21229
  • DragonHunter
    #16744
    Egykezes vs. kétkezes kard

    A játék elején szerintem sokkal jobb egy hosszú kétkezes, mert távoltartja az ellent, így az kevesebbet sebez. Viszont kettö vagy több ellenfél ellen nem jó.
    A játék közepétöl(magas erö és skill) pedig sokkal jobb az egykezes. Az egykezes legnagyobb elönye: az ellenfél kevésbé ugrál el az ütések elöl. Így sokkal gyorsabban lehet végezni vele, ami több elenfél esetén életbevágóan :) hasznos.

    Pl. rohamoz 4 hüllöember: nem egymás mellett jönnek, hanem egy kicsi távolság szokott lenni köztük, így nem egyszerre érnek el.
    - Egykezessel 2 gyors oldalvágástól lefekszik az elsö, ekkora ér oda a második, ö is lefekszik... Szóval 8 gyors suhintás, és meg sem tudnak sebezni.
    - Ugyanez a szituáció kétkezessel: az elsö ellen hátrébbugrik az ütés elöl. A következö ütésnél, pedig már ketten van ... aztán négyen. Vagyis így már nekik is van esélyük.

    átlagosan_bevitt_sebzés = fegyver_sebzése + (erö * skill / 100) - ellenfél_védelme
    (de minimum 5)

    Azaz úgy érdemes elosztani a tanulópontokat, hogy az erö és a skill szorzata a legnagyobb legyen. (Kivéve, ha egy nagyobb fegyver megemeléséhez éppen az eröt érdemesebb tanulni.)
  • DragonHunter
    #16743
    Ezért írtam, hogy az "Addonban bizonyára jó".

    De megnéztem és visszavonom :)
    Jóval 200 feletti dex-et is lehet csinálni.

    Megint más kérdés, hogy az íjász az én tapasztalatom szerint amolyan menekülös-messziröl nyilazgatós karakter, ha sok támadóról van szó. Én azt szeretem, amikor rohan felém egy egész ork horda, a csatakiáltásaiktól hullanak a fáról a madarak, és mégis mozog a föld... DragonHunter fémes hangeffektel elörántja kardját és rohan. A kardjára már rászáradt a vér. Ez a kard nem steril. Ablakmosóvízfagyasztó üvöltést hallatva vágja bele a legközelebbi Elit arcába, villannak a pengék, kavargó tömeg, ork halálhörgések... Majd a csend. Gözölgö vér illata. DragonHunter egykedvüen áll, körülötte félkörívben a még vonagló ork hullák... Messziröl varjúkárogást hoz a szél. DragonHunter most a bal lábára nehezik. Egy pillanatig maga elé mered, majd felsóhajt. Mert most következik! Itt a küzdelem neheze! Az embertpróbáló kihívás!
    A három darab pontosan egymáson fekvö Elit hullából kibányászni a sárkányfüvet :)
    Sajnos ez akár 10 percig is eltarthat...
  • Barty007
    #16742
    majd nézd meg hogy mennyibe kerül a tanulás az addonba és megtudod hogy az isteni karakter :P
  • DragonHunter
    #16741
    Azért próbáltam megnehezíteni a dolgomat, mert olvastam, hogy nagyon könnyü a játék.
    Sajnos így is sétagalopp lett. Az ellenfelek csak az elsö fejezetben jelentettek kihívást. Szerencsére a játék hangulata nagyon jó. Félistenként is élvezetes volt végigjátszani.

    Tudom, hogy az Addon nehezebb és sokkal jobb, de nincs hozzá magyarítás :(

    Láttam lentebb a tökéletes karaktered. Hát G2-s szemmel nézve muslinca :) bocsi...
    Az Addonban bizonyára jónak számít.
  • DragonHunter
    #16740
    G2 hu

    Részletesebben kérted priviben:

    - A 4. fejezetben tanuld meg a sárkányvér kinyerését. Godar tanítja 1000 aranyért, vagy Gestath ingyen. (Tanulópont az kell.)
    (Ha a sárkánypikkely kinyerését is megtanulod, akkor 20 sárkánypikkelyböl potom 12.000 aranyért Jan vagy Bennet pár nap alatt összedobja a második legjobb páncélt.)

    - Csapd le a sárkányokat, igyál meg egy felest, és csapold le a vérüket :)

    - Az 5. fejezetben a Kolostor titkos könyvtárában olvasd el az összes könyvet. Az egyikböl megtanulod hogyan kell kovácsolni a legjobb egy és kétkezes kardokat. Akkor is megtanulod ha korábban nem sajátítottad el a kovácsolás alapjait.
    Illetve megtudod azt is, hogy hogyan lehet elkészíteni a legjobb páncélt.

    - Kovácsolj: Legyen nálad 1 nyersvas és egy kalapács, hevísd fel a nyersvasat, majd menj oda egy üllöhöz, és a menüben ki tudod választani, hogy melyik kardot akarod elkészíteni. A legjobb egykezes kardhoz 4 érc és 5 sárkányvér, a kétkezeshez 5 érc és 5 sárkányvér kell. Az egykezes neve: Érc Sárkányölö. A kétkezes neve Nehéz Érc Sárkányölö. Most csak az egyik elkészítéséhez lesz elég a négy süsü vére. Késöbb lesznek még süsük, belölük meg lehet csinálni a másik kardot is.

    - Látogasd meg Bennettet, mond el neki, hogyan tudja megcsinálni a legjobb páncélt. Kiderül, hogy már magától is rá jött. Ezért rögtön vehetsz is töle egyet 20.000 aranyért. Ez a baráti ára. Egyébként drágább lenne...

    Hanyadik fejezetben vagy most?
  • Barty007
    #16739
    amugy milyen xp bugok vannak ?
  • Broafka
    #16738
    ööö...
    sztem jobban jársz ha én nem mondok véleményt... :)
    az enyém az leljebb van
    24 nap alatt vittem végig (játékban persze) aludtam, és élveztem a játékot, nem nehezítettem meg a dolgomat, az addon amúgy is nehéz...
  • DragonHunter
    #16737
    Tipp harcosoknak csontvázak ellen az elsö fejezetben

    Az elit ork kétkezes kardjának a hossza 140. A csontváz kétkezes kardjáé csak 120. Szóval el lehet vele kalapálni a csontit úgy, hogy meg sem tud ütni. 70 erö kell a kardhoz, és 50-et sebez.
    Ami nehéz lesz az az elit ork legyürése :) Van egy az Akil melletti banditák barlangjának a közelében. Sokadszori nekifutásra Durva Fattyúkarddal (45 sebzés, 100 hossz) nyomtam le. Aki tanult zárfeltörést, annak javaslom az Orkmészárló (65 sebzés, 100 hossz) használatát.

    Csak három darab 140-es hosszúságú kard van a G2-ben. A két legjobb kovácsolható kard és az ork elit kardja. Az Addonban pedig csak kettö. A legjobb kovácsolható kard és az ork elité. (Hm, Beliar kardjának nem tudom mennyi a hossza.)
    Egyébként az Orkmészárló és a Kínzó Fejsze nem egyformán jó kardok. Ugyanis az Orkmészárló hossza 100, a Kínzó Fejszéé pedig csak 80.
    A leghosszabb egykezes kard a G2-ben a Bírói Jogar. 110. Az Addon-ban ez már kétkezes fegyver.
    A Berserker Axe (Rohamfejsze) az Addon legerösebb fegyvere. De semmiképpen nem érdemli ki a legjobb fegyver címet, mivel a hossza csak 90. Vagyis rövidebbre üt, mint egy jobb egykezes kard.

    A karakter hátán/oldalán látszik a kard hossza. Illetve a levegöbe suhitgatva is látszik, a fegyver által rajzolt ív sugarából.
  • DragonHunter
    #16736
    Semmi baj nincs azzal, hogy Bosperhez csatlakoztál. Jól tetted.

    A páncélokat eleinte Lee-töl, a legjobbakat Bennettöl veheted meg. (Gorn és Jan is ad páncélt.)
    A legjobb fegyvert kovácsolni lehet. Nem szükséges hozzá megtanulni kovácsolni.
  • DragonHunter
    #16735
    http://www.galaxisnet.hu/keres.php?T2=gothic&x=0&y=0
  • Duzsuki
    #16734
    A fegyvert sehogy azt neked kellene elkészíteni.
    A páncélt azt a zsoldosok kovácsától tudod majd megvenni.
  • mate000
    #16733
    hi!azt szeretném kérdezni, hogy megtudná valaki mondani hogyha én a játék elején az íjászhoz(Bosperhez) csatlakoztam mint tanockénés egyébként Zsoldos vagyok akkor hogy tudom megkapni majd későőb a legjobb zsoldos páncélt és a legjobb zsoldos fegyvert!elöre is köszi


  • komicic
    #16732
    Sziasztok nem tudnátok adni 1 linket hogy honnan szedjem le a gothic 2-öt
    mert torrenten már nem lehet köszönöm
  • DragonHunter
    #16731
    Cassia az ötödik fejezetben

    Az elsö fejezetben felvett idölimites küldetés már jócskán lejárt, ezért Cassia hisztizni kezd. Ûgy kell intézni, hogy a többi jelenlévö ne ugorjon neki amikor elörántja a mesterkardját (pl. este). Ezután fogócskázni kell a csatornában amíg le nem jár a kiscsaj, és el nem indul visszafelé. Na ekkor már meg lehet szólítani ûjra és már nem haraxik, elfáradt, minden rendben :)
  • DragonHunter
    #16730
    Az árakról - csak csöd szélén állóknak:

    Gyógyelixírt csak talált laborüvegböl érdemes készíteni. Így is csak 1 aranyat lehet az alkímiával megspórolni. Vásárolt laborüveggel a fözöcskézés 1 arannyal drágább, mint a kész ital. A másik két gyógyitalt érdemesebb inkább megvenni a kereskedöktöl, és cserébe eladni az alapanyagokat. A vásárolt gyógykivonaton 10 aranyat, az esszencián 14 aranyat lehet így spórolni.
    Manaelixirt és manakivonatot viszont megéri pancsolni. Vásárolt labüveggel is 15 illetve 1 arannyal olcsóbban jön ki mint a készen vásárolt ital.

    Nem érdemes megenni azokat a gyógynövényeket és dudvákat amik feleannyit (vagy még kevesebbet) gyógyítanak mint a vételáruk. El kell adni, és venni helyettük gyógyitalokat. Így 10 életpont-regenerálódásonként (legalább) 1 arany megspórolható. Ez 100 aranyanként (min) 16,67 arany megtakarítását jelenti. Ha könnyü sebek gyógyítása tekercset veszel helyettük akkor (min) 41,67 arany megtakarítás lenne, de nagyon kevés van ebböl a tekercsböl. A másik két gyógyító tekercs drága, azokra veszteséges beváltani a gyógynövényeket.
    Mana esetén csak a tüzgyökeret lehetne így nyereségesen eladni, de azt meg érdemesebb inkább megfözni.
  • DragonHunter
    #16729
    G2 1.31 + G2hun_100%_beta + g2video_hu1.0beta

    Sziasztok!

    Na végigvittem. 90 óra 48 perc játékidö. A 49. napon csaptam le a föellent.
    Nehezítésként nem aludtam a játékban. Xp növelö és egyéb bugokat nem használtam ki. Nem öltem le a lakosokat. Zárnyitást csak a 4. fejezetben tanultam meg. Az ini-ben beállítottam a pickLockScramble-t. Nem csináltam meg a rákpáncélt. Az Orkmészárlóért, és a Sebezhetetlenség gyürüjéért csak a 4. fejezetben mentem el - csak hogy ne maradjanak ott...

    level: 44 lp: 11
    str: 280 dex: 153
    mana: 64 hp: 764
    1hand: 100% 2hand: 65%
    bow: 34% crossb: 68%

    Jó a karakter?

    Gólemek, Orkok, Élöhalott ork, Hüllöember, Árnyékharcos: 1 suhintás :)
    Elit ork, Troll, Démonlord: 2 suhintás :)
  • Broafka
    #16728
    tök mind1, túl könnyűvé válik vele :(
  • Mr_no_NaMe
    #16727
    Ezt nem mondtam...csak sztem ha én megdolgozom valamiért akkor az nekem nem hangulatromboló...nem csiteltél meg semmi szal mér lenne hangulatromboló:S
    Max egyhangú...folytoni villámcsapkolódzás végett:DDD
  • Broafka
    #16726
    miért, gondolod hogy nem dolgoztam meg érte? >-(
    csak nekem már odáig eljutni nem nagy kaland... az ilyen act2 meg 3 meg ilyenek a nehezebbek, de azzal a fegyverrel gyerekjáték...
  • Mr_no_NaMe
    #16725
    Akkor sztem nem hangulatromboló ha megdolgozol érte...nekem rohattul teccett:)
  • Broafka
    #16724
    akkor lehet hogy újrarakom...
    az a Beliar karma nagyon hangulatromboló...
    ha az megvan onnantól kezdve szinte verhetetlen vagy :-/
  • Mr_no_NaMe
    #16723
    Hát nájn:S
    Mivel ha leszednéd eltűnik a beliar karma meg minden addonnal kapcsaolatos cucc...szétesne az egész játék és sztem mégcsak elsem indulna.
    Ez kb 95%
    Meghát a fejlődési rendszer is teljesen át van írva szal...sztem felejtsd el:C
  • Broafka
    #16722
    lelehet valahogy szedni az addont úgy hogy a sima ne jöjjön le?
  • Broafka
    #16721
    az a baj hogy addonban vagy varázsló a jó vagy az ijjasz!!!
    mondom, mivel ha megcsinálod az addon pályát akkor meglesz a claw of beliar és utána már tök mind1 milyen fegyvered van az a legjobb fegyver :-/
  • Barty007
    #16720
    én ugytudom hogy kardosnak a zsoldos a legjobb
  • Broafka
    #16719
    :)
    az addon csak addig nehéz amíg nem szerzed meg a claw of beliart, onnanrtól kezdve szinte gyerekjáték, majd lehet hogy fogok kezdeni egy kétkezes karit, melyik legyen sztetek? pala vagy zsoldos?
    amúgy meg ez az ijjazás az nagyon erős!!!
    és azért is jó mert dex kell hozzá és a dex az elég fontos ebben a játékban, szóval nem tudom hogy fogok boldogulni kevés dexel :-/
    mert ugyebár ha kétkezes akarok lenni akkor erő kell, sok erő
    ezért is jó a claw of beliar, nem kell hozzá semmi, és a villámcsapásai vagy 230-at sebeznek (ezt csak úgy mondtam, nem tom mennyit sebeznek a villámtámadásai de nagyon sokat) és ezért értelmetlen végülis akármilyen fegyvert is választani... :-/
  • Barty007
    #16718
    csatlakozok az előttem szolohoz :)nagyon kira kari bárcsak én is igy vágnám az addont de a simaba verhetetlen vagok
  • Mr_no_NaMe
    #16717
    Jaj ne csináld már...komoan asziszed hogy gyenge?:DDD
    Poénból írta páttyó hogy kevés:D
    Bár az hogy addon vitted végig még + nehézség szal grat hogy volt türelmed:)
  • Barty007
    #16716
    biztos az van nála nemlátszik vagyis én nemlátom :D amugy távoláll tőlem a fikázás csak annyit mindok GYENGE
  • Broafka
    #16715
    ne fikázd
    nagyon erős...
    én büszke vok rá...
    amúgy meg ez addonos kari!!!!!!
    claw of beliar van nála ha jól megnézed
    szal nem fikázni
  • Barty007
    #16714
    amugy jolenne tudni hogy az addonos küldiket hogy lehet megcsinalni elég gyér az angol tudásom
  • Barty007
    #16713
    á gyenge :P
  • Broafka
    #16712
    nah, végig véve, inmáron... ötödszörre talán, vagy többször :)
    de ez a kari, ez egyszerűen tökéletes :D
    Íjjas Paladin:
  • SASboy
    #16711
    Hunnenkoenig írta arra, hogy hány %-nál jár a fordításban:
    Sajnos nem tudjuk leforditani.
    Egyelöre azon probalkozunk, hogy a gothic2 1.32 patchevel müködjön a forditas.

    Üdv
  • vizoo
    #16710
    vagy vársz, amiíg az addon-t is lefordítják, vagy csak az alap játék (asszem) 1.31es verziójával játszol. magyarítás readme-jében tuti le van írva, hogy mivel kompatibilis, esetleg a magyarítások portálon is. (arra nem emléxem)
  • Cassell
    #16709
    Á semmi ilyen újat nem kezdek már ennyi játék után: Hagen a palák főnöke vele már rég beszéltem Vatras Ringes marhaságához meg elvből nem csatlakoztam szóval igencsak marad a keccsölés aztán majd csak lesz valahogy Onar farmját még kihagytam most majd lehet oda elslattyogok mindenestre köszi.
  • Broafka
    #16708
    :)
    jah, eddig sose csináltam ijjas palát, de az ijjazás is egy bizonyos szint után jó, master (esetleg középszint, nem jut eszembe a neve) ijj tudás! vagy 100 dexterity, de nagyon jó, élvezem :)
  • Mr_no_NaMe
    #16707
    És ÉÉÉÉÉNNNNN tanácsoltam néked:o)
  • Broafka
    #16706
    sztem kezdj egy újat :)
    erő italokat nem fogsz találni a pályán amúgy, csak dragonrootot meg king sorrelt azt mixeled és akkor lesz erő italod
    Vatrassal beszélj hogy csatlakozni akarsz a víz köréhez (the ring of water), és ő mondja hogy eltűnt pár városi emberke őket kéne megtalálni, menjél Onar farmja melletti kis hegyre (tudod? ahol az a sok bandita van!) és mond meg az őrnek dexter nevét! beszélj dexterrel, öld meg! vedd el tőle a nála lévő levelet, olvasd el, vissza Vatrashoz, majd csatlakozz a rendhez, menjél a Tavernába a titkos találkára, ott beavatnak (jah, előszőr csatlakozz valamelyik céhhez hogy tudjál beszélni lord Hagennel) (ahhoz hogy beavassanak beszélj a kocsmárossal, nem jut most eszembe a neve) miután beavattak, beszélj Laressel hogy vigyen el az addon pályára, és ott még pár küldit meg kell csinálni hogy eljuthass az addon pályára!!!
  • Cassell
    #16705
    Level 17 körül?Most vagyok level 6 :D Na izé az addon pályára nem csak akkor lehet menni ha a simát már végigvittem?Ha nem akkor hol van az addon pálya és hogy kerülhetek oda?Erő ital jól hangzik majd szétnézek ha valahogy épségben vissza tudok jutni az egyik bányatelepről.