21229
  • KaszaN
    #20589
    Szerintem egy kicsit vidd még a történet szálat de ne menj át a másik fejezetbe csak kicsit továb. Hátha majd megjelenik :)
  • KaszaN
    #20588
    Mi az hogy nincs párbeszéd opció? Ugy érted amikor hozzászólsz csak annyit lehet mondani hogy vége?
  • DeDy
    #20587
    Egy kis help kéne a 3 fejezetben, elvileg lenne egy olyan küldetés hogy Hildának kellenek gyógynövények (Xardas tornyától nem messze). A probléma hogy nem kapom meg a küldetést, nincs semmilyen párbeszéd opció, ez csak nálam van így?
  • DeDy
    #20586
    Én se használom, csak élményromboló lenne, mikor véletlen rájöttem poén volt, meg kicsit bosszantó hogy ilyen hiba maradt benne. Ez olyasmi mint amikor egy magasabb helyről nyilazunk mert az ellenség vagy vadállatnak nincs annyi "esze" hogy, megkerülje pl a sziklakövet vagy bármit, így könnyed le lehet nyilazni bárkit,alapszinten is, igaz ez időigényes és macerás, de nem akkor "bug" mint az arannyal való manipulálás.
  • KaszaN
    #20585
    Nekem eddigsem volt gondoma pénzel nemhiszem hogy használná bárki is :)
  • DeDy
    #20584
    Van egy kis hibája a gamenek, nem csalás, de nem szép használni:)
    Akit érdekel, vagy csak poénból megnézné írom, akit nem ne olvasson tovább.
    Kiegészítővel együtt, nem tudom hogy az alapban is lehet-e, de valószínűleg igen.
    Ha a kovácshoz szegődünk inasnak, és megtanulunk kovácsolni mindössze 1 kardot kell készítenünk és akár gazdagok is lehetünk, mivel az általunk kovácsolt kardokat eladhatjuk nála. Ha azonban a kovácsolt kardunkat aktívvá tesszük az az azt hordozzuk az övünkön, azt a kardot bármennyiszer eltudjuk adni neki mindig kiperkálja a pénzt, de mivel az övünkön van nálunk marad. Így egy kardot végtelenszer tudunk eladni de mégis megmaradt, lényegében ingyen adja az aranyat. :)
  • KaszaN
    #20583
    Én most ott tartok a NotR-ben hogy egy zsiványpáncélt kéne beszereznem hogy betudjak menni a banditatáborba. De hogyan kell megszerezni? Greg kunyhojában van és valamit még csinálni kéne.
  • zolimurer
    #20582
    Jó ez a fórum!!!!!!!!!!!! akárki is csinálja.. :D
  • zolimurer
    #20581
    Oké köszi segítségeteket.....egyébként a második fejezt be vagyok....
  • Takanohana
    #20580
    hányadik fejezetben vagy?

    a második fejezetben vehetsz Lee-től közepes zsoldospáncélt, de csak mikor már megoldottad Thorlof küldijét. ennél egyszerűbb, és főleg olcsóbb, ha átmész a Bányavölgybe, kiszabadítod a tömlöcből Gorn-t, ő ad neked egy pont ilyen páncélt.

    harmadik fejezetben Lee ad el nehéz zsoldospáncélt, de ahogy rotator is írta, inkább csináld meg a "Bennet börtönben ül" című küldetést, és hálából kapsz egy sárkányvadász páncélt, az úgyis jobb.
  • rotator
    #20579
    A kovácsos küldetés után lehet dragonhunter páncélt szerezni, az elég ütős.
  • zolimurer
    #20578
    Megint lenne egy kérdésem...... most zyoldos vayok és könyü zsoldos páncélom van.... ennél erösebbet akarok szerezni de nem megy..... lee töl kérdeztem azt mondta beszéljek onaral.. aztán torfolal... beszéltem és torfoltol nem tok jobb páncélt kérni.. :S.... hogy kell ezt csinálni vaki helpp mert fog nincs...???
  • zolimurer
    #20577
    kösz az infot..... :)
  • Phoenix lord
    #20576
    nem sajnos magamért nem kapok xp lévén a kutató tömeghalálozott le engem...
  • Takanohana
    #20575
    Egy darab fekete troll van a játékban. Ha van térképed, nézd meg rajta. Ha nincs, vegyél, az úgysem árt. (A kikötőben árulja egy fickó). Jelzi a térkép a fekete trollt. Ha nem ismered fel rögtön: a legészakibb tó északi csücskénél van berajzolva egy trollforma, na az a fekete troll.
  • zolimurer
    #20574
    Valaki megtudná mondani hol vannak a fekete trollok????????? alap gothic 2 öm van...
  • rotator
    #20573
    Igen, ez úgy a 3. fejezetig maximálisan igaz, addigra a nem mágus karaktereket fel lehet úgy tápolni, hogy a legdurvább fegyókat is tudja az ember használni. :)
  • Takanohana
    #20572
    Ne sértődj meg :)

    A NOTR egyszerűen más, mint a többi Gothic. Jóval nehezebb. Taktikázni kell benne. Kéne egy darab erőpont még, hogy használni tudjak egy jobb kardot. Egyek meg egy dragonroot-ot? Az segítene, de abból később italt is főzhetek, és az több pontot ad. Olvassak el egy erőnövelő kőtáblát? Jól jön most, de még jobban, ha már fejlesztettem pontokból annyira az erőmet, hogy már túl sokba kerülne tovább fejleszteni, és akkor olvasom el a táblákat.

    Ne tudd meg, mit agyaltam játék közben, hogy jövök ki legjobban. Mert pont mindig mindenre kevés van.
  • KaszaN
    #20571
    xp-t legaláb kaptál érte?
  • Phoenix lord
    #20570
    a kutatókkal kapcsolatban....
    nem tom hogy csak bug de:
    2.fejezet jövök ki a bányavölgyből ott a kutató nézem..
    -na mondom nem megyek közel mert leátkoz és azt nem szeressük de íjjal még nem voltam túl jó odamegyek annyira hogy ne szólítson le elkezdem löni erre: tömeghalál!?
    annnnnyyukád mit tömeghalálozol te.... ekkorát egyböl lehahálhullámozott a gyökér...
  • KaszaN
    #20569
    Nos egyszer kivittem a gothic1-et, 5ször a gothic2-t, és 2szer a 3.részt nevezhetem magam nem kezdőnek?
  • Zóanagyvarázsló
    #20568
    Na igen, a NotR inkább nekünk rajongóknak készült (és lett kissé kiegyensúlyozatlan), újoncoknak fel kell kötni a gatyát.
  • Takanohana
    #20567
    nos a NOTR valóban nehezebb, mint az alapjáték, de azért nem ilyen borzasztó ám. annyi az egész, hogy minden küldetést meg kell csinálni, szorgalmasan gyűjteni a pontokat, és célirányosan kell fejleszteni. az itt nem megy, hogy kardozok is, nyilazok is, lopkodok is, meg mindent fejlesztek, ami megtetszik. ha ráállsz pl a közelharcra, és persze a Bányavölgy előtt megcsinálod végig Jarkhendar-t, akkor a fekete ruhás alakok semmi nehézséget nem okoznak. egyébként annyi kőtáblát lehet találni mindhárom helyszínen, (csak keresni kell), hogy az majdnem pótolja is a nehezítést, amit belevittek a kiegészítőbe.

    az viszont valóban nem megy, hogy végigrohanok a főszálon, és közben mindenkit lecsapok.
  • Szid
    #20566
    Odamész és levered. Ennyi
  • KaszaN
    #20565
    Én nemtaláltam utat fel de hiszek neked :) De má rég feltűnt, és most zavaz igazán ,hogy a játékban mennyire nemgondolták végig az ellenségek erejét.(NotR) Má lvl 20-as vagyok de még mindíg nemtudok elbánni közelharcban egy orkal, a nyilak meg 1 miliméternyi életét veszik le. És akkor borzadtam el, amikor a 3. fejezetben jövök a bányavölgyből, és egy fekete ruhás ürge megállít, megátkoz a kis rohadék, aztán ledob 2 tűzgolyóval énmeg csapkodhattam volna ott percekig mert alig vettem le az életét. Ez ellen nem lehet valamit csinálni?
  • Szuni
    #20564
    Nem kell cheat, fel lehet szépen ugrálni oda (már ha nem esel be a hegybe néhány grafikai big miatt emlékeim szerint..)
  • sanyiiiii
    #20563
    Fel lehet mászni cheat nélkül:)
  • totya4
    #20562
    A különböző felbontások és frekvenciák eltérő képméretet eredményeznek, ez normális. CRT monitornál szépen be kell állítani, ha digitális akkor a legutolsó párat megjegyzi, de egy újabb bejegyzés felülírhat egy meglévőt. Digitális monitornál egy gombnyomás vagy automatikus.
  • DeDy
    #20561
    na végül a felbontást áttudtam váltani, és 1024x768-ban már jó, ( kitölti a képernyőt) de 800x600-ban nem, pedig tegnap még abban játszottam és akkor még kitöltötte, érdekes.
    A második fejezetben találtam egy Orlav nevű hullát és találtam nála egy pénzes erszényt, van valami jelentősége? ( Esetleg elvinni valami barátnak, özvegynek? )
  • KaszaN
    #20560
    érdekes nekem hasonló gondom volt régebben de nem a felbontással hanem a fényerő meg kontrasztal hiába állítottam nem változot meg
  • DeDy
    #20559
    Felbontást ti se tudtok állítani a játékban? akármekkorára teszem akkor is 800x600 16 bit-es színmélységgel megy. Egy másik probléma hogy, egyszer csak összement a képméret is (lecsíp kb 1 cm-t két oldalról) tegnap meg még semmi ilyen bajom nem volt.
  • KaszaN
    #20558
    ó és ittvan még egy easter sajnos nemtudom elolvasni :P kép róla
  • KaszaN
    #20557
    én szerintem is oda csak cheatel lehet felmenni mert nekem is mondták hogy azon a hegyen van egy autó de nemtaláltam utat erért felrepültem cheatel :P persze ez nem aztjelenti hogy azzal is viszem a játékot csak felmentema hegyre :P de mondják hogy a gothic1ben is van egy autó csak nem ilyen feltűnö mert szikla mintálya van de teljesen kocsi alakja van :D
  • Rundstedt17
    #20556
    én például még nem láttam,ami azt jelenti csak cheatel hozható elő mert már vagy 5 ször toltam végig ismerem az egészet kivülről:D
  • KaszaN
    #20555
    Az easter-egg az ilyen elrejtett poénok a játékokban? Mint a hitman-ban egy csatornarács mögé nézve pókerező patkányokat lehetett látni:D Az alap gothic-okban is vannak ilyenek? :D
  • Takanohana
    #20554
    Ez egy ismert easter-egg, de azért ügyi vagy, hogy felfedezted :)
  • KaszaN
    #20553
    Épp ma találtam valami érdekeset a NotR kiegészítőben nemtudom mennyire illik ez oda XD itt egy kép
  • rotator
    #20552
    Részemről letöltöttem, aztán ha majd "netán" ;) előveszem még a játékot, kipróbálom.
  • gyonax
    #20551
    #20536 Senki még csak meg se nézi? :(
  • Takanohana
    #20550
    Egyik ládát a táborában, ha jól emlékszem az őrhöz közeli házban lévőt. De nincs benne semmi különös.