21229
  • lwb
    #6286
    Harcossal kicsit nyugisabb a játék, mint varázslóval. De pl. én is azzal kezdtem most, és egész jól boldogulok. Mondjuk viszek mellette párhuzamosan egy harcost is (paladin palánta). Hát azért vele egy picit könnyebb a játék.
  • nosR
    #6285
    Segítség!!
    már többen kérdezték hogy hol vehetek(mert az van irva a végigjátszásban hogy vehetek khorinisban),vagy találhatok,vagy kitől kapok RÚNAKÖVET!!!
    13 as szintű tűzmágus vagyok
    tüznyilat tudom meg a könnyű seb gyógyítást!!
    kezdeném a chapter2 őt de jó lenne ha meg tudnám csinálni a tűzlabdát!!
    egyébként mért nem fog a tüznyil a 1 es fejezetben a csontvázon elit orkon és az árnyékfutón????
    HELP ME!!!!
  • Braveheart
    #6283
    a mágus az jó karakter? Megéri vele lenni?
  • Braveheart
    #6280
    varázslóva hányadik fejezetben lehet válni?
  • neménvoltam
    #6279
    Mellesleg merre találok még üres rúnát, mert mos már varázsló vagyok.
  • neménvoltam
    #6278
    És Garvellnek hol tudok szerezni információt, és hol van Innos szeme?
  • neménvoltam
    #6277
    Az első fejezet végén egy varázslónak mennyi mannára van szüksége kb.?
  • Braveheart
    #6275
    Nekem midnen indításkor van ilyen virtual disk teszt! La. 1 perc, míg végigmegy! Ja és winXP-m van
  • Galy
    #6274
    Hali!

    Beálltam City Guardnak. Innentől kezdve már esélyem sincs bekerülni bármilyen mage guildbe??

  • jam@
    #6273
    A fekete troll barlangjától lefelé jövet, egy Inos oltár melletti részen van egy nagyon eldugott barlang, ahol lovagszobrok és kék fények között van egy láda. Ezt csak most fedeztem fel, és a kérdésem a következő lenne, hogyan vagy kinél tudom megtalálni a kulcsát? Nagyon izgat, hogy mi lehet benne :)
  • Randal
    #6272
    Nem volt, csak már egyszer belinkeltem az oldalt:)
  • Shaman
    #6271
    A királyszár és cimborái (értsd elixírek kellékei) vajon újranönek chapter váltáskor? Mert akkor egész sok lenne belölük a játékban.
    Bár van egy olyan érzésem,hogy nem.
  • Hunnenkoenig
    #6270
    Ha mar volt, akkor bocs:


  • Hunnenkoenig
    #6269
    Gondolom ledöl az ork fal :-)
  • Faki
    #6267
    Áhh semmi, késő van hülyeségeket beszélek :)
    Cor Agnarral kevertem, vagy hogyishívják... Tod a pap aki Khorinisban van, az is valami "A" betűs :))
  • magus
    #6266
    agnar? az ki?
  • Hunnenkoenig
    #6265
    Ok sracok, sajnalom, eddig nem jött vissza a forditas konvertalasrol.

    Ugyhogy valszeg csak holnap lesz!

    Drake: Nem voltam itthon, mindjart küldök uj anyagot! :-)
  • drakeX
    #6263
    Amíg nem csatlakozol senkihez, addig a bőrpáncélnál nincs jobb. Egyébként a Könnyű Milíciavért a legjobb, André adja, ha hozzájuk csatlakozol.
  • Faki
    #6262
    Jó kérdés hogy mi a neve, mert eddig mindig belefolytották a szót :)
    1. részben amikor beesik és behúznak neki egyet, akkor elkezdi mondani hogy "My name is..." Diego leoltja, hogy ki nem szarja le a neved :)
    2. részben is van egy ilyen szitu... szal nem jöttem még rá a nevére én sem, bár szerintem ez nem véletlen :)
    - vagy égő a neve... mondjuk: Fikusz Kukisz
  • Faki
    #6259
    Hallgasd meg mit prédikál Agnar Khorinisban.
    A végén ha megkérdezed a sárkányt hogy ki ő, akkor elmondja...
  • magus
    #6258
    kiraly, ezt honnan tudod?:)

    amugy kiraly lenne gothic 2 ALTERNATIVE, es egy aranyos pici kis sarkannyal kene kaladnozni a halottak vilagaban, es a csunya eloket irtani, mig olyan nagy undead dragon leszekl, es talalkozol ezzel a csavoval...

    mi is a neve?:)
  • drakeX
    #6257
    Hunnenkoenig! Hol az anyagom? Az anyagomat akarom!
  • drakeX
    #6256
    Ha esetleg még megvannak a növényeid, akkor: 1 kell mindegyikből!!! Ezek kellenek egy küldihez, ha azt már megcsináltad, akkor akármit megehetsz.
  • drakeX
    #6255
    Tegyük tisztába a dolgot: 1 Mana=1 TP, egészen addig, amíg nem vagy Milícia/Lovag/Zsoldos/Sárkányvadász.
  • drakeX
    #6254
    Mindenki másnak ingyenes...Ez csak elég olcsó
  • drakeX
    #6253
    Nagy valószínűséggel a karakter hajótörést fog szenvedni, és a hányattatás miatt megint 1. szintről indul
  • drakeX
    #6252
    Ez mind szép és jó...LENNE, ha a varázslónak a belépéstől kezdve nem kerülne 2x annyiba az Erő, Ügyesség, és a fegyveres képzettségek tanulása. Ergo ahhoz, hogy 5 Erőt növelj, 10 TP-t kell költened. Esélytelen.

    Mindamellett NEM a varázsló az a karakter, akivel a legtöbb xp-t lehet gyűjteni. Sajnos a 2. fejezetben van jópár szörny, aki újratermelődne, de varáival egész egyszerűen képtelenség megölni. Lovag tud a legtöbb xp-t kapni, de a sárkányvadász sem marad le nagyon. Mondjuk varinak nem is kell az xp, csak az elején, akkor viszont nagyon.
  • drakeX
    #6251
    xp: nincs olyan konkrét hely, ahová elmehetsz szörnyet ölni, szerencsére (neked szerencsétlenségre) elég vegyesen vannak a szörnyek. Viszont viszonyításképpen elmondom, hogy nekem van 12. szintű karim, aki még nem járt a felsővárosban, nem tanítvány senkinél, és nem csatlakozott sehová. És ha ez még kevés, elmondom mellé még azt is, hogy van 12. szinten 115 TP-je, azaz összesen 5 pontot költöttem el, azt pedig zárnyitásra. És mindez megoldható a bőrpáncéllal, és egy nemes rövidkarddal (bár én farkasfoggal csináltam).
  • drakeX
    #6250
    Szó szerinti fordításban: 'Lovag varázslat', ergo nem kell hozzá mágiaismeret.
  • drakeX
    #6249
    ***SPOILER***









    Az élőhalott sárkány Beliar kiválasztottja, ugyanúgy, ahogy a karakter, akit irányítasz, Innos kiválasztottja.
  • drakeX
    #6248
    Ugye ezzel nem azt akarod mondani, hogy neked minden indításkor 'virtual teszt' van? Ha igen, akkor csak szólj, mert megoldható a dolog...
  • drakeX
    #6247
  • drakeX
    #6246
    Hát ezt éppen most válaszoltam meg. Mindenesetre ebből téged annyi érint, hogy: Fejezetfüggő(!)
  • drakeX
    #6245
    Sehol nem fogsz lovaggal mágikus köröket tanulni, de a lovag varázslatokhoz erre nincs is szükség. A varázslatokat Albrecht tanítja lovagoknak (fejezetfüggő).
  • drakeX
    #6243
    Onarból elég nehéz pénzt kihúzni. Ha előző nap nem jártál nála, vagy ha a napnak akár csak a felét is alvással töltötted, vagy csak egyhelyben álltál, akkor nem kapsz semmit. Akkor sem kapsz semmit, ha az adott fejezetben nem csináltad meg Torlof éppen aktuális küldetését, illetve attól kezdve, hogy sárkányvadász leszel, már egyátalán nem kapsz semmit. Viszont ha visszaviszed Onar feleségének az aranytányérját, akkor megemelik a zsoldodat.
  • Sanca
    #6242
    1ertelmu. Goblin berryt akkor elixirezz, ha ilyasz vagy. Ha harcos vagy akkor Dragon root kel lmajd...
    Lenyeg: Van ugye az elet elixir. Namarmost sajat tapasztalat szerint az 1 szar. Ha nem kiraly szar kene hozza megerne, de igy...
    Ha harcos vagy akkor kiralyszar+sarkanyfu, stb. Mana noveleshez asszem meg kiralyszar + a 30-as manonovelo szar kell.
    Fontos meg hogy cska akkor tanulj meg elixirt csinalni, ha mar elerted a 90 str-t/dex-et, mivel az a max.
  • Jacky
    #6241
    Tanácsot kérek növényügyben: Mit ehetek meg és mit tartogassak elixirekhez? Goblin berry-t ehetek? (növeli az ügyességet) vagy kell valamihez?
  • Sanca
    #6240
    Nem cehtagoknak 5mana 10lp, de ha novice vagy, vagy mage akkor 1 mana 1 lp.
  • Sanca
    #6239
    Jo fegyver kell, ennyi. Inka piramisnal vagy minem felveszed akardot oszt kesz, azzal kinyirsz szinte barmit capter1be. Igy gyenge ellenbol nem sok van. Field riderbol van sok.
  • Braveheart
    #6238
    Na, a ch2-ben ki fejleszt strenghtet? Kéne mert már 12-es vagyok de csak 37-es. Asszem a következő karakterem varázsló lesz. A gothic 1-ben is az volt a legerősebb karakterem, csak a mana volt mindig kevés. Tényleg: hogy lehet fejleszteni manát, mennyi LP-ért? Egyszer megnéztem, és azt láttam, hogy +5mana:10LP. Ez nem furcsa?