21229
  • J.a.b.b.a
    #9790
    Köszönöm szépen Sylic_ sikerült is a dolog! Hálám sírig üldöz!
  • J.a.b.b.a
    #9788
    Hali! Kellene egy kis segítség a "Die Nacht des Raben" telepítéséhez. A másolásvédelem még a telepítés elején megfogja bárhogy próbálom (Daemon Tools, Alcohol vagy CD) Ha valakinek már sikerült kérem árulja el a titkát! Köszi

    Sajnos kedves Zaki barátunk bezárta a Gothic2 Addon témát, ezért itt kell kérdeznem, elnézést azoktól akiket nem érdekelt a dolog.
  • Methylisocloro
    #9786
    Megfogadtam a jó tanácsot elkezdtem a manát növelni alkimiával, már 130-nál tartok. Jó döntésnek látszik mert összeakadtam egy csontvázzal és jól elintézett, pedig az 1x felszentelt pallos van nálam. Hiába még mindig nem tanultam meg rendesen vivni :( Viszont szent nyíllal simán elintéztem.
  • Hacker
    #9782
    Hát nem tudom. Nálam látszólag úgy van, ogty mindig jobban kezdem, és rosszabbul fejezem be. A paladinomma, 8-as szinten mentem át a bányavölgybe, míg mágusommal 9-es, és zsoldosommal már 10-es szinten. De paladinommal 31-es, mágusommal 30-as lettem. a végére. Zsoldossal még nem járok a végén. Majd csak befejezem.....valamikor. Most inkább a Mafiával játszom (kössz a magyarítást Hunnenkoenig), de azért marad időm gothicozni is.
  • Hacker
    #9781
    Erő nem kell, bár nem árt ha 65 és orc slayer van a kezedben, de a 4. fejezetben szentelt ércfegyvered van (remélhetőleg!!!).A legerősebb pala fegyver is csak...asszem 40 erőt igénye (kétkezes ércpenge-szent kivégző)!
  • Hacker
    #9780
    Igen. A manára MINDENKÉPPEN adj! De az olcsóbb, ha 20 tpba kerülve megtanulod az alkímiát (manaitalokból) és úgy eléred a lélekelixírt, és annyiszor +10 manát kapsz, amennyi king soreled van (gondolom a fire rootból temérdek van)
    Azt nem tudom hogy az életelixírekkel eléred-e a lélekelixírt, de a manából, egész biztos. Ezután menj és kérd a paladinrúnákat attól a paladintól. Darabja 5 tp de a végén a varázslat rengeteget segít majd!
  • Duzsuki
    #9779
    Azt döntsd el ki a szimpatikus pl. ha zsoldos vagy akkor zsoldosokat vállogass inkább össze, ha lovag akkor lovagokat. Én pl. a régi haverokat vittem el: mint Lee Lares Valtras stb.
  • Methylisocloro
    #9778
    Én most a 4. fejezet kezdetén vagyok 19. szinten. Ugy látom bele kell húznom...Érdemes a paladinnak mágiát tanulnia? mert a mana dupla learning pointba kerül és most 20 manám van :( vagy inkább az erőt fejlesszem? most az 45
  • Esrohnoil
    #9775
    Igazad lehet, a ram sebessége biztos nagyon sokat számít, egy havernál néztük épp, nála 333 MHz-s DDR van a gépben, és nem szaggat annyira a városban, mint nálam, pedig gyengébb vmivel a konfigja a többi tekintetben.
  • Hacker
    #9774
    Méghogy a sok npc-miatt. A bányavölgyben, a várban temérdek npc van, ráadásul egy helyen, és (nálam) ott egyálltalán nem szaggat. Hogy a városban szaggat, az már nem ügy...sok a textúra stb. Ezt már kibeszéltük. De nálam néha a vadonban is beszaggat, és ha ekkor megyek harcba, játszhatatlan. Bár már lejjebb vettem a látótávot és így ezt már ritkán tapasztalom, de néha még így is előjön.
  • J.a.b.b.a
    #9773
    A szaggatás oka tapasztalataim szerint első sorban a memória lassúsága. Lehetőségem volt kipróbálni néhány konfiguráción. Akármennyi 133 MHz-es SD ram van a gépedben, a városban szaggatni fog. Kipróbáltam egy Geforce2-vel és egy GF4 ti4200-zal is. Egy gyorsabb processzor sem sokat segít ezen. Minden bizonnyal a sok NPC miatt rengeteget kell dolgoznia a procinak és a memóriának.

    Amikor viszont 333 MHz-es DDR ramokkal próbáltam, akkor nagyon szépen, simán ment, még a GF2-vel is! A GF4 kártya csak az 1024*768-nál nagyobb felbontásokban teljesített érezhetően jobban a másiknál.

    Összefoglalva szerintem nem érdemes további sd-ramokat tenni a gépbe (bár már tényleg nagyon olcsó), mert a szűk keresztmetszet első sorban a memória sebessége. Érdemesebb lenne inkább valami dual ddr-ben gondolkozni, bár belátom, hogy az egy kicsit nagyobb beruházást jelent.
  • Methylisocloro
    #9772
    Akkor nem veszek plusz memóriát, sdramot már ugyse szeretnék venni.
  • Hacker
    #9771
    Bakker. Ki kellene cserélnem a billentyűzetet. Vagy legallábbis a "H" betűt!
  • Hacker
    #9770
    (Nagyon jól tuom, ogy a 3-nak új motorja lesz. Ezek szerint tényleg nem olvasta senki az infókat!)
    át remélem hogy elég lesz. Bár a memóriahiánytól még félek. AZT mindenképp fel kell turbóznom (256 van -asszem- de ez már a 2-nél is minimum)

    220% látótávval, jó a távolba lehet nééézni. Szép a kilátás :)
  • Zoleeca
    #9769
    Hmmm... kezdhetjük előröl a gamét.
  • Zoleeca
    #9768
    Nekem 640 Mb (SD)-vel is beszaggatott.
  • Methylisocloro
    #9767
    Egy preview a Die Nacht des Raben kiegészitőről: Link
  • Methylisocloro
    #9766
    Ijásznál fontos hogy minél messzebbről meglásd a gaz ellent.
    Egyébként tudjátok hogy F1,F2,F3,F4 gombokkal lehet változtatni gyorsan a távolságot? Csak ha ki-belépek a menübe akkor visszaáll az options defaultra.
  • Esrohnoil
    #9765
    Nyugi, elvileg a 3. egy teljesen új motorra épül majd.
    A 2. rész is az első kicsit felturbózott motorjára épül. ami nem képes ilyen hatalmas tereket megfelelő gyorsasággal kezelni...
    Szal lehet akár 10 Gigás procid, a városban mindig szaggatni fog. (Kivéve, ha lejjebbveszed a látótávot.) :)
    Egyébként nem értem minek neked az a 220%.
  • Hacker
    #9764
    Ha az 5. elején 32-es? Hát én a végére lettem 31-es paladinnal, 30-as a mágusommal!!!
  • Hacker
    #9763
    Hát nálam sajnos a gothic 2 (főleg harc közben) szaggat. 220%-osra van véve a látómező. A többi majdnem maximumon.
    Nem tudom miért szaggat. Egy p4-es 1,6 Ghz-en nem kéne. Ráadásul egy geforce 4-esel. Mi lesz itt a gothic 3-nál...!
  • Methylisocloro
    #9762
    Szerintem a memória mennyisége számit leginkább. Nekem 950Mhz Athlon 256MB memória Gef4/4200 64MB van. Amikor beszaggat akkor a vinyót tekergeti igen vadul.
  • Randal
    #9761
    Chipper:

    Gothic végigjátszás

    Kurty:

    Nekem is hasonló konfigom volt:
    cel800
    384sdram
    asus gf2 mx400

    a jelenlegi ugyanez, csak más vidkártyával:
    inno3d ti200

    Esrohnoil:

    Na igen, de az egy PENTIUM proci, meg egy elég bicó vidkártya.
  • J.a.b.b.a
    #9759
    Köszi Hacker, a gothic honlapján már jártam én is, és elolvasgattam az infókat. Amire kíváncsi vagyok, hogy megvan-e valakinek, kipróbálta-e már valaki. Nézegettem a neten, de nem találtam sehol (pl. DC++) :(
    Nyilván azért, mert még csak a német verzió van készen, de nekem az is megfelelne.
  • Methylisocloro
    #9758
    Kábé mennyi Dexterity Elixir-t lehet késziteni összesen? Ha jól tudom a készitésének a megtanulása 20 Pontba kerül (Mana essence->Mana extract->Mana elixir->Dexterity elixir). Érdemes az Alkimiát kitanulni ezért?
  • Kurty
    #9757
    Nálam a g2 100% látóhatár, aztán minden maxon úgy jólmegy csakha bemegyek a városba akkor kicsit szaggat:)
    900Mhz, 128Mbram, GeForce 2 Mx/400. Tudom már régi gép :|
  • Esrohnoil
    #9755
    Nálam a 2-es elég jól megy 120% látótáv, a többi maxon, 1G-s pIII, 500 MB sdram, Inno Gef IV Ti 4800 SE.
  • Bandew
    #9752
    Én nem játszottam nagyon a 2-vel (élvezhetetlenül akadt), de az 1-ben ez már igen jónak számít. Szerintem a 2-ben sem rossz ez az érték.
  • Bandew
    #9750
    Ha CSAK harcos akarsz lenni, és nem akarsz foglalkozni az íjjal, akkor csak az erőre rakj.
  • Hacker
    #9746
    Infókat találsz róla, ha visszaolvasol. Leírtam dolgokat, csak félek hiába, látszólag senki nem olvasta el. A játékkal, még nem játszottam, csak az angol érdekel majd.

    pl.:9654. hozzászólás
  • J.a.b.b.a
    #9745
    Sziasztok!

    A Gothic2 Addon: Die Nacht des Raben érdekelne
    Ismeri, kipróbálta már valaki?
  • Hacker
    #9744
    ÁHHHHHH
    Először így akartam írni
    Created by Randal and his team,
    csak ez már nagyon angolos
  • Zoleeca
    #9742
    Hali Randal!

    Felraktad már a javítást a magyarosításhoz?
    Vagy nálad is az a probléma ami Hunnenkoenignél? Neked sem válaszol HornOx?
  • Hacker
    #9737
    ITT van a magyarítás az 1. részhez.
    Created by Randal
  • Hacker
    #9736
    Tényleg! Amikor ki kell verni Gomez embereit az új bányából...a bejárat előtt van egy fickó aki így szól hozzád:
    "Itt az az áruló...Fizetned kellett volna..."
    Ha nem álsz át másik táborba, akkor is árulónak hív? És ha kifizeted a védelmi pénzt akkor is "fizetned" kellett volna?
  • Hacker
    #9735
    A régi táborba álj be először, mert ekkor kifoszthatod a vár raktárát. Ráadásul itt már a 2./3. chapterben mágus lehetsz, szóval ha a varázslat érdekel mindenképp ezt válaszd. Ha a harc...akkor is, mert később le kell váltanod az őr/tűzmágus kasztot, és át kell állnod egy másik táborhoz.
  • Hacker
    #9732
    :)
    Nem mindent. Csak az elsőben sokszor lemaradt a "H" betű, és ezért kijavítottam (a végén még mást értenek). Nem tehetek róla, ezen a billentyűzeten, az a fránya "H" nem mindig működik.
  • Esrohnoil
    #9731
    Hacker megújult, és mindent kétszermondkétszermond? ;)
  • Hacker
    #9730
    Hát az nem eg kellemes...ha tűzviarral hadonászol, akkor teljesen mindegy mert úgyis hamar végzel velük. Amúgy rohanni kell itt is mint a gép...
  • Hacker
    #9729
    Hát az nem eg kellemes...a tűzviarral adonászol, akkor teljesen mindegy mert úgyis hamar végzel velük. Amúgy rohanni kell itt is mint a gép...