21229
  • gyonax
    #20028
    Szerintem fel lehetne tenni, ezt onnan gondolom, mert én is így tettem fel:) Csak töltsd le a kieghez az angolosítást (csak a Gothic starterrel működik, amit megtalálsz itt)
  • Zóanagyvarázsló
    #20027
    Mivel a kieg beépül az alapjáték sztorijába, ezt nem igazán ajánlanám.
    Egyébként a magyar forgalmazónál egy ezres az angol nyelvű kieg, igazán jutányos ár. (Egyébként pedig olcsóbb, mint 2000 Ft az alapjátékot és az addont is tartalmazó Gold kiadás.)
  • endrow
    #20026
    Heló.
    Ha van egy angol nyelvű gothic 2-m és egy német nylvű NotR-t akarok hozzá feltenni, akkor az működni fog?
  • Esrohnoil
    #20025
    Van. :P
  • totya4
    #20024
    Akkor tarts fenn egy win98-as partíciót... :)
  • Esrohnoil
    #20023
    Igaz lehet, én viszont jobban szeretem a régebbi játékokat. :)
  • totya4
    #20022
    Mégis miért lenne gyorsabb? Az SP2-ből kimászik valami fickó és kicseréli a videókártyád GPU-ját meg a procit? :) G2-nél ügye főleg a procit...
    Állítólag SP2-vel inkompatibilisebb több minden, nekem azonban nem volt vele gondom, mindig alapból SP2, mióta kijött.
  • Esrohnoil
    #20021
    Nekem SP1-es winem van.
    Szerintetek ha feltelepítem SP2-t, akkor gyorsabbak lesznek a játékok? (Most elsősorban a G2-re gondolok.)
  • Zóanagyvarázsló
    #20020
    A kiegészítőben van egy harmadik terület is (most Irdorathot nem számolom), Jharkendar talán Valley of Mines méretű, esetleg némileg nagyobb. Emellett vannak plusz szereplők és küldetések Khorinisban is. Most az új varázslatokat, változtatásokat inkább nem említeném, de sok minden átvariáltak, így lett teljes a játék. Mellesleg sokkal nehezebb is. Számomra valamivel több, mint 110 óra játékidőt jelentett, és bár sokat szöszmötöltem, előtte már párszor végigvittem az alapjátékot, így helyismeretem volt, valamint a játékba sem kellett beletanulnom újra.

    Mondjuk külön idehaza már nem nagyon kapható, de a Gold verzió 1990 Ft-ért egyébként is nagyon megéri. Magyarítás viszont nincs hozzá, és valószínűleg nem is lesz mostanában.
  • sax488
    #20019
    Hogyha megvenném a kiegészitőt mennyivel hosszabb a játék? és menyivel nagyobb a pálya?
  • sanyiiiii
    #20018
    Ugyan a destroy undead nem 6. körös de ütős:P
  • sanyiiiii
    #20017
    Én a wave+destroy undeadet javasolom.
  • Zóanagyvarázsló
    #20016
    Ezért kell világosan, érthetően megfogalmazni a kérdést. Amennyibben valóban minden rúnát megvettél, megszereztél már. A hajón vehetsz még egy rúnát Miltentől (ha viszed magaddal), valamint az ötödik fejezetben a korábban már említett Gorax és Lutero árul egy-egy darabot.

    Erre az oldalra pedig számtalanulszor hivatkoztam már, a Magic pont alatt találhatsz további információkat a fellelhető üres rúnákról (Blank runes), bár az ezekhez tartozó küldetések jó része már nem teljesíthető. Talbint (egy vadász) kikísérheted egy rúnáért cserébe a Bányavölgyből, ha még nem tetted meg. Én szépen beosztottama rúnáimat, és nem pazaroltam el menetközben, d eszeritnem egy vagy kettő hatodik körös varázslattal is szépen végig lehet vinni a játékot. Az én tippem: Wave of Death + Holy Missile.
  • sax488
    #20015
    nem már van csomo runám csak a hatodik kör varázslataihoz nincs rúnám
  • Takanohana
    #20014
    Üres rúnaköveket kell venned, illetve találnod a játék során, kb 15 van összesen. Varázsolni akkor tudsz velük, ha megtanulod a kiválasztott varázslatot, és egy rúnaasztalnál megcsinálod magadnak a rúnát.

    Amúgy én is kíváncsi vagyok, hogy egyedül a tűznyíl rúnáddal jutottál el az ötödik fejezetig?
  • Zóanagyvarázsló
    #20013
    El nem tudom képzelni, hogyan sikerült ezt összehozni, egyrészt rúnákat találni is lehet (például amikor Xardas könyvéért elmész Sekob farmjára, ott mindenképpen találsz 'Summon Goblin Skeleton' rúnát is), küldetésekért is járnak, illetve kereskedőknél is lehet kapni párat (Goraxnál majdnem minden fejezetben feltöltődik a rúnakészlet, de Luterónál is lehet venni).
  • sax488
    #20012
    kinél lehet szerezni rúnát?
  • sax488
    #20011
    már ott tartok a mágussal mikor menni kell a hajóval de csak egy rónám van senkitöl nem tok venni
  • Zóanagyvarázsló
    #20010
    Továbbá vannak abban a barlangban (csak a másik részében), ahová a "Test of Fire" küldetés során kell eljutni, illetve természetesen a bányavölgyben. Talán még a piramisoknál a goblinlakta barlangban is találni néhányat, de erre nem vennék mérget.
  • McFrost
    #20009
    van a kőkör alatt az erdőbe vezető lépcsőn egy barlangban
  • sax488
    #20008
    nem tudjátok hol vannak a tárnarákok ? idáig csak a nagygazda felé találtam a zsiványoknál máshol nem is láttam
  • Esrohnoil
    #20007
    Emlékszem, régebben mindenkinek az volt a baja h. angolul nem találtuk sehol, mindenhol csak németül lehetett hozzájutni a játékhoz. :D
  • Zóanagyvarázsló
    #20006
    Most vettem csak észre, hogy németül keresed, ez esetben eredeti játékhoz a német ebay ajánlanám, warez esetében pedig warezfórumon tudnak segíteni.
  • Colcsi
    #20005
    oké köszi!
  • Zóanagyvarázsló
    #20004
    Angol, sőt kieg is van hozzá.
  • Colcsi
    #20003
    Szasztok csávók!
    Nem tudja valaki hogy honnan tudnám leszedni a Gothic 2-őt németül?
    Mert eddig nem találtam sehol sem csak az angolt.
  • sax488
    #20002
    kössz zónagyvarázsló
  • Zóanagyvarázsló
    #20001
    Nekem könnyű dolgom volt, mert már ismertem azt a környéket, igaz, én elsőször a Sun of Circle-t tűztem ki végcélnak, nem is tudtam, hogy van nálam a feladathoz egy kulcs is, de ha már ott voltam, próbálkoztam a korábbról ismert ládával.

    Egyébként első alakalommal én csak Agonnal találkoztam, és őt is a monostor kapujában ütöttem le visszafele, valószínűleg bekavart, hogy úszva közlekedtem :)
  • Esrohnoil
    #20000
    Az a barlang jó félreeső helyen van.
    Én eleinte alig találtam oda, mert ugye végigjátszás nélkül játszottam. :) Persze így jobb az élmény, csak sajnos néhány bug miatt előfordulhat h. az ember nehezen jut tovább pár küldetésben.
  • Zóanagyvarázsló
    #19999
    A Gothic egyik része sem támogat multiplayert.

    Annál küldetésnél pedig pont az a lényeg, hogy meg kell találni, mit nyit a kulcs. Annyit segítek, útközben találkozhatsz a rivális tanoncokkal, ebből láthatod, ha jó úton jársz.

    Amennyibben így is problémát okoz, itt van hozzá a térkép.
  • sax488
    #19998
    jah és sehogy se tudok rájönni a tanoncal a tűz probájánál pyrok ad kulcsot de hova kell menni?
  • sax488
    #19997
    én 31-es szinten vok és a kiegészitővel lehet interneten is játszani?
  • Zóanagyvarázsló
    #19996
    Nem tudom, lassan egy éve játszottam utoljára a kieggel, úgy 45-50. szint körül járhattam.
  • sax488
    #19995
    zónagyvarázsló neked hányas szintü embered van?
  • sax488
    #19994
    oké odairom majd és köszi totya4
  • totya4
    #19993
    A forrást tényleg célszerű megemlíteni, illetve engedélyt kérni a készítőtől.
  • totya4
    #19992
    Nekem viszont nagyon tetszik a dizájn, szerintem profi stílus. A képek ügye később kattinthatóak lesznek?
  • Zóanagyvarázsló
    #19991
    Nem tudom, hogy mit készítettél magad az oldalon található tartalmak közül, ha máshonnan vetted, mineenképpen érdemes megnevezni a forrást (esetleg engedélyt kérni a szerepeltetéséhez), ha pedig te készítettted például a végigjátszást (egyébként kisebb hibákat, hiányosságokat találtam benne így első ránézésre), akkor is szokás aláírni, nicknévvel vagy polgári névvel.

    Maga a dizájn megint más kérdés, ezen a téren még egyértelműen sok fejlődnivalója van az oldaladnak. Egyébként az általam eddig látottak alapján nemigen születnek igényes oldalak - pláne hosszú távon - az ingyenes tárhelyeken, inkább a "rendes" tárhelyeken létrejött, átfogóbb jellegű, a közönséget nagyobb sikerrel összegyűjtő kezdeményezésekben hiszek (pl. ilyen a WoG, a Mongesaenge, illetve a Gothichoz nem kapcsolódó magyar példaként a Magyar Dawn of War fansite-ot említeném). Természetesen lebeszélni nem akarlak semmiről, a magyar rajongói oldal úgyis főleg csak a harmadik résszel foglalkozik, persze szerintem az összes résznek és ráadásként a PB-nek kellett volna létrehozni egy nagyobb gyűjtőhelyet.
  • Indigo
    #19990
    Ok-ok :) Amúgy is csak az én véleményem, jobban szeretem a szolidabb, csicsáktól mentes oldalakat :)
  • sax488
    #19989
    Mondommég csinálom