21229
  • tibor16
    #15464
    A mellékszál nagyjából igaz, csak amire céloztam az az, hogy sokkal erősebbek az ellenfelek, a történetek beleszövődnek a teljes storyba - de lehet, hogy nem gond... szerintem várj egy kicsit, hátha összejön...
  • tibor16
    #15463
    ne haragudj, erre nem figyeltem. Sajnos akkor nem tudok segíteni.Ha jól értem a sima G2-őt nyomod. Akkor ha fel is teszed a kieget, nem fogod élvezni a mentésem. Nagyon sokban eltér a 2 játék, szerintem. Úgyhogy szerintem nem éri meg. Utánna nézek még régi lemezeken mentéseknek, de az csak holnap estefelé jön össze. a má sik, hogy vakrepülés lesz, mert nem fogom tudni behozni. Úgyhogy ha tudsz más megoldást....
  • Szolnokboy
    #15462
    akkor nincs probléma...thx
  • Esrohnoil
    #15461
    Ha meglennének a régi mentéseid, akkor is kénytelen lennél új karaktert indítani a kiegtelepítés után.
  • Szolnokboy
    #15460
    Régen játszottam már a Gothic II-vel, végig is nyomtan de sajna a mentéseim már nincsenek meg. Most hozzájutottam a kieghez kezdhetek benne uj karaktert ?
  • Esrohnoil
    #15459
    Igen, de nem kompatibilis a sima G2 mentés a kiegével, mivel sok extra dolog van a kiegben.
  • Peterson2000
    #15458
    Ez oké, de ha felteszem a kiegészítőt akkor ugyanaz lesz a játék vége? Tehát a 6. fejezet ugyanaz a kieg nélkül is, meg azzal is?
  • Esrohnoil
    #15457
    Addig nem fogod tudni használni azt a mentést, amíg nem telepíted fel a kieget.
  • Peterson2000
    #15456
    Megkaptam, nagyon nagyon köszönöm! Még kicsomagolni is sikerült, de amikor be akarom tolteni akkor Access Violationnal kilép, és annyi. Aztán nézem hogy Beliar kard, meg addonworld, és látom ám hogy ez egy mentés kiegészítőből (Night of the Raven), ami nekem nincs feltéve. Megvettem ugyan, de nem akarom addig felrakni amíg végig nem viszem a simát. Vagy tegyem fel nyugodtan mert a vége ugyanaz? vagy hogyan van ez a kiegészítős dolog? Azt tudom hogy a kieget elkezdve újra kell kezdeni a játékot, és a 2. fejezet környékén lehet átmenni az új terepre, de hogy onnan mi van azt nem tudom. Az ember halad a mellékszálon aztán ha vége akkor visszamegy az eredeti sztorihoz?
  • tibor16
    #15455
    Igaz, vszínű egyszerre fejlesztették és ha tudtak is egymásról, azért nem eszerint kanyarították a történetet. Vszínű a hasonlóság véletlen, hisz mint tudjuk egy ilyen játékot évekkel előtte el kellett tervezni, elindítani és utánna szvsz nem sok lehetőség van a nagy változtatásokra...
  • Esrohnoil
    #15454
    Igaz, de a G1-en alpszik.
  • maxius
    #15453
    morro: 2002 nyár eleje, gothic 1: 2001 december/2002 január...szal nem nagy a különbség...és ez a g2 topic, ami ugye még későbbi
  • tibor16
    #15452
    Hát én inkább úgy mondanám, hogy a Morrowind követte a Gothic logikáját, mivel a Morrowind 2002-ben jelent meg :)))
  • tibor16
    #15451
    szia, elküldtem...
    Jáccoltál már zsoldossal? - mert ha nem, alaposan meglepődsz. Először is a varázslatot elfelejtheted (a tekercseken kívűl), tisztán erőre, beliár kardra fejlesztettem. Az viszont felér a varázslatokkal. :))) Közelharc éri meg, mert a crosbow-t csak arra használom, hogy oda csaljam az ellent. Van 1 páncél, amit a sziget előtt meg kell szerezni, Bennettől lehet megvenni, viszont 20.000-be kerül. Nem eccerű, mert alig van ellen. Most sárkánytojásokat gyűjtök, azt is Bennetnek lehet eladni (kovács a zsoldosoknál). Ebben a részben még sehol nem jártam Khorinisen kívűl. Úgyhogy sok szerencsét, Adanos legyen veled, - no meg a Beliár kard... :)))
  • maxius
    #15450
    nincs mit, ez tiszta Morrowindes logika, ha vmit össze kell szedni, irány a helyi boltos! :D
  • kalvin_imarow
    #15449
    Köszönöm a segítséget!!
  • Peterson2000
    #15448
    Szia! A Zsoldos! 5. rész legvége, mielőtt indulnál. Ez nagyon király lenne!
  • maxius
    #15447
    én úgy emléxem, mintha a kolostor előtti (kb. 200 méter:P) szentélyben ácsorgó pap (neki kellett leölni az a csúnya farkast) árul olyat...de ha nem, akkor valamelyik alkimista a városban biztos...
  • kalvin_imarow
    #15446
    Sziasztok Gothic 2-ben mondjátok már meg hogy hol lehet ként találni mert már csak ezt kell megcsinálnom a tűzpróbán és sehol nem találok előre is köszi
  • #15445
    az én mentéseimet ne kérjétek
  • #15444
    a mágusnál idmeg Innos könyét a zsoldosnál meg készítsd el a legjobbkardot
  • tibor16
    #15443
    szia, nekem le van mentve a könyvtár telepítve, találtam mentés könyvtárat is, de ez az a rész ahol ha átlépsz a bányavölgybe, akkor a 4. rész kezdődik. Varázsló a karakter és amennyire lehet full extrás. Tudok még adni olyant, amit most játszom, az zsoldos, és most csináltam meg a könyvtárat, hajkurászom a sárkánytojásokat, gyűjtöm a legénységet és ha végeztem kezd a 6. rész. Melyik legyen? :)
  • Peterson2000
    #15442
    Segítség!
    Valami állat letörölte a Gothic II-met mentésekkel, mindennel együtt a gépről. Borzalom! Pont ott jártam hogy elhajóztam a szigetre, a 6. rész elejénél.
    Tud esetleg valamelyikőtök mentéssel szolgálni valahogy?
    Full extrás mágus voltam, de a többi karakterrel is szívesen folytatom. Sajnos nincs időm újrajátszani az egészet, pedig szívesen megtenném.
    Küldjön lécci egy levelet aki tud segíteni!
    [email protected]
    Valahogy. Akárhogy! Előre is köszönöm.
  • Pingu
    #15441
    öö iletve Cavalorn még mindig nincs meg
  • Pingu
    #15440
    tárgytalan:)
  • Pingu
    #15439
    nem tudjátok hogy a második fejezetben hol található Cavlorn?
    Ja és hogy hol van Gron?
  • Pingu
    #15438
    Köszi így végre eldönthetünk egy vitát a bátyámmal:) {neki volt igaza:(}
  • tibor16
    #15437
    kb 5000-em van. Lehetőség van sárkánytojás gyűjtésre (7 db) meg levenni 1-2 tagot, de ebből nem fog összejönni. Az 5. fejezetben alig van ellenség, szvsz a készítők biztos kitaláltak vmit erre, csak nem tudom mi az. Először vagyok zsoldos. Álmomba nem jutott eszembe, hogy ezt meg kell vennem és ráadásul ennyiért. Korábban megvolt az összeg, csak elvertem képesség könyvekre. Ha másképp nem megy marvinnal (de nem igazán szeretném) levetkőztetek vkit, és elveszem a ruháját ha lehet. Azért ha volna vmi, ne tarsa magába aki tuggya... :)
  • Ottto
    #15436
    Nincs 20ezred sárkányvadászként? Mi az istenre költöttél annyit?
    Mennyid van? Meg mi a melód?
  • tibor16
    #15435
    hi, -nem tudom megvenni Benttől a legjobb páncélt (sárkányvadász) mivel 20.000-be kerül, - nincs ennek vmi trükkje, ahol pénz nélkül is megkapom? -ennyit sose gyűjtök össze itt az 5. fejezetben - szinte nincs is ellenfelem...
  • kalvin_imarow
    #15434
    sikerült megoldanom köszi
  • kalvin_imarow
    #15433
    ja és bocs hogy a Gothic2 topicba raktam fel a kérdést de elnéztem :-)
    De azért reménykedem hogy többségük akik játszanak a kettővel azok végignyomták az 1-et is :-)
  • kalvin_imarow
    #15432
    Sziasztok Elakadtam a Gothic1-be. Álltalában megszoktam bírkózni a problémákkal de ez most kitartó próbálkozásaim ellenére sem megy :-) szóval: Lenn az orkok templomában kivégeztem már két sámán az első kezében kéken parázsló bot van a másik kezében pedig vörös, na most ott tarok hogy már néztem a végigjátszást hogy merre kéne mennem, de hiába írja: idézem
    "Ha meghal, a földön levő kaput használva jussunk fel a következő szintre, és ugorjunk le, amikor a tüskék eltűnnek. Lent nyomjuk meg a zöld gombot, vegyük el Varrag-Unhilt kardját, és használjuk a kövön."
    Na most ez a második sámán után van akit ki is nyírtam de nem sehova leugrani illetve zöld gombot megtalálni.

    Előre is köszönöm a segítséget
  • Esrohnoil
    #15431
    A régi táborban. A főbejáraton bemégy, és jobbra megtalálod a térképészt. :D
  • Szid
    #15430
    http://www.worldofgothic.de
  • Pingu
    #15429
    nem tudja valaki hol találok Gothic1-es térképet?
  • Pingu
    #15428
    ez tetszett:))
  • drH
    #15427
    No, azért több optimizmust ám... ;-p a remény haljon meg utoljára (meg a karakterem).
  • tibor16
    #15426
    nem hinném, hogy készül....
  • szablya
    #15425
    Hello mindenkinek.
    A kieghez, hogy áll a forditás?