21229
  • W B
    #20149
    troll ellen már próbáltad?
  • Yosimicu
    #20148
    Nekem a goblincsontváz idézése a favorit. A kis dögök mindent szétkapnak. Gyengének hangzik de mindenkinek ajánlom megidéztek 8-9 et és a gólemeket pillára szétkapják sőt még a sárkányokat is néha ha 1-2 elpuszlad utánnaidézel és így 1 ütés nélkül minent elpusztítassz. Jah és vicces is ahogy lerohanják az áldozatot.
  • Rundstedt17
    #20147
    Kb én is így képzeltem habár nem gondoltam hogy az ice lance ilyen hatásos:)
  • endrow
    #20146
    Sztem a tömeghalál a legjobb varázslat. A játék vége felé csak beálltam a kocsma közepáre és eldobtam egy ilyet :D Az nagyon jó szórakozás volt.
  • Hawk06
    #20145
    Az Ice Block-ot(3rd Circle),Wave Of Ice-t(5th Circle) és a Destroy Undead(4th Circle) runákat mindenképp ajánlom meg még ajánlom a következőket:
    -Wind Fist(2nd Circle)
    -Fire Ball(2nd Circle)
    -Sleep(2nd Circle)
    -Fear (3rd Circle)ezt találsz ha jól emlékszem
    -Storm (3rd Circle)
    -Large FireBall(4th Circle)
    Az utobbi nekem nagyon hasznos volt a jég Gólemek ellen és a jégsárkány ellen.Ha jól emlékszem fel lehet töltetni,ha maxra feltölteted egy jég gólem életének 90%-át leszedi,akkor az elindul feléd de amire hozzád érne te Fireballal simán kinyírod,ha mardt elég varázserőd.
    Az első kör varázslatai szinte semmit se érnek de azért meg szoktam mindig tanulni hármat közülük:
    -Fire Arrow
    -Heal Light Wounds
    -Light(ha már mágus vagyok akkor nem használok fáklyát)
  • Hawk06
    #20144
    Én is Ice Lance-el pusztitottam az addon world-öt,meg a seekereket,a Lighning a kedvencem azzal kinyirtam a régi tábort körülvevő összes orkot + 2némi Fire Rain tekercs is segített:)
    Az Army of Darkness a legjobb és a Cry Of Death
  • Zóanagyvarázsló
    #20143
    I. Circle: Light - bár el lehet lenni tekercsken is, én a Fire Arrow mellett mindig megtanulom ezt is
    II. Circle: Ice Lance - az addonban egyszerűen kihagyhatatlan, én ezzel pusztítottam végig Jharkendart
    III. Circle: Ice Block, Create Skeleton
    IV. Circle: Lightning(, Water Fist, Destroy Undead)
    V. Circle: Summon Demon, Heal Heavy Wounds(, Ice Wave)
    VI. Circle: Holy Missile, Wave of Death(, Army of Darkness, Fire Rain)

    Mondjuk gyógyító varázslat korábban sem árt, de én a legerősebbre szoktam hajtani (lehet is találni hozzá rúnát, csak nekem eléggé sokára sikerült), illetve arra, hogy a hatodik kör teljes legyen. A vízmágusok összes varázslatát nem ismerem behatóbban, de örültem, hogy volt manám a többire, a Storm például nem rossz, de nagyon drága. Úgy rémlik, hogy a Water Fist csak elkábítja az embereket, nem öl azonnal, ezért tettem fel a listára, de a Lighningot semmiképpen nem váltja ki. Ha nem riadsz vissza egy kis sötét mágiától, akkor érdemes próbálkozni Beliar varázslataival is, némelyik egész jó. A távolból való tömegbe hatás miatt nem rossz végülis a Small és Large Firestorm sem.

    Olyan varázslatokat direkt nem ajánlottam, melyhez lehet úgyis lehet találni rúnát. Ezeket már csak elvből sem tanulom meg.
  • Rundstedt17
    #20142
    Milyen varázslatokat érdemes tanulni körönként?1szint tiszta elég a fire arrow,2 körben a fireball esetleg más?3-6körbe melyiket érdemes tanulni?
  • Rundstedt17
    #20141
    Köszi a segítséget akkor mégsem törlöm a mágust:D.
  • Zóanagyvarázsló
    #20140
    1. Beliar oltároknál lehet belőle rúnát csinálni. Egy darabig valóban kissé nehéz mágussal a NotR, de fokozatosan erősödik a többiekhez képest, a végjátékban pedig nincsen nála erősebb.

    2. Minden közelharci fegyvernél számít az erő, azoknál is, melyek forgatása ügyességet igényel. Az erő értékünk kritikus sebzés esetén egy az egyben hozzáadódik a sebzéshez. A kritikus sebzés esélyét pedig a fegyveres képzettségünk százalékos értéke határotta meg. A miheztartás végett: íjaknál, számszeríjaknál minden támadás kritikus (íjnál az ügyesség értéke adódik hozzá minden alkalommal a sebzéshez, szerintem a számszeríjnál is, de erre nem esküdnék meg), ott a fegyveres képzettség a pontosságot befolyásolja.

    3. Tudtommal a Beliar's Claw pedig attól függően válik egykezes vagy kétkezes fegyverré, hogy melyik képességünk a magasabb.
  • Rundstedt17
    #20139
    Még egy kérdés:beliar karmához számít a fegyveres képzettség vagy sem?A kétkezes kardoknál számít legalább egy kicsit az erő?Azt tudom hogy az egy kezeshez igen
  • Rundstedt17
    #20138
    Kipróbáltam mágussal is és nevetséges amikor megölöm ravent csak beliar karmát kapom,pedig mágusként nem látom sok hasznát.Miért nem rúnát kaptam?Jah és tényleg szörnyű gyenge kari a harcossal vagy íjásszal 1000szer könnyebb volt
  • Yosimicu
    #20137
    Oyan verzsönöm van ami ugyan angol feliratokat ír de németül vakerál. Annyira nem gáz csak kicsit idegelő és zavaró+ már egy jópár éve gothic--ozok és hozzászoktam az npc-k hangjához
  • totya4
    #20136
    Egyenlőre nincs magyarírása, az MP-n mikor szóba került hajlandóság mutatkozott azért rá, tehát hogy "nem lesz" az kissé erős.

    Az utolsó mondatot nem értem, pontosabban azt mondod hogy neked valamilyen nem angol verziód van, ez esetben nem értem miért azt szerezted be, az angol hozzáférhető. Mielőtt megkérdeznéd hol, pl tescoban.
  • W B
    #20135
    nem lesz magyarosítása.
  • Yosimicu
    #20134
    Nem tudtok valamit a kieg magyaritásáról? Van-e? Készül-e? Ha egyik sem akkor van-e olyan angolosítás ami a szinkront is angolosítja nem csak a feliratokat. előrre is THX
  • Kurt97
    #20133
    Találtam egy jó kis bugot xDD
    Kovácsoltam 14 Fine Swordot, és egyet a kezembe vettem, majd eladtam. Nézem az invertorym; hát két fine swordom van és nincs kard az övemen... berakok egyet a kezembe, a másikat meg eladom. Megint megnézem, erre megint két fine swordom van xDD A végtelenségig lehet eladni :)
  • Sanca
    #20132
    Hali!

    Tegnap eszembe jutott a Gothic 2, es a way to the monastery zeneje (ami a kis oltar-kapolnatol a monastery hidig szol), es le akartam szedni a netrol, de 2 ora alatt sem jartam sikerrel. Vki esetleg fel tudna tolteni ha megvan mp3 formatumban, es dobni egy privit a linkkel?
  • Szid
    #20131
    Az adonban lett nagyobb sebzése az orkmészárlónak és tobb fegyvernek.
    Ha zsoldos lettél akkor használj inkább 2kezes kardokat :o) ero ami belefér, én kb 100-124ig tanulnám, de ez le van írva mennyi kell, h. a legjobb fegyvert is használni tudd a játék végére.
    Voltam már paladin 56 szint, 206 dex 1 sárkány 5-6 lovés, orkok 2, orkvezér 3. Van tobb NPC amit fejezetenként meg lehet lopni. a legmagasabb dex ha jól emlékszem 115 Fiskhez kell, hogy elemeld a pénzét.

    itt sok érdekeset találhatsz: http://mondgesaenge.de/G2ADB/
  • Zóanagyvarázsló
    #20130
    1. Általában a karakterem nem íjászkodni szokott, csak az elején használom egy kis rásegítésre. Közelről úgyis talál nyíl, sebzés viszont csak a dexterity-ből ered, ráadásul ez utóbbi képesség másra is jó. De ez csak a saját magam által használt módszer, ettől temrészetesen el lehet térni.

    2. Ki lehet fosztani Onar házát, de csak ügyesen. Egy ilyen művelet után gyorsan el ekll szaladni Lee-hez, és kifizetni a büntetést. Megölni mindenkit nem túl jó ötlet, eleve vannak, akik sérthetetlenek, de a játék elején nem is túl könnyű, és így küldetések is buknak. Mellesleg zsoldosként úgy rémlikk a legtöbb a ládához van hozzáférésünk, nem figyelik minden lépésünket.

    3. A fegyverek sebzése és erőigényük is eltér az addonnal. Nyilván némileg más képességekre is lehet tervezni, a megváltozott fejlődési rendszernek köszönhetően. Ugyanakkor ez nem olyan RPG, ahol előre ki kell sakkozni több szinttel előre a pontok elosztását, én is szaladgáltam 100 feletti tartalékkal is, ne is azért mert, nem döntöttem, csak olyan szép volt egyben :) Ha banditákkal vagy Alrikkal elbírsz ezen a szinten az bőven elég, shadowbeast, ork vagy warg ellen még ilyenkor úgysincs esély kiállni.
  • Kurt97
    #20129
    Kösz a választ, meg általánosan, hogy ilyen segítőkész vagy velem.
    1.) Bár ebben a mondatban még mindig nem látom a logikát:
    "(mondjuk ez nálam a dexterity megerősítését jelenti az első fejezetben, s nem annyira a bow skillt)"
    Mondjuk felttelezzünk 30% Bow-ot az elején és 50Dexterity-t. Bár a sebzés nagy, mégis csak 30% a találat...
    2.)Mégegyszer: "És olyasmit lehet csinálni, hogy pl. Onar házában a ládát ki akarom nyitni, de megtámadnak" ... [a farmerek mert lopok] ..."és én leütök mmindenkit meg őket is kirabolom az összes ládával együtt?"

    És még egy nagy kérdés: Megfigyeltem, hogy a http://beam.to/gothic2.hu -n írt dolgok (gondolom a kieg. miatt) sokban eltérnek (pl. orkmészárlónak 65str 65sebzést írnak, én meg elmentem érte és 135-135). Ez azt jelenti, hogy az első fejezethez ajánlott célok (65str elérése --> orkmészárló használata, 30% one-handed) is megváltoznak. Kb. mennyi str, one-handed %, és milyen megtanult skill javallot?

    Karakterem most:
    Lvl 9 Mercenary
    Str 44
    Dex 21
    One-handed 30%, Bow 15%, többi alap
    Take trophies, forge weapons, pick locks megtanulva
    10 Learning pts. (még nem döntöttem )
  • Zóanagyvarázsló
    #20128
    Akár azonnal. Attól függ, hogy milyen munkafázisban szólítod meg. Ami van a kezében, abból van megvehető is.

    Dexterity a következőkhöz kell (NotR): bow-hoz kritikus sebzésként adódik, ritkábban törik a lockpick (ebben nem vagyok biztos, de egyébként sem annyira lényeges), zsebtolvajlásnál (pickpocket) meghatározó képesség, néhány közelharci fegyver (sword, rapier, master sword, betty) használatához szükséges, de a kritikus sebzést ezeknél is az erő befolyásolja. Ezek mellett a 90-es érték elérésével megkapjuk az akrobatikát, így lehet szép nagyokat ugrálni. Semmi máshoz nem szükséges a kezdő értéknél magasabb dexterity.
  • Kurt97
    #20127
    #20112
    "(mondjuk ez nálam a dexterity megerősítését jelenti az első fejezetben, s nem annyira a bow skillt)"

    Kell dexterity, ha harcos vagyok, és nem íjászkodom?
  • Kurt97
    #20126
    Hány nap kell, hogy visszatöltse? Mert (ha minden igaz) két napot vártam.. És olyasmit lehet csinálni, hogy pl. Onar házában a ládát ki akarom nyitni, de megtámadnak és én leütök mmindenkit meg őket is kirabolom az összes ládával együtt?
  • Zóanagyvarázsló
    #20125
    Van, kettő is. Bár kissé már soft cheat szaga van, de miután egy bug eltüntette az összes lóvémát, én is használtam. Igaz, csak az egyik végigjátszásomnál.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Bennet (Onar farmján a kovács)
    Huno (vele majd Jharkendarban lehet találkozni
  • Kurt97
    #20124
    Van vanalhol olyan hely ahol visszatöltődik a raw steel? (pl. NPC)
  • Rundstedt17
    #20123
    A második fejezetben új helyszínre juthatsz el ami bőségesen el van látva szörnyekkel
  • Kurt97
    #20122
    Mivel kárpótol? O.o
  • Rundstedt17
    #20121
    Elöször csináld meg a küldetéseket,Lares sokat segít a fejlődésben mert vagy 2 küldiben is elkisér és azokat a szörnyeket amit megöl megkapod az xp-t.Van bőven szörny,igaz kevesebb mint a g2 ben,de az addon kárpótol jarkhedal
  • Kurt97
    #20120
    Hogy fejlődjek annyira... Nincs is annyi szörny.. Vagy ha van, nem marad későbbre?!
  • Rundstedt17
    #20119
    2 lehetőség is van constantinon kivül vagy sagitánal vagy a kikötőben tanulsz alkilmiát egy öreg alkalmistánál(nem jut exembe hogy hívják)
  • Rundstedt17
    #20118
    Én a mostani újra játszásban 16 os szintű karektert tudtam összehozni az első fejezet végére.Az a max,sokat is idegeskedtem még öxejött...
  • Kurt97
    #20117
    De ez nagyon nagy szivatás az Lp-kkel... Kb. 40-es szintű a karakter a játék végére(?), és, ha most 6-os vagyok, kiszámoltam, még 7 szintet kell lépnem a 65 str-hez (ráadásul van egy +5 str övem meg egy +3 str gyűrűm, és két innos +1 str áldásom).
    És akkor még mindig csak 30% One-Handed, mana 15, és semmi plusz; se zárnyitás, se kovácsolás, se alkímia(főleg mert azt se tudom, hogy tanuljak alkímiát, ha nem Constantino tanítványa vagyok..). Tehát egy jó karakterhez első fejezetben el kéne árni a 15-16 körüli szintet? Na ne...
  • Rundstedt17
    #20116
    Még valami kérdés?:)
  • Kurt97
    #20115
    Ok, kösz!
  • Rundstedt17
    #20114
    Be kell jutnod a felsővárosba és átadni Lord Haegennek a jelentést akkor kezdődik a 2 fejezet.
  • Kurt97
    #20113
    Pff most elment a kedvem a str fejlesztésétől... A végigjétszás azt írja, hogy legyen 65 a str az első fejezet végére. Hát ehhez kell nyomni rendesen.
    A kombóknál a kard kombókra gondoltam, pl: jobb-előre-bal, de nem nagyon értek még hozzá.
    És még valami: mitől kezdődik el a második fejezet? Mit kell tennem?
  • Zóanagyvarázsló
    #20112
    Semmit, ha egy képességed eléri a 30-as határt, akkor nehezebb fejleszteni. (Ez az addon egyik újítása, az alapjátékban nem így volt.) Némileg ki lehet játszani ezt azzal, hogyha 29-ig felfejlesztesz egy adott képességet, és akkor adsz hozzá még utoljára 5 pontot.

    A különböző nővényeket, elixíreket, kőtáblákat, melyek permanens jelleggel növelik a képességeket, csak a játék végefelé érdemes elhasználni, amikor már tényleg sok pontot kellene fejlődésre költeni. Mert a helyzet bizony rosszabodni fog, ha egy tulajdonságod eléri a 120 pontot, akkor már 5 TP kell egyetlen pontnyi fejlesztéshez. Lásd a táblázatot a bannerben szereplő linken, a Die Nacht des Raben menüpont alatt.

    "amúgy szerintetek mik a legjobb kombók?"

    Nem tudom, hogy ezalatt mit értesz pontosan. Talán a különböző skillekre gondolhatsz. Úgy vélem íjászat bármilyen karakterrel hasznos lehet az elején (mondjuk ez nálam a dexterity megerősítését jelenti az első fejezetben, s nem annyira a bow skillt), az alkímia és a zárnyitás egyenesen kötelező, illetve én valamilyen szinten vadászni tudok mindig, a többi már jóval inkább céh- és játékosfüggő. A zsebtolvajlás sem rossz, jár érte XP is, de én nem szoktam minden karakterrel felvenni, egyrészt nem mindig fér eble a szerepbe, másrészt dexterity is kell hozzá.
  • Kurt97
    #20111
    5 str 10LP? mit kéne tennem, hogy újra 5 legyen? :(
    amúgy szerintetek mik a legjobb kombók?
  • Zóanagyvarázsló
    #20110
    Emlékeim szerint, ha már más mester tanítványa lettél, akkor nem is lehet.