21229
  • DeDy
    #20549
    Ja, bocsesz azt hittem lehetett tudni hogy a kieggel tolom, bár nem említettem konkrétan.
    Az imátkozást akkor lehet megszívtam? Mindig ügyességre kaptam pontokat, no mind1.
    plusz 1 kérédés Dexter-t legyaktam, találtam nála egy kulcsot, mit nyit( gondoltam a házában a ládát, esetleg egy másikat a környéken, de semmi)?
  • Takanohana
    #20548
    1. Imádkozós küldire nem emlékszem, olyan van, hogy meg kell tisztítani az oltárokat. Ez lovagküldi, csak akkor kaphatod meg, ha miliciába állsz és már lovaggá avattak.
    2. az oltároknál imádkozós-adakozós esetben véletlenszerűen osztja a jutalmat a játék, csak nincs szerencséd, ha nem azt kapsz, ami legjobban kellene.
    3. Na , ebből végre tudom, hogy kiegészítőt játszol :) Az csak akkor kell, ha mágusnak készülsz, és megkérted Larest, hogy segítsen egyszerűbben bejutni a kolostorba.
    4. dehogynem, csak filléreket adnak értük, Bosper fizet egyedül jól a prémekért.
  • DeDy
    #20547
    Kicsit megszaladtak a kérdés számok, remélem nem gond hogy sokat kérdezek apróságokat lenne még 1-2.
    Úgy emlékszem volt 1 olyan küldi amiben imátkozni kellett Innos szobraihoz? azt hol is lehet megkapni ( ha benne van a végigjátszásba akkor ne mondjátok olvassam el 115 oldal kieggel, sok lenne )
    2, Amikor imátkozok és adakozok 100 aranyat mindig csak ügyességeket kaphatok, erőt sehogysem ( a többinél meg csak 1 illetve 2 hp-nem sok)?
    3, találtam egy innos szobrocskát az 1ik barlangban egy fekete goblinnál, annak van valami jelentősége vagy eladható nyugodtan?
    4, Ha nem Bosperhez mentem tanoncnak akkor máshol eredeti árában el se lehet adni a prémeket?
  • Szuni
    #20546
    Háromszor kell végigjátszani a játékot, akkor voltál minden ;) amúgy is érdemes, hogy minden küldetést láss, mert vannak karakterfüggőek is természetesen.
  • totya4
    #20545
    Egy zsivány lovagpáncélban? Szép :)
  • DeDy
    #20544
    Akkor ha a zsoldosokat választanám lovag nem is lehetek, így lovag páncélom se lehet?
  • Takanohana
    #20543
    OK, menjünk sorba.

    1. nem tudok ilyen térképről, de felesleges is. Ez olyan játék, hogy úgyis beszélsz mindenkivel, és aki tanít, bekerül a küldetéslapodra. L betűvel jön elő.
    2. nem tudom, hogy alapjátékkal játszol-e, vagy a kiegészítővel. Ha alapjátékkal, akkor azért kerül dupla pontba a kardozás fejlesztése, mert csak egy darabig lehet az egyiket fejleszteni a másik nélkül, pontosan 30%-ig, utána már csak úgy tudsz egykezes kardozást tanulni, ha egyben fejleszted a kétkezest is. Íj-számszeríj tanulásánál ugyanez van. Ha a kiegészítővel játszol, akkor is ugyanez a helyzet, de akkor egyéb meglepetések is várnak rád: egy bizonyos szint után dupla pontért lehet csak fejleszteni, újabb bizonyos szint után már háromszoros pont kell hozzá, aztán négyszeres, sőt lesz az még ötszörös is.
    3. hogy melyik kasztot választod, annak bizony van befolyása. pl varázslatokat csak akkor tudsz tanulni, ha mágusnak állsz. Milicia és zsoldos közt az a különbség, hogy milicistából lesz később lovag, zsoldosból meg sárkányvadász. Azon kívül a páncélok védőértéke, a megszerezhető csúcsfegyverek, ill egyes küldetések is mások a két kasztnál. Egyébként harcos lehetsz milicistaként is, sőt a jobb páncélok miatt talán még könnyebb is úgy, mint zsoldossal.
    4. igen
  • DeDy
    #20542
    Üdv.
    Lenne pár kérdésem aki tudja a választ írjon.
    1, Van olyan térkép ami mutatja a mestereket? Kitől mit és mennyi TP-ért tanít dolgokat?
    2, Egy bizonyos szint után már minden tanulás a duplájába kerül?
    pl: 35ig az erőmet 5 TP-ért 5 erőt kaptam (Korinis kovácstól)
    illetve 30ig az egykezes kard használatot is 5 TP = 5% arányban, de most csak olyan mestereket találok akik 10 Tp-ért adnak 5%-ot
    3, Annak hogy hova tartozok van valami befolyása? Lovag lennék azok a milicistákkal vannak együtt, de aki harcos akar lenni annak a Zsoldos ajánlott csoport, de azokat meg utálják lovagok, de addig meg nem lehet bejutni a lovagokhoz ameddig nem csatlakozok valahova, de akkor mind1 melyiket választom akkor is bejutás után nyugodtan lehetek lovag?
    4, Bárhova csatlakozok ugyanannyi XP jár érte?
  • McFrost
    #20541
    Küldetés: Bányászok és érc (Bányavölgyi vár)

    Beszélj Garonddal, és o azt mondja, hogy ad neked bizonyítékot a sárkányok jelenlétére, de elobb ki kell derítened, hogy állnak a bányászai. Kérdezz rá, hogy hol találod oket, erre ad egy térképet, amin bejelölte, hogy hol vannak a bányászok. Beszélj Parcivallal is, tole is kérdezz meg mindent, mielott elindulsz. Kezdd az északi bányával. Menj oda, és beszélj Grimes-szal, hogy megtudd, a csapat vezetoje elindult a kastély felé. Ot kell megkeresned. A térképen a várostól egy kicsivel nyugatra egy házat láthatsz, oda kell menned. Beszélj a lovaggal a ház mögötti barlangban, és mondd meg, hogy Lord Hagen küldött. A középso táborban a 'Ragadozóvadászat' küldetést kell teljesítened, amint megvan, kérdezd meg Fajeth-tol, hogy mennyi ércet tudtak bányászni. A harmadik tábort sajnos tárnarákok kiirtották, az egyetlen túlélo, Diego, elmenekült a ládákkal. Diegot a középso tábortól északra, a mocsártól egy kicsit keletre találod egy barlangban (a csapat találkahelye az elso részben). Beszélj vele, és o elmondja, hogy mennyi ércet sikerült bányászni, és hogy hol rejtette el (ott van mögötte:) ). Mivel mindhárom táborról van már információd, menj vissza Garondhoz, és jelents neki, majd kérd el tole a levelet, amit ígért (minden tábor után külön is visszamehetsz jelenteni, külön kapsz jutalmat értük).
  • totya4
    #20540
    Orkokkal így is úgy is fogsz találkozni eleget, úgyhogy gyakorolj szépen... :)
  • Szuni
    #20539
  • KaszaN
    #20538
    Jó má megvan, nincs gond!:D
  • KaszaN
    #20537
    Megin elakadtam és mivel szerintem ez valami marhanagy bug lehet a végigjátszásban sincs benne. Ott tartok hogy a 2. fejezetben amikor 3bányából kell infót szerezni a nagy figurának má voltam mindegyik bányánál de csak 2 információt szerzett a 3 helyett a 3.bányába odakelett volna menni és beszélni a bányásszal de nekem csak annyit mond hogy mennyek onnan és semmi. Most mitcsináljak kezdjem elölről a játékot?
  • gyonax
    #20536
    Na összeraktam magamnak egy kis armor textúra csonmagot, akit érdekel itt egy link

    Ez a "mod" egy VÁLOGATÁS! Két textúra modból van összerakva:
    NonameMod: Ez egy Gothic 1 Mod, bővebben a Gothic 1 topikban. Készítője oldflash. Link az eredeti modhoz.
    Gothic 2 Notr Textures by Colmar: Link

    Én körülbelül annyit csináltam, hogy néhány textúrát összevegyítettem a kettőből, úgy, hogy azok működjenek a Gothic 2-ben. Ezt a modot úgy csináltam meg, hogy nekem tetsszen, ezért nincs benne a colmar féle sárkányvadász páncél textúra sem.

    Képeket sajnos nem tudok linkelni, akit érdekel nézze meg őket a játékban. A mod majdnem minden páncélt megváltoztat(már látom is melyik nem fog a nép nagy részének tetszeni: az új zsoldospáncélok), kivéve talán a falusiak ruháit. A visszajelzéseket megköszönöm;)

    Telepítés: a vdf fájlt be kell másolni a Gothic II/Data mappába. A mod tökéletesen kompatibilis az addigi mentésekkel, semmi kárt nem tesz bennük, de egy biztonsági mentés sosem árt. Ha nem akarod használni, egyszerűen kitörlöd a Data mappából a fájlt.
  • gabber a hun
    #20535
    pont ezt adja a gothic egyik báját, ami nem megy nyers erővel azt kitartó cselezgetésekkel meglehet oldani, ha mégsem akkor meg : szégyen a hasznos, de futááás !! :D
  • xerdi
    #20534
    Nem kell őket megverni. Szaladj el. Az ostromgépen állva le is lehet őket nyilazni, nem tudnak felmászni (mondjuk ez egy csitt, kihasználni egy bug-ot...)
  • kismate96
    #20533
    hy nem tud valaki valami csittet, mert nem tudok továbbjutni a 2. fejezetben, mikor a két bányászkolóniát kell megkeresni? nem birom megverni az orkokat kifele jövet
  • totya4
    #20532
    Hátha... megtalálja :)

    Egyébként a Fallout 3-ban egyenesen ocsmánynak találtam a talajt (aszfaltot pl) ezért ott evidens volt egy textúra pack használata, de itt a G2-nél minden oké :)
  • gyonax
    #20531
  • grebber
    #20530
    A topikban lévő (a tetején) Gothic 2 kép az a banner alatta van a piros szöveg még az is a banner része. Az ITT -re kattintva eljutsz a végigjátszáshoz!
  • KaszaN
    #20529
    szövegdoboz? Piros betű? Mindegy hadjuk én még ehez is hülyevagyok XD
  • totya4
    #20528
    A szövegdoboz felett keresd. Piros betűkkel.
  • KaszaN
    #20527
    Na és mi az a banner?
  • Zóanagyvarázsló
    #20526
    A bannerban lévő végigjátszásban is le van írva, hogy juthatunk hozzá.
  • KaszaN
    #20525
    Segítenétek? Lekellene jutnom a csatornába (eddig végigjátszás nélkül vittem)de amikor megnéztem a végigjátszást csak azt írta "Most lekell mennünk a csatornába a tolvajcéghez tehát ha megvan a csatorna kulcsa mennyünk is le...) Most ebből hogybogózzam ki hogyjussak le?:( Segítsetek léci
  • KaszaN
    #20524
    Bocs hülye vagyok. Azt nemolvastam el :P és mostmá látom is ez télleg atom a víz nagyon jólett :D
  • gyonax
    #20523
    Mint ahogy a hozzászólásod előtt 1-el(!!!) leírták, állítsd át a nyelvet németre, és még regelned sem kell.
  • KaszaN
    #20522
    Regisztráltam, be is léptem de képeket még mindíg nemlátok...
  • Szuni
    #20521
    Nem kell regelni, bár elsőre valóban nem jön be kép. balra van egy kis nyelvválasztó ikon, ha váltasz, mindjárt betölti az oldalt, és a képet is :)
  • gyonax
    #20520
    Óóóó.. bocsánat... amikor linkeltem még gyorsítótárazva voltak a képek... Pedig még ki is próbáltam be nem jelentkezve. A mod "reálisabbá" teszi a vizeket(tenget, a folyó a Bányavölgyben), az eget(nappali, éjszakai), nagyjából ezek voltak a képeken. De itt is csak azt tzudom javasolni, hogy próbálja ki mindenki, aztán döntsön, mert játékban máshogy mutat(valami jobban, valami rosszabbul).
  • grebber
    #20519
    De regelni kell hogy lássa is az ember!
  • gyonax
    #20518
    Pontosan azt ami a képeken van.
  • KaszaN
    #20517
    Ez az Atmospheric Mod micsoda? Mitcsinál?
  • totya4
    #20516
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Bosper íját emlékeim szerint a tolvajok barlangjában találod meg. A bejáratot pedig megleled ha a kikötő vizében úszkálsz kicsit.
  • gyonax
    #20515
    1. Töltsd le a magyarítást, benne van a végigjátszás is.
    2. Szerintem a végigjátszásban mindkét dologra választ találsz, de amúgy Gregnek adj oda egy olyan fölműves(?) vagy milyen ruhát.
    3. A textúrák nem befolyásolják a mentéseket.
  • DeDy
    #20514
    Üdv.
    Lenne pár kérdésem remélem tudtok válaszolni rá.
    1, tud valaki magyar végigjátszást hozzá? (kiegészítővel együtt, nem alapot)
    2, Ha nem tudtok (1) akkor valaki mondja már meg hogy Bosper íját merre találom meg? Nincs semmi nyom. Illetve a kiegben találkoztam egy Greg ( elég kalóz kinézetű)nevű taggal aki azt kérte juttassam be a városba és ad valami cuccot bejuttattam de ha beszélgetni akarok vele elhajt azzal hogy dolga van. Ebből a questből ki lehet még valamit hozni.
    3, azokat a textúrákat felteszem befolyásolja a mentéseket?
  • gyonax
    #20513
    A játék valóban szép ahogy van(nekem nincs is vele semmi bajom), de valakinek bejön, hogy nagy felbontásúak a textúrák(speciel hogy játszottam vele, engem is kicsit zavartak a túl éles textúrák, de érdekes így játszani).

    Modajánló(:D):
    Atmospheric Mod 2.0
    Képek: 1 eredeti-2 Atmospheric ; 2 eredeti - 2 Atmospheric ; Összehasonlítás 1 ; Összehasonlítás 2 ; Összehasonlítás 3
  • totya4
    #20512
    A játék úgy szép ahogy van, ha neked bajodra van hogy néz ki, azon semmilyen textúra patch nem fog segíteni. Ha német oldalról szedsz valamit, pl textúra modot, ne csodálkozz ha a telepítője német, de attól a textúrák még nyelvfüggetlenek maradnak, és működnek. Nálam az egyiket nem lehetett telepíteni, ezért kellett a "universal extractor" ami kiszedte belőle a textúra fájlt.
  • KaszaN
    #20511
    Érdekes. Több progit is leszedtem és mindegyik német.
  • gyonax
    #20510
    Játsszd tovább a játékot, majd meglátod;) (nem lövöm le a poént[még ha nem is túl nagy poén])