140
NOX - Örökség mp3-ban
  • Laffite
    #100
    nem az a lényeg, hogy Te hol hallgatod, hanem hogy mi alapján készül el egy manapság üzleti szempontokat is abszolút kielégítő zenei anyag...

    akkor kicsit konkrétabban: zenében mit hívnak retrónak?
    (szerintem nincs ilyen definíció, de szívesen elolvasom a véleményed)
  • Vlala #99
    CD-n szoktam hallgatni, nem a danubigyón.
    Zenében nem azt hívják retrónak, amit autóban...
  • Vlala #98
    szia, nem, itt, de igen, egyetértek
    (QuickAnswer v1.0)
  • morticia
    #97
    Sziasztok!
    Még új vagyok itt, de visszaolvasgattam. Ide leginkább csak olyanok írnak, akik utálják a NOX-ot? Hol vannak azok az emberek, akik szeretik is ezt a zenét? Vagy ez a fórum nem arról szól? Amúgy szerintem már nagyon kellett egy ilyen együttes!
  • Laffite
    #96
    nem hallgattad meg jól, ott van az a tüc-tüc, mert a danubiusrádiós egyencsomagolás meg kell hogy legyen, másképp nem lehetne eladni...
    amúgy zenében is van retro, de nem értem ennek mi köze lenne a noxhoz...?
  • Vlala #95
    mi. :-)
    nem biztos, hogy a mi örökségünket értették a címen... akkor a "Feltámadás" c. festménynek sem lenne sok értelme.
    Ez nem népzene, hanem popzene, népi hagyományokra építve (autóban az ilyet hívják retrónak, ha jól tudom... de úgyse tudom jól, mindig van nálam okosabb, aki jól leszól, hogy hülye vagyok.)
    Sebestyén Márta tényleg népdalokat énekel.
    Hol hallottál Te a Noxban tüctücöt?
  • Laffite
    #94
    ha ez lenne a legnagyobb örökségünk, bizony fognám a fejem...
    bár egy fokkal még mindig jobban örülök nekik, mint a tekknőnek vagy mc havernek, de ha már ilyesmire vágytok, miért nem hallgattok Sebestyén Mártát vagy Makámot? Mindig csak a tüc-tüc meg a csípőnadrágos nénik, mi? ;)
  • Vlala #93
    hejesírás = sírás, egyépként teszkó pócáról lehet letőteni a zenéket.

    Mi az a tancsapda?

    Nem vagy túl igényes magaddal szemben...
  • akyyy
    #92
    e-mail
  • Narcotic Syntax
    #91
    bár miben jo? szerintem semmiben.
  • laci béla
    #90
    sziasztok
    Honnan lehet letölteni a noxot?

    Meg a Rómeó és Júlia albumot letölteni?
    Meg a tancsapda szeretném letölteni?

    Bár miben jó
  • akyyy
    #89
    amúgy tök jó, most halgattam Noxot
  • OPM
    #88
    lál
  • akyyy
    #87
    Valaki zárja már be ezt a topicot. van zene topic van nox topic van karácsonyos topic, oda lehet írkálni, nem konkrétan 1 albumnakk kell hatvanhat féle topic.
    /kicsit sok volt a topic szó? mind1.../
  • Vlala #86
    Nem, nem offozok többet. Akkor sem.
  • JAST
    #85
    mint a tanár! :)
  • Narcotic Syntax
    #84
    de szellemileg korlátozottak legyenek a kis nebulok!
  • JAST
    #83
    menj el tanárnak mester!
  • Vlala #82
    Egy fórumban, amely hozzászólásokból áll, azt megkérdezni, hogy "Elnézést, mi a fuckot mondtál?", aheéyett, hogy a nem érthető részeken átfutnánk még egyszer, hátha csak a szoftverrel van a hiba... Ez szép...
    De mivel pedagógus lennék, és munkámmal jár a birkatürelem, elmagyagyaráztam neki szépen mindent még egyszer. Véleményemet fenntartom, nem kívánok rajta változtatni, és nincs mit hozzátenni, ezért másoltam ki/illesztettem be újra.
    A speedeseket hagyjuk, más róluk a véleményünk, de ez tényleg nem az a topic.


    Hogy ON is legyek, kpatam egy példányt a karácsonyi albumukból is. A színvonal nem változott, ezen értsen mindenki amit akar, én jó értelemben mondtam.
  • Narcotic Syntax
    #81
    kivéve a kis 12 éves zombikat.
  • Narcotic Syntax
    #80
    most leirtad u.azt. de van vmi értelme??? a speedesek meg jo emberek mind!
  • Narcotic Syntax
    #79
    LOL !
  • Vlala #78
    "Ja, kezdelek érteni.
    Szilvinek, aki kicsi kora óta népdalokat énekel, nincs énekhangja (lehet, hogy azt kellene énekelnie, hogy néééézz az ééég felééé, persze jól torzítva, nehogy felismerjük) a hangszerek csak nyávognak (torzítós hegedűt a népnek!), a hagyományos elemekkel tarkított színpadi munka egy rakás fekália (majommód kellene ugrálniuk, meg hadonászniuk, persze betépve, ahogy azt "rendes" emberek teszik), ezzel szemben a Szent Elektronikus Zajt isteníted, hogy az mennyire jó, amikor tücttüc és hászíhászíhászí megy, a déjé majomkodik néhány elektromos bigyó mögött, amelyek le se sza(majdnem kimondtam) sajnálják, hogy ott van, mert a majom nélkül is tudnának ilyen zenét kreálni (otthon a mosógépem is tud, ha nincs kiegyenlítve benne a ruha centrifuga-üzemmódban). Mindegy, a speedeseknek biztos jó...

    Volt már szó a zenefikázásról."

    Ezt. Érted már?
  • robotnyk
    #77
  • Vlala #76
    Ja, kezdelek érteni.
    Szilvinek, aki kicsi kora óta népdalokat énekel, nincs énekhangja (lehet, hogy azt kellene énekelnie, hogy néééézz az ééég felééé, persze jól torzítva, nehogy felismerjük) a hangszerek csak nyávognak (torzítós hegedűt a népnek!), a hagyományos elemekkel tarkított színpadi munka egy rakás fekália (majommód kellene ugrálniuk, meg hadonászniuk, persze betépve, ahogy azt "rendes" emberek teszik), ezzel szemben a Szent Elektronikus Zajt isteníted, hogy az mennyire jó, amikor tücttüc és hászíhászíhászí megy, a déjé majomkodik néhány elektromos bigyó mögött, amelyek le se sza(majdnem kimondtam) sajnálják, hogy ott van, mert a majom nélkül is tudnának ilyen zenét kreálni (otthon a mosógépem is tud, ha nincs kiegyenlítve benne a ruha centrifuga-üzemmódban). Mindegy, a speedeseknek biztos jó...

    Volt már szó a zenefikázásról.
  • Vlala #75
    hm. Azért nekem tetszik. :-)
  • mikszer
    #74
    Azért nem kell mindjárt leszólni, mert nem láttál még hegedűt, vagy szokatlan a furulya egy pop számban. Amúgy zeneileg nem olyan rossz, a rockerek meg hadd sírjanak. Death Metal!!
  • Gyiik
    #73
    :)
  • Tetsuo
    #72
    pont ezt akartam.. :)
  • Gyiik
    #71
    noksz - ökörség
  • robotnyk
    #70
    ez popzene, nem hagyományok ápolása. egy torzszülött a magyar popzene amúgy is alantas világából. ha jól csinálnák oké (mert lehet jó popzenét is csinálni, csak senki sem akar, ha viszik a szart is), de ciki az egész. zeneileg képzetlen tagok, énekesnő 0 énekhangal, a világ leggázosabb dobgépes alapjai, minderre jön még a ciki koreográfia, és kész is a nox.
  • mynona
    #69
    Nem tudom miért nem vándorolnak ki a fenébe azok, akik szégyellik a magyar zenét? Bezzeg biztos nagyon élvezték a Kiss Kiss című számot Holly Valance-tól, ami nem más mint eredeti arab népdalfeldolgozás, ezenkívül az összes szerb is erre táncol, mert ők úgy tudják hogy ez szerb népdal. Persze mi csak égjünk az ősi magyar zene miatt! Vagy csak az a bajod, hogy magyar vagy? Az amerikai countryzenét is hallod diszkófeldolgozásban, esetleg csak nem ismered fel, mert a hallásod és a tudásod nincs meg hozzá.Persze az is nagyon égő lehetett szerinted, amikor Freddy Mercury Budapesten egy teli stadion ember előtt magyarul énekelte a "Tavaszi szél vizet áraszt" című népdalt,és nem kellett neki súgócédula, mint egyes magyarellenes, európaimádó politikusoknak.Vagy milyen égő volt az is, hogy az Erasure annak idején thaiföldi népzenével lett világhírű.És még sorolhatnám hosszan. Persze a magyarok csak tűnjenek el a föld színéről is! Ezt gondolod? Mert akkor talán te el is kezdhetnéd. Én világjáró ember vagyok, sokat élek külföldön, ahol minden nemzet büszke magára, főleg ha a népzenéjük befut, és nem szégyellik hangosan mások előtt énekelni. Az angolok is a népzenéjüket írják át nagyon sokszor pop stílusra, meglepődnél, ha sorolnám a diszkósztárokat.
  • Pupcika
    #68
    köfike :D
  • Dynamic
    #67
    Hát a Bűvölet a legújabb, tehát gondolom az Örökség meg az első:)
  • Pupcika
    #66
    Melyik az első album, az örökség vagy a bűvölet?
    mert megőrülök már ettől a szartól és nem tudom melyik a 2. album.
    HELP PLS
  • CSOCSO
    #65
    tudom
  • TomBond
    #63
    Felénk nem így van!
    :-))
  • Unknow
    #62
    Biztos mint a halál:)))))
  • CSOCSO
    #60
    fonál?:) bizti ez?:)
  • Unknow
    #59
    Jaja...ilyen nagy számítógépes izében nyomult tök cyberes stílusban közben full ugyanazt a dalt adta elő annyi külömbséggel,hogy basszust meg ütemet nyomott alá:)

    "Elmegyek elmegyek..hosszú útra megyek...hosszú út fonalából...köpönyeget.."..ízélek:))

    Eddig vágom a szövegét:)De jó szar volt:)