21229
  • Hasse
    #15584
    Ha dex lenne a követelmény mindkettőhöz, a kardforgatók nem tudnának másodlagosként lőfegyvert használni. A dex alapú kardok ellenpárja.
  • Ottto
    #15583
    Tévednék? Nemhiszem. Az alapjátékban még ügyesség alapúak voltak az íjpuskák is, csak az addonban vezettékbe azt hogy erő alapú legyen, ami szerintem elég nagy hülyeség (meg kibaszás, mert pont tegnap indítottam egy íjász karit. Grrrr. De mind1 megvagyok az íjakkal)
  • Hasse
    #15582
    Ő alapjátékról írt, ahol ugye még dex volt a követelménye a crossbownak is, ami az addonban erő lett. Számszeríjnak már eleve az tesz be, hogy erőre gyúrva lesz mondjuk 120-as dexünk, íjásznak meg dexre gyúrva 200 körül, a 180 vs. 160 fegyversebzést ez bőven kompenzálja.
  • tibor16
    #15581
    Mellesleg a nagy íjjak a játék vége felé, elég hatásosak, sebeznek amnnyit mint bármelyik crosbow.
  • tibor16
    #15580
    Bocs de tévedsz, a crossbownak semmi köze az ügyihez, erő alapú fegyver -hacsak nincs ügyi alapú "külön" crosbow. A többiben igazad van :)
  • Ottto
    #15579
    2006 1/4 asszem
  • Ottto
    #15578
    tibornak igaza van, ha varázslóként minél többet a manára, és a rúnakészítésre, (de csak szépen válogatottan) Kötetlen karakterként még viheted az erőt. Én 30as erővel (meg valami hozzáillő kardal) jutottam be a tűzmágusok körébe, ügyességre nemigen adtam, sem semmi másra, a varázslatok nagyon hasznosak, és tulajdonképpen nem is kell melléjük más, csak végszükség esetére egy kard, ha kifogynál a manából. Az íj azért nem valami jó mert az is long-range fegyver, viszont arra ott a varázslat.
    Ajnálom az alkímiát, és a manaitalok készítését, nagyon hasznosak főleg az utolsó néhány fejezetben. A manalimitemet ezzel 300 főlé sikerült feltornászni. Ja és a későbbiekben figyelj arra milyen rúnákat alkotsz, mert hamar kifogyhatsz a hozzávalókból....
  • Ottto
    #15577
    Alapjárték.
    Nincs Martin (: (jaés a crossbow dex alapú)
  • Ottto
    #15576
    Akkor nemértem miért jöttél nekem a G2 alappal.....na mind1
  • Pingu
    #15575
    nemtudja valaki mikor jelenik meg a 3. rész?
  • Pingu
    #15574
    Sikerült végigjátszani
  • tibor16
    #15573
    A varázslónál a manád fejleszd elsősorban, másodsorban a dextet érdemes és az olyan fegyvereket amelyek dext alapúak pl a mesterkard ami 1 kezes és Martintól a játék elején megveheted, (120 a sebzése). -de csak az első találkozónál. Tehát legyen pénzed, mer aztán csak ha megölöd, de akkor 1 csomó küldi bukik. Mester kard van még a tolvajoknál és amikor átmész a bánya területére a démontoronyban, de akkor már jó tápos kell hogy legyél mert monszták őrzik. Mellé a nyíl (nem crosbow) mert az is ügyi alapú és persze fegyverhasználatot kell hozzájuk fejleszteni. Az erőd így is fejleszthető a talált - vásárolt cuccokból.
    Hmmm ha kevereed a tulajdonságokat, mivel kevés hozzá a lehetőség, mindenből közepesre tudod nyomni magad - persze úgy is lehet jáccani...
    Szerintem gondolkozz varázslóként és ne akarj kardvívóbajnok lenni...
    Néha persze ha elfogy a mana jól jöhet a kard, no meg a futás :) de kardban sosem lehetsz annyira jó mint 1 jó varázslattal...(szvsz)
  • maxius
    #15572
    Csak mert láttam itt olyan üziket, hogy orkokat szedtek varázslók közelharcban, tehát nem 1 hátrány ha azt is tudok...és Lehmart se tudom lecsapni, mert túl nagyot üt...
  • Esrohnoil
    #15571
    Alapjátékban max. 1 kezes, esetleg ügyit hozzá. De sztem ha boldogulsz nélkülük, akkor tartsd meg amíg jó varázslatok nem lesznek elérhetőek.
  • maxius
    #15570
    Hy!
    Most épp varázslóval akarok menni, az alapjátékkal, még nem csináltam semmi komoly küldit, szóval még kötetlen a karakterem, és van kb. 60-70 skill pontom. A kérdésem a következő:
    Elköltsem-e őket vmire, és ha igen mire? Tanuljak erőt+1-2kezest, vagy ügyességet?
    Előre is thx
  • reménytelen
    #15569
    Én megértettem! Annyit mondtam, hogy szerencsés vagyok, mert a kieget nem sikerült másoltan megszerezni, és megvettem eredetiben, így nincs gondja az SP2-vel!
  • Esrohnoil
    #15568
    Haggyad...
    "Nomen est omen." :D
  • Ottto
    #15567
    Légyszives olvasd el mégegyszer a 15562. hozzászólásom!!!!!44

    Ott írom hogy "nem engedi feltelepíteni a kiegészítőt, HA MÁSOLT"
    Az alapjátékról ki beszélt? Az felmegy ha másolt, persze, tudom, tapasztalatból beszélek, nem a levegőbe!
  • tibor16
    #15566
    basszus... ne haragudj, nem értettem.. most meg hijjába, mer nem tom mi lehet az oka, ráadásul nekem az egész könyvtár van dvd-re kimentve és ebből jáccom (nem telepítem hanem másolom) így nem találkozom ezzel a gonddal..
  • musclE
    #15565
    ).dszer viszem végig gothicot. Kieget 4.szer. Szal nem először. Nem az elesettek nincsnek ott, hanem a halottak, akik oda vannak scriptelve egy bizonyos helyhez.
    Mint pl Den (asszem igy hijják), akit Brutusnak kell megtalálni. Szal az összes ilyesmi nincs rajta a térképen. Na mind1, azé kösz.
  • tibor16
    #15564
    Bocs, csak az jutott eszembe, hogy ha először jáccol, akkor talán nem is tudod, hogy az elesettek egy idő után mindenképp eltünnek (kb 10-20 sec), ha nincsenek látótérben. Nem lehet, hogy ezt hiányolod?
  • reménytelen
    #15563
    Poén, mert a sima G2-ből simán felmegy a másolt. (Nekem is az van)
    A kiegészítőm meg eredeti. Simán fölment. Hát szerencsés vagyok, asszem.
  • Ottto
    #15562
    Az SP2 nem engedi feltelepíteni a kiegészítőt, HA MÁSOLT! Ha eredeti akkor menni fog. Ezért rendeltem meg én is....
  • reménytelen
    #15561
    Nekem simán megy SP2-vel! Eleve úgy telepítettem fel a játékot!
  • Disk
    #15560
    Tényleg nem megy a game Xp SP2-vel?Csak azért kérdem ,mert mostanában terveztem,hogy újra előveszem és folytatom,de akkor mi lesz így?:-(
  • musclE
    #15559
    Én a holttestekről beszélek a mapokon elszorva, amiknek ott kellene lenniük de nincsenek ott. Na mind1 megprobálom a winfos frissítést, az a gáz hogy sp2vel meg nem megy a játék, szal kénytelen vaok azt hanyagolni:P
  • Ottto
    #15558
    Orkfal mögött hullák? Tudtommal ott nincs semmi....
    Vazz hétfőn hozzákmá az angol kiegemet! Le vagyok maradva, sry....
  • #15557
    ti most az ork fal mögöti hulákról beszéltk?
  • Ottto
    #15556
    Nincsennek hullák? Miféle hullák? Most a leölt szörnyekről beszélsz, amiknek megölés után eltűnik a holtteste, vagy az élőhalottakról? Előbbi esetben nem értem mi köze mindennek az xp-hez. Utóbbi esetben ez nem új, bár az alapjátékban a sárkányok hiányoztak, de nálam reinstall megoldotta. Napersze előlről kell kezdened a játékot hozzá, a mentéseket felejtsd el. De tán winreinstall a mentéseket is fixálta......nemtom, vanilyen :o
  • reménytelen
    #15555
    windowsupdate.microsoft.com
    Persze csak ha legális a Windows-od, mint nekem.
    De az is lehet, hogy meg kéne szerezned (venned) az angol kiegészítőt. (Már kapható, lásd #15499)
    Ha ez sem segít, akkor format -> Windows reinstall (vagy nem)
  • musclE
    #15554
    Probáltam már ujrarakni, meg minden, de nem segit. Eléggé kénének a hullák, de nemtom mi segít rajta. Talán egy patch vagy vmi. Ha vki tudja a megoldást pls mondja! köszi.
  • tibor16
    #15553
    Ilyenről nnem hallottam még. Beállítá szvsz nincs erre. Valami bug lehet. Próbáltad újra rakni?
  • musclE
    #15552
    Hi All! Lenne egy kérdésem! Az van hogy nincsenek hullák a játékban! Nem tudja vki mér? Kieggel tolom, némettel, angol moddal ahogy azt kell, és hullák nélkül elmegy egy csomo xp!:( Ha vki tudja hogy mi a baja pls segitsen! Kösz!
  • tibor16
    #15551
    Aham jaaaa. most ugrott be, ha nem tanulod meg az élet és vagy manna készítést, vagyis az alkímiát nem tanulhatod meg az erőt vagy nem veheted meg a tekercsét (zsoldos) - na így jó. Amikor ott tartok a játékban tudom, de ilyenkor.... olyan mint a gázpedál, ha megkérdik gondolkodom rajta, pedig vagy 20 éve vezetek (automatikusan). :)))
  • Hasse
    #15550
    Pedig csak a Constantino tanítja az erőpiát, illetve Vatras a 6. fejezetben. Gyógyital vagy manaital készítését megtanultad? (C-t nyomva az Alkímia mellett "learned" kell álljon).
  • Pingu
    #15549
    Már megoldottam:)
  • reménytelen
    #15548
    Igen. Nézd meg, nem az van ráírva, hogy "Die Nacht des Raben".
    Meg ott vannak az emblémák is: 2. angol, 3. magyar. (Csak az útmutató magyar...)
  • Braveheart
    #15547
    angol verzió???
  • Pingu
    #15546
    Hi!

    Hogy kell kinyitni a 6. fejezetben azt a vörösszemes ajtot?
    (olvastam a leirást, de így se megy)
  • tibor16
    #15545
    asszem meg is veheted ezt a tanulás tekercset Constantinotól, de azér nem vagyok 100 benne. Próbáld meg. Ugyanúgy mint Sagitától az egyebeket. Bocs ha nem jól tudom, de nem emléxem igazán.