21229
  • tibor16
    #15384
    nekem, vhogy nem fexik ez a jobbra balra csapkodás, meg általában 2-3 jön egyszerre...
  • Caine
    #15383
    Ahogy leírtam, tehát jobb és bal csapásokkal, le lehet verni az orkokat úgy, hogy hozzád se tudnak érni. Tehát nem számít a páncél, ha csak egy kicsit is meg tudod sebezni, akkor csak idő kérdése hogy lenypmd.
  • tibor16
    #15382
    Amikor marvin módba orkká váltam, megnéztem, - vmi 160 erő 100 védetség meg 100 a fegyver használat - asszem, sza'l nem piskóta...
  • tibor16
    #15381
    Ezt - asszem már mutattad (autó) - de még most sem tiszta, hogy a fenébe jutottál oda fel... mert, ha jól emléxem, ez az addonban, a kanyonban van, ahol az elején az a sok sárkányrabló.. (én is próbáltam, de nem sikerült)
    A másik - én nem tom, de az addonban amíg a könnyű sárkánypáncélt meg nem szereztem, meg a beliár fegyvert, nem sok esélyem volt közelharcban az orkok ellen, főleg az elit, lenyomott mint a pinty, még megkercolni is alig tudtam..
    Most egyí ideje fordult a kocka, - 170 erő + beliár kard 2-3 ork megy egyszerre.
    Na jó, elitből csak 1. :)
  • Caine
    #15380
    És ha már itt tartunk, ehhez a háromhoz mit szóltok?







    Elég elgondolkodtató, főleg az utolsó ...
  • Caine
    #15379
    Úgyhogy így jártak.
    Canthar:

    és Raoul:

    Csak el kellet csalni őket egy lövedékkel a tömegtől és ot megkapták a magukét
    Nem is kereste őket senki rajtam azóta se ...
  • Caine
    #15378
    Nektek volt olyan NPC a véigjétszás(ok) során, akivel nagygon telelett a hócipőtök?
    És ellen tudtatok állni a kísértésnek, hogy elintézzétek őket? Úgy értem, hogy VÉGLEG nem csak lecsapni?
    Nekem kettő volt:
    Canthar: nem fogatam el az ajánlatát és bemószerolt a kereskedőknél, nem tudtam megvenni a mana boostoló löttyöt a harmadik fejezetben. Utána persze rájöttem, ha lefeizetem visszacsinála, de ba***a meg, 500 zsetonba került. Feketelista.
    Raoul: Nagy okosan megkerültem Sentenzát (aki 50 aranyat kér, hogy beengedjenek a mercenary campbe)ez meg beszól nekem később és idehívja Sentenzát, hogy nem fizettem, az meg lecsap. Bűneit toább súlyosbította, hogy nem adta vissza a black troll hideomat, a háték vége felé. Feketelista.
  • Caine
    #15377
    Azt észrevettétek, hogy nagyon függ a szintetektől, hogy mennyit sebeztek és rajtatok mennyit sebeznek?
    Most játszottam végig mágussal és egyekezesre volt 61%-om erő meg olyan 78 körül. A vége felé simán vágtam kardal az orcokat, lizardmanaeket, meg szinte mindent. A legtöbb monszta 10 ütés körül volt. Most leztem újra paladinnel (hiába, azzal is véégig akarom nyomni a kieget, nem is vagyok fanatikus, de érdekes, hogy még így ötödikre vagy hatodkra is vannak újdonságok a játékban) és 18-20 szint körül vagyok, hasonló statokkal és fele ilyen jól se ütöm az enemyket, az erősebbeke alig tudok cryticalt ütni, pedig 10-ből 7szer illene bejönnie és alapból is sokkal kisebbeket sebzek. Akkot most hogy van ez?
  • Caine
    #15376
    Ötödik szinten? Az szép.
    Érdekes amit a 11723-ban írsz, miszerint etikus-e programhibákat kihasználni, de szerintem ha találsz ilyeneket, tök nagy sikerélmény megoldani vele egy problémát. Szerintem az a csalás, amikor beépített csalás funkciókat vagy 3rd party programokat használsz, esetleg játékállást editálsz.
    Persze ez nem jelenti azt, hogy néha ne használna ezt-azt az ember, ha éppen olyanja van
  • Caine
    #15375
    Trollt (simát vagy feketét), orcot (simát, sámánt, elitet) meg a legtöbb fegyveres egységet nagyon könnyű úgy lenyomni (akár a játék elején is), hogy beleállsz az arcába és balracsapás-jobrracsapás kombókkal addig ütöd amíg mozog, mert köpni, nyelni naem tud közben. Sajnos csak egy ellenféllel működik, mert ha többen vannak, addig a másik lecsap. Persze később ez nem gáz már annyira. Állatoknál sajna nem működik a taktika, mert elhátrálnak (kivéve a hülye trollok, azok csak mennek előre, amíg ki nem nyiffannak ). Állatoknál viszont nagyon jól működik ugyan ez a taktika, ha falhoz szorítod őket, már nem tudnak hátrálni. Meglepően jól működik ez a taktika a nagyobbakkal is, mint pl. shadowbeast, csak éld túl azt a két pofont, amíg beszorítod a falhoz, utána már nem sok beleszólása lessz őkelmének a dolgok alakulásába ...
  • Caine
    #15374
    Egyett.
    A black troll 1000 xpt ér, tizenhetediknél meg kell vagy 7000 a köv szintre.
  • Gary
    #15373
    A #11723-as hozzászólásban én is dicsekedtem a saját "csúcsommal" :)

    Szerintem a "szaladgálós" módszerrel már első szinten is le lehet csapni, csak győzze kivárni az ember

    Ezzel nem a Te érdemeidet akartam csökkenteni, csak vannak alacsonyabb szintű lények (vakondpatkány, goblinok, emberek, stb.) amikkel nekem több gondom volt/van :)
  • Esrohnoil
    #15372
    Hány szintet léptél mikor megölted? :D
  • tibor16
    #15371
    A trollokat kiválóan lehet csontvázakkal írtani. 2 csonti általában elég 1 trollhoz.
  • Caine
    #15370
    Egy karcolás nélkül, 216 ütésből. Számoltam
  • Caine
    #15369
    Tegnap egyéni csúcsot döntöttem, black troll 17. szinten
  • Caine
    #15368
    Van Garfield meg Godzilla mód is. Nagyon viccesek
    Ugyanúgy kell bevinni őket.
  • tibor16
    #15367
    köszi :) (ezexerint sokmindent még nem dobtam el, -(csak 5-ödjére játszom) :)
  • tibor16
    #15366
    Ahhaaa, -tudtam, hogy vmi ilyesmin akadt meg... - nekem is nagyon macerás szokott ez a küldi lenni..
  • rotator
    #15365
    A Dextertől elvett tekercset el kell olvasni. Nekem is megakadt itt anno a dolog. :)
  • Mr_no_NaMe
    #15364
    G1 = Klikk és down
    G2 = ALT
  • lwb
    #15363
    Kösz! Akkor asszem jövő héten megveszem.
  • tibor16
    #15362
    kipróbáltam, hát naon érdekes, voltam ork, meg garond - 1 szál gatyában :)
    Még annyit kérdenék, mert kiment a fejemből, eldobni, hogy kell vmit? (Iszzonyú lámaság de elfelejtettem)
  • Takanohana
    #15361
    Lehet, hogy félreérthető voltam, bocs. Szóval marvin módba úgy kell belépni, hogy megnyitod a karakterlapot, és begépeled, hogy "marvin", majd becsukod a karakterlapot. Kilépni meg ugyanígy, csak marvin helyett azt írod, hogy 42.

    Néha hasznos tud lenni. Legutóbbi esetemet (Lares - ornament) előzően akkor használtam, mikor Jarkendharon béna módon beleestem egy szakadékba, és sehogy sem tudtam kimászni. Mentésem meg régi volt, hát marvin mód, és F8 szapora nyomogatása segítségével kirepültem a szakadékból.
  • reménytelen
    #15360
    Abba a menübe, amit alapesetben "b" gombbal nyitsz meg (stats)
  • tibor16
    #15359
    Aham, köszi, -és hova kell beírni? -így kell indítani az ikonját???
  • Esrohnoil
    #15358
    Minden kérdésre 42 a válasz. :D
  • Takanohana
    #15357
    És miért pont Marvin? Szerintem az egyik fejlesztő neve és életkora. De lehet, hogy a kutyája neve és a házszáma
  • Esrohnoil
    #15356
    Vajon miért pont 42? :D
  • Takanohana
    #15355
    Ha Marvin módban vagy, ("C" MARVIN "C"), válassz ki egy NPC-t, esetemben Lares volt ez, és közelítsd meg, hogy látszódjon a neve. Ekkor tudnál vele beszélni. Most azonban nyomj egy "O" betűt, és áthelyeződsz az ő testébe. Ettől kezdve őt irányítod, eredeti karaktered meg álldogál a helyén. Visszatérni ugyanígy lehet az eredeti karakterbe.

    Lares-be "átköltöztem", az ornamentet ledobtam a földre, aztán visszatértem a saját testembe, és felvettem.

    A végén "C" 42 "C"-vel lehet kilépni a Marvin módból.
  • tibor16
    #15354
    Ezt a Marvin módot elmesélhetnéd, hogy hogy kell, mert még sosem alkalmaztam. Csak kívánccsi vagyok... melleslegén még ilyent nem tapasztaltam, hogy ha felcserélek vmit, ne működjön... bizt beleszaladtál 1 búgba...
    A Gothicban 1 x csaltam, de azt is megbántam, eladtam annak a lovagnak mindenem, fegyvereket - páncélokat kivéve, akit később az ork falnál lehet megtalálni. Most azon gondolkozom, hogy veszek néhány hülyeséget, vagy beteszem a pénzt 1 ládába, mert megszűnt a gyüjtögetéses kihívás és így nem annyira élvezetes...
  • Takanohana
    #15353
    Ezeket mind megcsináltam. Dexter halott, Vatras minden küldije megoldva, Lord Hagennel is beszéltem, így Vatras adott gyűrűt, a Tavernában felavattak a víz körének tagjának. Vatras ezek után adott egy levelet, hogy vigyem el Saturasnak, és először Lareshez küldött, hogy az ornament se maradjon itt.

    Na, itt kezdődzek a gondok, Lares azt mondta, hogy az ornament nála marad, majd ő viszi, és jöhetek én is, ha akarok. De nem mozdul, mert nem hagyhatja el a kikötőt. Tudom, hogy mit kellene tenni, az egyik kereskedő, Baltram ügyelne helyette, és akkor jönne, csakhogy ezt a lehetőséget már korábban ellőttem, mikor azt akartam, hogy Lares Onar farmjára kísérjen.

    Jó vicc, hogy ha nem a jó sorrendben oldja meg az ember a küldiket, akkor megakad a story.

    Különben már túlléptem rajta, de csak csalással sikerült, MARVIN módban elszedtem Larestól az ornamentet, így a vízmágusok mindjárt másként álltak a dolgokhoz.

    Mágusként könnyítettek annyit, hogy Nefarius is tanít rúnákat, az egyik pl. sokkal jobb, mint a tűzlabda.
  • Caine
    #15352
    Igen, nekem is volt kis sz@r@kodás az ornamentek körül, azt hiszem, miután kinyiffantottad Dextert már jön veled Lares az ásatásokhoz. Ha jól emléxem...
  • tibor16
    #15351
    Van vmi, amit el kell intézni Laresnak, vmelyik kereskedőnek szólni kell vagy vmi ilyesmi... nekem is, csak miután mindent megcsináltam, akkor kisért el. Asszem a Vatras féle küldiket is teljesítened kell, -asszem... mert Vatras az áldását adja, addig hiába mész el, nem tudsz semmit elintézni.
  • Takanohana
    #15350
    Hi!

    Jól megszívtam az addonban. 2. végigjátszás, most mágussal. Laressel az elején elkísértettem magam a tavernáig, ehhez szereznem kellett valakit helyette (Baltram), mert ő nem hagyhatja el a kikötőt. Megvolt. Később odaadtam az ornamentet Laresnak, (ahogy Vatras mondta), majd mikor el kellett vinni Saturasékhoz, visszakértem tőle. Erre azt mondja, hogy biztonságisabb, ha nála marad, majd ő hozza, de nem jöhet, mert nem hagyhatja el a kikötőt.

    Mindenkit végigkérdeztem, mindenhol voltam, ami csak szóba jöhet, de a helyzet nem változott, ornament Laresnál, aki vissza sem adja, és nem is jön a Piramishoz. Story megakadt. Ornament nélkül Saturasékhoz hiába megyek.

    Elvileg a játék olyan, hogy a fő story mindenképpen teljesíthető, nem lehet azzal elcseszni, hogy valakinek nem azt mondtam, amit kellene. Akkor most mi van?
  • tibor16
    #15349
    Ja a futás, - most vagyok a bányavölgyben, tegnap az összes orkot lenyomtam a vár körül. Meglehetősen unalmas, mert az elitet egyesével, a sima orkot 2-esével tudom lenyomni. Ezért azt csináltam, hogy ahol nyüzsögtek, (kis szerencsével) körbeszaladtam, hogy 6-8-10 ork eredjen a nyomomba, irány a katapult, ott meg szépen lenyilaztam őket. -eegen, ennek kissé csalás szaga van, -de csinálhatták volna a készítők kissé izgalmasabbra ezt a részt - nemde?
  • sanyiiiii
    #15348
    A futás az megy:D én öszekapartam milicista páncélra a pénzt(kovácsolásból) , 2. fejezet, azt bányavölgyi vár, átszaladtam az orkokon cikázva aszt benn is voltam. Csak a sámánokkal van baj, néha bemákolnak és eltalálnak.Amugy általában a vargokat lövik le ha futkosol közöttük:D
    5ös szinten azért jo érzés nehéz milicista páncélban szaladgálni:D
  • Duzsuki
    #15347
    Nemrégen jelent meg eredeti angollal azonkívül szerintem nincs.
    De keress rá a neten az a biztos.
  • musclE
    #15346
    HI! Lehet hogy hülyeséget kérdezek, de van a night of the ravenhez gyári angolosítás?
  • Caine
    #15345
    Igen, azt én is észrevettem, hogy rohadt messziről el tudom trafálni az emberkéket, ráadásul tuti találat, de ha közel jönnek egyszerűen csak a levegőbe lövöldözi a varázslatokat és csak tizedikre találja el a monsztát. Grrrr ... ez nagyon bugos, ilyenkor lehet futni, még akkor is, ha egyébként nem sok kárt tudna tenni bennem az enemy.
    Amúgy meg lehet csináltatni a varázslóval is a minecrawler armort, nekem most lett kész, sokkal jobb, mint a köpeny.