21229
  • Rundstedt17
    #20189
    a 4 dik fejezet pokoli nehéz még mindig varázslóval,hihetetlenül.És mi a probléma a manaforrások hiánya!még most sem elég a térkép teljes kipucolásához a rendelkezésre álló mana italokkal...
  • Rundstedt17
    #20188
    olyan nincs ami megakadályozza a végigjátszást.DE ami fontos lehet ha laresnak odaadod az egyik ornament darabot SEMMIKÉPPEN SE AZT MOND HOGY VIGYEN ONAR FARMJÁRA,mert ha ezt teszed jarkheadarba csak 3 fejezetbe juthatsz át.
  • Zóanagyvarázsló
    #20187
    Én még nem hallottam erről soha, egyébként pedig semmilyen végijátszást akadályozó bugba nem futottam bele.
  • khalim
    #20186
    lenne még egy kérdésem, mielőtt nekiugrok
    olvastam vhol, hogy van a NotR-ben egy hiba, ami megakadályozza a végigjátszást. nem szeretnék belefutni, vki meg tudná mondani, mire kell figyelni? vmi olyanra elmékszem, hogy vmelyik npc-vel nem mindegy, mikor beszélek vagy valami ilyesmi (de nem biztos...)

    köszi
  • Zóanagyvarázsló
    #20185
    Rain of Fire rúnát nem lehet találni, csak készíteni lehet a játék vége felé, a hatodik kör megtanulása után. Én úgy emlékszem, hogy csak a 124-es limit elérése körül (talán kissé korábban, de minél tovább húzva az időt) kezdtem el használni a különböző permanens cuccokat. Ugye az italok mellett vannak kőtáblák is, lehet imádkozni az oltároknál, sőt elhe tmég egy rejtett módon további 5 manát szerezni.

    Nem nagy titok, de
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Sok (50) gombát - kisebbet, azt hiszem dark mushroom - egymás után elfogyasztva válthatjuk ki ezt a hatást, de csak egyszer. Erőt pedig almával (25-önként + 1 erő) és Thekla pörköltjével (1/1) tudunk növelni.


    Nekem gyűrűkkel együtt több, mint 300 manám volt a végjátékban, így kétszer el tudtam belőle sütni a Wave of Death-t.
  • Szuni
    #20184
    Beleépül az alapjátékba, tehát új játékot kell kezdened; plusz küldetések stb, aztán majd lesz egy új terület is később. És készülj, a játék jóval nehezebb... de kihagyhatatlan....
  • khalim
    #20183
    hi
    most akarok nekiállni a NotR-nek. az lenne a kérdésem, hogy hogyan néz ez ki gyakorlatban? ha telepítem a g2-t plusz a kiegészítőt, simán indul a gothic 2 sztori, és a kiegészítő menet közben jelenik meg? mármint új terület stb. tehát egy kibővített g2 vagy teljesen független játék az eredmény?
    köszi a választ
  • Rundstedt17
    #20182
    Hol lehet rain of fire rúnát találni?a másik mágussal mikor kezdjem a manamennyiséget megnövelő italok felhasználását?94 mana után vagy esetleg 124 után?
  • marton350
    #20181
    bocsi h ennyit írok és kérdezek ,de nincs vmi leírás úgy ,mint a G2-höz? h melyik tábort melyik fajta karival válasszam ,meg az ellenségek meg ilyenek ,ti már biztos tuggyátok fennvan azon a oldalon ami ennek a oldalnak a tetején is rajt van :)
  • marton350
    #20180
    1 000 bocs! elolvastam az 1. mondatot és rájöttem...
  • marton350
    #20179
    a G1-be nem voltak mellékkvesztek ,v csak itt nem írja?
  • marton350
    #20178
    KÖSSZI

    UI.: de télleg :)
  • Zóanagyvarázsló
    #20177
    Térképek.
    Végigjátszás angolul és magyarul - értelemszerűen a "Gothic 1 magyarul" menüpont alatti végigjátszásra gondolok.
  • marton350
    #20176
    nemtom mivan velem ,ma nem bírok írni...
  • marton350
    #20175
    vki tudna végigjáccást meg térképet adni a gothic 1-hez részhez plíz.
  • marton350
    #20174
    ja má megvan beugrott:) ...
    ő az a soldos ,aki 1 kis házikóba lakik onar fele menet
  • marton350
    #20173
    Buster ki is? és ki ő? :S
  • Szid
    #20172
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ez megy Jannal is a várban, 4.fejezet a sárkánypikkelyekkel. ha jól emlékszem a 4 sárkány után már verésenként 4500xp
  • Rundstedt17
    #20171
    megjegyzem még hogy ez
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    eljátszható busterrel is ha zsoldos vagy
  • Rundstedt17
    #20170
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    csak a night of ravenbe hatása sokkal nagyobb 220 érmét adva wasilinek 2200xpt nyersz leütöd éjszaka egyedül van elvexed a régi érmét,leehez rohansz fizetsz 50 aranyat újra odaadod megint rohansz leehez ráadásul a pénzed is nő igaz lassan
  • Rundstedt17
    #20169
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    én is hasonlóra gondoltam
  • Zóanagyvarázsló
    #20168
    Annyira könnyen azért nem használható ki (időigény miatt macerás), szóval, aki csalni akar, az úgyis a MARVIN módot választja. Leírom inkább ide, úgyis főleg régi motorosok járnak a topikba.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Onar farmján Wasili gyűjti a régi érméket, melyekért pénzt és XP-t ad. Ezek viszont bekerülnek az inventory-jába, tehát le kell ütni, elvenni, és újra eladni neki. Persze először nem újra szóba velünk, tehát Lee-nél ki kell fizetni a büntetést, és alacsonyabb szinteken addig a többi zsoldos tízszer lecsapja a hősünket. Néha bugnak köszönhetően még duplázódik is a Wasilinél található érmék száma, ez besegíthet.

    De mint mondom, ennek túl sok gyakorlati értelme nincs, kezdőként nem használható, csak a játék mélyebb megismerete során érdemes kitapasztalni, vannak ennél sokkal durvább soft cheatek. Mindenesetre elvben végtelen XP-t lehet vele összehozni.
  • Rundstedt17
    #20167
    ah ezt inkább nem írom le,nem akarom elrontani mások játékélményét.G2-ben mire gondolsz pvbe megírhatnád?
  • Zóanagyvarázsló
    #20166
    A kőgólemnek nagy páncélja van (45 armor), ezért alapból csak minimálisat tudsz sebezni rajta rapierrel (50 damage) is, viszont egy keveset a gyengébb fegyverek is sebeznek rajta, hiába kellene mínuszba mennie a sebzésnek.

    Rundstedt17: Én tudok végtelen XP-s trükköt az alap G2-ben is. De mesélj, legalább spoilerben írd le, hogy mit találtál!
  • Rundstedt17
    #20165
    a notr-ban óriási hibát találtam,xp-t szerezhetsz csalás nélkül amenyiszer csak akarod és ahányszor...a g2ben nem volt meg ez..
  • marton350
    #20164
    én tudom h ti mit mondtok... ...csak azt nem tom h ti értitek-e amit én mondok...
    Mert nem én találtam ki ,saját szememmel láttam ,amikor öltem a kőgólemeket mesterkarddal és csodálkoztam h milyen kevés életük megy le. Erre elkezdtem őket ütögélni 1 bottal (amit goblinok is dobnak) és az is ugyanúgy szedte az életüket. <---és én ebből ,amit a saját 3 szememmel () láttam ,következtettem arra amire (nincs kedvem még1x leírni...
  • Zóanagyvarázsló
    #20163
    De ez már a NotR, szerintem csak az alapot vitte végig (valószínűleg az 50-es rapiert említette). Ott pedig 65 dex kell a mesterkardhoz, ami 65-öt sebez.
  • Hawk06
    #20162
  • Szid
    #20161
    Ha utsz, akkor ez számít:
    mester párbajkard: 60 dex 120 sebzés +10%1kezes skill (Alap str 10, 1kezes skill 10)
    minden utés 120-at sebez + van 20% esélyed arra, h. hozzáadódjon a str bónusz (jelen esetben 10). Ebbol még levonódik az ellen páncélja és így jon ki az aktuális sebzés
  • marton350
    #20160
    ez akkor volt ,mikor a piramisba meg akartam szerezni a gyűrűt és volt már ügyesség alapú kardom. 10-es volt az erőm és kb ugyanennyit sebeztem a kőgólemeken a karddal. Mikor kritikusokat ütöttem akkor azt néztem h ha mondjuk PL.:a kardom 50-et sebez és 1 ütésre 1centi megy le az életéből a lénynek ,akkor ha 10es az erőm és kritikust ütök akkor kb 1,2 centit venne le. De amikor kritikust ütök sokkal nagyobb (ebben az esetben 5x akkora) rész megy le az életéből ,mint ha simát ütök. Ekkor elkezdtem kicsit gondolkodni és elkezdtem 1 sokkalbénább ,úgyanúgy 1kezes fegyverrel ütögélni és az is ugyanannyit vett le.

    Ebből következtettem arra h ha ütök akkor az erőmmel ütök és csak a kritikusoknál adódik hozzá a fegyver sebzése
  • Zóanagyvarázsló
    #20159
    Minden közelharci fegyver annyit sebez, amekkora érték rá van írva. Ehhez jöhet a karakter ereje (ügyességet igénylő kardoknál is ez számít), ha kritikus a sebzés - ez a fegyveres képzettségől függ, ha 100%-ra van kifejlesztve, akkor midnen csapás kritikus. Valószínűleg az ellenfél páncélzata miatt nem sikerült benne nagyobb kárt tenned.

    Azt mondjuk nem értem, hogy honnan tudod, hogy pontosan mennyit sebeztél? Ha tisztában vagy a pontos képletekkel, és az ellenfél életerjével, akkor a többi sem lenne újdonság számodra.
  • marton350
    #20158
    ja mégvmi:
    még a 3. részbe se derül ki h mi a fószer neve?
  • marton350
    #20157
    helló mindenkinek!
    én már kivittem a gothic 2-t 1x harcossal. Pont most pár hónapja. De lehet h most újra felrakom és megpr. végigvinni nyilassal v mágussal...

    Vki kérdezte a kombókat ,már rég jáccottam ,de én így csináltam (bocsi ha már leírta vki ,de elkezdtem ezt az oldalt a végétől olvasgatni azt meguntam és inkább írni kezdtem ) :

    -Állatok ellen az a legjobb ,ha balra jobbra ütögélsz minél gyorsabban (ha gyorsabban ütögélsz ,mint ahogy a fószer a kezét lendíti akkor nem üt)
    -Emberek ellen (ha jól emlékszem) védés védés és előre (és talán még1x előre)
    -Orkok ellen meg kell hátrálni (elkezd nekifutásból támadni) és amikor már lendíti a fegyverét akkor 1et előre (v oldalra ,nem emlékszem :()
    -Trollok ellen körbe körbe futkározás ,néha megállás és balra jobbra ütögélés azt újra futás

    ha ezt használjátok akkor csak a reflexeitek és a kitartásotok kérdése h meg tuggyátok-e ölni a lényt



    tom h sokat írok ,de ezt mindenképpen meg kell kérdeznem!:
    van 2 kard is kifejezetten nyilasoknak (a simába).Állítólag tökjó nekik mer 50-et sebez. Én viszont kipróbáltam és csak 10-et sebeztem vele :(
    Szerintem ez azért volt ,mer mindig akkorát ütsz amekkora az erőd (nyilasnál 10) és csak akkor számít a fegyvered sebzése ,ha nagy az erőd (annyi % esélyed van rá amennyi az erőd). Viszont az egyik leírásban pont fordítva írta. Most akkor hogy van? :S
  • Yosimicu
    #20156
    Persze minden izzasztóbb ellenfélnél nyomtam. Csak forgodódnak nemtudják melyiket is üssék.
  • totya4
    #20155
    A játék lényege az hogy te játszol vele, tulajdonképpen mit is akarsz?
  • zsolti260
    #20154
    Sziasztok.nincs véletlenül valakinek egy jó mentése a gothic 2-höz.megköszönném
  • Zóanagyvarázsló
    #20153
    Fejből nem igazán emlékszem rá, de itt szinte minden tudnivaló le van írva.

    A harmadik fejezetben a seekerek ellen Ice Lance, illetve Ice Block + idézés ajánlott, ez utóbbi főleg akkor, ha többen vannak. Könnyű kitérni a mágiájuk elől, persze ha bevetik Fire Stormot, akkor a hősünknek harangoztak :)
  • Rundstedt17
    #20152
    A seeker ellen a mágus nagyon gyenge.Valami amivel esélyem van?
  • Rundstedt17
    #20151
    Hol lehet?:D.Nem igaz ezzel a varázslóval kitolás,hol van az egyik priest ring?SEHOL NEM TALÁLOM!bezzeg a harcos set már ezer éve meg van..
  • Zóanagyvarázsló
    #20150
    Tényleg jók, én csak azért nem írtam, mert lehet találni ilyen rúnát (igaz, addigra már nagy jelentősége nincsen), így nem költök rá soha.