529
Final Fantasy 10
  • Hoz_Hun
    #489
    Lenne egy fontos kérdésem: mi van akkor, ha a játék első felében kihagytam pár Al Bhed betüt? Bedig nagyon igyekeztem megtalálni őket, de most találtam egy leírást, hogy hol vannak. Abból párat kihagytam . Ilyenkor mi van, vissza tudok menni értük valahogy?
  • Hoz_Hun
    #488
    Köszönöm szépen.
    Kár hogy Rikkuval nem lehet kavarni... na jó akkor beérem Yunával. :)
    Több fajta vége van? Mármint el tudom rontani? Csak azért kérdem mert, igaz nagyon ritkán, de döntenem kell ilyen apróságokban (imádkozok-e vagy nem, meg bejöne nekem Yuna, meg hasonlók).

    Szóval megnyerhető az a mecs? Engem eléggé elkedvtelenített. Kár hogy ennyire nehézre csinálták meg. Gondolhattak volna az amatőr FF játékosokra is.
  • Seth
    #487
    1. Nem, nem tudsz más csajra hajtani
    2. Blitzball első meccs megnyerhető, de erősen taktikázni kell, úgyhogy ne keseredj el,a többség elveszti. Nem, többet nem kell játszanod, csak fakultatív, viszont Wakka legjobb fegyveréhez meg kell nyerni a bajnokságot
    3. Igen, végig abbana göncben fog szaladgálni Tidus, nincs mód cserére
    4. Sphere-t használd nyugodtan, nem kell tartalékolni semmit, elvégre így fejlődnek a karaktereid, így kapják az mp/hp/str/def -eket. Úgy működik , hogy ha a sphere lvl nő,akkor annyit tudsz lépni,ahányas a sphere leveled. Ha léptél,akkor a use-zal be tudod rakni a megfelelő sphere-t (a gép automatán felismeri mit kell odarakni,szóval ne aggódj hogy rosszat raksz). Vannak üres helyek is, oda is tudsz majd berakni különböző növelőket. Illetve vannak még lezárt helyek is (lvl 1,lvl 2 stb,),oda a megfelelő kulcs kell, de (újfent ne aggódj) tudni fogod ha hozzájutsz egyhez. De szinte mindenkinek van egy kikövezett út,amin végig lehet menni, szerintem felesleges más úton menni (kulcsok nélkül nem is lehet mondjuk), max ha látod hogy mondjuk egy lvl1-es zár mögött van 4-5 hp/mp növelő,akkor érdemes. Szóval ne aggódj, haladjál csak szépen, aktiválj mindent amit tudsz
    5. Rikku majd kicsit később magától csatlakozik újra
  • Hoz_Hun
    #486
    Most gyűröm az FF-X-et. Lenne egy olyan kérdésem, hogy azt hallotam Yunával lehet kavarni, de ez már meghatározott, vagy lehet más lányt is választani? Én Rikkura gondoltam, mert nekem sokkal jobban bejön. Mondjuk eddig nem sokat szerepelt sajnos (most járok ott hogy jól kikaptam a Blitzball Tournamenten).

    Apropó Blitzball. Ez egy nagy szemétség pedig sokat vártam tőle. Egy órát tanulmányoztam a szabályrendszert. Az első mecs amit életemben játszok egy nagyon nehéz, vagy éppen megnyerhetetlen mecs. Az első golt úgy kaptam, hogy nem is jutottam hozzá az irányításhoz. A főszereplő csávóval rugtam egy golt. Aztán félidő után megint az ellenfél kezdett és tehetet lenül néztem ahogy lazán golt lőnek. Majd ugyan ez lezajlott amikor Wakka csávó lecserélte az egyetlen használható játékost. 3-1 kikaptam. Ez milyen szemétség már!!! Jól el is vették a kedvem az egész Bliztballtól. Remélem többet nem kell Blitzballoznom.

    A főszereplő végig ebben a bohóc ruhában lesz, vagy le lehet cserélni valahol?

    Még egy olyan kérdésem lenne, hogy tudtok egy magyar (vagy ha más nem angol) oldalt ajánlani, ahol ez a Spehere rendszer el van magyarázva. A tutorialban mutogatják, meg minimálissan a játékkönyvbe is benne van, de pfff holt érthetetlen. Azt vágom, hogy kb ez az XP-nek a megfelelője, de jól jönne pár tipp is. Amugy még nem mertem Sp lvl pontokat vagy miket költeni, de egyre nehezebbek így a csaták. Meg a vásárlást sem csináltam még sem el nem adtam, nem is vettem. Viszont lassan elfogynak a potionjaim.

    És Rikku mikor fog csatlakozni a csapathoz?
  • Seth
    #485
    azaz
  • dinomano
    #484
    aham..thx...8at nem vittem vegig; de azt hiszem tudom kire gondolsz; volt benne vmi oroszlanszerü vmi... :-P
  • Seth
    #483
    én még Cactuar-ra emlékszem, meg arra a lényre ami a FF8 börtönében volt,az a narancssárga ami segített
  • dinomano
    #482
    Engem ettöl függetlenül sem izgat a Blitzball... Amugy Lulu-nak hany babaja van kb.? Milyen karijai vannak? Nekem még csak kupo+Caitsith babam van...
  • Jagi
    #481
    xDDD de mondjuk nekem muszáj volt megnyerni, hogy ne égjenek be az übertáp karik :)
    Ugyebát Tidus sztárjátélos Wakka meg úgy született, úgyhogy nehogymár elicsázzanak minket, addig szívtam amíg meg nem nyertem és nagyjából réjöttem, hogy kell kijátszani az ellent... úgyhogy, csak gyakorolni kell.
  • Seth
    #480
    Én sem szereztem meg, egyedül Tidusnak ás Auronnak lett meg a speckó fegyver (meg még talán Kimahri-nak,nem emlékszem)
  • dinomano
    #479
    Neeem-neeem... Nem izgat; megproba anelkul kinyomni FF-et..azt szeretem az egesz sorozatban (ill. 7-töl tudok nyilatkozni...); h. tetszölegesen döntheti el az ember h. mit csinal meg és mit nem...(mondjuk ez az RPG-k nagy részére igaz...) ^^
  • Seth
    #478
    nem ,blitzballt egyszer sem kötelező megnyerni sztori szerint nyugi :D Wakka celestial weaponjához viszont jópárat. De te úgyse gyúrsz azokra gondolom
  • dinomano
    #477
    Hmmm...Marmint a IX-re gondolsz? Ott meg kellett nyerni a kartyacsatat a kirallyal; de nem volt veszes szerintem..én anno megijedtem, h. ott elakadok, elhasalok 1 idöre; de könnyen vettem az akadalyt...Vagy a FFX-re gondolsz? Ha ott kell meccset nyerni, akkor elhasalok... :-D
    Anno FFVII-ben voltam ugy, mikor pénzzel lehetett tapolni a "sas-toronyban" levö arcokat; h. nem tudtam mire valo a dolog, csomoszor visszamentem hogy mikor nyilik meg végre az ajto, ahol a csata van...Persze telenyomtam manival öket ...Oszt mikor sorra került a mini-strategiai harci jatek (minimál-poligon hadsereggel... :-P); akkor olyan szintü tulerövel rendelkeztem, hogy siman legyalultam a tamado csapatokat... :-)
  • Jagi
    #476
    Egy meccet azért muszáj megnyerni :)
  • dinomano
    #475
    Nekem az tetszik a sorozatban, h. nem eröltetik a Blitzballt sem; opcionalisan valaszthato hogy akarsz-e jatszani, nincs oylan rész, ahol muszaj megnyerned egy tournamentet... Anno FFVIII-ban is az volt a jo+IX-ben is, h. kartyajatk sem volt tuleröltetve... Ha akartal foglalkoztal vele, ha nem akartal; akkor hagyhattad a fenebe.. :-)
  • magus
    #474
    ízlések és pofonok, engem félig a blitzball tántorított el a játéktól (najó, emg vissza kellett adni a ps2-t, de nem is kapálóztam utána, hogy újra elkérjem), tök felesleges
  • dinomano
    #473
  • fanatifo
    #472
    A Chrono Cross überalles az valami csoda vo,t az a játék egyszerüen tökéletes!
  • dinomano
    #471
    Te ugy latszik alapos jatekos vagy; én altalaban vegigrohanok minden game-en; nem szeretek sokat pepecselni - mindig amennyit szükséges...mondjuk ez azert van igy mostansag; mivel nincs sok idöm jatszani... :-|
  • DarkSector
    #470
    Nálam mindegyik FF jócskán ki volt gyúrva a max-imum felé....
    Most a FF X-nél 240 órám van....Csak már mindent megszerváltam....
  • dinomano
    #469
    Ám legyen... :-p van aki arra esküszik, én a VII-re+IX-re leginkabb...10et meg még tolom; majd alkotok velemenyt a végén... :-)
  • DarkSector
    #468
    Nekem a FFVIII a király!!!!!!!!!!!
  • dinomano
    #467
    Chrono Cross tényleg üti FF-et, ez igaz...Oh, az a faxa falusi beach-hangulat az elejen...az a csodalatos graf...az a csodalatos zene... Nagyon sokaig csak CC-music-ok szoltak ha tel-on kerestek... :-P
  • Seth
    #466
    A Chrono Trigger - Chronos Cross duó nálam üti mindegyik FF-et, imádom mindkettőt
  • DarkSector
    #465
    Persze hogy nem voltak FF-k, de azért jelentős gémek...
    Ja és szerintem még egy nagy gém van amire már valóban nem lehet nagyon hibát találni, és legalább majdnem akkora nagy gém lehetett volna mint a FF.
    Ez a CHRONO CROSS.....
  • dinomano
    #464
    Hmm...Igaz hogy LEGEND... körökre osztott volt, de nekem ez a ritmuskombos harcrendszer nagyon nem jött be... Koudelka-t eröltettem ugy szint; ott viszont szerintem eleg bena lett a harcrendszer; minden mas tetszett... Föleg azt nem birtam,h. FF-ekhez kepest a legrondabb a "harci kepernyö" volt Koudelkaban... +azt sem ertettem, h. a fight-nal miert lassu melankolikus-elalvos zene szol...? Ugyanaz volt bajom mint LoD-al... maga a kinezet, a design nagyon tetszett; de jatekelmeny mar kevesbe... :-|
  • DarkSector
    #463
    Pedig Legend of Dragoon harcrendszerét én úgy tudom, hogy rendes körökre osztott...
    Énnekem a kedvencem volt régen, csak a 4. lemzt nem tudtam megszerezni....
    És azok az ultra átváltozások, valami eszméletlenek voltak....

    Nekem kegyetlenül tetszett...
    És még a KOUDELKA is egy mérföldkő az életemben...
    Helyzet ugyanaz volt uccsó lemez hiányzott...

    Mindkét gém nemvéletlenül 4cd-s...
  • Afe
    #462
    ha jól sejtem Te eddig pc-s gamekkel toltad, így sztem neked a XII jönne be a legjobban az MMO-s beütése miatt.
    de kétségtelen, hogy a legjobb sztorija PS2-n a 10. résznek van.

    ja és ha a X-2-ért pénzt adtál sztem azonnal vidd vissza, cseréld be, mert bűn terhelni vele a meghajtót :)
  • dinomano
    #461
    ... Vagrant SQX termeszetesen; amugy az nekem nagyon tetszett volna; ha meg birom szokni harcrendszert... Emiatt hanyagoltam a Legend of dragoon-t is; pedig alapban az is tetszett volna.. Nekem FFVII-D. of Cerberus nagyon nem tetszett, egy középkategorias béna hent game; amire raeröltettek 1 FF desing-t... :-|
    FF X-2höz nem tudok hozzaszolni nem toltam; FFX tetszik, FFXII-t meg még nem toltam, az eleje nem tetszett, az tiszta KOTOR... Majd kiderül, sztem racuppanok, bár a Beksztrít boyz buzigyerek picit idegesitö benne... :-D
  • Hoz_Hun
    #460
    ÖÖÖ... úgy értettem Final Fantasy X. Természetessen PS2 játszok. :)
  • DarkSector
    #459
    Hát arra meg főleg nincsen FF.
  • DarkSector
    #458
    Hát nekem bejött volna, de egy FF-nak a harcrendszer a lelke szerintem....
    Hiába a történet, a grafika vagy bármi ha harcból van a játékban a legtöbb...
    De tégy egy próbát vele ha gondolod...
    Vagy ha hozzájutsz, akkor nézd meg a Vargant Story-t...valami hasonlót kapsz majd...
    Érdekességképpen asszem emlékeim szerint az is Sqx.-es játék...
  • Hoz_Hun
    #457
    A XII sem ajánlod ezek szerint? Akkor a X-esre mindenképp beruházok.
  • DarkSector
    #456
    Sajnos azt lehet mondani, hogy a FF X és FF X-2 olyan, mint amikor a Crash Bandicoot-ból Crash Bash-t csinálnak!
    Egy kalap szar...
    Már megbocsáss, de a helyszínek a szereplők kivételével maga a tartalom nem méltó egy FF-hoz....
    És sajnos a XI-et elbaszták az online-al....
    És a XII is hozta a formáját a Vargant Story-s kegyetlen undorító harcredszerrel....

    Tehát érdemes a X-et végignyomni....és már csak a XIII-ban van némi remény, hogy visszahozza a régi 4 jó rész feeling-jét...(7-8-9-10 az a régi 4rész!!)..

    Még talán amit jobban elviseltem mostanában a Dirge of Cerberus-os mellék játék, ami egy akció-mászkálós játékra sikeredett és azt a vámpírgyereket kell benne irányítani a FFVII-ből....
    Ez talán megér egy misét....
  • Seth
    #455
    XII-ben, Fran-nak hívják
  • Hoz_Hun
    #454
    Pont az X-2 a béna? Uh.
  • Hoz_Hun
    #453
    Aha... köszi. :)
    Örömmel hallom, hogy ennyire függetlenek. Akkor X-et még beszerzem.
    Amúgy a nyuszifüles csaj az melyikben részben van benne?
  • dinomano
    #452
    FFX-2 nekem kimaradt mert mindenhol szidjak/szidtak...nagyon béna?
  • Seth
    #451
    A Final Fantasy részek teljesen függetlenek egymástól. Mindíg más az egész világ, mások a szereplők, szóval tökmindegy hogy most X-et vagy XII-t játszod.
    Nade vissza a X-2-höz,ami egy különleges eset, ez az egyetlen a FF játékok történelmében ami közvetlen folytatás, mégpedig a X-é (ez gondolom elég egyértelmű a címéből^^). Szóval erősen ajánlott a X-el kezdened jelen esetben,mert akkor lesz fogalmad az egész sztoriról és szereplőkről. Vagy legalább olvass utána, biztos van oldal ahol le van írva a X sztorija (ami elég meredek és összetett^^). Nagyon tömören, amit Yuna vélni lát abban a gömbben az Tidus , a X. rész főszereplője,akik beleszerettek egymásba, de a X végén Tidus úgyszólván köddé vált és semmit nem tudni róla hogy életben van e vagy sem (illetve az életben van az nem elég jó kifejezés rá, lévén sosem élt, nade olvasd el a X sztoriját, világos lesz - vagy nem, nagyon kavarós^^). Szóval most a kis lánytriónk a nyomára akar bukkanni
  • Hoz_Hun
    #450
    Hellosztok

    Kezdő konzolos vagyok. Vettem egy Final Fantasy-t mert minden fele istenitik és kiváncsi voltam rá. Ugyan én az X-2 vettem, meg de alpvetően fogalmam sincs az egészről. Kissé érthetetlen a történet számomra így elsőre.
    Az lenne a kérdésem, hogy mennyire épülnek egymásra a részek? Melyik résztől lehet a legjobban becsatlakozni az FF történetbe?