21229
  • Grave Digger
    #13817
    Ez igaz :-) sztm meg is teszem, bár eddig csak egy játékkal tettem így (sof 2)
  • Manti
    #13816
    Igen, ő egy nagyon hasznos emberke. Viszont Tibor, ha csak a tűzeső miatt kell a tűznyelv akkor ne tanuld meg tőle, inkább keresd meg a másikat. Én személy szerint szeretem ha mindent el lehet szedni a megölt állattól, ezért meg szoktam tanulni minden vadászattal kapcsolatos dolgot.
  • Szid
    #13815
    Ja, richtig. Ich glaube auch.
  • Takanohana
    #13814
    Ha jól emlékszem a Bányavölgyben Gestath(?) tanítja, aki a Kősárkányhoz vezető úton van, és tárnarák páncél van rajta. Angolul asszem tongue of fire, vagy valami ehhez hasonló a tűznyelv.
  • tibor16
    #13813
    Sajna sokat elvitt mágusként az egykezesnek a megtanulása, meg az erő fejlesztése, a vizimágus táblák megtanulása. Ebből is láccik, nem vagyok mágus tipus. Azért elboldogulok, csak egy kicsit sokat kell tápolnom, meg harcolnom... -de az nem baj. Viszont ez a tűzgyík dolog jó ötlet, csak azt ki tanítja? -angolul, hogy van ez a képesség??
  • Manti
    #13812
    2 tűznyelv is van a játékban, mindkettő a bányavölgyben található.
  • Takanohana
    #13811
    Általában árulja valaki, ami egy új rúnához kell. Nézz körül: Gorax, Isgaroth, Lutero, valakinek csak van az árui között.
  • Manti
    #13810
    Értelmetlen annyira manára gyúrni. 621? Még ha össze is jöhet kiváncsi lennék hogy mi értelme van. Ha varázsló vagy úgy is rúnákat használsz, és nem a magas manaigényű spelleket amiket ráadásul meg is kell venni. Ha meg harcost választasz a utolsó amire a költeni akarsz a mana.
  • Szid
    #13809
    A manna nem kevés egy kicsit?. Megtanulod 100-ig meg ott vannak az italok,tábla,konyv... Sokkal tobb kéne. 400 körül et, söt láttam már a cseh oldalon 621et, de szerintem ez lehetetlen.
    Lángnyelv meg a tüzgyíkoktól van, ha jól tudom. Megkéne tanulnod kiszedni. A szigeten lesz még pár tüzgyík.majd ott megcsinálhatnád a rúnát.
    Szerintem
  • tibor16
    #13808
    Lángnyelv kellene, -sajnos a játék folyamán csak 1-el találkoztam, botor fejjel a nagy tűzvihar rúnára elhasználtam. Csak káésőbb derült ki, nem nagyon használható. Most meglenne a tűzeső, de kellene hozzá a lángnyelv... nincs vkinek tippje? -vagy tényleg csak 1 db lenne a játékban?
  • tibor16
    #13807
    5. fejezet végénél vagyok, -nem akaródzik hajóra szállni. 6. szintű Mágusként. 45. szinten vagyok, erő 119; dext 85; mana 129; egykezes 100% (a gyűrűvel); védettség és fegyver 140. Már nem nagyon van mit csinálnom, csak sajnálom, hogy lassan vége... Az Addonos sziget meg naon teccik... :)
  • drH
    #13806
    Csatlakozni tudok tibor16-hoz, az addon telepítés UTÁN lehet csak a Windows SP2-jét feltenni - ha valakinek olyan Windows XP-je van, ami alapból tartalmazza mindkét szervízcsomagot (de ilyen hivatalosan senkinek sincs ugye, hiszen mindenki eredeti, jogtiszta operációs rendszert használ :-D ), és utána akarja telepíteni a Gothic 2-őt és az addonját, hát bizony csak az előbbi fog felmenni... Nekem eredeti (német) van mindkettőből, de még így sem volt hajlandó felkúszni SP2-re, úgyhogy nem a törés miatt van így. Ezt már nagyon sokan leírták előtttem, csak azért írtam le, mert sokan kérdezik megint..én is onnan tudom (sok-sok visszaolcasás), mert anno ezért telepítettem újra rendszert - hiába, Gothicért mindent.. ;-) Szóval, nincs mit tenni, ha lehet, SP 2 leszed, Gothic 2 és addon fel, SP2 vissza, vagy rendszerinstall, ha játszani szertnél SP2 alatt.. Ez van, Bill Gates bácsi operációs rendszerének esete a Gothic 2 -vel...
    Idővel talán biztos lesz megoldás, most még nincs. Aztán tényleg érdemes kimenteni a játék könyvtárát, ahogy alattam írta tibor16, remek ötlet, ez is bevált, meg aztán többeknek is itt emlékeim szerint...
  • Manti
    #13805
    Nincs mit. A kieget most játszottam hetedszerre, erre ott akadtam rá. Most 3. fejezetben tartok, a kieg vége de az Innos szeméért még nem indultam el.
  • tibor16
    #13804
    Nem tom mi lehet a gáz (visszaolvastál?-mer szigorúan kell a menetrendet tartani) -én már nagyon rég telepítettem és azóta volt rendszer telepítés is, mint ahogy leírtam már - nem kell telepíteni újra, ha meghagyod a könyvtárat, még sp2 mellett is játszható. Nekem ki van menteve így DVD-re, hogy még véletlen se kelljen vele újra xarakodni...
  • tibor16
    #13803
    Köszi, megnézem majd.. csak most dolgozom :( Nekem ez a shadowbeast nem jutott el, úgyhogy ragadozófű volt a megoldás (tele volt vele minden, arról jutott eszembe). Most jáccod, -és akkor hol tartasz? -vagy csak nosztalgiázol?
  • Manti
    #13802

    Szóval itt vagyok. Próbáld meg valami no clip kóddal.
  • csabz
    #13801
    Hello!
    Segítségre lenne szükségem a gothic 2 kieggel. Az van hogy nem teszi fel rendesen a játékot (legalábbis szerintem) mert mindig kéri a cd-t. A addon beckup könyvtárnak is 22- nemtudom mennyi mb a mérete. Ez jó így? Ha valaki tud segíteni az lécci segítsen!!
  • Manti
    #13800
    Igen, a haveromnál se megy fel a kieg pedig eredeti Gothic 2-je van. Ha ez megoldja a problémát akkor már meg is köszöntem a nevében.
  • Manti
    #13799
    Ide tutira nem lehet felmászni. Egy bugnak köszönhetően jutottam ide. A kanyonban a könyvtárban harcoltam egy tűzdémonnal, és ahogy hátráltam felrepültem a magasba (Gothic1 feeling:)) és itt értem földet. A kanyonban ha odaérsz a tóhoz akkor a tó jobb odalán továbbhaladva van egy szerpentin, ami a mocsarat és a kanyont összekötő barlanghoz vezet. Itt van egy x, nagyjából a fölött van a kocsi.
    Igen, hogyha nem pont oda ograsz ahova kell akkor egyből meghalsz, meg le is csúszhat az ember. Én mondjuk mindig úgy próbáltam hogy volt már 100-as fegyvervédelmem így nem is ütött akkorát az esés.
    Kijutáshoz meg egyszerűen Shadowbeast-é kell alakulni, mert ez az egyetlen lény a játékban amelyik át tudja ugrani a leszakadt hidat (kicsit még nagyobbat is ugrik)
  • Probatbicol
    #13798
    A win service pack 2 miatt nem megy fel valószínű, azt uninstalláld, azzal akkor is ezt írná ha megvennéd az eredetit.
  • tibor16
    #13797
    Nem tudnád a helyét képen a térképen berakni? -ez olyan mintha valahol a hegyeken lennél. Khorinisben szinte minden hegyre fel lehet jutni, gyakorlatilag bejárható vele a térkép, itt viszont csak 1 helyen tudtam felmenni, és nem sokra mentem vele.
    Nekem azért volt nehéz bejutni oda, mert sokkal kevesebb szintkülönbségnél már meghalok. Itt meg kivételt tettek, -legalább is én úgy jutottam oda. (meg sem fordult a fejemben, hogy nem így lesz, -de csak onnan sikerült! máshonnan nem is maradtam életben)
  • Szid
    #13796
    Na ez jó hír. :o))
  • Manti
    #13795
    Itt a kép az autóroncsról:

    A leírásos oldal címe (bár gondolom azért sokan ismerik):
    http://mondgesaenge.de/MGES/
    Amúgy a Tibor által említett helyre nagyon egyszerű ki és
    bejutni.
    Az addonban a negyedik fejezetben van egy lényújratermelődés
    (nagyrészt trollok és dragon snapperek), azt sanyi.
  • Szid
    #13794
    Tessék megvenni.
    Ennyit megérdemel ez a Game.
  • Grave Digger
    #13793
    Nekem az istenért nem akar felmenni az addon. Mindent úgy csináltam, hogy itt alant le volt írva, de folyamatosan az eredeti cd-t kéri ez a szemét:( ezért elkezdtem harmadjára az alapjátékot. :-)
  • tibor16
    #13792
    A mentéseket azonnal másold. Telepíts és rakd vissza a mentéskönyvtárat. Én is most jáccom 4-edjére
  • Leftwing
    #13791
    Mingyárt sírógörcsöt kapok a Gothic II miat!!
    Valami Bug miatt elrontottam egy fájlt, és most nem tudom elindítani a játékot!
    Már próbáltam újra instalálni, de akkor se jó.....
    Imádtam, ez volt az eddigi legjobb játék ami a kezem közé került!!!
    ( már a negyedik fejezetben voltam, tűzmágus, a legjobb páncéllal!!! )
    Bejön a menü háttere és a menü meg sehol!
  • tibor16
    #13790
    Angolosítás van. Olvass vissza, mert nem eccerű telepíteni.
  • hapi
    #13789
    Most akkor van má Angol Addon?
    mert nekem kimaradt az életemből pedig most nyomom végig 3.-szor a Ghotic 2-őt.
    Úgy tudtam csak német van és fel sem megy az angol verzióra..
    Valaki okosítson má ki!
  • Szid
    #13788
    SPOILER???
    A 2. fejezetben a válaszok a köv.

    1. Guardians of the Death
    2. Warriors Caste
    3. The Priests
    4. Warriors Caste
    5. The Scholars
    6. The Healers
    7. I can't possibly to know that
  • wvwv
    #13787
    hi tudja valaki hogy mit kell válaszolni addon-ban mikor megidézek valami szellemet (Quarhodron) és akkor az feltesz kérdéseket. (2. missön)
  • tibor16
    #13786
    Hát igen, -sztem az ilyen helyszíneket, -nem szívesen megyek át a Beliar szigetre, utálom az ilyen sötét helyeket...
  • Szid
    #13785
    Sajnos nem. :o((, lehet, hogy ennyi volt.
  • tibor16
    #13784
    Ja, -a sárkányfüvekből jöttem rá.. De a kőtáblák nálam vannak, legalábbis mindegyikből több van.. és vszínű a felesleg maradt nálam... Te nem olvastál vmit arról, lesz-e még szerepe az Addonos szigetnek?...
  • Szid
    #13783
    Bekapsz egy gyorsit, oszt ugrás.
    A kötáblák meg Saturasnak kellett "adni", Quadrahornos táblához.
  • tibor16
    #13782
    Ha végigjáccottam, leírok pár dolgo, mire kell vigyázni, hogy más ne essen azokba a hibákba... Ha csak nem csinál vki egy magyar végigjáccást az Addonra...
  • tibor16
    #13781
    Itt egyébként visszajutni sem semmi... vagy 45 x próbálkoztam, mire összejött...
  • tibor16
    #13780
    Valami zöld akármi, de nem igazán értem, -mintha vmi különleges narkót akarna
  • tibor16
    #13779
    Ja ott van a mocsári teleport mellett... Az a hely amit beraktam képben, arról meg aszittem valami fontos szerepe van, csak nem jövök rá a küldijére... de miután nem találtam semmi leírást róla, azért addig próbálkoztam amíg sikerült. Amúgy szvsz csak egy bónusz pályarészletnek tűnik számomra. Tényleg Te tudod mire jók azok a szines kőtáblák?.. -mer nem sikerült rájönnöm
  • Szid
    #13778
    Hunót egy jó darabig nemtudtam megcsinálni. De utánna egyszercsak sikerült.
    A füveshez mi kell?