21229
  • Tehasut
    #20469
    kipróbáltam. stimmel a fraps eredményével a belső fps mérő.
    most az itthoni gépemben van egy nv9800gt és azzal mértem. 50 fps.
  • totya4
    #20468
    Elég F4-et nyomni... a látótáv a lényeg. Ez egy régi téma egyébként, ha nem hiszed keress rá a látótáv szóra, látszik majd hogy én kb. 2 éve kértem ugyanazt amit te most.

    Nem csodálkozom azon hogy különböző nvidia kártyákkal azonos eredményt kaptál, hiszen a vga ereje nem számít. Hogy miért több mégis nvidia kártyával, arra több magyarázat is lehet. Első körben mi lenne ha a fraps helyett a játék saját fps "mérőjével" kérnél fps számot? Nvidiánál ugyanis semmi sem biztos :)

    Így kell:
    frapsot kapcsold ki.
    állás betöltése, majd
    c
    marvin (vakon gépeled be)
    esc
    f2
    toggle frame (vigyázz mert első pár betűre kiírja a szót magától is)
    esc

    Kíváncsi vagyok ezzel is ugyanolyan eredményt kapsz-e mint frapssal. Ez mellesleg kiírja az objektumszámot is, aminek a növekedése okoz fps csökkenést.
  • Tehasut
    #20467
    ja, azt elfelejtettem, hogy minden grafikai beállítás maxon van.
    a felbontás 1024x768 volt nálam, de a ennek emelése nem változtat az eredményen, magyarul tökmindegy
  • Tehasut
    #20466
    olvastam persze, de nem tudtam hová tenni. igazából már én sem értem az egészet.
    mindenesetre ma kipróbáltam több nvidia kártyával is.
    7600gt, 8600gt, 8800gt, 9800gt. csontra ugyan azt az eredményt kaptam mindegyikkel.
    abban viszont igazad volt, hogy a procitól is nagyban függ a dolog, mert a benti gépemben gyengébb a cpu (e8400) és az fps-ek is gyengébben voltak (nvidia kártyákkal 43 fps). ez azt jelenti, hogy a game cpu korlátos, tehát akármilyen erős nvidia kártya van alatta, nem lesz nagyobb ez az érték.

    na akkor a többieknek:
    Az alábbi linken van egy mentett állás, ami a Gothic2 Gold (2.7) alatt készült. Akinek van néhány perce, legyen szíves próbálja ki.
    Elöször is Fraps letöltése, installálása, indítása.

    Aztán:
    http://rapidshare.com/files/198543833/savegame1.zip.html
    zip letölt, kitömörít a g2 saves mappájába, start g2, állás betöltése. Az a szám kell, amit akkor ír ki, mikor megjelenik a játéktér.
  • totya4
    #20465
    Elolvastad amiket ott írtam? Be kéne ide másolni az előzményeket is, főleg hogy láthatóan hiába koptattam a számat. :) Írtam hogy egy nvidia 6600GT is ilyen alacsony fps-t kapott, ami nem ATI kártya. Az sem igaz hogy kifejezetten az új ATI kártyák hibája lenne ez, mivel nekem az előző graf kártyámmal (ATI 1950Pro) ugyanilyen értékeket produkált.
    Mivel a látótáv nem a grafikus kártyát eszi, hanem a CPU-t. Én a 7600GT-s eredményt amíg más nem igazolja nem igazán hiszem el, #20446-ban kérdeztem hogy ki nyomja újabb nvidiával de még senki nem jelentkezett. Annó se volt nagy tülekedés egyébként, photoshop emlegetés meg hisztizés annál inkább. Talán most hogy a kieg le lett fordítva, lehet hogy lesz pár új ember itt, aki hajlandó screenshotot nyomni.
  • Tehasut
    #20464
    Akkor folytatom a magyarítások.hu-n kezdett történetet (http://www.magyaritasok.hu/?func=news_info&id=1554).
    Beigazolódott, amit sejtettem: a gothic2 nem szereti az új generációs ATI kártyákat.

    Radeon 4870-esem van és a game baromira szaggat. A leghúzósabb Lobart tanyája, ha a város felé nézek, kemény 12 fps-t produkál a játék. Betettem a gépembe egy Geforce 7600gt-t (ami már jópár éves vas) és simán produkálta a játék az 50 fps-t ott, ahol a Radeon a 12-t...

    A melóhelyen is kipróbáltam (Radeon 4850), hasonló eredményekkel...
  • gyonax
    #20463
    Igen, igen nem player kit... GothicStarter, bár most passzolom hogy honnan lehet letölteni:D
  • totya4
    #20462
    Player kit az G1-hez van csak nem? :)

    Az extractorral sikerült kiszedni, kösz. Kiegre teszem. Ahhoz képest hogy a sumpfis majd 700 mega, ezen látni a legkevesebb változást. Ami végülis jó, hiszen nagyon el lett találva az eredeti grafika.

    Lustább fórumozók (Grebberek) kedvéért :) teszek fel képet

    orig
    sumpfis
  • gyonax
    #20461
    Tehát, ha nem sikerül felrakni:
    1. Töltsd le az Universal Extractor nevű programot.
    2. Ha a telepítős változatot töltötted le, akkor telepítsd fel, ha a sima tömörítettet akkor csomagold ki.
    3. Indítsd el a programot, az 1. mezőbe tallózd be a telepítőt, a másodikba válaszd ki, hogy hova akarod kitömöríteni.
    4. Kattints az OK-ra és várd meg míg végez a kicsomagolással.
    5. A kicsomagolási helyen a Data mappába találsz egy .vdf fájlt, ezt kell a Gothic2/Data(ha jól emlékszem data, de javítsatok ki ha nem) mappába másolni a többi .vdf mellé, ezek után elvileg működni kell. Amúgy maga a patch az addonhoz van, bár szerintem az alapjátékra is nyugodtam feltelepíthető(mint az elveon)
  • gyonax
    #20460
    Milyen játékod van? Mert sokszor volt nekem olyan modoknál, hogy csak 2.6-os exére is player kitre mentek fel a modok. De ha nem ez a gond akkor még kitalálok valamit;)
  • totya4
    #20459
    Ez a sumpfis sajna nem telepíthető, legalábbis nálam. A könyvtárat se engedi betallózni...
  • totya4
    #20458
    Városban rögtön észreveszed :)
  • grebber
    #20457
    Volt már sokszor olyan feltettem egy textúra patchet és semmi különbséget nem láttam.
    Azért jó lenne tudni mit is változtatnak ezek miket kéne észrevennem!
  • totya4
    #20456
    Miből tart lerántani és kipróbálni? Játék közben úgyis mást látsz, mint amit egy 2D-s kép sugall.
  • grebber
    #20455
    Erről nincs valami kép milyen lesz tőle a game? Meg erről a Sumpfis Texture Patchről?
  • gyonax
    #20454
    Hát, igen.... Újszerű... Csak nem illett a designhoz, meg még annyira a szemeim előtt van amikor a piszkos kő egy éles vonallal vált fehér márvánnyá... Ott döntöttem úgy, hogy ennyi ebből elég is lesz:D
  • rotator
    #20453
    Annyiból nem volt rossz, hogy tényleg elég "újszerű" volt.
  • gyonax
    #20452
    Igen, az az Enhanced Texture Pack.... Azt is linkeltem régebben, de én az összehasonlító képekre azt hittem, hogy fordítva vannak(tehát az eredeti a texture patches:D) Az elég egy elszomorító próbálkozás volt... szerintem. Bár olvastam már olyat akinek nagyon tetszett...
  • rotator
    #20451
    Én egy olyannal találkoztam, ami Khorinisben lecserélte a piszkos kőutat valami fehér márványra, nagyon illett a designhoz! :P
  • gyonax
    #20450
    Bocsánat a multipostért, de találtam még egy ígéretes modot és meég egy textura patchet:
    Az ígéretes mod: Angol leírás Letöltés
    A textúra patch: Sumpfis Texture Patchű - erre azért akadtam rá csak most mert a német fórumon van ott is eléggé eldugva;) amúgy még erről olvasok a legtöbb jót, de én most sajnos nem tudom kipróbálni, eltűnt a G2Goldom:D
  • gyonax
    #20449
    Sőt találtam néhány armor újratextúrázást is. Link
  • Szuni
    #20448
    Opplá. Le vagyok maradva :) Jó rég nem volt a gépen Gothic 2 a mostani addon magyarításig. Meg is kukkantom, köszi :)
  • gyonax
    #20447
    Ezen egy kicsit helyesbítenék... 2 darab van a worldofgothicon, és ez utóbbi sokkal színvonalasabb.
  • totya4
    #20446
    Egyelőre én nem látok semmi gondot új ATI-val. Olyan mint a régebbi ATI-val :)

    Van valaki aki 7600GT-vel vagy újabb nvidiával nyomja, és képes fps érteket tartalmazó képernyőmásolatot nyomni egy kieg állásmentésből?
  • Szuni
    #20445
    Egy darab van a worldofgothic.com-on, ami némi textúramódosítást tesz a játékba, főleg Korinis-t alakítja át, de egyébként nincs. Esetleg a nők lehetnek pucérak még (nude patch) :), de komolyabb grafikai módosítást nem csináltak, mint a Morrowindhez pölö, ha ezt kérdezed.. . Anno ütött lés szaggatott ez is rendesen, azóta eljárt felette az idő.. dehát nem is ezért szeretjük..
  • grebber
    #20444
    Nincs a Gothic 2-höz valami grafikai tuning mod vagy akármi?
  • Szuni
    #20443
    A Gothic 2 Gold változat kapható a CD-galaxisban.
    Jó a magyarítás.. persze most olvasom, az újabb ATI videókártyák tulajai, mint én is, szopnak a grafika miatt, váá.. persze ez a játék hibája, nem a magyarításé, csk szólok, ha valakinek bitang gépe és azon képe van (pl.48xx sorozat) az szembesülhet kínos pillanatokkal..
  • totya4
    #20442
    Úgy néz ki működik a kieg magyarítás - legalábbis a játék legelején -, apróbb gondok vannak csak, pl a telepítő rossz helyre tenné a videók magyarítását, vagy az opciókban a zenénél nem látom be vagy kikapcsolva van-e, mivel az van odaírva fixen hogy be/ki...
  • endrow
    #20441
    Heló!
    Nem tudja valaki meg lehet-e még venni valahol a Night of the Raven-t?
    Az alapjáték megvan eredetiben, de a kieget már sehol nem találom és ez olyan játék, ami megérdemli, hogy eredetiben legyen meg.
  • Takanohana
    #20440
    Már nyomom. Eddig semmi gond, sem bugot nem okozott, sem a fordításban nincsenek hibák.
  • Randal
    #20439
    Ha valaki kipróbálja légyszi ossza meg a tapasztalatát.
  • Hawk06
    #20438
  • Takanohana
    #20437
    A NOTR magyarítása letölthető innen
  • W B
    #20436
    kétlem. én is csak onnan tudtam meg hogy egyszer olvastam az üzenőfalat és rákérdeztem Ardeara MSNen...

    szal most azt is jó tudni hogy teszter vagyok :p úgy hogy a gépemen valami miatt nem akar elindulni az addon :p és ezt tudniuk kéne, mert anno mondtam...
  • Takanohana
    #20435
    Lehet, hogy csak miattad nincs még kész a tesztelés???
  • W B
    #20434
    miva?

    má mint én vagyok az utó ellenőr? jó tudni :p ennek utána kell néznem
  • Takanohana
    #20433
    Az oldalon belül meg innen
  • Takanohana
    #20432

    innen
  • Szuni
    #20431
    Akkor másik oldal ez, mint amit belinkeltetek lejjebb, mert azon szó nincs ilyenről..
    Váá, ott ugyanis nincsen ilyen szöveg, akárhogy keresem.
    Jól elbeszéltünk egymás mellett. Akkor melyik oldalról is másolsz? Nyilvánvalóan nem a lentebb linkeltről :) :) :)
  • Takanohana
    #20430
    Szóval, hogy egyértelmű legyen, a G2 NOTR angol verziójának fordítása kb 1 hónapja kész, tesztelése is a finisben van. A német verzió magyarítása a napokban készült el, most keresnek tesztelőket hozzá. Épp most jelentkeztem én is.