21229
  • W B
    #15784
    Fagyasztás És kard
    Vedmeg az összes király szárat És tanulj al kémiát És koty vasszál ügyesség erő piákat ezt csináltam a kivánt menyiséget elérve aztán manna piák...
  • Broafka
    #15783
    magyarán, harcost csináltál a varázslóból :)
    hát ööö, ez is lehet egy megoldás :)
  • Broafka
    #15782
    mert te nem az addonnal játszol :)
    ott kicsit combosabb pofonokat kell leadni a szörnyeknek :)
  • W B
    #15781
    Én a Sárkány ölö kardot használtam........80 erő 80 sebzés...
    És a Sárkány öllő nyilpuskát...........
    Meg mági a
  • Broafka
    #15780
    hát, lehet hogy előről fogom kezdeni, mert elég ratyi lett szegény, de erőre minek? (ügyességre még haggyán, mert tolvajkodás). az a baj hogy mannát felvinni 500-ig elég nehéz, és +-ban még tanulni runákat, meg varázsló köröket, meg póció készítés, ejhh, nem szeretem a varázslót :-/
  • W B
    #15779
    Csat lakozás előt kell fejleszteni az erőt Ügyeséget
    Én így 13 szinten csatlakoztam......
  • Broafka
    #15778
    valaki nem tud adni nekem tanácsot hogy varázslót hogy érdemes fejleszteni, mert már az addon pályán vagyok, de olyan gyonge vagyok, mint egy híg fos (finoman fogalmazva)
  • Broafka
    #15777
    én érzem :)
  • W B
    #15776
    Ti a gothic 2 ben érzitek az hogy ujra ujra végig játszani érzést?
  • Ottto
    #15775
    PrintScreent de utálom. Ellövök egy képet, de mire odajutok hogy kilépek a játékból el is felejtem lementeni
  • CarajoEsp
    #15774
    Köszönöm. Leszedem, remélve, hogy ezzel sikerül megörökítenem a játékot:)
  • Broafka
    #15773
    nem feltétlenül, van úgy hogy nem is írja ki hogy lámpa, csak egyszerűen odamész és meghúzod, pl: halls of Irdorath, tolvaj céh barlangja, vagy az egyik blood chailec megszerzésénél
  • Gary
    #15772
    Pl.: PrintScreen :), esetleg a SnagIt.
  • CarajoEsp
    #15771
    Frapssal nem tudok képet kimenteni a Gothic 1-ből. Tudtok valami programot ajánlani?
  • tibor16
    #15770
    az nem lehet, hogy nem jó lámpát nyomigálsz? én már jártam így - ha a lámpánál amikor ránézel megjelenik felirat, bármi, pl lámpa, akkor lehet vele vmit kezdeni...
  • gerop
    #15769
    Igen az emeleten, a lépcsővel szembeni lámpa (ez az egyetlen a felső szinten). Így nyomtam meg a pajzsot a bírónál, és a kincses szigeten a fáklyát is. Megpróbálom azért távolabbról is.
    A megverés sajnos már rég megtörtént. Még a legelején (pénzszűke) vertem meg és szedtem el mindenét.
  • Hasse
    #15768
    A lámpa az emeleten van, remélem jót rángatsz. Nem mindegy az sem, hogy hova helyezkedsz, nem kell közvetlenül eléállni. Kulcs megszerzéséhez nincs köze a dolognak.
  • Duzsuki
    #15767
    Hát lehet hogy azt hogy nem kell megverni hanem csak ellopni tőle a kulcsot.
    Ezt csak akkor tudod megtenni ha már elsajátítottad a lopás tudományát és a lopáshoz elegendő ügyességgel rendelkezel. Ellenkező esetben a beszélgetéskor hiányzik a zsebmeccés opció.
  • gerop
    #15766
    Sziasztok.
    Egy kis segitséget kérnék.
    Az alap G2-vel játszom (1.31v) + magyarítás.
    Valentínót még a játék elején vertem meg, és szedtem el tőle a kulcsát. Most (kb +10 szint, 32 ügyesség) próbálom meg kinyitni a titkos ajót az emeleten a lépcsővel szemben lévő (sötét) lámpával. Próbáltam szemből, oldalról. Próbáltam úgy, hogy Valentínó nics otthon, és úgy is, hogy alszik. Próbáltam ismét megverni. Az ajtó nem nyílik. Korábban (27 ügyesség) próbáltam a magyarítást is eltávolítani, de akkor sem sukerült.
    Mit rontok el?
  • Esrohnoil
    #15765
    Pár dolgot szeretnék tisztázni. :)
    Először is, a főhős elvileg ártatlanul kerül a börtönkolóniába.
    Aztán a királynak ugyebár annyira kellett az érc, h. a legkisebb ürüggyel is a kupola alá küldözgette az embereket. (Azt döntse el mindenki maga h. ez jó tett-e, v. sem. Annyiból jó h. az orkok ellen úgy gondolta, másként nem lenne esélye. De bennem ez akkor sem kelt túl jó benyomást.) Szóval voltak a kupola alatt olyanok is, akik mindvégig kitartottak az elveik és becsületük mellett.
    A szektásokat meg sztem túlzás drogosnak nevezni, hisz ez a tevékenységük pusztán a füves cigi elszívásából adódik, és ahogy észrevettem, a manát lehet vele feltölteni... Ezen kívül más mellékhatásáról nem tudok. :) Szóval ilyen alapon akár még egyfajta gyógyfűnek is nevezhetném. :) Az már más kérdés, h. náluk is voltak jók és kevésbé "jók", de ez ugyanúgy jellemző a többi táborra is.
  • Peterson2000
    #15764
    Köszi a szótisztázást.
    Bár a "spoiler" sem volt elsőre világos, de utánanéztem és olyan információ jelent ami elrontja a játékot. Javítsatok ki ha nem így van. Elég régóta hanyagolom a fórumokat, de úgy néz ki kezdek ismét belejönni, és megtanulni a "szakszavakat".

    Amit mellesleg írtál az teljesen igaz. Nem is nagyon várhatja el az ember egy rakás elítélttől aki kiskirályt játszik, hogy szépen viselkedjen. Ám nem Gomez miatt csatlakoztam az Old Camphez, hanem amiatt amit leírtam. A szektások drogosok voltak, a New Campesek meg többségében bűnözők. Illetve mindenki az volt, beleértve saját "magam" is, igaz sokan megjavultunk a búra alatt. Pl. Gorn. Ő jó fej.
    Hihetetlen hogy milyen élettel tudták felruházni a készítők ezt a játékot! Úgy beszélek a karakterekről mintha valódi emberek volnának. Nektek is volt olyan érzésetek, hogy egy teljesen más univerzumban vagytok, és teljesen a játszma része vagytok?
    Én volt hogy két napot végignyomtam alvás nélkül - a végén azt sem tudtam ki vagyok. :)
    Semmelyik más játéknál sem tapasztaltam ilyet.
    Ezért lesz a Gothic mindörökre a VALAHA LÉTEZETT LEGJOBB JÁTÉK!!!
    És ha a készítők nem változnak meg nagyon, szerintem a 3. rész is nagyon jó lesz, és méltó befejezése névtelen hősünk történetének.
  • Hasse
    #15763
    Június végén. Németül meg vagy két éve.
  • Sheltem
    #15762
    Mikor jelent ez meg kb?
  • reménytelen
    #15761
    Tadamm!
  • Sheltem
    #15760
    A gothic2 kiegészítő mikor jelent meg? Csak mert sehol nem látom pl boltban. Ingyenes vagy mi?
  • Beliar
    #15759
    Hali!
    Gothic 1-2 cool! Az egyet csak hétszer nyomtam végig, kétszer templarral, háromszor old campben kezdtem, egyszer mágus, kétszer guard lettem. Így logikusan kétszer nyomtam new campben.
    A kettő is f@sza, de ami azt illteti, az egynek jobb hangulata vót.... eh, a Sect Camp vót a kedvencem, aztán a New, na meg az Old....
    Négyszer vittem végig a 2-t, két zsoldos, egy paladin, egy mágus... a NotR sajnos még nincs meg, de reménykedem.... a hangulata a Gothicnak lesöpri a WoW-t, a Morrowindet, grafika és zene totálisan illik hozzá.
    Jó újra találkozni a régi arcokkal, látni Lee-t( egyik kedvencem) amint rázza az öklét a király felé, fenyegetőzik. De sajnos két részt végig kellett unatkoznia, csak a tesz igazságot... talán. Milten a legjobb haver, jó hecc vót elszórikázni a vízmágusok ércével Jó Cor Angarral újfent találkozni.
    A paladinhajó szívmelengető, ahogy fennségesen szeli a habokat Torlof keze alatt....
    A kettő mitagadás kissé gyenguc az I-hez képest, de így is bestseller listán van nálam.
    Sokan fikázzák a hármat, hogy az sz@r lesz, de sztem maradjanak kussba, még nem lehet semmit tudni, lehet bestseller, de lehet egy szemétkupac is.
    Érdekes dolog, hogy a NotR-ben állítólag föltűnik Bloodwyn és Raven, azé hányszor kell má kicsinálni azokat a k@csögöket? Én az egy végén kipucoltam a várat, még Gomezt sem kíméltem, csak Thorust, de őt is csak azé, me halhatatlan vót. De felőlem mondjuk jöhetnek, szívesen legyalulom őket még egynéhányszor
    Olvasva az elébb írtakat, én is kifejtem véleményem. A mágus elején kib@szott egy lúzer, a milicistával elején könnyű, a zsoldos úgy határeset. Bár az lehet, hogy a zsoldos a legszarabb, de nekem a kedvenc kasztom a 2-ben. A páncéljuk tök jó néz ki, és olyan cuki az életformájuk
    Mindegyik kaszt tetszik. Ennyit erről.
    Hiba volt ideszólnom, megint előjött a Gothic-mániám. Talán nyolcadszorra végiviszem az 1-et....
    Összegzés:
    Cool történet
    Cool hangulat
    Megfelelő grafika
    Megfelelő zene
    Megfelelő kasztkreálás

    Ezennel zárom soraimat, akit nem érdekel ne olvassa el, egy jó tanács azoknak, akik beleőrülnek a Gothic3 megjelenésének saccolgatásába:
    !DONT PANIC!

    Gothic
  • Esrohnoil
    #15758
    sry=sorry=sajnálom
    ban=kitiltás
    Bocsi, ez SPOILER!!!! annak aki nem játszotta végig az egyet, ezért ne olvassa:
    Mellesleg a régi tábor katonái az első részben mind árulókká válnak mikor lemészároltatja Gomez a varázslókat, ezáltal később lehet az Új táborhoz is csatlakozni.
  • Peterson2000
    #15757
    Még valami. Mit jelent az, hogy "ban"?
  • Peterson2000
    #15756
    Sokszor használjátok azt a szót, hogy "sry". Elmondaná nekem valaki, hogy mit jelent?
    Amúgy én a Gothic I-et a régi tábor dicső harcosaként nyomtam végig, a II-ben pedig Innos szent híveként szórom az áldást az Orkok fejére. :)
    Milten mindig is a haverom volt, gondoltam csatlakozom hozzá, a valós életben is igen közel állok a kolostori élethez.
    A zsoldosokhoz elvi alapon nem csatlakoztam az I. részben, nem jött be az a dolog hogy levelet hamisítsak Diego barátomnak - vagy hogy is volt. Azért ott is vannak jó srácok.
    Ámen.
  • Duzsuki
    #15755
    Hát igen pontosan szerintem ez okozza a nehézséget és a könnyebbséget.
    Mivel zsoldossal (kardossa) a játék végéig csak karddal és akratlanul is belejössz a játékba és míg a többiek a játék elején szenvednek addig a kardos gyakorlatilag mindenkit letud verni első körben. Én levertem a két árnyékharcost is igaz vagy 10. próbálkozásra.
    Íjjásznál és mágusnál pedig az elején nem elég jó a saját képesség még, de mivel én legalábbis spóroltam nem költünk kardos karcra.

    Egyébbként én még csak az alap G2-vel játszottam és a G1-el mind kettőt 3x vittem végig.
  • Broafka
    #15754
    hát, majd meglátjuk hogy milyen lesz a 3
  • Hasse
    #15753
    Valami rúna alapú mágiát, aminek a sebzése kb. megfelel a karddal/íjjal elérhető sebzésnek. A másik két buildfajtánál gyakorlatilag a játék egészében használható az elsődlegesen kiválasztott gyilkolási mód, varázslónál sajnos nem.
  • Ottto
    #15752
    Nagyjából, bár szerintem a zsoldos is van annyira problémás mint a paladin (gondolj csak a hajó megszerzésére. Az nem egy perc, míg lovagnál még annyi sincs)
    Namost, annyit magyarázz el nekem, miért baj az ha valaki milicista révén kardra gyúr, és miért baj az, hogy így nem tud íjat használni? (vagy félreértem? szóljrám ha hülyeséget mondtam)
    Még annyi hogy íjászat közelharcban nem über, hát igen. De én addonban voltam íjász, és ha odaáig értek az orkok hogy az orrom hegyét vagdosták, nem tettem el az íjjam. Mert bár nem tudtam védekezni, az erős páncél védett (paladin/milica) és kardal rettentő kicsit sebeztem. És hiába az okos védekezés, nem tudtam volna annyi időt nyerni, míg leölöm őket. Így továbbpengettem a húrt, és hamarabb végük lett mielőtt elfogyott volna az orrom.....
  • Broafka
    #15751
    ahham értem, de miért? mit akarnál kezdésnek?
    paladin armort xardas ládájában? :)
  • Hasse
    #15750
    A karddal/nyíllal való szenvedésre gondoltam az elején.
  • Ottto
    #15749
    Mágussal a végén a legkönnyebb (full táp! Yo! Ez tetszik :D), ezzel én nem vitatkozok, igazat adok (a firerain nálam is tarolt) De el is kell jutni a végéig! Sokan mondjátok (énis), "mágussal a végén a legkönnyebb" hát persze hogy az, de ha te leakadsz a chapter 3ban (akár az első seekernél) akkor sosem jutsz a végére.
  • Broafka
    #15748
    mit mondjak, félhetsz tovább :D
    sztem csak az a 10 van, és olyan 90%-ig biztos is vagyok benne :)
  • nyikolaj
    #15747
    Hi!

    Lenne egy kérdésem a kiegészítővel kapcsolatban:
    Quarhodron sírján van egy igencsak erős mágikus számszeríj (200 dmg + 75 str), de sajna mágigus bolt-k kellenek hozzá, s a sir körül csak 10 van! Ilyen mágikus nyilakat nem lehet szerezni/venni/készíteni valahogy? Végigolvastam a leirást is hátha benne van, de még csak utalás sem volt a erre a fegyverre.
    Már végigtoltam egyszer a kiegészítőt, s nem találtam hozzá lőszert, szal félek csak az a 10 nyil van hozzá :(

  • Broafka
    #15746
    alternatyv baromságok? tekercsekre gondolsz?
    hát nem tudom, majd meglátjuk mi lesz, biztos xardas ellen kell valamit ügyködni, mert mintha valami olyasmit zagyvált volna hogy a csontsárkány szellemét magábaszívva most ő lett Beliar kiválasztotja, vagy valami hasonlót :)
  • Hasse
    #15745
    Azért jó lenne, ha a 3-ban már alapból lehetne valami varázslat féléket sütögetni, nem kéne mindenféle alternatív megoldásokkal baromkodni az elején.