21229
  • tibor16
    #14257
    Ez a patkánytrük nagyonjó :) -véletlenül vagy kitaláltad?
    -nekem most már mind1, Cassiáék meghóttak, túl nagy visszalépés lett volna, meg hiábavaló is, a kard meg meg lesz a mine-én. Tul képp nem akartam, hogy a tolvajcéh kihaljon miattam, viszont minden meg van és így már nem érdekes... Megyek a szigetre "nyaralni"... :)))
  • Manti
    #14256
    Tegnap nem tudtam foglalkozni a leírással, de ma kész lesz.
  • Szid
    #14255
    Fortunós küldi kivételével azthiszem minden megvan. Mér régen
  • Randal
    #14254
    Nekem az elején álló banditát Cavalorn nyírta ki.
    Mivel miután beszéltem vele, okésan elsétált. Pont elé.
  • sunmalac
    #14253
    A tolvajcéhhez; van ottan a harmadik koma, aki a lopakodást tanítja (nemtomanevét), szóval, amikor elöszőr mész be Attila kulcsával, csalj magaddal egy patkányt, és menj oda hozzá. Erre ő kardot ránt, hogy megőlje a patkányt, ezért azonban Cassandráék ölik meg őt. Master epee-je ugyan nincs neki, viszont nála van a kulcs már az első fejezetben is az ügyesség potionhoz és az erő amuletthez.
  • sunmalac
    #14252
    Printscreen gomb nem jó? :)
  • tibor16
    #14251
    Fraps - asszem megy a 98 alatt is. Sztem, ha beírod a keresőbe, találsz. Ha nem, szólsz és kűldök. Az alpfunkciók műxenek ha nem veszed is meg. Most akkor a szigetet már befejezted? - mer különben nem tom, hogy boldogulsz, a táborokban csak a saját ruhásokkal állnak szóba, -mármint érdemi dolgokban. Előzőleg amikor jáccottam, én ideje korán bejutottam a bandita táborba egy speed potionnal. Mindenkin utánnam, de sikerült aktiválni a teleportot és ha nem a kapun közlekedtem utánna, békén hagytak ugyan, de érdemben nem tudtam semmit sem csinálni. Lehet, hogy vissza kellene töltened? Tegnap én is visszatöltöttem és nem unatkoztam. Mindig másképp sikerülnek a dolgok, semmi, de egyáltalán semmi nem úgy történt mint előzőleg. Végül is játszom, és az csak jó a Gothicnál ha tovább tart. Cassiát megint eltettem véletlenül láb alól. Tudtátok, hogy sem Ramirezt, sem Cassiát nem lehet megverni? -mer nekem mindkettő meghalt amikor a kardjuk miatt molesztáltam őket. Először is akárhol történt az incidens, a többiek "meghallották" és felbőszültek, másrészt miközben küszködtem velük, megjelent egy sérthetetlen milicista (az árulkodásom nyomán) és lekaszált mindenkit (engem is). A kardjukat ugyan ha én öltem meg, el tudtam venni,de mivel korai volt a 60 ügyihez, mégsem innen folytattam.
  • Szid
    #14250
    Ja Win98 alatt, hogy csinálhatnék képeket a játékból??
  • Szid
    #14249
    De volt még móka meg kacagás is. A harcos amulettel meg a paladin páncéllal 147 a fegyverelleni védelmem.
    Na a vár ´haladtam a 4. fejezet elején, amikor megláttam egy ork sámánt. Ez kölcsönös volt. El is kezdett utánnam tüzgolyókat lödözni. Én szokásosan futkározni kezdtem, hátha elcsalom a közelben bóklászó elitorkok és vargok mellöl, amikor a köv. komikus dolog történt:
    A sámánt megtámadta a mellette álló varg. a hülyéje biztos "belelött", és nemhogy leáltvolna a dögöt megfenyítteni, hanem gyávaként elkezdett menekülni a többi ork felé. Elöl az ork, utánna a varg. sereghajtóként ott loholtam a nyomukban én is, nehogymár lemaradjak valami xpröl. Ebbe a vidám maratonba kapcsolódott bele még 2 ork kolega a "kiskutyáikkal".Mikorra utolértem a menekülöket, azok már javában tépték egymást. Elösször öket simítottam el ( a sámánnak megjött az esze, mert már majdnem agyoncsapta a vargot). Majd lerendeztem a "drukkereket" is. Ott áltam kb250 életpontveszteséggel egy hullakör közepén.
    Na ezért szeretem a Gothicot
  • Szid
    #14248
    Tegnap zsidó voltam. Rá is fáztam :o(((
    Eladtam mindenem Sengratnak - 36000 arany nyereséggel. Nem maradt másom, mint ami rajtam van, meg pár gyógyital, kulcs.
    Elmentem a napkörhöz. Ött jöttem rá, hogy a füvet is eladtam. De hál istennek Vatrasék enélkül is megcsinálták az Innos szemét.
    Átblattyogtam a völgybe, átverekedtem magam a várig. Beszéltem Udarral, megbosszultam Sengrat halálát.
    Majd a hullától elvettem az összes eladott dolgom. Boldogság,de
    "én bar..., eladtam az összes páncélom. Azok meg eltüntek. Oda a gyönyörü kalózruhám,meg a vízbarátoké is. A Ravenörök páncélja. ÀÀÀÀ Úgyhogy löttek a Fortunos küldimnek, a banditák már nembeszélnek velem többet :o((("
    Remélem más fontos dolog nem tünt el
  • Szid
    #14247
    Paladinom
    38. level (tegnap még léptem szintet)
    jel. xp 388930 köv 390000
    Lp 5(15)
    Erö 94 Ügyi 10 Manna 34 Élet 703
    1-kezes 95% (még Lutero könyve kell a 100%hoz.)
    2-kezes 39%
    Íjj 10% Számszeríjj 35%
    Tudok még : lopakodni, záratnyitni, alapszinten kovácsolni, és az összes állatságot.

    De hogy most majd mit fejlesztjek?? nemis tudom
  • tibor16
    #14246
    Köszönöm, -végül is én is hasonlóra jutottam. Gyüjtögetek és majd később tanulom meg. Most az ügyit 60-ig fejlesztem, aztán az erőre koncentrálok (zsoldos).
  • sunmalac
    #14245
    És még valami; ugyebár az addon előtt azt kérték a fejlesztőktől, hogy nehezítsenek a játékon, mert sokak számára túl könnyű volt. Ez sikerűlt is a jóembereknek, viszont innentől már (szerintem) koncentrálni kell arra, hogy fegyelmezetten, egy típusú karaktert vezessünk. Nehezen férnek bele a világba, az osztott tolvaj/ijjász/harcos/mágus/vizipap/jótündér karakterek, hiszen az erőforrások (tp) végessek.
    Uhogy ne csodálkozz Tibi azon, hogy nehéz összeszedni a szükséges 40 tp-t, viszont cserébe értesz kicsit mindenhez...
  • sunmalac
    #14244
    Időzíteni kell az alkímia tanulását is; amikor már az elsődleges tulajdonságod 5 ponttal történő emelése 20 tp-be kerül, akkor érdemes megtanulni (szvsz).
    Összesen összegyűjthető/megvehető kb 15-20 db királyszár, 15-20 db Goblin bogyó, 15-20 db sárkánybizbasz. Ezzel ugye 15*3=45 (vagy 20*3=60) képességet tucc növelni, melyet tanulással 9*20=180 (vagy 12*20=240)tp-ből tudnál összehozni, és akkor még nem is számoltam bele, hogy a későbbiekben már 25-30 tp lesz 5 képesség tanulással...

    Tehát mi éri meg jobban, 20 tp alkímiára, vagy 180-250 tp?
    Persze más a helyzet, ha 'multi' képességű karaktert viszel (erő, és ügyesség is), hiszen az ügyesség elixirhez, és az erő elixirhez is királyszár kell...
  • tibor16
    #14243
    aham... de ahogy írtamn, mire 4 -et kapunk 20 TP-ért, addigra 20 TP-ért a fél világot teljesíteni kell..-nem? Amíg most 3-4000 ért kapok 10 TP-ét, akkorra ez az érték akár 15-20000 emelkedik. -he??? -vagy ez kákán a csomó?
  • Szid
    #14242
    Ha mar 4 vagy 5 pont kell az eröre vagy akármire - akkor már megéri, mert mint montad 20 pontból csinálál 12öt, de tanulással ez 5 v. 4.
    Kapísi??
  • tibor16
    #14241
    Most az a talány merült fel bennem, hogy érdemes-e a nehezen megszerzett pontokat elkölteni alkímiára?
    Arra gondolok, hogy ha megtanuljuk, az értékesebb pl ügyesség vagy az erő italok elkészítését az össz. 20+20 azaz 40 pont. Látszólag könnyen jutunk de azonos pontszámmal !!!kevesebb!!! képességhez. Ugyanakkor ha erőre ill ügyire költjük és nem lötty tanulásra, és itt a bukfenc, később iszonyat energia kell 20+20 TP összegyűjtéséhez. Tehát ezekhez a képességeket jóval nehezebb lesz elsajátítani, jóval többe fog kerülni. Most akkor mi éri meg jobban?
    Pl: elsajátítottam 20 pontért az erőitalok készítését. Tudtam növelni az erőmet 12 ponttal. Igen ám, de utánna már olyan kategóriába kerültem, hogy 2 TP lett 1 erő. Ha nem löttyözök, hanem tanulok, akkor 10 TP-ért jutottam volna 10 erőhöz, és utánna lehetett volna az erőitalt megtanulni. De akkor már azért hiogy megtanulhassam másfélszer annyit köllött volna teljesíteni
    - akkor most melyik is éri meg??? (ezt jól leírtam, remélem érthető?)
  • Szid
    #14240
    Jó lett a bányászat leírás. esetleg egy rovid megjegyzés:
    a 2 pont ráfordítás nélkül megtanulhatod 90%ig a bányászatot. Ha ez valkinek elég...
  • Manti
    #14239
    Ok.
  • Szid
    #14238
    Befejezem. Oszt majd cenzúrázhatsz
  • Manti
    #14237
    Ez a minimum... Nélküled el se kezdődött volna...
  • Manti
    #14236
    Utánanéztem, stimmel a dolog.
  • tibor16
    #14235
    Előzőekben mágus voltam, ott meg nincs Beliar kard (hogyafenevigyeel), a mentéseim is csak kb a játék feléig vannak meg -úgyhogy ezt sajna nem tom teljesíteni.. most meg még elég messze vagyok a kardtól...
  • Manti
    #14234
    A szint és az első upgrade stimmel, de mégegyszer upradelni nem próbáltam, sajna melózom közben nincs időm játszani. Majd este megnézem ha addig Tibi nem tudja...
    El tudtad dönteni hogy befejezed-e a vízmágusokat?

  • tibor16
    #14233
    Jééé, szerepelek a leírásban... megvagyok örökítve a G2A kapcsolatban ... pedig nem is dógoztam semmit.. Ez már igen, ez már vmi... köszi :)
  • Szid
    #14232
    Ilyen táblázatot találtam a beliárkaromról. Ezt tesztelni kellene. Megszerezni a kardot pl. 15szinten. ekkor már upgredelhetö asszem. utánna szintet lépni és kipróbálni
  • Manti
    #14231
    Javítja. Mondjuk azt nem értem hogy két 11-es hős szint is van. Ez most hiba, vagy úgy van hogyha level 11-nél megszerzed akkor imádkozhatsz egyből?
  • Manti
    #14230
    Köszi, most fimonítjuk...
  • Szid
    #14229
    Habár a szintes dolgot a játékban kellene megnézni. Már teljesen összezavarodtam. Tibor megnéznéd?
  • Szid
    #14228
    A játékos szintje szerintem hüleség a jétékos szintje. Mert ezért még megkövezhetnek.
    A játék közben szintlépés után lehet imátkozni és ezzel növelni a kard erejét.
    Ja még azt is dobd oda, h. minden ima -5életpont.
    De ezt ellensúlyozhatjuk az Innos oltáraknál (úgyszintén imával :o)) )
  • sanyiiiii
    #14227
    Szép volt nagyon király lett a leírás.
    Valószínüleg sokunk problémáira lesz megoldás.
  • Manti
    #14226
    Ok, megvan.
  • Manti
    #14225
    Szerintem jó lesz így ahogy van, azért köszi.
  • Szid
    #14224
    Okés
  • Manti
    #14223
    Köcce :) Azért én is köszönhetek neked - és sunmalac-nak egysmást. Akrobatika, master epée, a fegyverkereskedő... Szid, a beliar fegyvert még belerakom, oks?
  • sanyiiiii
    #14222
    Hali.
    Elkezdtem ujra g2-t(most kieg nélkül).
    Hihetetlen sikerélmény addon után 5. szinten simán levágni 1 orkot
  • tibor16
    #14221
    üpsz, -ezt hogy érted? - aham.... gondolom :D
    Nna mind1 - a leírást olvasgatva, határozottan "irodalmibb" mint az előzőekben, -most még jobb! Csak mérgelődök azon, előzőleg mit ki nem hagytam, vagy nem értettem. De nem baj majd most.
    Mellesleg, ha kell szivesen megkeresek dolgokat, vagy csinálok screen-t, -ha ez segítség. Tényleg kép nem lesz a leírásban? -persze ez bonyolítaná.. csak kérdem... amolyan unikális, vagy furcsa ügyekről, amit a hivatalos leírásokban nem találtunk... vagy nehéz megoldani...
  • Manti
    #14220
    Hehe . Én egyébként mindig csak azokat öltem meg akiket muszáj volt, meg egyszer-készer az álomszuszékot :). Szerintem okés a leírás, azért még párszor átnézem. Valahogy így képezelem el, persze gondolom azért Hunnenköenig kicsit megváltoztatja majd a design-t... Mit szóltok?
  • Szid
    #14219
    Nafene, Scatty meghalt a 3. fejezetben. Béke poraira.
    A fenébe!!! Miért is öltem meg
  • Manti
    #14218
    A Jarkhendar-i vízmágosos küldik kivételével kész van a leírás. Szid, ne siesd el, nyugodtan ráérsz még, kell egy pár nap amíg többször átolvasom, javítok, finonítok rajta.