21229
  • One man...
    #7068
    Good morning all!
    24 levelen szetetek leverem a jégsárkányt és a körülötte lévő hüllőmeneket?Mégegykérdés a jégsárkány tud fagyasztani (remélem nem)?
  • One man...
    #7067
    Good morning all!
    24 levelen szetetek leverem a jégsárkányt és a körülötte lévő hüllőmeneket?Mégegykérdés a jégsárkány tud fagyasztani (remélem nem)?
  • Shaman
    #7065
    De egyébként eléggé egyértelmü. Honnan szoktak a hadvezérek irányítani??? Hát dombról,vagy hegyröl. Ha körbejároid a várat csak 1 helyen fogsz dombon/hegyen látni sátrat. Na ott van Hosh-Pak.
  • Shaman
    #7064
    Fennt van a dombon.
    Ahol be tudsz jutni a várba,ott lejössz a gerendán,elindulsz elörefelé és kicsit jobbra,ahol az út egy szurdokba (völgybe)megy ott felmész a jobb oldali dombra.Ott vannak is sátrak,na ott van Hosh-Pak.
  • Shaman
    #7063
    legugolsz,s lenyomva tartva az action billenytüt (Gothic 1 irányítással CTRL) a bal,vagy jobb iránygombot megnyomod.
    Ha azt írja,hogy "It sounds good",akkor jó ha nem akkor rossz irányba forgattad. 1-1 láda kombója 1-10 variációs lehet,ments elötte.
    pl lehet ilyen jobb,jobb,bal,jobb,bal,bal,jobb.
    jah és mindig ha nem jó írányba forgattad elöröl kell kezdeni!
  • lwb
    #7062
    OK. Egyelőre még az ostromgyűrűt írtom lefelé. Nem találom azt a Hosh-Pakot v. kit, ezért minden orkot megölök a vár körül. :D
  • Shaman
    #7060
    ööö Most így hirtelen.nem tom,de asszem hogy chapter 5 elején mikor lemész a titkos könyvtárba ott lesz. Egyébként kéne találnod,legalábbis asszem nekem volt jópár darab. talán a Kösárkány várát ha átcsekkolod,akkor lehet ott is van.
  • lwb
    #7059
    Nem tudja valaki, hol lehet a 4. fejezetben szentelt vizet találni? Kellene a Destroy Undead varázslathoz...
  • Randal
    #7058
    Sziasztok, kis érdekesség jelent meg:

    2003-07-14 Gothic 2 (c) Piranha Bytes *CloneCD REAL PROPER* 145x15 MB CXZISO

    Egyéb adatok:

    Gothic 2 (c) Piranha Bytes
    ÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ-
    [ http://www.gothic2.com/ ]
    ÚÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÂÂÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ¿
    ³ Release Date: 07-14-03 ³³ # Of Disks.: 145 x 15 MB ³
    ³ Supplier....: zojka ³³ Game Type..: RPG ³
    ³ File Format.: CloneCD ³³ CD(s)......: 3 CD ³
    ³ Protection..: SecuROM v4.XX.XX ³³ Version....: EU Retail ³
    ÀÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÁÁÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÙ
    *** Release Notes ***
    ÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ
    Special Notes
    ÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ
    *Releasing a *WORKING* QUALITY PROPER:
    Those of you who obtained the Cyclone "Proper" may have noticed it had bin
    errors when scanned with CdMage:
    CDmage B5 1.02.1 error report for image "cyc-gt2a.mdf"
    Sector :179,137 |ISO9660: bytes 348301312-348303359 of the file
    "\GOTHIC2_SETUP.EXE"; (possible installation errors to be expected)
    Furthermore the Cyclone A120 Clone is emulation, which is unnessecery in this
    case, the securom version does not use physichal media characteristics to
    verify the CD. Additionally Cyclone "Proper" (CD1 Only) was never compatible
    with iMMERSION CD2, CD3 and neither is ours, which is why we are releasing
    all 3 CDs.
    System Requirements
    ÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ
    þ OS: Windows 98/Me/2000/XP (95 and NT NOT supported)
    þ CPU: 1 GHz Pentium 4 or AMD Athlon
    þ RAM: 128 MB RAM (Recommended 256 MB RAM)
    þ CD/DVD-ROM Speed: 4X drive (Recommended 16x drive)
    þ Video: 16 MB Direct-3D Compatible 3D Accelerator Card with Transform &
    Lighting Capability (GeForce 1 or Equal) (Recommended 32 MB Direct-3D
    Compatible 3D Accelerator Card with Transform & Lighting Capability
    (GeForce 3 or Equal) with DirectX 8.1 Compatible Driver)
    þ Sound: DirectX 8.1 Compatible Sound Card (Recommended Environmental
    Audio Capable Sound Card)
    þ Input: Keyboard and Mouse
    Summary
    ÄÄÄÄÄÄÄ
    The mine valley of Khorinis. The glorious days of the once productive mines
    in this small seaside region were long over. Surrounded by the impenetrable
    magical barrier, the slaves eked out their miserable existence in this
    apparently natural prison. One brave man managed to burst the bonds of
    imprisonment. Following his own call to freedom, he ventured deep into the
    subterranean temples. Willing to do whatever was necessary, he went out to
    banish Evil and destroy the magical barrier forever. Spurred by the hatred
    of men long-suppressed, the prisoners streamed trough the only pass to
    freedom. No one in Khorinis had been prepared for this. Too long had they
    lived under the deceptive notion of security granted by the apparently
    indestructible magical dome. The small militia garrison could not
    put up enough forces against the onrush. After numerous bloody clashes,
    many captives succeded to escape and found safety in the woods or rugged
    mountains of the surrounding countryside. The steadily escalating number
    of raids in the vicinity of the town wall and the bandits' ever-increasing
    boldness seemed to paralyse the whole town. Angered by the militia's
    inability to protect their farms, some of the farmers formed an alliance
    with the refugees, no longer willing to pay allegiance to the king.
    Khorinis is facing an uncertain future. Due to the farmers' decreasing
    production, more and more of the food deliveries do not take place, and
    the stocks diminish continuously. The militia's might ends at the town gate.
    Outside the town wall, nobody is safe from the bandits' armed raids.
    There is war in Khorinis. A civil war. But there is something else that could
    not be foreseen. Evil is not dead, rearing its ugly head again. But this time
    it is set on delivering the deathblow to humanity,and no one can stop it.
    Features
    ÄÄÄÄÄÄÄÄ
    þ A massive fully 3D lush environment to explore
    þ Gripping storyline continuing from the adventures of the first game
    yet able to be played and enjoyed by gamers who have not even seen
    the original Gothic
    þ Numerous ways to achieve quests giving huge replay value
    þ Players gain experience through using weapons and magic enabling
    them to become better at combat and spell casting
    þ Three different character guilds to join each with their own unique
    allies and enemies within the world and skills to enhance through
    practice
    þ Third-person view gives greater control over character movement and
    awareness of their environment
    þ Intuitive, responsive and smooth controls make it easy for you to make
    Agent BloodRayne do what you want, when you want her to do it.
    *** Installation Notes ***
    ÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ
    CD1 CDmage 1.02.1 B5 report = 1 error with "unused/empty" sector
    content at sector 334 230 which is typical of SecuROM v4
    Unrar and use Alcohol120% or CloneCD to burn using these settings:
    RAW+DAO @ 12-16x without AWS or any kind of EFM error enhancement checked
    *** Group Information ***
  • Shaman
    #7057
    Hát igen.. rosszalkodtunk,rosszalkodtunk!!:-)))
    Ami fontos,hogy ha kifizetted a 100 aranyat a kapuörnek utána feltétlenül beszélj Andre-val mert különben minden egyes városba érkezésnél le akar majd gombolni. Velem is történt 1 ilyen.Engem lopáson kaptak:-)))
    Ha meglátja valaki hogy lopsz onnantól baj van,mert akkor nagyon nagy eséllyel kell büntit fizetni a kapunál.
  • hippy
    #7056
    A sittől ne félj,ha túl nagy balhét csinálsz akkor egyszerűen kinyírnak:)A kardokról mindent megtalálsz a http://beam.to/gothic2.hu oldalon.
  • Ogre
    #7055
    Tényleg van olyan hogy leültetnek a dutyiba ha akkorát balhézok? :D
    Még egy kérdés: Láttam a kovinál hogy lehet érc kard kovácsolást tanúlni, jobb ez a kard mint az orcnyuvasztó?
  • Ogre
    #7054
    Hippy
    Ez lehetséges mert az elött léptem az uzsorás fejire a kikötőben...de azért gondoltam a félős őrökre :) mert valami beast-ről hadovált, gyorsan elnyomtam véletlen és végülis nem tudtam pontosan kivenni mit akart...:)
  • hippy
    #7053
    A városban csináltál valami balhét,azért szedtek le pénzzel.Ha a balhék után kifizeted a bírságot az André gyereknél(mielőtt kimennél a városból),akkor olcsóbban megúszod.
  • Ogre
    #7052
    Üdv nektek!
    A városból kimenve a keleti kapun felkerekedtem egy kis xp vadászatra és bementem egy barlanga nem messze a kaputól, ott pihizett egy ork szoldzsör, kicsit rám izgúlt :) a nagy viaskodásban egészen a keleti kapuig vissza verekedtem magam és az utolsó döfést ott kaptam meg. Mikor vissza mennék a várba pihizni a sebek miatt. A kapuőr leszólít és megvágott 100 dolcsira és elkuldött a főnökéhez is...azta mondom nagyon félős kapuőrök vannak itten :D
  • dzsonesz
    #7051
    uristen most h belegondolok mekkora lenne ez a game ha lenne benne multi.Mondjuk igy se semmi gothic2 nek köszönhetem h leszoktam diozásrol végre:)
  • dzsonesz
    #7049
    de ittvan máskép is : http://beam.to/gothic2.hu
  • dzsonesz
    #7048
    Fenn látsz igennagybetükkel kiirva 1 linket várj idézem:)
    VÉGIGJÁTSZÁS, MAGYARITÁS ITT
    tehát feljebbmész picit utánna rányomsz a "itt" re.. ennyi
  • drakeX
    #7046
    Amint le tudom tölteni (most éppen halott megint az a buta szerver), akkor felrakom magamhoz tömörítve.
  • drakeX
    #7045
    #7012
    Nem figyelsz
  • drakeX
    #7044
    Abban a barlangban akkor vannak ott a szereplők, amikor a játékban ruhát váltanak. Ilyenkor a régi öltözékes szereplő hullája abba a barlangba kerül (kivéve, hogy néha egy nem oda kerül, hanem a normál térkép egyik barlangjába). Szóval minél később mész oda, annál több hullát fogsz találni.
  • drakeX
    #7043
    A 'Bányászok és érc' küldetést is megcsináltad? Vagy fel sem vetted (Garond adja a várban)?
  • dzsonesz
    #7042
    na szal ha kikötövárosban bemész a raktárépületbe ott találod a kendercsomagot 1 ládában de elötte le kell verned 1 örszemet nála lesz a ládához a kulcs

    de ha elolvasnád a leirást nem lenne most gondod....
  • dzsonesz
    #7040
    tsa
  • Bandew
    #7039
    KIRÁLY!!!!!
    VÉGRE MEG LESZ EZ A KIBASZOTT JÁTÉK!!!
    A 7WAREZRŐL NYOMJA MINT AZ ATOM!!!
  • Randal
    #7038
    Jóreggelt mindenkinek itten vagyok:)
  • dzsonesz
    #7036
    szeva all!
    lenne 1 hozzászolásom az ork barikád mögötti részhez.Naszal ott nem csak 1 tábla van amin van 1 poénos duma hanem van 1 hegyszoros is amin ha bemész a végén van 1 barlang ahol elég vicces dolog fog eléd tárulni pontosabban a game jopár fontos szereplöje fekszik ott halottan pl: gorn duplán is vagyis zsoldosként és sárkányvadászként is ott fekszik a hullája akkor diego hulája,talbiné... stb igazábol nem vágom mi a jelentösége de mindenesetre el lehet szedni a cuccaikat......
    elég vicces..
  • Shaman
    #7035
    Azé olyan rengeteg troll nincs:-))
    Elsö térképen-ha jól emléxem,van 4 db. fekete trollt is beleértve,Bányavölgyben meg 2 vagy 3. Jah és még chapter 6-ban is van 1.
    Szal összesen olyan 8 darab lehet a játékban. Bár valahol lehet még egy-pár,de 10-nél akkor sincs több. Szal azé az nem olyan sok Xp.

  • aron
    #7034
    Kösz. De egyszer már probálkoztam 'New Game' val de akkor is ugyan ez volt. És honnan töltsekle uj törést?
  • Shaman
    #7033
    Állítsátok be a tüzfalon,hogy engedélyezze.beszélsz a cég informatikusával,s ha jó srác,akkor egy letöltés erejéig csak megcsinálja:-))
  • spatz
    #7032
    Nem lehetne valahol zip-ben is letölteni a forditást, mert a cégnél exe-t nem tudok tölteni (1x már Hunnenkoening is segitett rajtam....)
  • drakeX
    #7031
    Töltsd le a másik törést. Ha azzal sem jó, akkor 'New Game'...
  • aron
    #7030
    És akkor most mit csináljak?
  • Zorken
    #7028
    Próbáltam nyomogatni a 2-est de nem csinál semmit csak a hátán virit ott a nyilpuska.
  • Shaman
    #7027
    Nyomd meg a 2-es billenytüt!
    1-es kard,2-es ij,3-as nemtom,4-10-ig varázslatok.
  • DarkHorSe
    #7024
    Kőszőnőm szépen a segítséget.
  • Zorken
    #7023
    Én még mindig nem tudom használni az ijat. Hiába jelenik meg az inventoryban mellette egy 2-es , nem akarja semmilyen billentyüre elöszedni. Valaki mondta, hogy a pace-t nyopmva lehet válogatni a fegyvereim között hát sz**ul nem lehet. Valakinek ötlet?
  • Shaman
    #7022
    Én ezt nem értem. 2-szer is végigtoltam a gamét,s simán kinyírtam az összes sárkányt. Soha semmi problem nem volt. Sztem a magyarítás kavarhat be.Próbáljátok uninstallálni (legalább annyi idöre,míg kinyírjátok a sárkányokat),hátha megjavul.
    HP felugrás nekem sosem volt. Egyébként eccer talán valaki már említette,de nekem is bejött,hogy ha varázsló vagy,akkor csinálj vagy 10 csontit,s azok szépen leverik a sárkányt. Te közben álldogálsz oldalt,s malmozol,vagy valami:-))
    Egyébként rájöttem még hogy lehet mágusnak végtelen pénze! ha csinálsz csontit,akkor mikor meghalnak ott hagyják a kardjukat a földön:-))) tehát megoldás:alszol,csonti kreálás,megvárod míg szétesnek,felveszed a kardjukat,s eladod. Kissé hosszadalmas,de aki nagyon rászorul.......:-)))
  • Shaman
    #7020
    Egyébként mindenképp érdemes chapter 2-ben minnél több orkot megölni,mert chapter 4-re majdnem az összes újratermelödik. Magyarán ha itt nem írtogatsz le jó sok orkot,akkor elég sok XP-töl esel el. (minimum a vár körül tisztísd le a terepet.)
  • Shaman
    #7019
    Menj át nyugodtan Bányavölgybe. A várat ha megkerülöd (nagy ívben,hogy orkok ne bántsanak) van egy ostromgép ott fel tudsz szaladni.
    Chapter 2 trükkje minden kasztnál ugyanaz. Általában itt még kevés vagy ahhoz,hogy nyílt küzdelemben akár több orkkal ecerre megvívj,de van egy trükk amivel az összeset kinyírhatod. Odafutsz hopzzájuk,addig futkosol,míg vagy 10-en nem követnek,aztán vissza a faltörö koshoz,s ott elrakják a fegyvert.Vagy 2 lépést feljebb lépsz a gerendán megfordulsz,s elkezded nyíllal lövöldözni öket. (csak legyen jó sok nyílvesszöd). Ennyi kinyírod simán az összeset (kivéve shamanokat).
    gerendán azért kell picit feljebb állni,mert néha beugranak,s csapnak egyet,s ezt elkerülendö. De olyan 1-2 lépés böven elég.