21229
  • sanyiiiii
    #16304
    nekem 198 eröt sikerült sima g2-ben összeszedni a végére ork gyürüs trükkel meg italokkal. Amugy kieg nélkül csak 1 pont 1 erö, nem lesz több. De a vége igy kicsit unalmas volt sima orkok 1 ütés, elit meg 2 max 3....
  • tibor16
    #16303
    vívmánya
  • tibor16
    #16302
    Ha tévesen számoltam, annak az az oka, hogy a sima G2-ővel kb másfél éve játszottam. Az is felmerült bennem, hogy az erőt mintha pontokból csak 100-ig lehetne felvinni, és mintha a 100 fölött való fejlesztés az addon vívmánía lenne, és már akkor is mintha igen magas 25 Tp-ébe kerülne az utólsó 10-20 pont. De ezt elvetettem, mert bizonyára rosszul emléxem.
  • tibor16
    #16301
    no akkor számoljubk: 30 TP = 30 erő; + 60 TP = össz 60 erő; + 90 TP = össz 90 erő -márha jól emléxem. + erőitalok kb 60 erő = összesen 150 erő + gyűrűk + amulet = összesen kb 180 erő. Ennyit tartok reálisnak. De akkor összesen 30+60+90 = 180 TP-ét kellett erre elköltened és az összes erőitalt megcsinálnod. Ez azt feltételezi, hogy semmilyen más képességet nem fejlesztettél, -kard, íjj stb - csak ami amúgy beesett. Ezt meg nehezen tudom elképzelni.. de, persze ki tudja, lehet tényleg bug.. így viszont nem sok értelme van a játéknak. Legalábbis számomra élvezetesebb a játék az első felében, amikor még naggggyon meg lkell dolgozni mindenért... de kinek a pap, kinek a papné... :)
  • gerop
    #16300
    Táborválasztás nélkül szerintem 100-150 TP gyűjthető össze. Mivel sem marvin-módot sem programhibát nem tételeztem fel, ezért a magas erő miatt arra tippeltem, hogy kb. 100 TP-t költöttél erőre.
    Egy jó varázslóhoz szerintem 300-350 TP kell. Így ha 100 TP-t 'elpocsékoltál' erőre, akkor nem igazán lehetsz varázsló. Az íjásznál is hasonlóan alakul, bár ott valószínűleg nem kell annyi TP.
    A fenti gondolatmenet alapján mondtam azt, hogy varázsló vagy ijász már nem igazán lehetsz.
  • Takanohana
    #16299
    A gyűrű fel-le vétele akkor emeli a tulajdonságokat, ha be van kapcsolva a marvin-mód. Vagy ha orbitális mázlival kifogtál egy ilyen hibát. Szerezz gyorsan egy ügyesség és egy mana gyűrűt is, és huzogasd az ujjaidra gyakran.

    Egyébként újrajátszó mentésnél annyi tanulópont kell, amennyit csak meg tudsz spórolni. Ha nem kötelezed el magad nagyon egyik irányba sem, akkor még bármi lehetsz a sima G2-ben. Addonban már ez nem megy ilyen egyszerűen, ott minden pont kell, és még az sem elég.
  • W B
    #16298
    Annyi! hidd el!

    Na Erőt legalább nem kell tanulni
  • W B
    #16297
    Hogy már csak valahova bekell lépni!
  • tibor16
    #16296
    -egyáltalán, - mit értesz újrajátszó mentés alatt?
  • tibor16
    #16295
    222 erő a sima G2-ben??? - na ne már
  • W B
    #16294
    Varázsló, ijász mért nem lehetek?????? Csak ügyeséget tanultam iletve az összes vadászatot!
    Max az elején gyakrabban töltögetek!
  • W B
    #16293
    A ketőben!
    Nem tudom hogy . Párszor le-fel vettem az 5ös erőgyürüt amit A városnál lehet felvenni!
  • Takanohana
    #16292
    Gratula! Hogy a csudában van az első fejezetben 222 erőd? Egyáltalán melyik részben vagy, G1, G2, vagy addon?
  • gerop
    #16291
    Ez valószínűleg nem alkalmas újrajátszható mentésre, mert varázsló szinte biztosan nem lehetsz és íjász is reménytelennek tűnik. Így marad a kardforgató mesterség, bár abból választhatod a sárkányvadászt és a lovagot is.
    Újrajátszható mentés az, amikor még nem költöttél TP-t semmire sem, és nem használtál semmi képességnövelőt sem.
  • W B
    #16290
    Egy ujrajátszó mentéstnél hány tanulási pont kell????
    Nekem van 50 TP. Ügyeség :25 Erő : 222 ( nem gépeltem el! )
  • Madu
    #16289
    nekem azt írha hogy:

    hogy a windows nem találja a könytárat vagy azt hogy érvénytelen a könyvtárnév
  • W B
    #16288
    Hát szerintem nem anyira! de akkor is nagyob jó!
  • worwor
    #16287
    szasztok nekem eredeti cs galaxisból lesz meg a gothic 2.


    jobb mit az gothic 1?
  • W B
    #16286
    Van egy kiss gond ! a Gothic 2-höz kellene patch(pecs) hol találok inygen?
  • W B
    #16285
    kösz!
  • Hasse
    #16284
    Normált nem tudom, a guide 90-ig fejlesztést, utána meg ital és egyéb erőnövelők fogyasztását javasolja (ld. felül, Harcos: rész).
  • W B
    #16283
    Sáekányvadásznál mennyi erő kell? Nem adonban.
  • Hasse
    #16282
    Mágusként a rúnák közül a zombiidézést (circle4) használtam, trollok, sárkányok, fagygólemek meg hasonlók ellen. Kétkezes kardként gyengébb, mint a 190-200-at sebző csúcsfegyverek, egykezesként csak íjász mellett volt másodlagos fegyver, erre a célra jobb, mint a Betty vagy a mesterkard (mert kis erővel is tud sebezni). Ahhoz képest, hogy a chapter 2-ben már hozzá lehet jutni, egész jó.
  • Takanohana
    #16281
    Beliar karma max 120-at sebez, a legerősebb fejsze meg 190-et. Amitől több, mint a többi fegyver, az az időnkénti +100 mágiasebzés. De erre csak akkor lehet számítani, ha már jócskán fejlett a karakter, 47. szint felett éri el a max. 50%-os mágiasebzést. Én azt mondom, hogy közepesen fejlett karakterrel csak időnként sebez plusszosan, egyébként meg gyengébb, mint amit már forgatni tud ilyenkor az ember. Kifejlesztett karakter mellett persze már sebez rendesen, de hát 100% fegyverhasználat, meg kb. 200 erő mellett melyik fegyver nem? Ilyen feltételek mellett Beliar karmával, vagy a Berserker fejszével kb. azonosan lehet irtani. A fejsze nagyobbakat sebez, a Beliar kard meg minden második csapásával együtt jár a mágiasebzés.
  • tibor16
    #16280
    sztem, meg akkor sebez nagyot, ha 100-on van a kard tudásod, és amennyire csak lehet felviszed az erőd. Bár az az igazság, én csak azt hagytam meg, csak azt használtam, és emiatt nem volt összehasonlítási alapom. De valóban, a villámláskor irreálisat sebzett. Az Addont 2x nyomtam végig, de ebből 1 x varázslóként nem volt szerencsém hozzá. Ott a beliár rúna valóban nem volt akkora dobás mint másodjára a kard. A kard nekemmindig erősebbnek tűnt mint az összes többi fegyver. Ennek ellenér zsoldos nem lennék mégegyszer....
  • Takanohana
    #16279
    Sziasztok.

    Rendszeresen olvasom itt az írásokat, és már többször találkoztam azzal, hogy pl. ha megvan a Beliar-kard, már nincs ellenfél a pályán.

    Engem nem nyűgözött le Raven kardja. Háromszor vittem végig az addont (eddig), minden karakterrel egyszer.

    Mágusként a Beliar rúnákat alig használtam, mindig volt olyan varázslatom, ami ugyanannyit sebzett, de kevesebb manáért.

    Zsoldosként örültem a kardnak, és felszentelés után használtam egy darabig, mert jól sebzett, bár ritkán jött a plusz varázscsapás. Kicsit később azonban leváltottam, mert tudtam már használni sokkal nagyobbat sebző fegyvert. Lehet, hogy a játék vége felé, mikor már kb. minden második ütésre villámlik is, érdemes lett volna megint kézbe venni, de a sárkánypenge éppen elég volt nekem, nem hiányzott a Beliar karma.

    Milicistaként is kipróbáltam, talán itt vált volna be legjobban, de volt mesterkardom, ami többet sebzett, később meg mindent nyíllal és mágiával oldottam meg. Egyszerűen nem volt rá szükség.

    Amúgy jó ötletnek tartom a bevezetését, érdekes és jópofa, de nem nélkülözhetetlen, és nem tud annyit, hogy vele már gondtalan lenne a játék.



  • tibor16
    #16278
    mégeccer (ha nem voltam világos)
    tehát start menü - futtatás

    ezek után itt kimazsolázod a peccsben a feljövő menüben gothic2.exe-t és kitömöríted/kicseréled az eddig feltelepített g2-ben a meglévővel.
    _sztem ez okozhatott gondot...
  • tibor16
    #16277
    Melyik részét nem érted?
    Felrakod a sima gothic2-őt. Az 1.30 peccset futtatod a start menüben a futtatás paranccsal úgy hogy ahogy le van írva, tehát ezt írod be: ha "Y" a te könyvtárad ahol a pecs van, akkor a futtatáshoz ezt írod be pl C:\Y\Gothic2_130_de.exe/X - tehát így írod be, -ezzel a /x paranccsal ki tudod bontani az install peccset és ki tudod választani, mit akarsz kitömöríteni a peccsből és meg tudod határozni, hogy hova - ez a "3. csak a gothic2.exe-t kirakjuk a gothic 2/system könyvtarba a régire". Ezekután felrakod az addont. Erre ráteszed a 2.6-os peccset és a végén rárakod a krekkjét. Ha angolosítani akarod akkor a végén még azt is és kész. Másképpen ez a tipusú addon nem működik. Régebben az addon Magyarországon nem nvolt kapható, ezért a nagy körítés.
    -remélem segítettem...

  • Madu
    #16276
    Helősztok bocsi hogy nem olvasok visz de lene egy kérdésem a Gothic 2 kiegézítőjét hogy lehet feltenni?

    Nekem az a probléma hogy elindítom az instalt és nextelek párszor de utánna már csak a viszalépést vagy a bezárást tudom választani.

    Ugyan ez van az 1.30 az patch nél.

    így kellene elméletileg feltenni de nem nagyon tudom rtelmezni légyszi segítsetek.
    1. felrak gothic 2
    2. német 1.30-as peccset így indítjuk: Gothic2_130_de.exe /X
    3. csak a gothic2.exe-t kirakjuk a gothic 2/system könyvtarba a régire
    4. felinstall ljuk ezt a kieget
    5. rátesszük a 2.6-os peccst (az exe-t, nem a krekket)
    6. rá  a krekket (ez egy rar)
    7. az angolosít s modot is feltehetjük, ha kell

    Az a /x mit jelent?
  • W B
    #16275
  • gerop
    #16274
    Igy igaz!
    Én voltam a béna, és nem választottam ki a párbeszédet.
  • W B
    #16273
    Nem kell átmenni a Bányavolgybe
  • tibor16
    #16272
    gondolom, a küldihez tartoztt egy átmenetel a bányavölgybe, bár ez nem szokványos. mégis nem az erszény kellett ezexerint hanem az arany.
  • gerop
    #16271
    Este megpróbálok egy mentést keresni, ahol meg tudom nézni.
    Nekem már akkor is ki volt nyitva, amikor a küldit megkaptam. Nem emlékszem rá (megpróbálom megnézni), hogy megvolt-e a párbeszéd, és ha igen akkor mi történt ha kiválasztottam. Átmentem a bányvölgybe, nem találtam semmit, visszamentem, akkor már teljesen korrektül át tudtam adni a 2000 aranyat (lehet, hogy a bányavölgyi látogatás aktiválta?).
  • tibor16
    #16270
    bár amíg a küldit meg nem kapod - párbeszéd sincs - nincs itt vki aki biztosat tud?
  • tibor16
    #16269
    erre mostmár kíváncsi vagyok, - ha már felvetted, akkor elvileg a párbeszédnek Diegoval aktívnak kell lennie - megpróbáltál vele beszélni erről? Ha mégsem akkor viszont - bár másként tudtam - tényleg számít kinyitottad-e... nincs mentésed erre, hogy megbizonyosodj?
  • gerop
    #16268
    Köszi

    Nincs sehol. Ezek szerint én már sokkal korábban megtaláltam, és ki is nyitottam (nem tudtam, hogy küldihez kell). Amint visszatértem a Bányavölgyből, már oda is adhattam a 2000 aranyat Diego-nak. Emlékem szerint ezt egyből nem tehettem meg (bár nem vagyok biztos benne).
  • W B
    #16267
    Véletlenül
  • Ottto
    #16266
    Jáh, télleg????? Na és miért????
  • W B
    #16265
    Én kinyitottam!