21229
  • Mészy
    #14057
    megvan...
  • Mészy
    #14056
    KULU-MULU megszerzésében tud valaki segíteni? Hol van a jungen bluthundes? Fiatal vérkutya? nem találom sehol.
  • Mészy
    #14055
    Azt hiszem a kikötőbn tudod megvenni egy új arctól. Indulj el a paladinok hajója felé és ott van. A neve sajnos nem jut eszembe.
  • tibor16
    #14054
    Már kerestem a master epeet, elfelejtettem hol van, s most nem találom.... -hol is van? tudnál segíteni?
  • sunmalac
    #14053
    És ugye HP-t is veszítesz, ez is trivi... (?)
  • Manti
    #14052
    Akkor ezek szerint van értelme újra imádkozni ha megvan már a fegyver. Ezt nem tudtam, mert sokat sosem használtam a Beilar karmait. Ezek szerint akkor az is számít hogy hányas szintet szerzed meg, és érdemes imádkozni pár szint után. Te miket tudsz!
  • Szid
    #14051
    A játékos szintje nemjó, mert szintenként lehet imádsággal fejleszteni a fegyvert
  • Szid
    #14050
    Ezzel vitatkoznék.
    Játékos szintje,Fegyver szint, 1kezes,2kezes,Extra sebzés
    11 1 90 100 12%
    11 2 91 101 14%
    13 3 92 102 16%
    15 4 93 103 18%
    17 5 94 104 20%
    19 6 95 105 22%
    21 7 96 106 24%
    23 8 97 107 26%
    25 9 98 108 28%
    27 10 99 109 30%
    29 11 100 110 32%
    31 12 101 111 34%
    33 13 102 112 36%
    35 14 103 113 38%
    37 15 104 114 40%
    39 16 105 115 42%
    41 17 106 116 44%
    43 18 107 117 46%
    45 19 108 118 48%
    47 20 110 120 50%
  • Manti
    #14049
    A Beliar kardja azért poénos mert attól föggően lesz egykezes vagy kétkezes hogy melyik fegyverhasználatod a fejlettebb. Egykezesnél 99-et, kétkezesként meg 108-at sebez, de mindkét esetben ugyanakkorát sebez a villám és csak 30-as erő kell hozzá.
  • tibor16
    #14048
    90% feletti egykezesnél a vágás végén csinál egy piruettet is, -ami nem mindig hasznos, ha egy böszme, feldühödött Orkkal áll szemben. Én a Beliár kardra vagyok kíváncsi, mert mágusként csak egy alighasználható varázslatot kaptam.
  • Manti
    #14047
    Köszi. Úgy figyeltem meg hogy az erős is számít, csodálkoztam volna ha nem így van. Egyébként a zátnyitás ráér később is, a lopakodást meg embere válogatja... A játék elején a lopakodás amúgy is csak szinte pénzszerzés szempontjából jó (meg a vérkelyhek, de ez csak egy küldi és kell hozzá a zárnyitás is)
  • tibor16
    #14046
    Hi, -az előzőekben végig azzal jáccottam. Nem tudtam varázslóként elérni a 130%-ot az orkmészárlóért. Kell bizony az egykezes képzettség, + az erő is, a vágások hatékonysága egyenes arányban nő vele. Amúgy jók az észrevételek... Sajna én lassan haladok, nem jut elég időm rá, még Greg első kincsbányászását most fogom csinálni... de a 3 tolvajcéhes képesség már megvan... :)
  • Manti
    #14045
    Nah, sziasztok! Megvolt az első pár napos szünet :) Elkezdtem közben a játékot úgy, hogy ügyességre gyúrok, természetesen zsoldossal. Hát, asszem javítani kell a leíráson: a master epée a legjobb fegyver sokáig, de ehhez viszont kell a 60-as ügyesség. Az nagyon kíváncsivá tett hogy ennek a használatánál csak az ügyesség és az egykezes fegyverhasználat számít, vagy ugyanúgy van mint a tönni kardnál (az erő sebződik az ütésbe). Eddig nem találtam hozzá semmit. Vannak további észrveételeim: A rákpáncél nagyon hasznos mert ugye a kiegnek köszönhetően level párnál már át lehet jutni a bányavölgybe és odafutni Gestath-hoz (akár még egy speed poiton is befigyelhet), utána már csak vissza Wolf-hoz és kövi napra kész. Azért 70-es fegyvervédelem nem rossz, bár ha milicista vagy akkor felesleges az a 3 Tp rá. Zsoldosnak, mágusnak viszont kötelező egyvől odamenni. Tovább: a Joe című küldit csak a második fejzetben lehet megoldani (addig nem sikerült úgy beszélnek Peck-el, hogy kijött volna a lopás). A tolvajlás tényleg nagyon hasznos, ez az első tolvaj tulajdonság amit célszerű egyből megtanulni (30-as ügyességnél már nagyon sok embert ki tudsz zsebelni, és később már ilyeneket tehetsz pl. hogy ellopod Franco amulettjét :) )
    Nem volt gond a kalózoknál, és tudtam kereskedni Garret-el is. Fene se érti... Ha átjutsz Jarkhendar-ra egyből célszerű Angus-t és Hank-et megkerseni, mert náluk van a +10%-os egykezes geyverhasználat gyűrű (Morgan gyűrűje).
    Első nekifutásra ennyi, a leírást most meg új tapasztalatokkal gazdagabban tudom folytatni. :)
  • sunmalac
    #14044
    Ja-ja. Az addon előtt még megérte, mert így még 3-5 dragonroot -ot össze lehetett szedni a betörő ork elitektől. Így aztán már könnyen teljesült az egy lizardman - egy ütés a szigeten...
    De az addonban már ezt is kivették. (az elitokok zsebéből :))
  • Takanohana
    #14043
    Ha Torloffot akarod kapitánynak a hajóra, ezt a küldit adja, meg még kér aranyat is. Nem csak zsoldosoknak, bármilyen kasztba tartozol megkapod ezt a feladatot tőle, ha felkéred kapitánynak.
  • tibor16
    #14042
    A zsoldosnál ez küldi, vagy mi van? -vagy csak lehet? -magyarázza el vki...
  • tibor16
    #14041
    1x én is beengedtem őket, de az lehet mondani, véletlen volt, -kíváncsi voltam, meg lehet-e tekerni azt a nagy kereket, hát meglehetett... olyan siralmas volt az eredmény, hogy visszatöltöttem egy állást, mert mire leértem, alig maradt vki a várban...
  • Prince007
    #14040
    Be lehet....
  • tibor16
    #14039
    Mi vaaaan? -be kell engedni az orkokat?
  • tibor16
    #14038
    A zsoldosnál mintha azt olvastam volna, hogy a fegyverkovácsolással lehet a legjobb fegyvert megszerezni? -szted?
  • Szid
    #14037
    Csak az a kár, hogy Onar képeéröl nemlehet letörölni a mosolyt...
    Ja meg miután minden orkot leversz a vár körül, majd szinte mindenkit kinyírsz a várban - beengeded az orkokat, akik leölnek mindenkit(video)
  • Szid
    #14036
    A Zsoldos a legjobb. Príma környezet, régi haverok, szuper fegyverek...
  • tibor16
    #14035
    Zsoldos még nem voltam, de állítólag barom erős karaktere van - most arra hajtok, az leszek- eccercsak.
    (naon hét eleje van nekem így ünnep után, ha nem vigyázok még dógozni is fogok... ehhh)
  • tibor16
    #14034
    Hát eegen, emléxem amikor először jáccottam és használtam ezt a képességet, -van az emberben egy belenevelt, ha nem "hozott" -gátlás.
    Pedig a játékban, pl a Mine területén a vár rejtett szobáiba, vagy itt is az alábbi küldit nem lehet másképp megcsinálni. Azt meg kifejezetten naon lehet élvezni, amikor egy egy pöffeszkedő hatalmasságot eccerűen leveszel. De ehhez kell a 70-80% vagy afölötti dexterity.
  • Szid
    #14033
    Ja így hova érdemes állni. Zsoldos vagy paladin?
    Páncél szerint paladin.
    Szerintem
  • Szid
    #14032
    Na így még nem próbáltam. Már voltam 2kezes zsoldos, meg egykezes paladin. Megvolt a lopakodás,meg a zárnyitás. De valahogy sosem volt kedvem lopkodni.
  • tibor16
    #14031
    Azért nem állom meg ezt a tanácsot kezdőknek:
    a tolvajcéh "bevétele" a játék szempontjábol alapvető. A zárfeltörés és a lopakodás megtanulható ezen kívül is, de a tolvajlás csak elég későn a szigeten vagy az elején Cassiától. Tolvajlás nélkül viszont nem tudunk egyes kulcsokhoz hozzájutni és így elesünk egy csomó külditől. Mindhárom képesség nem kis mértékben járul hozzá az anyagi boldogulásunkhoz, ezáltal varázstekercsekre, italokra amivel tápolni tudunk tehetünk jóval könyebben szert. A játék elején, amikor gyengék vagyunk mint a harmat, bíz ez igazán jelentős segítség. Ezért az az ajánlatom, hogy e három képesség elsajátítása az elsők között legyen. Még vmi, ezeknek a tulajdonságoknak a nívója pedig az ügyességtől függ. Érdemes tehát utánna erre gyúrni. Ráadásul, az egyik legjobb megszerezhető fegyver a master epee 60 dexterity-vel megy,l a sebzése pedig 120!, amivel elég sokáig elégedettek lehetünk. A tolvajlásnál, amíg alapszinten van az ügyességünk, nem is tudunk -(egyszerűen nem is kínálja fel, nem látható)- csak alapszintű tolvajlást csinálni. Pl ha Cassia céhébe bejutunk alap dexterityvel, nem szabad a vérkehely küldetést elvállalni, csak ha fejlesztettük az ügyességet, mert Valentino kulcsát ezen a szinten nem tudod ellopni. márpedig ez a küldi időlimites az én tapasztalatom szerint, Cassia elzavar, ha túl későn viszed a cuccot.
  • Manti
    #14030
    Küldd el priviben, aztán ott megbeszéljük, oks?
  • Manti
    #14029
    Azért szégyenkezni felesleges. Ünnep van...
  • sunmalac
    #14028
    Nem, sajnos nem volt időm rá. Szégyenlem is magam kicsit...
  • tibor16
    #14027
    Most, hogy újra jáccom, le tudnék írni néhány trükköt, amivel segíteni lehetne a kezdő játékost. Szerintetek? írjam-ne írjam? -merthogy spoiler lenne, az biztos...
  • Manti
    #14026
    Úgy érti hogy gameplus, nem gameplusz :))) Amúgy sikerült valamire jutnod a térképekkel?
  • csabz
    #14025
    Nem akar sikerülni a vége. Ezért úgy döntöttem hogy a fájlokat én magam teszem a helyére. (lécci írjátok le a kieges gothic 2 mappa tartalmát!!!
  • csabz
    #14024
    Kössssz
  • sunmalac
    #14023
    Vess a mókusok elé, nem értem... (?)
  • gameplusz
    #14022
    De ha lehet, akkor legközelebb a z betű maradjon le a nevemből. I
  • gameplusz
    #14021
    Természetesen beleegyezek.
  • sunmalac
    #14020
    gameplusz!

    Beraktam a gothic II forumba is, utólagos engedelmeddel...

    gameplusz fordítása
  • sunmalac
    #14019
    Mire megírtam beelőztek. :))
    Mindig a bazi nagy fájlt kell átnevezni "Gothic2-Addon-Setup.exe" -re!!!
    (hiszen ez tartalmazza a telepítendő fájlokat...)
  • gameplusz
    #14018
    1) Töltsd le ezt a fájlt : http://www.gothic-rpg.com/download/install.bat
    A MENTÉS MÉSKÉNT GOMBBAL KELL LETÖLTENED
    Helyezd el ezt a fájlt itt C:\PROGRA~1\JoWood\Gothic2\
    vagy oda, ahova a játékot telepítetted.
    2) Telepítsd a Gothic 2-t (oda, ahol az #install.bat-ot letöltötted)
    3) Másold fel a Gothic2-Addon-Setup.exe CD-ről a vinyóra (pl. D:\Gothic2-Addon-Setup.exe helyre)
    2) Ha már itt van D:\Gothic2-Addon-Setup.exe a fájl, akkor
    telepítsd a fájlt D:\Gothic2-Addon-Setup.exe /x
    (D:\Gothic2-Addon-Setup.exe(szóköz)/x)
    3) Ha szeretnéd látni ezeket a fájlokat, akkor másold egy új mappába őket.
    4) Abban a mappában, ahol a Gothic2-Addon-Setup.exe fájl telepített dolgai vannak, oda másold be az #install.bat-ot.
    5) telepítsd a #install.bat-ot.

    Na, így jobb...