1521
Milyet érdemes venni szerintetek?
  • grizzly21
    #441
    ez az iriver tetszik de nem mondom hogy kivagyok békülve a design-nal, és a szoftveréről is rosszakat irnak.
  • grizzly21
    #440
    akkor ez is szar? hát látszik hogy műanyag, ezért se tetszett annyira külsöleg, de ezt nem gondoltam volna róla. na a sony nem megy szét sose az tuti, de miért kell saját szoftver??..
  • grizzly21
    #439
    "mindenki más már ezerrel gyártotta a jobnál jobb mp3 lejátszókat,akkor a sony még a saját kis formátumát támogatta,igy erősen lemaradt az élbojtól....."
    JA valszeg olyan mp3lejátszot gyártott ami nem tud mp3mat lejátszani.
    lemaradt az élbojbol? a sony van akkora cég, hogy technikailag pillanatok alatt behozzon nála joval kisebb márkákat. nemtom ránézek azokra amit linkeltetek és nem győz meg. nyilván a hangzás a fontosabb, de nyilván nincs olyan fülem ami meg tudna állapítani különbséget a 2 között akkor meg minek? meg közel ugyanolyan jok sztem.
    Faszomért nincs egy jol kinéző, jó tudású, kicsi, MP3 lejátszó. még azt se kérem hogy olcso legyen lehet 40-50ezer is akár.
    ennek a sonynak is csomo hibája van most h olvasom: nem látszik a kijelző kinnt, csak saját szoftverrel lehet rá irni zenét (na ez RÖHEJ szerintem....), viszont tény hogy kurva jól néz ki, nagyon jol birja az aksija, de hát a sony mérnökei miért nem tudnak logikusan gondolkozni??? áhh...
  • Breki33
    #438
    Creative-ről egy beírás

    "Na a lényeg az, hogy visszavittem a gépet a boltba és visszaadták a pénzt. Ez már a második darab volt nálam egy hét alatt és egy harmadikra már nem voltam kiváncsi! Az elsőt a rádiója fagyasztotta le, recseget a jobb füles, a másodikat pedig kinyirta egy kb 6 éves gép 98-as Windows-szal! Ez aztán a minőség, a boltban sem voltak kicsit se meglepve! Kár, mer tetszett rajta minden, csak nem működött és már nem bízok a Creative-ban! Lehet, hogy nem mindig ott kéne dolgoztatni ahol a legolcsóbb Kínába! <-- ez a vacak meg nem értem mit jelent?!
    "
  • Breki33
    #437
    klikk

    vagy fórumokat mondjak?

    van egy jó az indexen ha végigböngészted mondok még.
  • [Jakuza]
    #436
    Akkor nezz korul meg az Iriverek kozott.
    Sok fele design kozott vallogathatsz tipusktol fuggoen.
    A lejatszasi kepessegeik altalaban a jo kategoriaban, mig a lejatszok toltes nelkuli lejatszasi ideje is nagyon magas.
    Sok Iriver tipusnal akar 40 ora a tobbi tipusu lejatszo altalaban 10-15 orat tud.Altalaban csak azt vetik fel negativumkent, hogy sok ido kell a szoftverenek kiismeresehez, mert tul bonyolult.




  • Breki33
    #435
    a külseje a fontos vagy a hangja? P

    A srác leírta a Sony próbálta a saját útját járni.
    #408
  • grizzly21
    #434
    nem is érdeklődöm sehol :) de jota akarok venni. mondjál linkeeket:)
  • grizzly21
    #433
    Sony NW-E407 Network Walkman (1GB)



    Editors' rating:
    7.7 Very good

    Average user rating:
    8.5 Excellent (from 20 users)
    --------------------------------------------------------

    Creative MuVo Micro N200 (512MB, Black)

    http://i.i.com.com/cnwk.1d/sc/31156913-2-120-0.gif

    Editors' rating:
    7.7 Very good

    Average user rating:
    8.0 Excellent (from 47 users)

    ----------------------------------------------

    ami rosszat irnak a sonyról az hogy csak a saját szofveréről lehet rámásolni a zenét. ez hogyan van?? nem csak zenét lehet rámásolni mert egyben pendrive is nem? akkor meg miért nem lehet MP3mat?:O

  • Breki33
    #432
    empio??

    Igaza van a srácnak a Sony-val kapcsolatban.

    Amúgy nem tudom milyen szines kijelzőről meg méretről beszélsz.
    Enyém pl akkora mint a gyufáskatulya és olyan könnyű, hogy mindig félek, hogy elhagyom.
  • Breki33
    #431
    furomokat P

    ha nem felelne meg az MPIO_m eladtam volna, ha figyelmesen olvasnád a "fórumokat" emlékezhetnél hogy került hozzám...

    Nemnagyon láttalak egyik hazai mp3-lejátszós se fórumon se érdeklődni. :-)
  • grizzly21
    #430
    mi a rossz a sonyban?
    az empio szerintem túl nagy és annyiért már megvan az 1 gigás sony.
    meg minek szines kijelző? van PSPm nekem csak zene kell. igy a creative se jo: design nem tecc, az alakja se jo, szerintem nagyobb is mint a sony. meg ránézek és olyan műanyag olcso tipus az egész. a backlight noise-rol nem is beszélve
  • Breki33
    #429
    csak az a másik
    kicsit összekeverted P

    én a #421 -ról beszélek ugyanis arra írtad

    temeg a másikról ami a 419.
    nembaj :-)

    szóval az a cikk nem a forgalmazóé
    itt megtekinthető
  • [Jakuza]
    #428
    Ja es en nem az alapjan dontok, hogy mindenkinek a sajat kertje a legzoldebb.
    Elolvasom a furomokat kiprobalom,oket stb.
    mindig maximalista probalok lenni, es nem az elott szoktam hajlongani ami nekem van.
    Szal nem vagyok ATI, NVidia, AMD, Intel es hasonlo gyartok elott ajnarozo, mindig az adott pillanatban legjobb termeket gyartot tartom a kategoriajaban a legjobbnak.
  • [Jakuza]
    #427
    "Az MPIO ONE-t két év garanciával forgalmazzuk."
    Ennyi eleg?
  • Breki33
    #426
    Én pont ellenkezőleg olvastam, illetve ugy tapasztalatból mondom nem tesztek alapján.

    Szerintem nagyon szép hangja van pedig én elég vájtfülü vagyok, mivel ugye ez a hobbim.

    Amúgy nemtudom honnan veszed, hogy ez a forgalmazó oldaláról való
    A cikk Nethirlap.hu-ról származik........

    És mégegyszer mondom nem ezt az adott tipust ajánlottam, hogy meg kell venni.

    Vegyél mást, de ne szóld le anélkül az MPIO-t, hogy kipróbáltad volna !!!
  • [Jakuza]
    #425
    Ja es az eltero gyari adatok, altalaban az elem keszenleti idejet a gyar kb 15%-20%-al mindig felul ertekeli.
  • [Jakuza]
    #424
    Hat en a forgalmazo oldalarol belinkel cikktol tavoltartom magam.
    Foleg mmiutan a legtobb angol oldalon lehuzzak a lejatszasi kepessegeit az MPIO-nak, foleg a hangminoseggel vannak a gondok, szinte az osszes forumban es tesztben.
  • hmhm
    #423
    létezik olyan lejátszó, amibe pendrive-ot bele lehet dugni, és arról tud lejátszani?
  • Breki33
    #422
    Amúgy ha valaki most vásárol még érdemes körülnéznie Sulinetben

    Ugyan az mp3 lejátszókat tavaly kivették de pendrive-k között akár IPOD-ot is felfedezhettünk P
  • Breki33
    #421
    1GB beépített memória, USB háttértár ami untig elég
    br. 51.000 Ft



    De nem azért írtam, hogy ezt meg kell venni csak bizonyítandó az MPIO eléggé márka ebben a szegmensben.

    A lejátszó méretei 32 × 15 × 55mm (súlya: 34.5g) illetve ha méretről beszélünk, akkor a lejátszóknál megszokott negyedik dimenzió, a tárolókapacitás sem másodrendű, amely 256, 512 megabájtot és egy gigabájt értékeket vehet fel. Ez a kapacitás szükséges is, ha ennyiféle zenét és videót tárolhatunk rajta.



    A formátumok, azon belül is a zenefájlok lehetnek MP3, WMA, OGG típusúak. Az MP3 fájlok 8 és 320 kbps, a WMA fájlok pedig 32 és 192 kbps ráta között lehetnek, a WMA típusnál támogatja a DRM és VBR fájlokat is. Videoformátumként az MPEG-4 támogatott, de egy mellékelt Transcoder nevű programmal az Avi, Mpeg, WMV és Asf fájlokat könnyedén MPEG-4-be konvertálhatjuk. A lejátszáshoz a listákat is támogatja, méghozzá a népszerű m3u formátumban, de az ID3 tag sincs elhanyagolva. A megjeleníthető típusok közül természetesen nem maradt ki az állókép és a szöveg formátum sem. A kijelző és az MPIO-One szoftvere igencsak felkészült a különféle nyelvekre, amely sajnos manapság még mindig nem annyira elvárható szolgáltatás. Ez a lejátszó viszont 57 nyelv karaktereit támogatja, sőt a menü is 9 különféle nyelven "szólalhat meg". Az adatátvitelt nem is kell túlságosan részletezni, hiszen igen egyszerű és semmiféle szoftver nem szükséges. Egyszerűen csak a számítógéphez kell csatlakoztatni az USB 2.0 porton keresztül és mint USB tárolóeszköz használható.



    További kiegészítés a beépített FM rádió, mikrofon és line-in, hogy valamit rögzíthessünk is vele WMA formátumban, akár időzítve is. Kilenc equalezer és három hangeffekt teszi még változatosabbá a zenelejátszás élményét. A készülék belső lítium-ion akkumulátorral van felszerelve, amely nagyjából 15 órányi zene és 2 órányi videolejátszást tesz lehetővé. De most következzenek a már extraként felróható opciók és szolgáltatások. A kis készülékbe még fért pár apróság - ha nem is túl sok, - hogy igazán vonzó lehessen kütyü-őrültek számára. Az MPIO-One képes USB hosztként is működni, igaz, ekkor csak USB 1.1 formában. Ezzel a kis szolgáltatással közvetlenül tudunk digitális kameráról, memóriakártya-olvasóról és egyéb USB tárolóként felismerhető eszközről adatokat olvasni és az MPIO-One-on tárolni. További extra a képernyővédő és a beépített logikai játék. Várhatóan május elején kerül a boltokba (első körben Koreában és Japánban), de a cég hazánkban sem ismeretlen, így remélhetjük, hogy nem csak külföldi rendeléssel oldható meg az MPIO-One beszerzése. Összesen hat színből válogathatunk majd: arany, ezüst, "cream zone" piros, "misztikus" szürke, "Harvard" kék és éjfekete.
  • [Jakuza]
    #420
    Aztan tied lehet a 2GB-s 90ezerert.
    Akkor mar veszek egy palmtopot.
  • Breki33
    #419
    Ezsesemmi
    Az új MPIO ONE (másnéven MPIO FG200) mp3 lejátszó jelentősen kortársai előtt jár mind tudás mind kinézet tekintetében. Az MPIO ONE új grafikus OLED kijelzője 65 ezer színt képes megjeleníteni. Ez a színgazdagság ahhoz is elég, hogy a lejátszón fényképeket nézegethessünk. A JPG formátumú képek egyenként, slideshow-ban, vagy akár képernyőkímélőként jeleníthetőek meg.

    Az MPIO ONE filmeket is képes lejátszani. Kedvenc videoklippjeinket, filmrészleteinket visszanézhetjük utazás közben a buszon vagy megmutathatjuk kollégáinknak, barátainknak. Video lejátszásra MP4 formátumban nyílik lehetőség. A mellékelt CD-n található szoftver segítségével WMV, AVI és DivX formátumokból bárki könnyedén felföltheti kedvenc felvételeit a készülékre.



    Az MPIO új lejátszójában természetesen a zene lejátszási lehetőségek sem szorultak háttérbe. Az MPIO ONE MP3, WMA és OGG formátumokat kezel. A kimagaslóan jó minőségű hangzáshoz további extrák társulnak:

    - 3D hangzás, mely intenzitását 3 szinten lehet állítani.
    - Gyári hangszínbeállítások (equalizer)
    - További 5 sávos egyéni equalizer
    - Extra mélyhang kiemelés (Dynamic Bass)
    - Extra magashang kiemelés
    - Változtatható lejátszási sebesség (lassítás, gyorsítás)

    Az MPIO ONE beépített FM rádióval is rendelkezik és 30 rádió állomást képes eltárolni. Kedvenc műsorainkat fel is vehetjük az FM rádióból, akár előre beállított időpont szerint is. Lehetőség nyílik továbbá a készülék bekapcsolási idejének programozására, így akár minden reggel kedvenc felvételeinkre, vagy rádió műsorunkra ébredhetünk.

    Az MPIO ONE természetesen nem csak rádióból képes felvételt készíteni. Rögzítésnél használhatjuk a beépített mikrofont, vagy a készülék vonalbemenetét. A felvétel minősége szabályozható, így akár CD minőségben is dolgozhatunk a készülékkel. A felvételi jel jelerőssége egyénileg beállítható, de ennek szabályozását a készülékre bízhatjuk. Ezesetben a megfelelő hangerőt felvétel közben is automatikusan szabályozza az MPIO ONE. Lehetőségünk van olyan felvételt készíteni melyből kimaradnak a csendes részek, így például egy előadásnak csak a lényeges részei kerülnek rögzítésre. A korábban már említett időzített felvétel készítési módot mind a diktafon, mind a line-in (vonal bemenet) funkciónál használhatjuk.

    Az MPIO ONE kijelzőjén megjelenő információk teljesen egyénre szabhatóak. További extra az időzíthető kikapcsolás, amit elalvás előtt hasznos beállítani. Unalom űzéshez kiválóan használható a beépített "Push Rush" nevű játék.

    Az MPIO ONE-t két év garanciával forgalmazzuk.
  • Breki33
    #418
    jó akkor nincs P

    én inkább a személyes tapasztalatomra hagyatkozom
    és állítom az MPIO az egyik legjobb.


    "Creative Zen Micro: Akkujával lehet probléma, az érintőgombos...

    Creative MuVo TX FM: Ez a termék az alsó- és középkategória határán áll! Relatíve jó minőség, viszonylag sokat bír, sok funkcióval. Szóval nem fogsz hifi minőséget kapni, és nem árt egy 10000 körül fülhallgatót venni hozzá, mert egyrészt a fül fájdalmai ellen és a hallásod érdekében ezek a pici fülhallgatók nem a legjobbak!

    Összesen 4 kezelőcucc van rajta, ebből kettő a hangerőt szabályozza, egy a play/pause/on/off, egy meg a ''kombi kezelőszerv''. A max hangerő nem valami sok. Ha ha megy az LCD háttérvilágítása, akkor egy halk magas hangot hallani a fülhallgatóban.

    Az összes muvo-nak hibája, hogy amíg világít az LCD addig sípol a fülhallgató. Az LCD ugyanis gerjeszti a kimenetet. A Creative fórumjaiban sokat lehet olvasni erről az elég idegesítő - bugról (Backlight noise)

    A keylock billentyűzár funkció pedig csak elég macerásan menüből érhető el.
    Rádióállomásnál 32-t tárol, viszont nem írja ki a nevét Azt irja Preset 1




    creative muvo micro n200
    TX fm fejlesztett verziója, mindazt tudja amit az előd + pár új funkció (pl. line in felvétel..) kisebb méretű"

  • wander01
    #417
    IAudio 30Gb, legjobb. ennyi. :)
  • [Jakuza]
    #416
    MP3 Players

    Itt megtudod nezni a legtobb lejatszot.
    Rakatt a lejatszo nevere es levan irva minden a tudasarol, a kommentekrol a negativumokrol ill pozitivumokrol.
  • [Jakuza]
    #415
    Egyaltalan nincs olyan minoseg. Utana lehet jarni a http://reviews.cnet.com oldalon.
    10bol 5 pont nincs, mig a Creative 8.0at kapott.
    Raadasul a fejlesztoktol is, nem csak a felhasznaloktol.
  • Breki33
    #414
    sony brrrrrrrrrrrrrrrrr
  • Breki33
    #413
    én szóltam
  • grizzly21
    #412
    ránézek a sonyra és már a zsebemben látom ugyhogy gyorsan linkeljtek olcsobbat vagy jobbat:D
  • grizzly21
    #411
    ejj brekk:)))
    nemtom én ilyet tuti h nem veszek, jó hogy zsebben van és nem látszik de az egész olyan nemteccik stilusu:D
    fene azt az igényes designerkritikus izlésemet:)
  • Breki33
    #410
    Mpio simán van olyan minőség mint a Creative

    Sőt még csinosabb is P

  • grizzly21
    #409
    nincs hozzá sok köze? ezt nem értem, szerintem abban is kurva jónak kell lennie. mellesleg a sony nem hiszem hogy gyártott olyan mp3 lejátszót, ami nem tudott mp3mat lejátszani!:DDD lol
    nekem sokat számit a stílus is: ez a creativ vhogy nem fogott meg viszont sok olyat láttam mint pl a lent említett sony (az persze azért joval jobban néz ki mint bármelyik általam eddig látott). de mondjuk elhiszem hogy igazatok van: linkeljetek más, jó, szép nem tul drága 1gigás USB-s mp3 lejátszót.
    azért azt ne mond h amit linkeltem sony bármiben is (az áron kivül) rosszabb lenne mint a versenytársai..
  • izb
    #408
    egy mp3 lejátszónál nem igazán oszt vagy szoroz,hogy sony vagy nem sony.
    Mikor mindenki más már ezerrel gyártotta a jobnál jobb mp3 lejátszókat,akkor a sony még a saját kis formátumát támogatta,igy erősen lemaradt az élbojtól.....
    Most sincs sok köze hozzá....

  • grizzly21
    #407
    azért ez mennyivel elegánsabb már, és amennyivel többe kerül sokat nem számit mert ritkán veszel ilyet+jobban szol+jobb a minőség is sztem egy kicsit biztos

  • grizzly21
    #406
    512es Creative MuVo TX FM ez mennyi?
    hol veszed, pesti vagy?
    tuti jól szól?lejátszási idő? nekem 1 giga kell szerintem és a sonyra esküszöm de még ez is szoba jöhet
    bár most látom amit irtál az tul nagy (sonynál nagyobb) és a kijelzője is elég gagyinak tűnik
  • [Jakuza]
    #405
    Nem csak film lehet, barmi.
    Ezert mondtam manapsag sajnos elharapodztak a meretek es ezert 1 ev mulva szvsz mer 4GBs USB stickek es hordozhato tarolok lesznek szerintem.
    Hiszen igeny lesz rajuk.
    S ahogy nezni szoktam mostanaban az asztali DVD lejatszokon is van USB foglalat amikhez kehet USB stickeket csatolni es onnan lejatszani filmet.
    Tehat egyre tobb lehetoseg van.
    Amugy nekem szerintem az 512es Creative MuVo TX FM lesz amit en veszek.
    De gondolkodom meg a Creative MuVo N200 Micro - 1 GB es esetleg a MPIO FY500-bol valamelyik bar ez nem olyan minosegu mint a Creative-e.
  • grizzly21
    #404
    film? de minek? ha haverhoz akarok átvinni cuccokat, akkor ahhoz jo az 1GB, meg ami ilyen kicsi USB-s az max 2GBos szokott lenni. A sony amit linkeltem az USB 2.0ás remélem?!
    Jövö héten fogok venni, szerintem és te?
    A filmeket meg nézni ugyse lehet rajta, ahhoz ott van a PSPm, ha meg 1 gigánál nagyobb cuccot akarok vinni kiirom DVDre, 80 ft/db
  • [Jakuza]
    #403
    Most nem csak a zenerol volt szo.
    Ha zenerol lenne szo kutyat nem erdekelne az mp3-as lejatszo, mint USBs hattertar. Mar pedig rajtad kivul is nem egy ember emlitette meg, hogy nem artana ha egy film is raferne.
    Mar pedig nem egy film 2 CDs ami eleve 1,4GB tehat az 1 GB keves.
  • grizzly21
    #402
    butaság.
    zenében pont forditva van. egy MP3 szám kb 3-4 MB és nem is lesz több.