21229
  • drakeX
    #6907
    Amikor a telepítés végén az egérmutató átvált egy forgó CD-re, akkor nyomj gyorsan a megszakításra, majd ctrl-alt-del, lődd ki a telepítést, rakd fel az 1.30-as patchet, és szerezz egy törést hozzá.
    Mondjuk egyszerűbb, ha inkább leszedsz valahonnan egy .bwi/.bwa image file-t, azzal minden jól működik.
  • Hunnenkoenig
    #6905
    Randal, ha megcsinaltad a telepitöt, küldd at, akkor en is felteszem az en oldalamra!
  • M.A.D.
    #6904
    Ááá. Én meg letöröltem a G1-et. Majd másfél évig volt fent. Nincs mit tenni.
  • Randal
    #6903
    Én meg tegnap kipróbáltam a G1 magyarosítását. jelentem műxik rendesen.
    egyszer majdcsak kész lesz:)
  • M.A.D.
    #6902
    Én meg tegnap este átgyalogoltam a Gothic 2-ből a Gothic 1-be.
    Pár deci konyak után. :)
  • Randal
    #6901
    Ezek olyan küldetések amiket megcsinálhatsz anélkül, hogy a mestered lenne, amúgy is neked kell választanod majd mestert:)
    Szóval szvsz csináld meg őket, hogyha még lehet és nem failed Questek.
  • Shaman
    #6900
    Lehet. Nem tudom,én azért nem csináltam meg,mert nem akartam tanítványa lenni. ha meglehet a nélkül is hogy tanítványa legyél,akkor sorry.
    Akkor ez a 2. queste amit nem csináltam meg:-))) Bosper íja volt a másik:-))
  • Randal
    #6899
    Shaman:

    A Constantinos küldetést szvsz az elején érdemes megcsinálni, mert kapsz Xp-t érte.
  • Shaman
    #6898
    Vannak tanítók,velük kell beszélni,s akkor ök megtanítanak. Van 1-2 akiknek bizonyos feltételeket eleget kell tenni,hogy tanítsanak.
    Pl. Carl ecceri 50 aranyért tanít eröt,stb.
    Érdemes fennt a Topic cím alatti végigjátszás linkre klattyintani,s ha nem is akarod elolvasni a véguigjátszást,van ott egy Guilde menüpont,ott szépen le van írva ki,mit tanít,s mik a feltételei.
  • Zorken
    #6897
    Az LP-t hogy lehet "szétosztani"?
  • Shaman
    #6896
    És hozzátenném egy-pár löttyöt énis elszórtam mert egy idejig alig léptem szintet,s alig tudtam manára adni,mert másra is kellett.
    Igazán chapter 4-ben ha TELJESEN kiirtod a Bányavölgyet tudsz nagyot fejlödni. Én onnan olyan 90 LP-vel jöttem vissza.
  • Shaman
    #6895
    367=37:-)
  • Shaman
    #6894
    :-))))) Én MINDEN nyúzást megtanultam. SOk pénzt lehet keresni.
    valahogy így fejeztem be a játékot:
    Mana:330
    Életerö:635
    Stregth:35
    Dexterity:107
    És még maradt vagy 30 LP-m amit nem osztottam el.
    Szintemre nem emléxem,de olyen 367 körül volt.
  • Braveheart
    #6893
    Miért? Én varázslóval vagyok és Bospernek dolgozok... ettől még tanulhatok alkímiát is...
  • lwb
    #6891
    izé ... 20-at. na.
  • lwb
    #6890
    igen. most leszek 3. körös. van még 2 king's sorrel nálam, szóval még 10-et nyomhatok rajta.
  • Shaman
    #6889
    Manát 250-ig fejlesztheted,többit 100-ig.Amúgy mivel nyomod? Mágus?
  • lwb
    #6888
    már 112 vagyok manából.
    de a hozzászólásoddal elkéstél. már megittam őket. :(
  • Shaman
    #6887
    de amúgy az minek neked????Ez a quest csak akkor kell ha az alkimista tanítványa akarsz lenni. Sztem tök felesleges.Én meg sem csináltam.
    Amikor késöbb megcsinálod Ignacz küldetését,akkor ö is megtanít alkimíára,s utána Constantino tanít tovább.
    Én Bosper tanítványa voltam,s akkor jó pénzért vette meg a böreimet.
  • Braveheart
    #6886
    akkor próbáld meg úgy, hogy ledobod az összeset majd újra felszeded őket, vagy eladod neki és megveszed tőle
  • Shaman
    #6884
    Még elvétve másoknál is lehet királyszár.Igazság szerint én nem néztem át minden árus minden áruját chapterenként. Szóval más is árulhat.
  • Shaman
    #6883
    Azért ezzel vigyázz mert az elixírek alapanyaga a királyszár (king`s sorrel) és az nincs túl sok a játékban.Én most mágusként megpróbáltam az összeset összeszedni.Volt vagy 5 amit nem találtam meg a térképen (növény térképet találsz végigjátszásban). A többit nagyjából összeszedtem. Ha beleveszem azokat amiket az emberektöl is vásároltam akkor max olyan 20 darabom volt.(de nagyon max.)
    Chapterenként érdemes megnézni van-e az emberkéknél.Emberek akik árulhatnak:Sagitta,Constantino,Ignacz,Zuris,Salandril(mielött elzavarod kolostorba feltétlen nézd át az áruit,mert utána nem árul),Lutero.
    Illetve ha elviszed magaddal akkor chapter 6-ban még van Vatrasnál és Miltennél is.
    Még valami ha megcsinálod a löttyöket,tudom nagy a késztatés,de nem érdemes meginni,ha arra a képességre gyúrsz. Értem ez alatt. Pl ha Zsoldos vagy,s van 5 erö löttyöd,ne idd meg öket addig amíg valami tanárnál ki nem koppolod az eröt 100-ra,mert azután már nem tud senki tanítani,s utána már csak löttyökböl tudsz plusz eröhöz jutni.Ezt tegyétek meg úgy is,hogy mikor tanáthoz mentek leszeditek a gyürüket (mondjuk +5 strength gyürüt). Mert beszámít. tehát mondjuk gyürüvel 100 az eröd akkor már senki sem tud tanítani,de levesezed a gyürüt elmész a tanárhoz,s ugye akkor 95-ös a strengthed.Utána a tanár megtanítja 100-ig utána visszaveszed a gyürüt,s akkor már 105 lesz.
  • Shaman
    #6882
    DarkeX: Télleg én amúgy nem értem ezt az alkímiát milyen logika alapján nézi a progi. Nekem volt olyan hogy elixírt az egyik csak sima 3 potion után volt hajlandó tanítani,a másiknál mondjuk már csak 1 simát kellett elötte tanulni,a 3. meg egyböl beadta,hogy tanulhatom az elixír. SZal ez véletlenszerü? mert nekem eléggé összevissza volt.
    Elég logikátlannaki találtam. (jah és mindegyik úgy hogy NEM tanultam elötte semmilyen potion készítést,csak sima alkímiát)
  • Shaman
    #6881
    dex és streng piát tanulhatsz a városban Constantino illetve Ignacztól. Lehet Sagitta is tanít Onar farmjánál,de ebben nem vagyok biztos. A lényeg,s ezt nem tudom mi alapján nézi a progi.Van hogy elötte meg kell tanulnod sima potionok készítését,van hogy nem. Nálam zsoldosként úgy nézett ki: Ignacznál ha akartam,akkor elöbb meg kellett volna tanulni az extract of healing,meg elixir of healing meg essence of healing,de pl Constantino hamarabb beadta a stregth potiont.ű
    Ha nem mágus vagy,akkor máshogy szól a quest (csekkold le végigjátszást).
    Sárkányölö kard chapter 5-ben tudsz majd csinálni.Zsoldosként addig én is az Orcslayerrel hadakoztam.
    crossbowhoz érdemes chapterenként meglátogatni Bosper boltját. Illetve chapter 6 hajóba beszállás elött mégeccer.Én nála találtam meg a 100-at sebzö crossbowt.
    A progi úgy van megírva,hogy ahhoz hogy 100%-on tudj bármilyen harcos képzettséget,minimum 60%-ban tudnod kell a párját is. Végül is ha belegondolsz ez logikus az életben is. Ha tudsz Íjal löni akkor valószínüleg fogsz tudni bizonyos szinten crossbowal is löni (vagy legalábbis célozni).
    Amúgy érdemes a leggyakrabban használt dolgot 100%-ig felvinni,mert akkor már mindig critikált sebez. (Pl én egykezes kardot felvittem).
  • Shaman
    #6880
    Ott amúgy 2 mágus áldása kell. 1-ik Vatrasé a másik meg (ingyért) amikor felmész a kolostor felé a kolostor elött balra van egy pici szentélyszerüség ott imádkozik egy tüzmágus töle kell kérned.
  • drakeX
    #6878
    Nem nagy gáz, ettől még vígan lehetsz Mágus.
  • tibor16
    #6877
    Nahh, ez nem akar sikerálni. mármint elcsesztem a Thorben féle istenbek áldása küldetést. Elbeszélgettem Vatrassal, kértem az áldását, de vmi nem jó, mert amikor visszamegyek Thorbenhez ő rákérdez, én meg azt válaszolom nem kérdeztem meg. A nagyobbik baj az, hiába megyek vissza, már erről nem lehet vele beszélni. Ráadásul közben megcsináltam 3 küldit, mielőtt Thorbennél kiderült volna mi az újság. Gondoltam beszélek Daronnal, de az csak az aranyam szedte el. Remélem van valami megoldás, mert így nem fogadnak el tanítványnak. Segítsetek, légyci...
  • Randal
    #6876
    Hopp, pár bejegyzés időközben moderálva lett:)
  • lwb
    #6874
    meg. de a healingeket nem. esetleg ez lehet a gáz?
    mert nekem már csak healinget akar tanítani. viszont sagittánál meglett a spirit elixir (gyorsan csináltam is négyet :D ).
  • drakeX
    #6869
    Közelharchoz egyáltalán nem kell Ügyesség.
  • drakeX
    #6868
    Valószínűleg azért nem tudsz hamis bányarészvényt venni, mert nem vagy Mágus. Ha megnézed jobban a végigjátszást, akkor megtalálod ugyanazt a küldetést Zsoldosnak is, csak neki mást kell csinálnia.

    A két varázsitalos kérdéserde ajánlom a guide-ot ott, ahol a végigjátszást találtad, benne van, hogy ki milyen varázsitalokat tanít (bár a jelek szerint Sagitta tanít még Lélek Elixírt is, de neked most úgysem ez kell). A lényeg az, hogy előtte meg kell tanulnod a 3 féle healing potion (vagy a 3 féle mana potion) receptjét is, csak utána tanulhatod meg az elixíreket.
    A kérdéseidet várjuk szeretettel...
  • Randal
    #6867
    Nem sürgős, de ha már ennyire kéred:)))
  • drakeX
    #6866
    Oops... az eredeti .txt-ben, amiben az egészet (végigjátszás és guide is) írom, abban már rég nem úgy van. Úgy látszik nem néztem át rendesen
  • drakeX
    #6865
    Ez már csak azért is érdekes, mert én tőle tanultam meg Mágusként, és pont a második fejezetben, tehát valami nem stimmel. Megtanultad a három alap mana potiont?
  • drakeX
    #6864
    Ha tényleg mindened megvan, akkor ötletem sincs...
  • drakeX
    #6863
    Mennyire sürgős? Csak mert véletlenül elkezdtem pirates-szezni...
    Na küldj egy anyagot, és hétvégén nekiállok. Úgyis addigra Marilyn is majdnem készen lesz a részével a g2 németből, és akkor meg kell csinálnom a g2-es szöveget is. Ha addigra küldesz valamit, akkor megcsinálom azt is.
  • drakeX
    #6862
    Biff az egyetlen, akit veled megy, ha elvitted magaddal a hajóra.
  • drakeX
    #6861
    Elmondok neked egy titkot. A térképen észak van felfelé. Legalábbis a végigjátszásban így írtam, mert így volt egyszerűbb. Azonban ha jobban megnézed a játékot, akkor kiderül ám, hogy a készítők szerint észak a térképen BALRA van. Mindenesetre én inkább maradok az 'észek felfelé' hozzáállásnál, viszont nem tudom, hogy bárki más mi alapján tájékozódik. A végigjátszásban ha azt olvasod, hogy 'észak', akkor az a térképen felfelé van. Ja, és iránytű nincs a játékban.
  • drakeX
    #6860
    Akkor ezek szerint azt csak a 3 mana potion után tanítja, mert nekem nem tanította. Ha tényleg tanítja, akkor értelemszerűen mindenkinek tanítja, nem csak Mágusoknak. Na ezzel már 2 dolog van, aminek utána kell majd néznem:-)
  • Shongi
    #6859
    Nehéz milícia vértet, majd chapter 2ben a várban kphatsz, illetve vehetsz.