21229
  • kismate96
    #20509
    hy! valaki nem tudja hogy ha már a questeket megcsináltam mint milicia katona, hogyan lehet paladinnal továbbmenni? elöre is köszi
  • gyonax
    #20508
    Milyen progikat??? Az universal extractort? Az angol... A textúra patchet? Azzal semmit nem kell csinálnod... semmi nincs németül csak a letöltőoldal.
  • KaszaN
    #20507
    miről beszélsz? mondtam hogy má megvan. de ezeket a progikat nemlehet angol nyelven leszedni valahonnan?
  • gyonax
    #20506
    Könyörgök nézz már körül! Annyit segítek hogy totya4 hozzászólását keresd. Amúgy azon a képen lehet hogy nem látszik, de a játékban észrevehető a különbség, tehát töltsd le, próbáld ki, és nézd meg hogy tetszik-e.
  • KaszaN
    #20505
    mostmár én is rájöttem de ezen a worldofgothic.de oldalon ha nincsen semmi kép a módról honnantudjam hogy mitcsinál a mód? Ha már egyszer németül van minden egy kép lenne a minimum.
  • gyonax
    #20504
    Nem arról beszélek amit most belinkeltem... Keress rá az oldalon a sumpfis és az universal szavakra... Amit most linkeltem az a 16:9 és 16:10-es monitoró embereknek jön jól.
  • KaszaN
    #20503
    hm... tök jó...nekem bejön... ez meg ez
  • Szuni
    #20502
    Ezt kérem törölni, a hármas topikba képzeltem magam, bocs..
  • Szuni
    #20501
    A community patch előnyeinek kihasználásához, valamint hogy lásd a változások hatását, igen, ajánlatos újat kezdeni.
  • KaszaN
    #20500
    Na mindegy akkor csak arra vagyok kiváncsi hogy ha patchet telepítek akkor kell új játékot kezdeni?
  • KaszaN
    #20499
    De semmi változás sincs a grafikán.
  • gyonax
    #20498
    Olvass vissza egy kicsit(csak ezen az oldalon).
    totya4: Igen, a sötétség engem is zavar... De nekem maga a textúra tetszik.

    Akiknek szélesvásznú képernyőjük van, azoknak figyelmébe ajnálom: Gothic 2 Widescreen Patch Előtte Utána

    Az általam leírt Universal Extractoros megoldással lehet telepíteni.
  • KaszaN
    #20497
    helló
    Nincsen a gothic 2höz valami grafika javító? Jólenne vele :P
    Köszi!
  • totya4
    #20496
    Én végül is kivettem, mert túlságosan élessé, tolakodóvá vált a textúra.
    Persze ehhez közrejátszhat az alap 8-16x-os anizó filter is... Meg mintha sötétebb is lett volna minden. A régebbi jobban beleolvad a környezetbe, jól el lett találva, marad az :)
  • gyonax
    #20495
    Most tudtam kipróbálni a Sumpfis Texture patchet.... és engem meggyőzött! Ebben nem a régi, hangulatos textúrákat akarták teljesen újakra cserélni, hanem csak a felbontásuk lett nagyobb. Nekem tetszik, és ahogy totya mondta, a játékban telejsen máshogy néz ki mint képen(szerintem jobban)
  • DeDy
    #20494
    valaki pls linkeljen már angol 2.6, 2.7es cracket:S
  • Tehasut
    #20493
    vistát tutkó nem fogok felrakni, még a a g2-ért sem.
    ami még érdekes, hogy a max framerate ATI kártyával 85 volt, nvidiánál csak 75.
    de igazából én nem is küzdök tovább ezzel, berakok a gépembe egy nvidia kártyát és azzal tolom végig a játékot, oszt készpassz
  • totya4
    #20492
    A kiegnél nem nagyon tetszik hogy harcnál automatikusan összekapcsolódom azzal, akivel harcolok, így nehéz navigálni. G2-ben külön billentyű volt az ellenféllel való összekapcsolódásra (zárolás/lock). Itt a kiegben ezt az automatikus összekapcsolódást ki lehet ütni valahogy?
  • totya4
    #20491
    Ennél a játéknál úgy tűnik az ATI driver valamivel jobban muzsikál Vista alatt, annak ellenére hogy a vga gyakorlatilag végigalussza a játékot. Azért annyira nem sok az a 10-15 fps pluszban. Mindesetre nálad még rosszabb a helyzet XP alatt, de annyi vga és driver után csoda hogy elindul még az az XP.
  • Tehasut
    #20490
    természetesen xp-n próbáltam, abszolút nem használok visztát. de lehet, hogy kéne, látva a g2 eredményeket...
  • totya4
    #20489
    Az nvidia kártyák eredménye XP vagy Vista alatt jött ki neked?
  • rotator
    #20488
    Dehogy. Hogy az alap dolgokat tudja, némileg jobb vas kell alá, mint az XP-hez, onnantól felfelé viszont elhúz teljesítményben tőle. Mondjuk játékok terén éppen nem, de ezek szerint ott is van előrelépés. :)
  • Pianista
    #20487
    pistán jobb az eredmény?! ez meglepett tudtommal egy nagy lomha izé...
  • rotator
    #20486
    Nofene...
  • totya4
    #20485
    Megnéztem Vista alatt is.

    XP32
    Vista32

    Van egy kicsi különbség...
  • Tehasut
    #20484
    nekem szintén
  • totya4
    #20483
    Nekem Gold verzió van (2.7).
  • Tehasut
    #20482
    dehogy vistázok. xp sp3.
    egyébként 4850-en néztem ma. a többi: core2 duo e8500 (3.16 Ghz), 4 giga ram. legfrisseb ati driver van nekem is. érthetetlen ez a nagy fps különbség
  • totya4
    #20481
    4850-el nézd meg, az van nekem is. A 4870 egy elég érdekes kártya szerintem. A gépem többi adata 3.2Ghz Core2, XP 32bit, 4GB RAM, friss ATI driver. Ha te mondjuk Vistán futtatod, akkor semmin sem csodálkozom, ha ráasásul 64 bites Vistán, akkor meg papíron nem is állok szóba veled :)
  • DeDy
    #20480
    Üdv.
    2.7-es angol cracket tudna valaki linkelni? Csak németet találtam.
  • Tehasut
    #20479
    köszi az init. a helyzet ugyan olyan gyalázatos ezzel az inivel is, ATI kártyán. 12 fps. abszolút nem értem, hogy neked hogy lett ez 23...
  • totya4
    #20478
    Mondtam már hogy ne a képről ítélj, játékban teljesen mást látsz.
  • totya4
    #20477
    Az teljesen más tészta. Ott alapból fps szabályzás van, az már tényleg kurva régi játék. "Kijavítható" player kit+fps patch-el, és máris jó lesz az fps. Persze van ahol ez gondot okoz, ha lementem a csontmágus barlangjába, onnantól kezdve meghalt a játék, szóval azt a részt ki kell hagyni. Van textúra patch is, amivel szinte G2 grafikájú lesz. A magyarítást sokszor le/fel kell majd installálni bugok miatt. De szerintem a G1 topikjában nézz szét.

    ini

    A látótáv alapból 100, tehát F4-et nyomj a játékban vagy állítsd át magadnak a beállításokban. Egyébként egyáltalán nem vészes a kisebb látótáv hogy ebből olyan oltári probléma legyen. Főleg hogy az F1-F4 gyorsbillentyűkkel könnyedén váltogathatsz játék közben.
    Ezzel az inivel ha beállítod a driverben az AA-t és Aniso-t az már működni fog.
  • grebber
    #20476
    Erről beszéltem semmi értelme akkor feltenni!
  • Tehasut
    #20475
    ja, egyébként kíváncsiságból felraktam a gothic1-et és kipróbáltam a 9800gt-vel. botrányos eredményeket kaptam, már a kezdő helyszínnél 20 fps fogadott
  • Tehasut
    #20474
    totya4: kipróbálnám az ini fájlodat, valahogy elérhetővé teszed nekem? köszi
  • Zóanagyvarázsló
    #20473
    Ugyanazzal a mentéssel? Érdekes. De első ránézésre nehéz elhinni, hogy a drivernek nincs köze hozzá.
  • totya4
    #20472
    Egyébként 40-50 fps még akár hihető is, ha egy kevésbé forgalmasabb helyen mért csúcsról van szó, nyilván nem Khorinisben zajlott a mérés.

    NV 7600GT-vel Tehasut 50fps-t kapott.
    ATI 4870-el Tehasut 12fps-t kapott.
    ATI 4850-el én 23fps-t kaptam (jobb minőségi beállítások mellett...)
    Ugyanazzal a mentéssel, max látótávnál.

    Városban jobban érződik, de nyílt terepen sem mindegy hogy F1-F4 -ig melyik van lenyomva... :) Ha ez valami driver bug, akkor lehetne írni az ATI-nak, bár kétlem hogy rohannának egy directx 7-es játékot tanulmányozni.
  • Zóanagyvarázsló
    #20471
    Ha egyszer lesz időm telepíteni, megnézhetem a 9600GT-vel is, mint anno a 6600GT-vel, de szerintem nem lenne különbség. Talán erősebb procival, ami valószínűleg előbb lesz, mint G2 install. (Mert ha Gothic, akkor jelenleg az első és a harmadik résszel szemben van némi tartozásom. Az előbbit még csak egyszer játszottam végig, az utóbbit pedig annyiszor se.)

    Egyébként 40-50 fps még akár hihető is, ha egy kevésbé forgalmasabb helyen mért csúcsról van szó, nyilván nem Khorinisben zajlott a mérés.
  • Tehasut
    #20470
    most végifutottam a 2 évvel ezelőtti hozzászólásokat és láttam, hogy ezeket a köröket te már lefutottad. sajna akkor sok segítséget nem kaptál...