarák páncél magasan veri azt a vacakot amit a rend ad noviceként, de még kezdő mágusként is.
  • Zóanagyvarázsló
    #19838
    Én is csak egyszer-kétszer használtam tekercsből a stormot, de nem volt rossz. Igaz, nem emlékszem rá, hogy megtanultam volna.

    Én direkt nem fejlesztettem fel ennyire az erőt és a vívást, a master sworöt is csaka végefle utdtam használni, úgyis a mananövelő botot használtam, így kénytelen voltam mágiából megoldani. Mondjuk seekerek ellen pont viszonylag jól véd a mágusvért, az meg nem is a dolga, hogy közelharcban jobban védjen. Egyébként a végén a 'Divine Aura of Innos' egész sokat javít a védelmen, a kiegben már jóval erősebb, mint az Eye of Innos. Na meg használtam is dőnként a tárnarák páncélt, illetve később a Raven őreinek páncélját a sima köpeny helyett.
  • Molnibalage
    #19837
    A storm problémája, hogy ezer évig készül neki a főhős és alig sebez.
    A seekert lebénítom ice blockkal és 6-8 csapásból már szétverem.

    Most asszem 90-es erőm van és maste swordot lóbálok a vívástudásom meg 59%-os. Ezzel már nagyon lehet ütni, csak hát az ócska mágusvért szart sem ér.
  • Zóanagyvarázsló
    #19836
    Szerintem az addonban sem termelődnek újra az italok, bár úhy tűnik, mintha több lenne, az alapjátékban pedig eléggé meg lehet csapolni a készleteket. Sőt, az alapjátékban Lab Water Bottle sem volt elég, ott nem termelődött újra, és egyszer töltenem is kellett, hogy a végén permanens italokat tudjak gyártani.

    Egyébként már többen írták a fórumban, hogy telejsen elfogyott az egészvilágban a manaital, gondolom nem véletlenül. Ha beosztja az erejét az ember akkor marad sok, ha nem, akkor komoly vagyonokat kel elkölteni.

    A seekereket viszont simán le lehet győzni hármadik, négyedik körös varázslatokkal: Ice Block+Skeleton/Goblin Skeleton, Ice Lance, Lightning. Igaz, kissé FPS fílingje van, amikor elmegyek egy fa vagy domb mögé "betárazni" a manát, erre pedig gyakran van szükség. Elit orkvalóban kemény dió, Biff segítségével, illetve lövök-elfutok-lövök-elfutok taktikával lehet őket legyőzni. Esetleg varázstekercseket lehet használni, a várnál az ostromgépről lövöldözni, illetve tömeg ellen a vízmágusok Storm varázslata is erős, de az meg pokoli sok manát fogyaszt.

    sanyiiiii:

    Tényleg, mintha lehetne az iniben ilyet csinálni. Mindenesetre egyetértek, a Gothicba ez nem illik.
  • Molnibalage
    #19835
    Azt meg nem tudom, miért írjátok, hogy nincs elég manaital. BŐVEN sok is van, persze nem úgy ahogy énn játszok. Nekem most kb. 200 meg nem vásárálot manaital áll rendelkezésemre csak a bányavölgyi várban...

    A kiegben a mágus kegyetlenül el van baszva. 4-dik szintű varázslatokkal semmit nem tudsz egy seeker ellen kezdeni, de egy elit orkkal sem tudsz csinálni semmit.
  • Molnibalage
    #19834
    Nem Str alapú ott sem, csak str-hrz kötik a viselését, de sex-ből jön a sebzésbónusz.
  • sanyiiiii
    #19833
    De az iniben belehet kapcsoni az italoknak a gyorsbillentyűt, csak egy ilyen opció full tönkre tudja vágni a gothic hanguatot... Harc közben megállni lehúzni egy üveg piros löttyöt diabloban jo, de ide nem illik. Szvsz.
  • Zóanagyvarázsló
    #19832
    Ezzel én is így vagyok, furcsa egy tolvaj/íjász lovag. Zsoldossal legalább izgalmasabb a lopakodás, amikor a felső városban ki kell játszani az őröket, milicistaként/mágusként ugyebár nem is szólnak.

    Szerintem egyáltalán nem rossz az íjászkarakter, sőt, a játék korai - legszenvedősebb - szakaszában talán a legerősebb, szinte minden karakteremmel nyilaztam is rendszeresen. A későbbiekben veszít az előnyéből, ráadásul néhány lény kifejezetten jól bírja a nyilazást (csontvázak, a trollok pedig sebezhetetlenek nyilakkal, igaz a kiegben a csontvázak már jóval sebezhetőbbek nyíllal is). Egyébként a mágus a legnehezebb, de ő a végén nagyon durva varázslatokat kap, a harcos némileg nehezebb az elején, mint az íjász, viszont a végén talán jobban használható, már csak azért is, mert addigra az ember belejön a vívásba is. Persze ez egy olyan kérdés, amiről másnak biztosan más véleménye van. Mindenesetre nem életképtelen karakter az íjász, csak sok nyílvessző kell. Illetve még arra érdemes odafigyelni, hogy a nyilazás megöli az embereket, míg közelharcban csak elkábulnak, és le kell külön szúrni őket. Szóval, ha valakit csak megverni akarsz, akkor közelharcban érdemes bevinni az utolsó találatot.

    Kovácsolással lehet a legjobban keresni, ha Haradot választod mesterednek. A pénzkeresésen kívül túl nagy jelentősége szerintem nincs a mesterválasztásnak, a játék ebben a szakaszában úgyis fölösleges még alkímiát tanulni, a gombákat pedig nem szoktam Constantinonak eladni.

    Nem lehet bindolni az italokat, csak valós időben lehet turkálni a hátizsákban.
  • HUaRC
    #19831
    Ah, meg1 dolog! A potionoket nem lehet valahogy harc kozben hasznalni? Mire elohozza az Inv. ablakot es ranyomnek a Potira mar halott vagyok :P Nem lehet bebindelni egy gombra, hogy harc kozben is lehessen hasznalni? :)
  • HUaRC
    #19830
    Egy masik kerdes, amennyiben ijasz leszek es zsoldos, van egyaltalan ertelme felvenni a kovacsolast? Ezt azert kerdezem, mert meg mindig nem dontottem el, hogy kinek a tanitvanya leszek a varosban (Bosper/Constantino/H...h... a kovacs :)
  • HUaRC
    #19829
    Valahogy a lovagot nem tudom elkepzelni ijjal a kezeben, ahogy az erdoben sunyul a csillogo panceljaban :) NotR-ben a crossbow meg STR alapu, igy tokeletesen megfelel egy lovagnak / milicistanak. Mivel tudok lopni/zarat nyitni/lopakodni (hasznalom is surun :) es ezekhez DEX kell, igy adta magat az ijasz karakter. Majd a lovaggal kijatszom a "torvenyes" karaktert Pallossal es szamszerijjal :) Amugy az "ijasz" van annyira eletkepes mint barmelyik masik "kaszt" ?

    Koszi a valaszt :)