21229
  • kHares
    #15544
    Talán félreérthetően írtam. Nem arról van szó hogy nem akarom megtanulni, hanem arról, hogy senki nem tanít. Persze ha az inasa lennék a városi alkimistának egyszerű lenne, de most nem vagyok az. Dexet meg többen is oktatnak, igazán berakhatták volna a vízmágushoz nem csak az ügyességet.
  • tibor16
    #15543
    Ha nem tanulod meg nem készíti senki, csak venni tudsz alkalmanként.
  • tibor16
    #15542
    Varázsló - mana - ügyesség + fegyverhasználat (pl íjj)
    Lovag - erő - mana + fegyverhasználat (kard és crosbow)
    Zsoldos - erő - ügyesség + fegyverhasználat (kard és crosbow )
    Az ügyi felnyomása minden esetben hasznos 100-ig a tolvajlás lopakodás zártörés használazta miatt. Csak ezek révén jutsz hozzá egy csomó dologhoz.
    A nyelvek szintén alapvetően kellenek, a talált táblákból csak így fejleszthetsz.
    Az italok megtanulása csak a kasztodnak megfelelőt érdemes, mert maxra csak 1 képességet tudsz italból fejleszteni. A többi elfecsérelt Tp. - nagyobb hasznát veszed ha az alap képességed nyomod vele.

  • tibor16
    #15541
    Az erőt a kiegben, a többi képességgel együtt 200!-as szintre lehet felnyomni. De lehetőség max 2 képességre van. Mert a királyszár is véges meg a tp is. Ezért kell az elején a kasztodnak megfelelő képességeket választani. A fegyverhasználat 100, a ketyerékkel kicsit több. Ha megtanultad a nyelvek használatát (vizimágusok), ha megtanultad az erő italok készítését és a talált és vásárolt italokkal - könnyedén felnyomhatod 160-ig. Most én leálltam a játékkal, 6. rész eleje, mert 5. alkalommal már kicsit uncsi ez a rész de 160-as szinten van az erőm - és már egy ideje mivel 25 pont 5 erö csak a talált dolgokból fejlesztem.
  • kHares
    #15540
    Igen, ez működik a fegyverismeretekkel is. De elég soft cheat szagú, nem szívesen használnám. Persze jobban belegondolva a gyűrű is az lenne, ha nem is annyira. De ez a határon ugrok még 4 pontot inkább bugnak tűnik vagy feledékenységnek. A régi gothicra már nem is emlékszem, lehet ott is megvolt.
    Mindegy, inkább abban segítsetek ki tud erő elixírt készíteni. Leszámítva a városi alkimistát.
  • Hasse
    #15539
    Az arra volt jó, hogy 100 helyett 110-ig lehetett fejleszteni az erőt, elképzelhető, hogy most is lehet 120 helyett 140-ig vinni, ha bírja ponttal az ember, de az addonos progresszív pontköltségre nem hatnak a tárgyak (csak a tanárok limitjére). Tipp: 29, 59, 89 pontot elérve nem szabad a maradék pontot rögtön rárakni, hanem egyből +5-öt kell emelni rajta, egy ilyennel lehet 4 pontot spórolni.
  • Esrohnoil
    #15538
    Annyit érsz vele h. a max értéket tudod 20-al feljebb tolni így.
  • kHares
    #15537
    ja, köszi megtaláltam. De hiába veszi le az erőm 45-re mert így is 15 pont 5 erőt fejleszteni. Sokra nem mentem vele. Ezek szerint a kiegészítőben nem működik.
  • tibor16
    #15536
    az 5. fejezetben találkoztam vele, de lehet, hogy előbb is ott van. Azt már meg nem mondom hol... hacsak nem ahogy mész a piramisok felé, a hídnál (Khorinis).
  • kHares
    #15535
    No látom senki nem tudja. Azért van még egy kérdésem, hátha. Az ork gyűrű hol található ami levesz 20 erőt? Szintén kieg. Olvastam a 4. fejezetben a black troll környékén, de frankón nincs ott.
  • Hasse
    #15534
    Korántsem biztos, igen gyenge fordítás.
  • tibor16
    #15533
    nem baj, azér jó lesz látni
  • tibor16
    #15532
    privi ment :)
  • Esrohnoil
    #15531
    "magyar nyelvű kézikönyv" címén már régóta szokás ezeknél h. nem sokmindent tartalmaz.
  • rorr
    #15530
    küld el az email cimed priviben aztán küldöm!most nemtudom feltenni sehová!!!
  • kHares
    #15529
    Valaki tudna segíteni, hogy a kiegészítőben ki tanít erő növelő italt? Mikor a simával játszottam beálltam inasnak az alkimistához és az tanított, de most nem vele voltam és nem tanít. A boszorkány csak dexet nyom meg a raven-es szigeten is az egyik water mage szintén csak dex. Akkor most mi van? Zsoldosmnak igen kéne az erő
  • reménytelen
    #15528
    Nekem meg az kieghez csak egy általános telepítési útmutatót adtak!
  • drH
    #15527
    Nem bizony...;-)
  • tibor16
    #15526
    hooopsz a kézikönyv pdf formátumban , ha nem okoz problémát, feltennéd vhova, egy elérhetőségi linkkel, - nagyon érdekelne, és vszínű nem vagyok vele egyedül
  • rorr
    #15525
    A gothic2 kiegészítő cd-n van magyar kézikönyv pdf formátumban és megy a cucc a 2.6-os german töréssel is... amúgy 2.7-es verzió!!!
  • Pingu
    #15524
    Én SwampCamp-es voltam! Éljen a SwampCamp
  • Pingu
    #15523
    ot nincs:(
  • Prince007
    #15522
    Xardas tornya elött?
  • Pingu
    #15521
    15519: Köszi:)

    15520: És a negyedik fejezetben?
  • #15520
    Lestert ott találod amikor mész ki a piactéri kapun és végig az úton (5fejezet elején)
  • tibor16
    #15519
    Ha nem vagy varázsló, hanem mint én, zsoldos, akkor csak 5 manába kerül. De nem tudsz rúnát csinálni (zsoldos). Martin a kikötőben a gyakorlatozó lovagok között van, amolyan felügyelő féle. Többször is szerepe van pl az eltűnt emberek megtalálása nélküle nem megy...
  • Pingu
    #15518
    és hol találhato ez a Martin?

    Ja a 4. fejezetben hol található Lester, mert sehol sem találom?
  • Pingu
    #15517
    Kiegészitővel sárkányvadász, és mester karddal ütöttem. a Mocsár sárkányt megse tudtam sebezni mindig ellököt a segitők őlték meg, a kösárkányt meg gyorsito löttyel öltem meg. Ja és nincs 60 manám:)
  • tibor16
    #15516
    Ezek az időjárásos varázslatok nekem nem jöttek be (kieg). Pl meg tudja nekem vki mondani, hogy a Wind Fist mire való??? - mer nekem mintha nem szuperálna....
  • Mészy
    #15515
    Hi!
    Szerintem, ha teheted, akkor az elsőt viszed végig először. Utána a kettőben jó az ismerős arcokkal újra összefutni
  • tibor16
    #15514
    ez is jó, de nem sebez eléggé - bár ha több van belőle.
    Erre gondolok:
  • Ottto
    #15513
    Ravent nyírtam ki ilyennel, és ha jól emléxem pont bejött hogy "levelup"
    Szal igen, kaptam.
  • Duzsuki
    #15512
    A tornádónál neked nem volt olyan hogy nem kaptál xp?
    Nekem a szélököllel volt ilyen problémám hogy nem a varázslattol nyiffant ki az elen hanem az utanáva való eséstől és nem kaptam meg az xpt.
  • Ottto
    #15511
    Nemazért, ha valaki az alapjátékban nem tudja megölni a sárkikat chapter 4ben.....hát már elnézést kérek de az....
    A kiegben viszont tényleg nehéz rohattnehéz
  • Duzsuki
    #15510
    Az amiről te beszélsz az az élőhalottak megsemmisitése tekercs és abból is többet találni a játékban.
  • Ottto
    #15509
    Erre gondolsz?


    Sárkányok ellen ez működik? A főellenfél ellen megy, azt tom, mindig ezt használom ellene, de a bányavölgyes sárkányok ellen nemhiszem....
    Amúgy ha tornádót lehet használni ellenük, akkor sztem ez a legjobb....
  • Duzsuki
    #15508
    Az a kérdés hogy a kiegészítőben vagy a sima G2-ben?
    A simában nagyon könnyű volt legalábbis nekem kb 3-4 kadcsapás volt mind zsodossal varázslóval idézéssel elég könnyű pár csonti és kész, ijjászal is pár lövés ha rendesen ki van fejlesztve a képességed.
  • #15507
    Pingu a sárkányokat mivel ölted?
  • #15506
    az a varázslat 1000 et sebez amit az utólsó főelenségre ellen érdemes használni
  • maxius
    #15505
    Hát ez valóban nehéz kérdés...nekem előszőr a 2es volt meg, de azt akkor baromi nehéznek ítéltem, és 1 idő után mindig abbahagytam, pedig nem kevésszer futottam neki...aztán a GShez kaptam 1 Gothci 1-et, és azt elsőre végigtoltam...a g2-t meg még most se sikerült véggigvinnem...