21229
  • Csacsi
    #15144
    Mikor végigyomtam én is itt akadtam el...és én is megnéztem a végigátszást, és nálam sem működött....azthiszem vhogy fel vannak cserélve a dolgok. Már nem emlékszem pontosan, de a jobb oldalinál van a baloldali leírás, és a baloldalinál a jobboldali leírás.
  • Takanohana
    #15143
    Hi!

    Jasper-kérdés kedvéért a hétvégén előkerestem egy megfelelő mentést, lementem a tolvajokhoz, idéztem Jasper közelében egy goblin csontvázat, mire mindenki nekem esett és kinyírt. Újra megpróbáltam, de kicsit távolabb idéztem, majd mentem feléjük. Mikor kardot rántottak, elrohantam. Mire visszajöttem, Jasper már halott volt, (a goblin is), Cassia meg úgy viselkedett, mintha mi sem történt volna.

    Szóval Jasper kulcsa 1. fejezetben, gyenge karakterrel is könnyedén megszerezhető. (Az idézéshez pont annyi mana kell, ami alapból van, nem igényel fejlesztést).
  • CarajoEsp
    #15142
    Grebber figy.Fogod elforgatod a két fogaskereket, erre látod ,hogy kinyílik egy rács. Fogod bemész rajta a végén van három fej. És ezt kell sorrendben megnyomni.De nem mindegy a sorrend,mert ha rosszul nyomsz, akkor mérgező gáz tör elő. Próba szerencse. Ha megvan az első kettő, akkor átkapcsolod a fogaskerekeket és megcsinálod a másik kettőnél is. Utána az ötödik, már magától előjön.
  • grebber
    #15141
    Akkor elnéztem nemtudom.Na mindegy majd előveszem valamikor adig is Boiling Pointozok.
  • tibor16
    #15140
    Eddig ez működött (én edig vagy 4x jáccottam ez alapján), ahol vagy és amit csinálsz -követni nem tom, mert nem vagyok benne, de sztem a végigjácás jó!!!, -elnéztél vmit.
  • grebber
    #15139
    Hát lehet hogy én vagyok extrém vak vagy nemtudom.


    Ezt irja a végigjátszás:

    "Végig kell járnod mind a négy átlót, és ott aktiválnod kell az adott járathoz tartozó nyitószerkezetet. A járatok végén talált kapcsolókat a következo sorrendben kell aktiválnod (az irányok a kör alakú terem közepén állva, a zárt ajtó felé nézve értendok):

    - Jobboldalon felfelé: Középso, Jobb, Bal
    - Jobboldalon lefelé: itt csak egy kapcsoló van.
    - Baloldalon felfelé: Középso, Bal, Jobb

    Ezeket végig is zongoráztam már.És mostjönne ez

    - Baloldalon lefelé: elsore itt is csak egy kapcsoló van, de miután ezt megnyomtad, rögtön három lesz. A kombináció: Bal, Középso, Jobb"

    És ez a 3 kapcsoló hol jelenik meg?????Mert nekem feljön egy négyzetes baszás mögöttem elforditom és kint a teremben feljön egy kapcsolo.


  • sunmalac
    #15138
    Olvasd el a végigjátszást itt.
    Ez a legegyszerübb megoldás a problémádra...
  • grebber
    #15137
    Ahhoz képest hogy két napja a végén vagyok szépen megkadtam azoknál a bszásoknál.

    Van jobb felül jobb alul bal felül és bal alul fel-lejárok +2 ajtó mögött kerék ami ellehet forgatni.

    Na minden teremben voltam mindenki kinyirva de csak 1 szar jön fel és nem 4.

    Mit csináltam rosszul?
  • Zoleeca
    #15136
    Hellósztok!
    Lehet én vagyok láma, de nem tudjátok honnan lehet letölteni az 1.30-as patch-t? Mert hogy úgy látom a fordítás csak azzal műxik.
    Kösznm
  • sunmalac
    #15135
    Rosti kollega mélyről merít, az hót ziher...
  • rosti
    #15134
    Hát ez igy sikerült
  • tibor16
    #15133
    Ne haragudj, nem személyeskedni akarok, (tényleg) - Te külföldi vagy - vagy csak így tudsz gépelni... ???
  • rosti
    #15132
    amikor látod a kodzára ajtót a terem közapén onnan lehet négyfelé menni keröö fel kerrö le helységbe
    ezekben a helységkben van négy rejtet helység 1-1 kapcsoloval
    az hogy mikor melyik relytett helység ajtaja nyilik ki függ a két kerék forgatásábol
    pl-a két kereket elforditod jobbra és akkor kinyilik az jobb oldali felfü emeleten a rejtetszoba amin van 1 kapcsolo v. több is ami müködteti a középsö terem oszloőját.
  • sunmalac
    #15131
    Négy ajtó - négy oszlop. Minden teremben van valamiféle feladvány, amelyet ha megoldasz feljön az adott oszlop.
    Mind a 4re szükséged lesz.

    (ezt a részt utálom, kicsit összecsapták, olybá érzésem van...)
  • grebber
    #15130
    Már kinyirtam mindenkit de nekem csak 1 baszás jön fel.
  • rosti
    #15129
    mág annyi hogy az ellen is van pl csointváz árnyékfutó és ezek még a gyengéb szörnyek
  • rosti
    #15128
    ez 1 logikai feladvány de biztos rájösz te is
    a kerekekel ajtokat nyitsz ki mindegyik 1 cspda és ott van 1 kapcsolo ami nyitja a 4 oszlopot amiken szintén kapcsolo van
  • grebber
    #15127
    Egy teremben vagyok azután miután kinyirtam a köcsög áruló Mariot.
    Már csak egy terem van hátra abba van egy kapcsolo megnyomom erre feljön mögöttem egy négyzetes oszlop.
    Forgatok rajta egyet azt kint kiemelkedik egy hasonló.
    Hogyan kell előhivni a többi kapcsolot mert ahogy elnéztem a talajon van vagy 5 db????
  • Boroskóla
    #15126
    Ok thx.
  • rosti
    #15125
    Ha Benet kiszabaditotad akkor leszel lovag Lord hagen azzá avat.
    Csináld a többi küldit és beszélgess mindenkivel...
  • Boroskóla
    #15124
    Szevasztok!
    A 3. fejezetnél tartok mostkellene a megszentségtelenitett rúnákat megáldanom vagy mi a fene,80 erőm van és 65 egykezes tudásom. A Milícia tagja de már a kutya se akar tanítani csak ha lovag leszek,kérdés csak annyi lenne mikor vesznek már be magukközé?
    Van egy csomó TP-m nemakarom minden buziságra elkölteni,inkább az erőt meg a harci tudást fejleszteném.
  • grebber
    #15123
    Na holnap lesz a The End.
    Azt kicsit leállok a játszogatásokkal mert szóbelire kell készülnöm :(
  • grebber
    #15122
    Na már elhajóztam a szigetre.
  • sunmalac
    #15121
    Csak az első bejutásnál müxik a patkányos trükk, amikor Jesper még a folyosón áll, utánna ez már nem fog menni, vagy sütöget (rúnakövet készít :)), vagy alszik...

    Uhogy marad a nyers brutalítás, az első milícia páncélról beszéltem én is, szerintem az kevés lesz, de hajrá, sok-sok varázslattal, és trükkel megcsinálható.
  • sunmalac
    #15120
    A patkányos trükkre írtam...
  • Gary
    #15119
    Takanohana: Kösz, kipróbálom. Bár a patkányokat már korábban kiirtottam, Jasper meg el nem akar szakadni a tűzhelytől, de majd meglátogatom őket este is :)


    Szid: Hehe, én sem hagyom, hogy más arassa le az XP-t! Akil tanyájánál is egyedül csaptam le a zsoldosokat. Nyíl a seggébe és futott utánam, majd a másikat is ugyan így... :)


    sunmalac: Az első milícista páncélom van meg és éppen most próbálok kijutni a Sebezhetetlenség Gyűrűjével a barlangból, amúgy már elmúltam 10. szintű! :)
  • Szid
    #15118
    Sajna elfeledtem hányas szinten volt " a konfrontáció ", de elöször attilát nyírtam ki, majd azt a faszit akivel elöször találkozol a csatornában. Meglehet csinálni már az adonban is. (csak okosan kell használni a varázslatokat)
  • Takanohana
    #15117
    Ezt most miért nekem írtad? Én nem azt javasoltam, hogy verje le őket.
  • sunmalac
    #15116
    Mekkora ötlet...
    Igen, az első fejezetben, ratyi páncéllal, 10. szint alatt egyetlen ütés vagy a számukra... Na jó, kettő.
  • Takanohana
    #15115
    1. fejezetben talán nem is kicsit kell kinlódni velük. De akkor Cassia már nem tud tanítani tovább, és elveszik Ramírez küldije is. Leverni szerintem később érdemes őket, mikor már nincs hasznuk. Jasperért most sem kár, mincs szerpe.
  • Szid
    #15114
    CöCöCö.
    Szépen egyesével is leverhetök. Kicsit kínlódva, de nemkell pocsékolni a drága exp.-t
  • Takanohana
    #15113
    Hi!

    Ha van bejárásod a csatornarendszerbe, akkor szerezhetsz egy amulettet, ami +15 erőt ad. Cassia és Jasper ugyanabban a teremben álldogálnak, és Jaspernél van egy kulcs. Ha odacsalsz hozzájuk egy patkányt, akkor valamelyik kardot ránt és leveri. De a másik meg nekiesik, mert itt nem lehet fegyvert elővenni. A csatából Cassia fog győztesen kikerülni, mivel sokkal jobb a fegyvere. Jasper hullájától elszeded a kulcsot, és megkeresed, melyik ajtót nyitja a csatornarendszerben. Lesz ott egy láda, istentelenül bonyolult kóddal, de benne van az amulett, ami neked most igencsak jól jönne.

    Ha nincs patkány, kísérletezhetsz azzal, hogy pl. messzebbről rálőssz Jasperre, de aztán menekülj, nehogy téged tángáljanak el egymás helyett.
  • Gary
    #15112
    Hmm...

    Végül is, a növények szempontjából: a térkép keleti-délkeleti része majdnem földerítetlen, és ott lesz a G1 helyszíne is, sz'al nem lesz külön dudva-túra, megfogadom a tanácsod!

    Kösz!
  • sunmalac
    #15111
    A gyomok nem termelődnek újra, de azért van belőlük elégséges, neked a királyszár (king's sorrel), és a sárkánygyökér (dragonroot) kell. Ezekből lehet erőnövelőt fözni.
  • sunmalac
    #15110
    Javaslom az italkészítést a max erő elérése utánra halaszd. Értsd: a jétékban a legfejlettebb tanító is csak 90-ig tud tanítani. Ez azonban kevés lesz a játék vége felé, ezért a praktikusabb taktika: fejleszd az erődet 90-ig, majd húzd fel az akkor már megszerezhető Ork fönök gyürüjét (ez 20-al csökkenti az erődet, tehát 70-es lesz, amíg rajtad van), tanulj ismét 90-ig, huzd le, (ekkor 110) és csak ezek után kezdj bele az italok fözésébe, ivásába.
    Így elérhető a 200 feletti erő, amire nagyon is szükséged lesz...
    (ellenkező esetben 90-es erővel fox rohangászni, ami ártalmas az egézségedre)
  • Gary
    #15109
    Ok! Köszönet!

    Sima G2 (egyelőre).
    Akkor megyek gazt szedni az erő löttyökhöz... (szívesen lecserélném már a hosszúkardot)
    A gyomok újratermelődnek valamennyi idő után, esetleg új fejezetben vagy csak ennyivel tudok gazdálkodni a teljes játék alatt?
  • sunmalac
    #15108
    Nehéz eset, ha a sima G2-vel játszol Milíciaként csak a bányavölgyi várban lévo Brutus lehetséges, ha az addonnal játszol, akkor esetleg szóba jöhet az addon területen található kalózok valamelyike.
    De én még az addonban is inkább Brutust választanám...
  • Gary
    #15107
    Belefutottam a Mortis Bug-ba! Valószínűleg beszéltem vele korábban, mint csatlakoztam a milíciához, az a mocsok meg nem akar tanítani. Van erre már valamilyen gyógyír vagy csak az alkímia és az Innos oltárok segítenek az első fejezetben +erőhöz jutni? Carl letudva, +5-ös gyűrű rajtam...
  • sunmalac
    #15106
    Profi, danke.
  • Randal
    #15105
    Gothic 2 texture pack:

    http://gothic.rpgdot.com/index.php?hsaction=10053&ID=1119