140
NOX - Örökség mp3-ban
  • blackgamer
    #140
    2 napja jelent meg az új lemezük...
  • Super Mario
    #139
    Tegnap volt a Békéscsabán a Nox-koncerten, és természetesen el sem kezdődött volna nélkülem ;-) Hát, ez emberfeletti, világszínvonalú koncert volt. Szilvi akkorát énekelt, és a színpadi produkció is nagyon látványos volt. 20 dal volt, és mindegyikre már koreográfiát találtak ki. Volt 2 népdal is az első albumról a Hej Dunáról, és az Új a csizmám. Élő hangszerekkel sokkal jobbak a dalok. Volt illúziómutatvány, amikor a semmiből hozták elő őket. Hiába meresztettem a szemem, sehogy nem jöttem rá a trükkre. De felejthetetlen este volt. Köszönöm az élményt.
  • Blur
    #138
    Rohadtul felhúzott a topik elején Gusson nevü gyökér. Továbbolvastam és rájöttem hogy tök fölösleges ide bármit is irni. Azért ennyit mégis: midnenki elmehet a fakkba, aki ilyen ócska, undoritó, szánalmas zenét hallgat. Vannak jó magyar együttesek, de ez rohadtul nem az. Magyar népdalokat járatja le, midnezt azért hogy teli legyenek pénzzel. Undorito.
  • laci 700
    #137
    Inkább Ökörség!!!
  • Super Mario
    #136
    Ez így van!
  • Vlala #135
    talán nem véletlenül. Ők még mindig tudnak koncertet adni élőben is, playback nélkül :)
  • Super Mario
    #134
    Naná, hogy a Nox!!!
  • Tamás26
    #133
    Dalospacsirta 2005 - Melyik a legnépszerűbb együttes?
    http://www.zene.hu/cikkek/cikk.php?id=2142
  • Super Mario
    #132
    Igazad van, teljesen más az egész.
  • Laffite
    #131
    voltam nyáron anima koncerten, az új énekesnő egy borzalom, csak erőlködik, de hangja az semmi, és a színpadon is csak szenved, szal én a régire szavaztam volna, úgy még szerettem az animát, így egy dub-káosz az egész...

    a nox meg nem tudom jobb-e, de tök más stílus, életfelfogás, hozzáállás, szal nem összehasonlítható...
  • Super Mario
    #130
    Szerintem nagyon jó az új albumuk.
  • Vlala #129
    össze ne vesszetek :-) mindenkinek van kedvence, ez így kerek.

    Tegnap nézte valaki az EV elődöntőt,vagy mindenkit elcsábított Fábry és Darwin?
  • robotnyk
    #128
    nem volt alapítótag, az Anima amúgy sem énekfüggő
  • blackgamer
    #127
    de abból kilépett a csaj, nem? vagy az az amorf ördögök?
  • Visitor
    #126
    Nem az Anima Sound System 1000x jobb
  • Super Mario
    #125
    A NOX a legjobb magyar együttes!
  • morticia
    #124
    Hali!

    Azt tudjátok,hogy jövő héten pénteken indul a 80 állomásos turné? Sopronban kezdenek, aki teheti menjen el, érdemes. Tudom, hogy meglepetéssel készülnek, de nem árulom el mivel. És azt is tudom, hogy nagyon jó számok lesznek.
  • Vlala #123
    "részt vettek"... 50-ből 49 pont, az nem részvétel. De tényleg, a többiek csak voltak a színpadon, ők meg belakták, kihasználták az egészet, ott nem arról volt szó, hgy "jé, mikrofon, be van ez kapcsolva?"
    Mondjuk, ez az EV dalfesztivál erősen el lett rontva, két táborra oszlott: régóta ismertekre és újakra. Persze, a négy régebben ismert csapat jutott tovább.
  • morticia
    #122
    Szia Mindenki!

    Örülök, hogy tetszett nektek a Forogj, világ!. Szerintem is nagyon jó lett, folyamatosan azt hallgatom. Azt tudjátok, hogy vasárnap lesz az EU-Víziós Dalfesztivál, amin a NOX is résztvesz ezzel a számmal? Légyszi, nézzétek, és szavazzatok a NOX-ra, hogy továbbjussanak a kijevi döntőbe. Az MTV1-en lesz 19.50-től. Szavazzatok!!!!!!!!!!!!! Köszi!
  • Vlala #121
    nekem teccett, olyan Noxos
  • Ronny
    #120
    szár
  • Vlala #119
    tegnap volt a Nox új dala a Danubigyóban. Hallotta valaki?
  • morticia
    #118
    Szia Mindenki!
    Ide már nem ír senki? Pedig NOX még van. Vagy senkinek nincs véleménye az együttesről? Írjatok!!!
  • PResident Evil
    #117
    #80-#81 LOLLOLLOLLOL ::DDDDDDDDDDDDDDDDDD

    még mindig sírok
  • JAST
    #116
    zárható topic :D
    [csak viccel]
  • PResident Evil
    #115
    hééé, itt meg megy a flém ?! nemér !!! :DDD
  • Vlala #114
    money makes the world go round, ugye? Akkor inkább álljon meg a Föld...
  • Laffite
    #113
    igazad van, csak sajnos sehol nem elsőszámú szempont a hozzáértés, leginkább csak az üzleti kapcsolatok dominálnak, ki kit ismer, honnan jön, kiért mit tehet a jövőben, stb...

    a viva esti műsorai előtt abszolút le a kalappal, kár hogy nappal leginkább csak dumálnak, ráadásul gyerek dolgokról
  • Vlala #112
    nem az a lényeg, kinek a hibája, hanem az, hogy hogyan lehetne a színvonalat emelni. Pl. a hozzá nem értő emberek (főnök fia) eltávolítása, közvéleménykutzatás, vagy a Vivánál már elkezdett tematikus programok, stílusközpontú esti műsorok elterjedése.
  • Vlala #111
    nocsak...
  • Laffite
    #110
    a rádiók egyhangúsága az aktuális hazai dalok terén a lemezkiadók hibája elsősorban, na meg az is, hogy az általuk rádiós játszásra kiválasztott hazai felvételek nem mindig azok lesznek, amelyeknek lenniük kellene, stb... sajnos a kiadóknál is egyre több hozzá nem értő ember dolgozik és dönt dolgokról, és ezt mint egy egykori bennfentes mondom, nem véletlen hagytam ott az egészet már évekkel ezelőtt :(
  • morticia
    #109
    Egyetértek Veled! A NOX-nak a Bűvöletről az Árny és fény az egyik legszebb és legjobb számuk, és mégcsak most került a rádiókba. De ott van az Égen, Földön. Az is nagyon jó, és sehol nem játszák. Ezért szerintem sem lehet néhány szám alapján megítélni egy együttest. Viszont megbízható forrásból tudok már néhány dolgot a következő albumukkal kapcsolatban, és a terveikről is.
  • Vlala #108
    ez a baj, látod, hogy mindenki csak a rádióból meg a Viváról ismeri a zenéket, pedig korántsem azok a legjob számok,, amelyeket nyomnak. Valaki egy más zenekarról írta, hogy tök uncsi, mert csak az az egy számuk megy mindig... pedig 1 lemezükön van 12-13 szám, és van 3-4 lemezük. A rádiókig csak az az egy szám jutott el.
  • Vologdavr
    #107
    Tulajdonképpen nincs, megmaradok az Eleven Holdnál meg a Kispálnál inkább.
    Meg a sajátnál persze.

    Nemtudom mitől hozta meg a második album a siekrt. Talán, hogy ott tényleg eredetiek lettek. Hát nem tudom, de az első számok...
    A gyökerekhez meg csak nyúljanak bátran, de ne tépjék ki őket erőszakkal.
    Viszont lehet, hogy ezt a Bűvöletet megszerzem, ha olyan hangulatom lesz.Most egyenlőre nincs.

    Gergő
  • morticia
    #106
    Jól tudod, tényleg eggyel többen voltak. Az Örökség amikor megjelent a harmadik tag Szücsi volt. A Bűvölet megjelenésekor már csak ketten voltak /Szilva és Tomi/. Szerintem az első album is jó lett. Ahogy Szilva mondta:"Eredetiek, de mégis trendik vagyunk, és ami a legfontosabb, visszanyúlunk közös gyökereinkhez." De igazán a hírnevet a második album hozta meg nekik. És persze a novemberben megjelent Karácsony. Mivel azt mondtad, hogy nem vagy képben, szívesen válaszolok, ha van kérdésed.
  • Vologdavr
    #105
    NAmánmost én is szeretnék beleszólni.
    A NOXot csak klippekből, meg rádióból ismerem, és ez alapján ez a vélemény alakult ki bennem.

    1. Az első számaik, amiket hallottam (Hej Dunáról...) Hát én azt hittem beszarok rajta. Pont hozzáillett ahhoz a divatos Mátrix dizájnú körítéshez, amivel reklámozták magukat. A népzene az benne volt (igaz, milyen áron), na de a hagyomány?? Hagyjuk már. Elcseszett alapra elcseszett dolog. Áhh, borzasztó volt. Lehet, hogy ők, vagy a menedzser, vagy mittudomén ki úgy gondolta, hogy ebben van érték, de szerintem nem igazán erről szólt. Az meg, hogy valaki így ismerje meg a magyar folklórkincset egyenesen nevetséges.

    2. Az újabb számok, amiket hallottam mostanában, igazán megleptek. Voltak benne jó ötletek, meg nem volt gáz, sőt még akár azt is mondhatnám, hogy tetszett. De ha jól tudom, közben a létszámuk is megcsappant, vagy mittudomén, mondom, hogy nem vagyok képben.
    De az, amit mostanában hallok, az nem rossz.

    Gergő
  • Vlala #104
    "Ha nem lennne jó a zenéjük, nem készülne a harmadik nagylemez." ez mondjuk elég merész kijelentés volt, a magyar zeneiparban számos ellenpélda létezik.
  • morticia
    #103
    Nem értek egyet veled. Remélem nem haragszol, de szerintem sokkal jobb, mint egynéhány együttes zenéje. Szerintem van benne valami, ami nagyon sokból hiányizk. És szerintem ami a legfontosabb ők mertek valami újat, mást csinálni!!! Ez az, amit értékelni kell bennük, na és azt a rengeteg fellépést. Ha nem lennének olyan jók, nem lett volna tavaly annyi fellépésük, és nem készülne a 3. nagylemez.
  • Vlala #102
    Hogy költői legyek: "tuggya a rákpenész."
    Nem vagyok zeneszakértő, hogy minden egyes macskáról megmondjam, milyen stílusban nyávog.
    ZeneHALLGATÓ vagyok, aki tudja, hogy valami tetszik-e vagy nem.
  • Laffite
    #101
    az nem igaz, hogy utálom a noxot, csak azt utálom, hogy egy jó ötletet, klasszikussá vált dalokat és egy egészen zseniálisan tehetséges énekesnő gyönyörű hangját ennyire gyenge és kidolgozatlan elektronikus alapokkal hozzák össze... :(

    sok embert ismerek a hazai elektronikus zene underground köreiben, és biztos vagyok benne, hogy egy esetleges nox-remixverseny egészen káprázatos eredményeket szülne, és úgy már én is szívesen hallgatnám, de addig képtelen vagyok ezeket a sablonos zenei alapokat nem észrevenni :(