21229
  • Hyder_work
    #6755
    hi all

    kérdésem a köv lenne: lvl 29 vari, miért nem tudja kinyírni az uccsó sárkányt =/

    az eddigi 3 simán lement, de az uccsó "jég" nem sebződik

    valaki pls helpeljen
  • Shaman
    #6754
    No 1 kis összefoglalás. Bár varázslóval még nem vittem még végig,de már chapter 6-ban vagyok.
    Szvsz sokkal jobb,mint zsoldossal,élvezetesebb,váltotzatosabb,stb.A 6. szintü varázslatok iszonyat durvák.Felmentem az északi erdöbe,s addig rohangáltam,amíg vagy 20-30 lény futkosott körülöttem,s akkor benyomtam egy tüzesöt.....:-)) 1 kellett belöle,s mindenki feküdt.Magas szinten mágussal nagyon lehet írtani.
    Amúgy valaki lentebb említette,az nálam is elöfordult. Lényeg chapter 3-ban NEM sebeztek semennyit a seekerek(kutatók). Ez azért érdekes,mert késöbb,mikor viszont kapsz egy jobb páncélt (nagyobb mágia/tüz ellenálással)és felveszed akkor onnatól pedig már sebeznek.Nem tom miért. EZ elég nagy bug. Tehát aki tudja, írtsa le a seekereket chapter 3-ban (varázslóval),mert mondom akkor nem sebeznek. Bár késöbbi chapterekben mindig születik néhány úőjra,szal teljesen úgyse tudod kiírtani öket.
    Mondjuk chapter 4-böl 5-be (teljes térképírtás+sárkányvadászat után úgy érkeztem hogy volt 90 LP-m. Kénytelen voltam crossbowra fordítani,mivel mágiát hamar kikoppoltam:-))
  • drakeX
    #6751
    Ha megtanulod kinyerni a sárkányokból, akkor lesz bennük, addig nem. Ezt Gestath tanítja, nézd meg a térképet a címsor linkjében.
  • drakeX
    #6750
    Nem a másodikkal van a baj, hanem az elsővel. Azt kellene leszedned újra. Használd ugyanazt a verziót mindháromból (tehát pl ne legyen az első clone, a másik kettő meg immersion).
  • Hype
    #6749
    Sárkányvért honnan lehet szerezni? Én a sárkányoknál nem találtam.
  • syabi
    #6748
    igen, az angolt írtam ki. szerintem tök mind1 milyen progit használsz a kiíráshoz. de mondjuk előbb kiírhatnád rw-re is, hogy megbizonyosodj a működéséről.
  • Randal
    #6746
    Hunnenkoenig, ezt kaptam HornOx-tól, nemtom, hogy neked szól-é, vagy ezt te írtad

    Hunnenkoenig: Warum kommt in der G1 Übersetzung kein "komisches ü" vor
  • drakeX
    #6745
    Na mivel legközelebb csak hajnalban nézek be, inkább beírom neked az insert kódokat:
    Mocsársárkány: ITAT_SWAMPDRAGONHEART
    Kősárkány: ITAT_ROCKDRAGONHEART
    Tűzsárkány: ITAT_FIREDRAGONHEART
    Jégsárkány: ITAT_ICEDRAGONHEART
  • Jacky
    #6744
    Randal: igen, működik. Nem próbáltam imageből, egyből kiirtam. A Clone CD-s 1. cd-vel nem érdemes szenvedni.
  • Orgi
    #6743
    Én simán kiírtam az angol 3cd-s immersiont és tökéletesen megy minden gond nélkül - chapter 2-ig tutira:)
  • drakeX
    #6742
    A hatodik fejezetben is kell, kétszer is (ott is van két sárkány).
  • drakeX
    #6741
    Kell hozzá még nyers acél is. Ore-t sok helyen találhatsz, többek között Bennettől is vehetsz. A legtöbb (5) egy helyen a banditák táborában, a bányában van (Onar farmjától délre egy torony környékén).
  • drakeX
    #6740
    Ha a használati tárgyak (fegyverek, páncélok, rúnák, stb.) kódjai érdekelnek, akkor nézd meg a hippy által beírt linket (#6727).
    A többi cuccot én úgy nézem meg, hogy marvin módban betöltök egy állást, amiben nálam van az adott tárgy. Onnan meg tudom nézni bárminek a kódját.
  • drakeX
    #6739
    Az a gáz, hogy amennyire emlékszem, nem ment együtt a kettő, tehát a clone-os felesleges, de erről inkább mondjon valamit, aki foglalkozott a dologgal, én még mindig fel sem raktam az angolt...
  • drakeX
    #6738
    Senkitől nem lehet venni.
  • drakeX
    #6737
    A sárkányszíved csak akkor tud elfogyni, ha eladtad, fel sem vetted, vagy felhasználtad újratöltésre... Ha eladtad, akkor vissza tudod venni (már ha megtalálod, kinek adtad el). Ha fel sem vetted, akkor menj vissza a sárkányokhoz, a hullájuk nem tűnik el. Gyanítom, hogy ha elhasználtad, akkor nem írtál volna. Ha sehogyan nem tudod megoldani, akkor megnézem neked az insert kódot.
  • neménvoltam
    #6736
    Problámám van. Elfogyott a sárkányszivem. Kitől lehet venni? Igy nem tudom újratölteni az Innos szemét.
  • drakeX
    #6735
    Összesen 12 karakter van, akiket magaddal vihetsz a hajóra, tehát nem nagyon kell válogatni.
  • drakeX
    #6734
    Az a rúna nem üres.
  • neménvoltam
    #6733
    Négy alkalommal fog kelleni a negyedik ejezetben ahhoz, hogy beszélni tudjak a sárkányokkal, de minden alkalommal újra kell tölteni.
  • Braveheart
    #6732
    Még nem szereztem meg a szemet, de miért kell újratölteni? Mivan, ha lemerül?
  • neménvoltam
    #6731
    Problámám van. Elfogyott a sárkányszivem. Kitől lehet venni? Igy nem tudom újratölteni az Innos szemét.
  • Evil
    #6730
    Sziasztok.

    Nemreg megkaptam az angol gothic 2 t iso ban.Van egy 3cd s immersion , es egy proper fele 1 cd s clone.Kerdesem az lenne hogy eleg a 3 cd s immersion t kiirni vagy szukseges e a clone is?emlexem anno volt itt szo rola de annyira beindult a topic hogy nem talaltam meg az iso k kiirasahoz szukseges infot.Szoval mivel es hogyan kell oket kiirni helyesen?
    Elore is koszi.
  • Hype
    #6729
    A saját fegyver kovácsolásához szükséges magic ore-t hol találok? Más is kell még hozzá?
  • Randal
    #6728
    Hunnekoenig:
    HornOx visszaírt már? egyáltalán megkapta már a fordításomat amit elküdltem neki mailben?
  • hippy
    #6727
    Itt van egy egész jó felsorolás:
    http://www.gamewinners.com/DOSWIN/blgothic2.htm
  • Shaman
    #6726
    Jajj értem. Akkor bocsánatos bün:-)))
  • Shaman
    #6725
    Háááát szvsz ez attól függ milyen karival vagy,s esetleg mire akarsz még gyúrni.Pl ha Zsoldos vagy,s eröd már 100 felett van,akkor nem érdemes olyat vinni aki eröt tanít,mert felesleges. Én Zsoldosként pl elvittem Lee-t,mert ugyan egykezes harcom 100-as volt,de kétkezes "csak" 60. S mivel oly sok mindenre már nem tudtam osztani ezért felvittem azt. Éppen ezért elvittem még a kovácsot,hogyha úgy gondolom akkor meg tudjam csinálni a kétkezes érc sárkányölö kardot (addig egyekezessel nyomtam). Szal ilyesmiket ki kell gondolni,hogy miket is akarsz.
    Akit feltétlen vinni kell szvsz az Vatras (esetleg még Milten is).Én vittem mindkettöt. Vatras sok mindere jó a hajón.Gyógyít,mágiát tanít,alkimíát tanít (sárkánytojásos cuccos),stb. Szal sztem ö Joker ember a hajón. A többit te döntsd el.Attól függ milyen karid van,s mire akarsz még esetleg chapter 6-ban gyúrni.
  • Shongi
    #6723
    Ezeket a kódokot hol találjátok, mert ugyan csítet nem szeretem, de megnézni megnézném:)
  • Shaman
    #6722
    öööö Biztos ami biztos csekkold le.Nem akarok hülyeségeket beszélni,de MINTHA adott volna rúnát. Ezt olyan 70%-os biztonsággal állítom,amiben ugyan böven benne van,hogy tévedhetek:-)))))
  • neménvoltam
    #6721
    Kiket muszály (vagy szükséges) a hajóra vinni?
  • Shaman
    #6720
    Amúgy én a Királyszár-akkal szívtam sokat. Ugyan HK oldalán fennt lévö Német térképen rajta van NAGYJÁBÓL hol vannak,de elég nehezen találtam/om meg öket. Különösen igaz ez Lobart háza mögötti kőkörre. Na ott (pedig anno megtaláltam) legalább 1 órát járkáltam össze-vissza,forogtam stb. Csak nem volt meg a királyszár. No most azt jól elpazaroltam,ugyanis késöbb kiderült,hogy addig NEM IS LESZ ott királyszár,amíg Zuristól meg nem kérdezed,hogy Constantino hol gyüjti a növényeit. Miután ezt megtettem visszamentem a kőkörhöz,s láss csudát ott virított egy (el sem volt dugva bokorba vagy valami). Szal ez kissé felnyomta bennem az ütöt. Mondjuk már annyira haladtam,hogy úgy 70%-ban megtaláltam a királyszárakat.(meg ugye chapterenként van 1-2 darab az alkimistáknál is)
  • Shongi
    #6719
    Én visszamentem 4.ből és nem kezdődött el ugyhogy próbáld meg!
  • jam@
    #6718
    Ha jól emléxem a bányavölgyben valamelyik szakadék szélén bal oldalon is van egy üres rúna, csak úgy a földön, de nem tudom pontosan hol. Ma este eljutok a bányavölgybe a mágusommal is és akkor bejelölöm a térképen.
  • zoozoo
    #6717
    Ahham :))
    Akkor van még mit aprítanom :))
    Köszönöm :)
  • Shaman
    #6716
    Hömm-hömm olyan 9-es szint alatt nem nagyon érdemes átmenni chapter 2-be. Én nem írtottam ki mindent amit lehetett,de így is lev 11-en mentem át.
  • Shaman
    #6715
    öööö pedig olvasom a fórumot,de valamiröl lemaradtam.Ez a kulcs mire jó?? Minden ládát nyithatsz vele vagy mi? Mondjuk én tutkó nem fogom használni,mert utálok minden csalást,csak kérdem..
  • zoozoo
    #6714
    7. szint és a városőrök cuccosában vagyok már. 30% az egykezesem
  • Shaman
    #6713
    Na jól megszívattam magam:-))))))
    Összeraktam Eye of Innost le is zajlott a szertartás,de mielött átmennék Bányavölgybe (akkor kezdödne chapter 4)mondom csinálok új varázsrúnákat,mert már lehet. Bemeek a Kolostorba és pfffff:-))))
    A Végtelen pénz küldi miatt minden hozzávalót eladtam Sengrathnak:-))) (persze rúnákat,tekercseket nem).Na kezdhetek el kutakodni ki árul szurkot,csontváz csontot meg ilyenek:-))))Bár lehet inkább átmeek chapter4-be s visszajövök a cuccaimmal. Csak nehogy elkezdödjön chapter 5. Valaki írta lentebb,hogy ki se nyírta az összes sárkányt mégis elkezdödött chapter 5.
  • hippy
    #6712
    Kár pedig csinos darab:(Köszi a kulcs kódját.Nem akartam csalni,de ezt valószínűleg alkalmazni fogom.