21229
  • Takanohana
    #19908
    Sőt, a vár körül lehet csak fejlődni igazán. Még gyenge karival is gyerekjáték, ha kihasználja az ember, hogy a faltörő kosra állva nem támadják.
  • Hawk06
    #19907
    A játék közepe fele én is kinyírtam az összes orkot.A második fejezetben csak egy párat leíjaztam a faltöröről ugyanis oda az orkok nem tudnak felmenni,szépen nyugodtan lehet intézgetni öket:)
  • totya4
    #19906
    Ki kell nyírni szépen az összeset. Ha nem nyírsz ki minden elérhető ellenfelet nem fejlődsz.
  • Hawk06
    #19905
    Hát nem egyszerű az bíztos.Ha van olyan gyorsító italod vagy snapperweeded ha megeszed az is segít akkor egyszerüen kifutsz a várból.Ha nincs akkor is ki tudsz jutni csak megsérülve:D...mégpedig úgy hogy amint leértél arról a falrombolórór fussál az uj tábor(jobbra) fele a fal tövében amig szembekerülsz a várárok végével ott kapaszkodj ki(persze már közben követnek az orkok) és fussál tovább cikk cakkba hogy ne tudjanak levágnni,majd megunnak követni és máris szabad vagy:D
    Én mindig így csináltam meg ha nem volt gyorsító italom vagy füvem.
  • Randelz
    #19904
    A 2. felyezetben a várnál ami korul orkok vannak abból hogytudok élve kilyutni a bányákhoz?
  • Randelz
    #19903
    kosz rémelem jólesz mert vagy átváltozok vagy az életbe elnem jutok oda..(2.felyezetben a várhoz)
  • totya4
    #19902
    Valahogy sose használatam olyanokat, de talán enter.
  • Randelz
    #19901
    Az átváltóztatási varászlatokból miker lesz ujra ember?
  • totya4
    #19900
    Egyértelműen videókártya+driver függvénye, egy bizonyos alap gyorsítási funkció miatt úgy tűnik mintha nem kéne megjeleníteni az inventory-t, ezét nem is jeleníti meg. G2-ben sose volt gondom vele :)
  • Hawk06
    #19899
    Szerintem igen.
  • Randal
    #19898
    Inventoryval nekem csak a G2-ben volt gondom. A G1-ben soha. Sajna a legtöbb bug valamiért gépfüggő. Valakinek előjön valakinek nem:(
    Lehetséges, hogy a magyarítás csinálja.
  • totya4
    #19897
    Az fps patch letiltja a belső fps szabályzást, ami által sokkal simábban fog menni a játék, ha a vga is bírja. Pont most nézegetem a Jade Empire-t, hát annál csak meresztettem a szemem hogy miért olyan darabos pl a kamera forgatás, aztán láttam hogy idióta fps korlát van benne 30-ra, ami konzolon/tv-n még lehet hogy elmegy, de PC-n...szerencsére az inijében ki lehetett küszöbölni ezt az ellentmondást :) G1-nél viszont az fps szabályzás játszhatatlanná lassít (nekem!), 15-17-re is lemegy az fps értéke. Brr. Inventory láthatóság még nincs megoldva? :)
  • Randal
    #19896
    Lehetséges. Még nem néztem. Múltkor kísérleteztem a 1280*1024-es G1-es felbontással, és korrekt volt, igaz a monitorom akkor már csak 75Hz-en frissített, szóval nem ebben toltam.

    A G1-hez emg valóban érdemes leszedni a textúrapackot. A képek alapján sokkal szebb, élőbb lett maga a növényzet és a környezet, nem olyan fakó.

    Az FPS patchet se próbáltam még, de kíváncsi leszek rá, hogy mennyire növeli a sebességet és esetlegesen a látótávolságot.
  • totya4
    #19895
    Úgy értem fizikailag kisebbek, tehát amit a képernyő látsz, az kisebb. G2 után rögtön feltűnt pl a légy mennyivel kisebb, és sajnos ez visszajött a G3-ban is, bár ott alapból lehet fps nézetben harcolni (harcra viszont a külső nézet előnyösebb...).
  • Hawk06
    #19894
    Nekem a Gothic 1-nek tetszett legjobban a hangulata és a storyja is.Nagy élmény volt legelöször végigjátszani.
  • Randal
    #19893
    Már hogy érted, hogy az ellenfelek kisebbek? Nem könnyebbek?
    Azért a Scavenger is meg tud szívatni ha rosszul ütsz, főleg ha hárman vannak:D

    Na meg az orkok és a Shadowbeastek:D
  • totya4
    #19892
    G1-hez is van G2 grafikai pakk, ekkor már szerintem túl sok különbség nincs. Harc alatt az ellenfelek sajnos G1-ben kisebbek, de ez visszaköszön a G3-ban is sajnos, nemhiába a G2 volt a csúcs :)
  • Esrohnoil
    #19891
    G1, aztán G2 és végül a G3.
    Én a helyedben ilyen sorrendben játszanék velük, mert bár az első rész régi és mai szemmel talán csúnyácska, de a hangulata (talán nem csupán) számomra a legjobb. Ráadásul a főhős is mindháromban ugyanaz, valamint a szereplők is vissza-visszatérnek, tehát a történet is érthetőbb, folytonosabb így.
  • Shaman
    #19890
    bőven megéri,hisz egyszer megtanulod onnantól a ládák 90%-át ki tudod nyitni,ha van picklock-od (akár 1 is elég,ha türelmes vagy,s mentegetsz :-)

    néhány speckó ládát amihez külön kulcs kell azokat nem tudod,de a többit igen.
  • Zóanagyvarázsló
    #19889
    Igen, ezt írtam le a spoilerban ;)
  • McFrost
    #19888
    akkor keress a neten térképet és nyomtass magadnak , én azt csináltam , vannak nagyon zsuga térképek a hálón ;-)
  • Hawk06
    #19887
    Igen,az asztalos tud tanítani zárnyítást,de elég drága ahogy emlékszem.
  • totya4
    #19886
    Én sose tolvajkodtam, hanem irtottam őket, mégis ki tudtam nyitni a ládákat. Úgy rémlik az asztalos tanított ki.
  • Zóanagyvarázsló
    #19885
    Szerintem ahhoz a ládához nem kell zárnyitás.
    Ha mégis, akkor előbb be kell jutnod a tolvajcéhbe.
    Elvileg Thorbennél is lehet tanulni:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Azt hiszem kell Innos és Adanos áldása, valamint ki kell fizetni az unokahúga tartozását, mivel utóbbira mindig sajnáltam a lóvét, így nekem sosem jött össze, de éppen ezért gondolom, hogy ez is feltétel. Pedig elvileg nem köti hozzá.


    A tolvajcéhet inkább nem spoilerezem le, ahhoz több küldetés is kapcsolódik, nem akarom elvenni a játék örömét :)
  • Randelz
    #19884
    Hol tanulhatok zárnyitást mert elég drága a térkép
  • totya4
    #19883
    Szép a G2. Morrowindről meg az előbb írtam. Pont azon gondolkodtam G3 közben, hogy jó, szép-szép, de a G2 se volt csúnya. Végülis az összhatás számít, és azt se feledjük hogy G3-ban pl nincs AA (élsimítás), ami rettentő rossz dolog, még 1280*960-ban is ott vannak a recék keményen, nem is értem hogy gondolták ezt 2007-ben...
  • Indigo
    #19882
    "Grafikailag elmarad a Morrowind a G2-től" .......

    Talán inkább fordítva.....
  • Shaman
    #19881
    hát én bizony azt a térképet mindig kiloptam a ládájából :-))
    sosem fizettem érte.
  • McFrost
    #19880
    elnézést
  • Randelz
    #19879
    kosz
  • totya4
    #19878
    És szerinted én mire válaszoltam? Jópofa vagy.
  • McFrost
    #19877
    Khorinisben a kikötőben a hajóácsok mellett ül egy csóka , nála van
  • Randelz
    #19876
    A térképet először megkell venni? ha igen akkor hol?
  • Zóanagyvarázsló
    #19875
    Előbb szerezned kell térképet, aztán úgy, ahogyan az előttem szóló mondta.
  • McFrost
    #19874
    m vagy a leltárban bal klikk
  • Randelz
    #19873
    A játékban hogyan lehet térképet előhívni?
  • ktomi22
    #19872
    köszi a sok választ..
    ..de talán a magyarítás végett fogok inkabb a G2 mellett dönteni, mert ahhoz már van.. megvan mind2 game, de csak magyarul akarom őket tolni..
  • McFrost
    #19871
    most itt a G2 és a Morro összevetéséről volt szó
  • totya4
    #19870
    Nem mondanám rossznak a morro grafikáját, temérdek pakk és util van hozzá, még hdr-t is be lehet rá kapcsolni többfélét is...nem olyan soká kész lesz a magyarítása. Nekem első ránézésre az nem tetszett hogy mivel sok emberszerű lény van benne, a fejük megegyezik, talán van 20-25 féle, de ez kevés...
  • Casper007
    #19869
    Ma vagy holnap fogom feltelepíteni a játékot a gépre, aztán nyomom. Még nem is nagyoj döntöttem el, mihez fogok kezdeni, mármint melyik frakcióhoz csatlakozom, meg ilyesmi, de jól elleszek vele, ha a G3-mal is elvoltam. :D