21229
  • W B
    #16784
    Meg halt az egyik Gothic 3 készitő!!!!!!!!!!!!!
  • Cassell
    #16783
    Na erre varrjatok gombot!
    Szóval ott járok az Eye of Innos-os küldivel ,hogy beszéltem Xardassal aki asszondta beszéljek Vartassal. Ő mondott valami olyasmit hogy akkor hajlandó elhagyni a várost ha találok valakit aki helyettesíti őt a dolgában-ácsorogni ,prédikálni-de semmi update-et nem kaptam. Hiába megyek vissza Xardas-hoz semmit se mond akárcsak Pyrokar és Lord Hagen.Na annyi csavar volt az egészben, hogy a napkörnél nem nyírtam ki a sötét csuklyásokat mert túl erősek de az amulet-et megjavította Bennet. Valami ötlet hogyan tovább?Belenéztem a leírásba is végső elkeseredésemben de semmi használhatót nem láttam...
  • DragonHunter
    #16782
    megállapODás
  • DragonHunter
    #16781
    Az "ADDON" a Gothic2 küldetéslemeze (alapjáték szükséges hozzá).
    - az angol címe: Night of the Raven
    - a német címe: Die Nacht des Raben.

    Az ADDON jobb, szebb, izgalmasabb, nehezebb, de nincs hozzá magyarítás.

    Egy régi megállapás szerint a topicban jó ötlet a hozzászólások elején feltüntetni, hogy G1-röl, G2-röl, vagy az ADDON-ról van-e szó. Ugyanis a topic eddig mindháromról szólt. Ami néha egy kis kavarodást okozott...
  • mate000
    #16780
    mi az az ADDON?
  • DragonHunter
    #16779
    G2

    3.fejezet Küldetés: Egytálétel (Onar tanyája)

    Ezt a küldetést Theklától már az 1.fejezetben megkaptam Bullco megverése után. Azaz az elsö fejezetben Thekától két ételt lehet kapni.

    Bullcót érdemes Rod kardjával elverni. Nekem 30% kétkezes skillel és 30 erövel másodszori nekifutásra sikerült is. Korábban más kardokkal felsültem. Rod kardjának hossza 130. Buzgón kell vele hadonászni, hogy Bullco ne akarjon közel jönni, ugyanis ö az egykezes kardjával csak közelröl tud megütni.
    Sentenza viszont így is nagy falat, mert a páncéljának 60-as védelme van. Sokadszori nekifutásra, és sok türelemmel o is elkalapálható. Ja és ha megvan ne fizess neki 50 aranyat, úgy is felvesznek zsoldosnak. Miután felvettek beletörödik, hogy bukta az 50 pénzt, és mindig emlegetni fogja, hogy te vagy az egyetlen zsoldos, aki nem fizette ki neki :)
  • DragonHunter
    #16778
    Itt egy nagy félreértés van. Én nem szóltam le senki karakterét!

    Broafka versenyt ajánlott.
    Kinevezte a karakterét "tökéletes karakter"-nek az elért tulajdonságpontszámai miatt.
    Én az alábbiakat írtam Broafka karakteréröl, idézem:
    - "Hát G2-s szemmel nézve muslinca :) bocsi... Az Addonban bizonyára jónak számít."
    - "Addonban bizonyára jó"
    - "Büszke vagy a karakteredre. És ez így van jól."
    - "nem baj. Attól a kari még teljesen jó."
    - "Szerinted ez tökéletes. Szerintem nem tökéletes. De egyetértünk abban, hogy jó."
    - "JÓ. De ... nem tökéletes! :)"

    Aki leszólta Broafka "tökéletes" karakterét, az maga Borafka volt. Azonban, mivel furcsán adná ki magát ha a saját szeretett karakterét leszólná, így az én számba adta a saját véleményét, idézem:
    - "legyen neked igazad, puhány karakter, szar, esélytelen"

    Szóval ismétlem nem én szóltam le, hanem Broáfka tett úgy mintha leszóltam volna.
  • Randal
    #16777
    Nem teljesen mindegy, hogy kinek milyen tulajdonságú karaktere van?
    Az enyém kanyarba se érte el ezeket a tulajdonságúakat mégse estem kétségbe és kezdtem el bőgni.
    Amúgy egyetlen karakterfejlesztgetős játékban sem szoktam kiélezni a karaktereimet. Amennyire lehet, egyszerű, átlagos halandók...:)

    De tök jó, hogy más fórumosok esetleg ilyeneket olvasnak itt.
    Már látom is ahogy a Morro topikban elkezdődik a vita a gothicokosok és a Morrosok szellemi szintjének összehasonlításáról:)))
  • tibor16
    #16776
    Azt mondom, ne hagyd magad bevinni az erdőbe.
  • Broafka
    #16775
    szóval, azt akarod mondani hogy ne hagyjam magam? hogy folytassam ezt a szőrszálhasogatást?
    nem nagyon szeretném, mert én ettől függetlenül elégedett vagyok a karakteremmel, és most egy kis okoska sem fogja ezt az érzésemet elrontani...
  • tibor16
    #16774
    Tul képpen érdekes a jelenség. Vki fogta magát (DragonHunter), és az alapján amit produkált, előjogokat kreált magának, hogy véleményt mondjon mások játékáról. Más ügyben megtörtént már soxor, a való világban is, - az eredmény valamilyen konfliktus. Veszélyes vizekre tévednénk, ha más értékrendjének szeretnénk megfelelni, ha elfelejtenénk a miértet. Vagyis, hogy ez 1 játék. Persze a versenyzésre való hajlam is lehet a játék része. De csak akkor ha ezt a kesztyűt felvesszük. Attól még senki nem lesz púpos, hogy vki ezzel illeti. Viszont, mint ebben az esetben, van aki vacakul érzi magát. Már majdnem bedőltem én is, ha 1 kicsit nem gondolkoztam volna. Szóval, biztos jó érzés maximumot nyújtani, akár a Gothicban is. Viszont ezzel osztályozni, esetleg mások játékát, ha teccik eredményét, a játékkal kapcsolatos élményét ledegradálni - legalábbis nem az én ízlésemnek való. Biztos vagyok abban, hogy a maga módján, aki itt van és játszott a G2-ben, ért el rendkivüli eredményeket, és soxor állt fel a gép mellől a győztes érzésével. Én nem hagynám ezt elvenni magamtól...
  • Szid
    #16773
    Okostojás:
    A kötáblák max 6-ot adnak.
    CSAK 5 üveg ugyiitalt lehet venni v. találni.
  • hen-tes
    #16772
    Micsoda indulatok!
  • Barty007
    #16771
    ne legyél már ennyire okos most az az +1 vagy +2 ügyesség nem oszt nem szoroz ezen nemtudom mit kell rágódnod ez már kezd uncsi lenni hogy ilyen okosnak hiszed magad na mind1 bocs a nyers kifejezésért
  • DragonHunter
    #16770
    Én is álmos vagyok már. Az elsö mondatom helyesen:
    Az ADDON-ban valóban nincs királyszár a Bányavölgyben. ...

    Ez a legkirályabb:
    http://mondgesaenge.de/ART/comics.php?path=Hamster

    Na mentem fogatmosni...
  • DragonHunter
    #16769
    Semmi baj.

    A félreértésektöl eltekintve, nagyjából ugyanazt írtuk a témáról.
    Apróságokról van szó. Egy játékról. És csak szörszálhasogatás folyik. Valóban nem érdemes késhegyremenö vitát rendezni.

    A 16748. számú hozzászólásomban írt feladvánnyal kapcsolatban van megfejtésed?
  • DragonHunter
    #16768
    Valóban nincs királyszár az ADDON-ban. A topicban senki sem állította azt, hogy van. Az üzenet amire ezt írtad a G2-röl szól. Mert ott van.

    Egyébként az ADDON-ban 11 királyszár van a khorinisi térképen és 2 Jarkhendarban. Az ADDON-ban összesen 25 darab királyszár van.

    Este van, ki-ki nyugovóra... szerintem jól félreértetted a hozzászólásokat.
  • DragonHunter
    #16767
    Az ADDON-ban vannak italok.
    Ezért számoltam hárommal, mi a probléma?

    Szerintem nem puhány nem esetlen, hanem JÓ. De ...
    nem tökéletes! :)

    Ezért írtam oda, hogy
    ---Warning---...
  • DragonHunter
    #16766
    Nagyon jó link!
    Rengeteg képregény a Gothic játékból és egyéb király képek.

    http://mondgesaenge.de/ART/comics.php?path=Megagoth
  • Grave Digger
    #16765
    Meg is értem az idegességed, hatalmas problémáról beszélgettetek :)))
  • Broafka
    #16764
    és bocs mindenkitől, ha egy kicsit... ideges voltam...
  • Broafka
    #16763
    és még valami... addonban nincsen király szár a walley of mines-ban, ha nagyon, de tényleg, ha nagyon kötözködni akarsz akkor olvasd át alaposan az ADDON-t itt: World of Gothic
    BAL oldalt vannak az opciók, és ott hogy addon, nézd át alaposan, nézd meg a térképeket, aztán ha baromira kötözködni akarsz még így is akkor számolgassál utána, aztán legyen neked igazad!!!
  • Broafka
    #16762
    AZ ADDONBAN NINCSENEK ITALOK!!!!
    ÉS CSAK 3-MAT ÉRNEK AZ ITALOK!!!

    bocs hogy kiabálok, de már kezd fájni a fejem, az állandó kötözködésedtől...
    tudod mit, IGAZAD VAN, ha így jobb
    legyen neked igazad, puhány karakter, szar, esélytelen, már nem érdekel, csak kopjunk már le erről a témáról!!!!
  • DragonHunter
    #16761
    Helyesbítés: +24 kavicsokból (5*2+2*4+1*6) Így a vége 209++
  • sanyiiiii
    #16760
    Már azt hittem almákat zabáltál:D
  • DragonHunter
    #16759
    A többi a hatodik fejezetben lesz. Az nem baj ha nem emléxel, akkor is meg fogod találni öket :)
  • DragonHunter
    #16758
    Szia tibor16

    A verzió: Gothic2 1.31 + G2hun_100%_beta + g2video_hu1.0beta
    A 16729-es hozzászólásomban írtam a karakteremröl részletesen. Másra is böven jutott tp :)

    A 24 királyszár:
    - elsö fejezetben: a khorinisi térképen 11 darab
    - második fejezetben: a bányavölgyi térképen 1 darab, Sagitta árul 1-et, és Vatras is ad 1-et
    - harmadik fejezetben: Constantino árul 1-et
    - negyedik fejezetben: Sagitta és Constantino is árul 1-et 1-et
    - ötödik fejezetben: Constantino 2-t, Lutero és Sagitta 1-et 1-et árul
    - hatodik fejezetben: Milten 2-t, Vatras 1-et árul.
  • DragonHunter
    #16757
    ADDON

    ---Warning---
    Szörszálhasogatás következik. Normálisak és gyengébb idegzetüek fejvesztve meneküljenek...
    ---Warning---

    Nos, én nem játszottam az ADDON-nal, sosem láttam közelröl és távolról sem. Tehát ha ennek ellenére nekem lesz igazam akkor ... :)

    Paladinnal játszottál, 186-ra tupíroztad az ügyességet. Szerinted ez tökéletes. Szerintem nem tökéletes. De egyetértünk abban, hogy jó.

    +26 kavicsokból (5*2+2*4+1*8)
    +10 mert Innos téged is szeret
    +1 Rengaru
    +15 sárkánytojásital
    +30 amulett, öv, gyürük
    +10 alap ügyesség a 0. szinten

    Talált vagy vásárolt italok: 5 darabot írnak a végigjátszások (csatorna, Onar mellett, bandita tábor, Salandril, Oric). Szerintem lesz az 6 darab is a kincsásással. Összesen 6*3=18
    (Az ADDON-ban a bányavölgyben már nem öriznek a sárkányrablók még egyet? És Zuris sem árul a harmadik fejezetben?)

    Goblin bigyók: a térképen elszórva 12+2, Constantinótól 3. Ez eddig 17. A végigjátszások 17-25 darabbal számolnak. De nekem úgy tünt, hogy a 25 darabhoz soft-cheat kell, ezért ezt hagyjuk. Legyen csak 17 darab. Összesen 17*3=51
    (Zárójelben megint kételkedek egy kicsit: szóval az ADDON-ban nem lenne goblin bigyó a new camp melletti kis barlangban találtható láda kinyitásakor megjelenö szörnyeknél, sem a Diego melletti halott paladinnál, sem Geroldnál az orkok beengedése után...)

    Ha tanároktól csak 50-et tanultál akkor ez 211 ügyesség.
    De ez a minimum, szerintem több van ott mint 17 goblinbogyó, és 50-nél többet illene tanulni. Biztos vagyok benne, hogy a "tökéletes karakternek" 211-nél sokkal több az ügyessége.

    Te játszol az ADDON-nal nem én, így ha hiba van a fentiekben azt jelezd.
  • DragonHunter
    #16756
    Az ADDON-ban lehet 13 királyszárat találni a térképen. A G2-ben tudomásom szerint csak 12-t.

    Na rájöttem honnan lett a +1 eröm. Thekla négy ételt adott nem hármat. Bullcoért, Sagittáért, Bennetért és a süsükért.
  • Cassell
    #16755
    20-ason a várban én meg 7esen bohóckodtam ott:DNa ma meglett a paladinarmorom egy csapásra könnyebb lett a játék jóval bár a sötét mágusfigurákat egyelőre nagyívben kerülöm...
  • mate000
    #16754
    bocsi, dragonhunter h csak most válaszolok.köszi a segitséged!egyszer már végigjátszottam a játékot paladinnal csak a zsoldosnál nem tudtam amiket kérdeztem!köszi.most azzal második fejezetbn vaok!elég tápos, most jutottam be a várba és már 20as szintu vagyok!:Dmég annyi, h későőb hol is lesz több sárkány?mert már nem naon emléxem!:Dha lehet privibe ird mert itt nem találom meg mivel csak pár nap mulva jövök fel!köszi!
  • tibor16
    #16753
    szia, ez melyik Gothic? - a legújjabb a gold edition, vagy az eredeti első verziós G2? - vagy esetleg a legújjabb addonos? Mert én is végigjátszottam egy párszor, de nekem ez a királyszár dolog soknak tűnik. Ne értsd félre, biztos úgy van, ahogy mondod... csak nekem ez nem jött össze. Ha az első verziós G2, akkor meg pláne. Ott, abban az esetben az erő is elképesztő... Másra, hogy jutott xp? ha így felnyomtad? - mellesleg időben nekem is-e körül volt, ha az Addonossal játszottam... (lehet, hogy még több is.. de összességében, soha nem nyomtam fel képességet ennyire). Sz'al melyiket is nyomtad?
  • Barty007
    #16752
    hadjad már de ő jobban tudja mert Ő 90 orát játszott vele
  • Broafka
    #16751
    de összeszedtem az összeset, térképpel mentem :P
    szóval ha valamit kihagytam akkor az a térkép miatt van, szóval ebbe megint csak nem köthetsz bele mert igenis összeszedtem az összes királyszárat meg gobblin berriest
  • komicic
    #16750
    melyik a legjobb smsbase oldal ahonnan lelehet szedni?????
  • Takanohana
    #16749
    Hi!

    Nyilván nem ez a megoldás, csak úgy mondom, hogy a worldofgothic.de oldalon lévő adatbázis (térkép + fellelési helyek) szerint összesen 13 db királyszár szedhető fel a földről.
  • DragonHunter
    #16748
    ADDON

    Büszke vagy a karakteredre. És ez így van jól.

    Ha jól számolom 60-as dex után hajtottál rá az alternatív növelökre. És csak azért is belekötök: nem szedted össze az összeset :)
    Ami egyébként nem baj. Attól a kari még teljesen jó.

    Én pedig továbbfolytatom a kinek van nagyobb @-a játékomat:


    G2

    Most jöttem rá, hogy addonmentes G2-ben elérhetö a 300 feletti erö.

    Én az alábbiakat találtam összesen:
    - 24 királyszár. A térképeken 11+1+0. Az NPC-knél fejezetenként 0+2+1+2+4+3.
    - 28 sárkányfü. A térképeken 8+4+1. Az NPC-knél fejezetenként 0+0+1+0+1+1. Elit orkoktól fejezetenként 0+2+0+5+3+2.
    - 4 erönövelö elixir. Fejezetenként 1+1+0+1+0+1.
    Valószínünek tartom, hogy az összes megtalálható dolgot megtaláltam a bö 90 órás játékidö alatt.
    Ezekböl lehet fözni 24 elixirt plusz a 4 talált elixir az összesen 140 erö. (Itt elixirenként öt pont a növekedés nem három.)

    +11 hála Innosnak
    +1 almaevés
    +3 Thekla zacskóslevesei
    +15 sárkánytojásital
    +10 alap erö a 0. szinten
    +80 tanároktól tanult erö
    +15 amulett

    Ez eddig 275. A megmaradt 4 sárkányfüvet elfogyasztva 279. Nem tudom honnan lett plusz egy eröm a 280-hoz :(

    Namost a két darab +5 gyürüvel 290 erö lesz összesen.


    TA-DAAAaaa
    Végül a feladvány:
    - aki rájön arra, hogy miként lehetett volna az eröt bug/cset nélkül kicsivel 300 fölé vinni az kap tölem egy pirospontot :)

    Kitétel: már az elsö fejezetben 110 felettire tupírozott erö esetére szól a feladvány, tehát Ork Hadúr Gyürüje nem megfejtés.
    Megjegyzés: nehéz. Csak a Gothic2-t alaposan ismerök gondolkodjanak...
  • Broafka
    #16747
    és tegyük hozzá, hogy addonban egy dex, vagy erő póció nem 5-öt hanem 3-mat ad :(
    és én összegyűjtöttem az összeset...
    (na jó megbocsájtok, mert láttam hogy visszavontad :P)
  • Broafka
    #16746
    hát nem bocsátok meg, ha nem haragszol
    azzal a karakterrel 2 lövés volt egy ork, 6-7 lövés volt egy sárkány...
    tudom most az jön, hogy monasz egy nagyobb számot, vagy valami jobbat...
    az egy jó karakter lett, én büszke vok rá, és tetszik, és ez lett eddig a legjobb karakterem...
  • hen-tes
    #16745
    loál, kard a leghangulatosabb, ez kétségtelen :o)