21229
  • sunmalac
    #14737
    Áhh, borzalmas világot élünk. Én meg ilyeneket szoktam kapni:
    Azóta teljesen kivagyok. 'Idióta' ééén?
    Szóval ezek a komoly dolgok gyerekek...
  • Manti
    #14736
    Nem akart evvel rosszat, csak úgy poénból rakta be. Én is kaptam már tőle Ban smiley-t, mégse gondoltam rosszra ;)
  • Esrohnoil
    #14735
    "Blitzschlag"... Jézusom...
    és ezt ki lehet mondani? :DDD
  • Esrohnoil
    #14734
    Pedig úgy tudtam a milícia vértjei jobbak, mint a zsoldosokéi.
  • sunmalac
    #14733
    Valamit félreérthettél. De azért bocs.
  • Szid
    #14732
    Blitzschlag varázslat ellenük, vagy memj át tüzvaránba.
  • grebber
    #14731
    Oké akkor nem megyek le a 3 bányába.
    És ne fuck-olj ha kérhetlek nem szoltam egy rossz szót sem.
    Mikor kapok vagy hol szerzek majd ingyen vértet?
  • sunmalac
    #14730
    Hát ne fizess...
    A többi már ingyen lesz.
  • sunmalac
    #14729
    Nem, attól nagyon messze van. (a vért)
    Ha mindhárom bányát végiglátogatod (és jelented is az ott tapasztaltakat), akkor jönnek a seekerek, és akárhova mész, mindenhol ott lesznek. A karaktered jelenlegi szintjén gyakorlatilag sebezhetetlenek.
    Az addon terület bejárása, és Raven szájába hányás után már jobb esélyekkel indulsz...
  • grebber
    #14728
    Ja és mekkora ocsmány parasztság hogy szolglatot teljesítek a köcsög miliciának és még fizessek a köcsög vértjükért.
    Legalább ez a legjobb vért a játékban?
  • grebber
    #14727
    Csak érdekesség képpen miért ne menjek a 3 bányába?
  • Braveheart
    #14726
  • reménytelen
    #14725
    Hallottatok már a híres démonról, aki megszállta Ferikét? A Gothic 2-ben is felbukkan!
  • sunmalac
    #14724
    Uhhh...
    Szerintem ha visszamész addig a szobáig, ahol a sárkánytojás recept van, ott találsz egyet.
    Ha nem, akkor a hajón tucc venni.
  • Bandew
    #14723
    Segíccség!!!
    A játék legvégén (élőholt sárkány) hol lehet üvegcsét találni? MErt nincs feltötltve Innos szeme szal így gáz.
  • sunmalac
    #14722
    Na jó, csak aki erőre gyúr, az valszeg az egy, vagy kétkezes fegyverszakértelemre teszi a pontjait, és nem crossbowra. Vagy ha igen, akkor már inkább legyen ijjász, hiszen úgy több szakértelemhez is jut; zárnyitás, zsebmetszés, akrobatika.
    Esetleg a játék vége felé felhozza minkettőt 100%-ra, de akkor máshoz sem ért...
  • pluhi
    #14721
    Nekem 100%-on is lőtt mellé rendesen nagy távolságról. Ezek szerint viszont annyi az egész, hogy nagyon effektiv lőfegyvert adtak a harcosok kezébe. Vagyis aki végig erőre gyúr, ugyanúgy irthat messziről, mint az ijász. Ez olyan, mintha a mesterkard sebzéséhez hozzáadódna a dex.
  • sunmalac
    #14720
    És mi a hiány? :)
    Az addonban már 160-as sebzésű ijjakkal dobáloznak, és 200-as crossbowkal...
    Illetve az addonban átrendeződött az ügyesség is, hiszen ismét megjelent az akrobatika, amelyhez magas ügyesség kell -> ijjász.

    A 100% -os pontosság pedig nagyon jól használható, hiszen hatalmas távolságokról el lehet találni az ellent, és így akár 2-3 elit orkot is le lehet vadászni, mielőtt elérnének hozzád. (egyszerre, és persze 40. szint felett)
  • pluhi
    #14719
    Itten infohiányom van a kieggel kapcsolatban.
    A csontik védelmének csökkentése baromság volt.
    A számszerij végig nagyobbat sebzett, mint az ij, ráadásul ott a crossbow (dam 55), amiért csak el kell sétálni. A sebesség szinte ua, mint az ijnak. (Lehet, hogy ezt is megváltoztatták.) A 60% nekem untig elég volt végig, csak a rend kedvéért nyomattam fel 100%-ra a hajón.
  • sunmalac
    #14718
    Nagyszerű.
    Weapon protection: 210
    Arrow protection: 160
  • Bandew
    #14717
    Jéggólemet íjjal? Érdekesen hangzik!
  • sunmalac
    #14716
    És így mennyiben lett kevésbé táp? Sőt, még tápossabb is lett, mivel egyes lények (pl.: csontváz) nyil elleni védelmét csökkentették...

    És van egy valag olyan lény is, amelyet sokkalta könnyebb ijjal megőlni. (pl.: bloodhound, Shadowbeast, Warg, jéggólem, stb), mint kézi fegyverrel.

    A számszerij meg amúgy is amatőr volt, hiszen a 6. fejezetig csak 60% -ig lehetett fejleszteni.
  • pluhi
    #14715
    Egyszerűbb a magyarázat szvsz, túl táp volt az ijász. Mondjuk én inkább a durva páncéloknak adtam volna erő követelményt.
    grebber: a világitótornyot szard le, majd visszajössz később, nincs ott semmi érdekes.
  • Bandew
    #14714
    Azért így is kemény falat bejutni a várba...
  • sunmalac
    #14713
    Akkor ugorj át a bányavölgybe, a várban megvásárolhatod a nehéz milícia vértet 2500 aranyért. Az már döfi...
    (!!!mást ne csinálj a völgyben, tehát semmiképpen ne járd végig a 3 bányát!!!)
  • grebber
    #14712
    Ott basztam el hogy már régen beléptem a miliciába és ez a 40-es vért is kevés ellenük.
  • sunmalac
    #14711
    Az erős emberek fel tudják húzni a számszerijjat, az ügyesek meg tudják, hogy hogyan feszítsék meg a bonyolultabb ijjakat. Vagy valami ilyesmi.
  • sunmalac
    #14710
    Hááát, azért lopakodni, és zárat nyitni is ismerni kell, hidd el, nem sokat nyertél volna vele...
    A világítósparasztok még nagyon sokáig ellenfelek lesznek, talán a következő páncélod is kevés hozzájuk...
    A következő vérted vagy a vízmágusok adják, vagy amikor belépsz a miliciába, vagy a zsoldosok, vagy a mágusok.
  • grebber
    #14709
    ÁÁ lett volna ingyen bőrpáncél?Mér nem tudtam ezt előbb :( 250 aranyam bánta :(
    Mikor kapok izmosabb vértet mert a világitotornyos parasztok még nagy ellenfelek most igy?
  • sunmalac
    #14708
    Van hozzá angol subtitle, én is azzal nyomtam végig, ajánlom erősen...
  • pluhi
    #14707
    Aham. Bár tudok németül, megvárom az angol kiadást, talán akkor megnézem azt is. Mellesleg nagy baromság, az erő inkább az ijnál számit, hiszen ott "erőlködés" közben kell stabilan célozni, mig a számszerijat felhúzod a mechanizmussal és csak a súlyát kell tartani. Persze a különbséget tényleg növelni kéne az ismétlési sebességben.
  • sunmalac
    #14706
    A kikötői kovács mellett. Matteo háza mögött. Ott, ahol be lehet mászni a bőrpáncélért...
  • Esrohnoil
    #14705
    Így van. G1 és sima G2-ben az ügyesség, míg az addonban az erő adódik az íjpuska sebzéséhez.
  • grebber
    #14704
    Ezt az Ignaz-t hol találom mert én már megnéztem az egész kikötöt de nem találtam sehol?
    Biztos übervak vagyok.
  • sunmalac
    #14703
    Na igen, a sima G2-ben az ügyesség adódik hozzá, az addonban már az erő. (a crossbowhoz)
    Persze a sima G2 teljesen gyalog-galopp az addonhoz képest...
  • pluhi
    #14702
    Nebammeg! Ezt honnan szedted? Tapasztalatom szerint a Crossbownál is az ügyesség adódik a sebzéshez. Tévhitben játszottam végig a gamét?
  • sunmalac
    #14701
    Pluhi!

    Ilyen magas ügyességgel jobban jártál volna a sima nyillal. Annál -szemben a crossbowval - az ügyesség - és nem az erő - számít a sebzésbe.
  • Bandew
    #14700
    Hmmm most végeztem a 4. fejezettel. Valahogy ez nem tetszett annyira, pedig azt hittem a sárkányölés jó móka lesz, de inkább uncsi vót. Azért a tűzsárkánnyal piszkosul megszenvedtem...
  • pluhi
    #14699
    Hi All!
    Mostanság fejeztem be a játékot, mivel lett 1G ramom, meg feles időm. Ijász/Lovag lettem (alkimista). Nem tudom melyik választással a legkönnyebb a játék, de ezzel elég nulla volt a kihivás, pedig nem tököltem sokat a szörnyek öldösésével. Amerre épp vitt egy quest (vagy gondoltam, hogy visz), arra nem maradt senki állva, de pl. trollokkal nem pöcsöltem (kivéve a fekete). Miután megtaláltam a Crossbow-t, ami 55-ig sebez, nagyon beindult a dolog, hullott a férgese. Sajna a sárkányok nagy csalódást okoztak, simán leálltam és szétlőttem őket, ha oldalazgattam is, megúsztam sebződés nélkül. Miután lovag lettem, már az élőholtak sem jelentettek semmi veszélyt, akár csapatostul jöhettek. Egy banish/destroy undead és annyi. Ha mókázni támadt kedvem, leálltam kardozgatni velük (tetszett a harcrendszer). Persze az alacsony képzettség miatt max. 2-3-at tudtam igy elintézni. Alkimista lévén pumpáltam az értékeket rendesen, ahány king's sorrelt fel tudtam hajtani, mindből fullos pia lett. A játékot 35. szinten végeztem ki, DEX olyan 140 lehetett talán, STR 80 körül. Tolvajlást is kitanultam persze, a magas ügyesség miatt. A lopakodást csak a tolvaj küldiknél használtam.
  • _Atti_
    #14698
    nemigazán tudom
    de javára questeket csinálom,szoval fölöslegesen nemnagyon gyilkolásztam
    még lépek egy szintet aztán megyek vissza a bányavölgybe