529
Final Fantasy 10
  • zsotesz
    #529
    a 9 is nagyon jó szerintem, és már az is van pc-re
  • Sheltem
    #528
    Lett másra. Bár akkoriban amikor írtad senki nem gondolt volna rá. Most, hogy PC-re is megjelent alig várom, hogy vége legyen a túlórás időszakomnak és nekiessek, Final Fantasy 8 pcn nagyon bejött annakidején és a final fantasy értékeléseknél a X. részt írják még igazán jónak(sztoriban pl) a 7. rész és a 8. rész mellett...
    Egyelőre addig jutottam, hogy elindítottam(a főcímzene zseniális, már magábarántott) aztán a játékban az expert sphere bemutatásáig jutottam és ott kb a felét értettem hogyan is kell csinálni. Majd nézek valami tutorial videót róla (vagy visszaolvasok itt).
    Utoljára szerkesztette: Sheltem, 2016.05.18. 12:48:19
  • Seth
    #527
    PS exklúzív, nem lesz másra
  • Kandurex
    #526
    ez biztos, hogy csak play3 vagy vitára van?

    eléggé morcos lennék, ha csak emiatt kellene beszereznem egy konzolt :(, ha még a 4 -re jönne akkor oké..
  • TidusX
    #525
    Sziasztok!

    Elindítottam egy chatet.
    Leginkább Final Fantasy és más KIZÁRÓLAG retro (PS2- ig bezárólag) játékokkal foglalkozó embereket gyűjtenék és várok szeretettel rá.
    Az oldalon anime- ről is lehet beszélgetni, aki szereti őket.
    Videogames Soundtracks Radio- t sugárzok rajta, benne természetesen FF muzsikákkal is. Anime zenék is hallhatóak, bár kevesebb alkalommal.
    Mindennap beteszek egy új hátteret, hogy változatosabb legyen.
    Én 6:00-0:00- ig egyfolytában fent vagyok, várlak Titeket érdeklődőket, hogy kialakíthassunk egy jó kis közösséget!
    Köszönöm a figyelmet, további jó játékot és szép napot kívánok! :)

    http://xat.com/FinalFantasy_Videogames_Retro
  • zsotesz
    #524
    Shell, protect varázslat nincs meg? Esetleg potionból rájuktenni valami védelmet, sajna én már nem emlékszem hogy intéztem el.
  • janihunk
    #523
    Ja, ezzel most bejeb vagyok., az anima-t imán megölöm de mikor multi támadásai vannak a palinak megöl 2 embert. Sehogy nem tudok továbbmenni.
  • zsotesz
    #522
    ja, már valami rémlik, tényleg voltak lezárt vonalak amiket fel kellett oldani különleges spehere-ekkel, passz, már rég játszottam
  • janihunk
    #521
    De nincs olyanom amivel fel tudnám oldani a képességeket. Ez a baj. Már vagy 3 órát harcoltam de nem ad olyat amivel fel lehet oldani.
  • zsotesz
    #520
    mennyél vissza farmolni ha nem megy, azzal is erősödnek a karakterek.
    "Ha visszamegyek harcolni kapok valamit amivel fel tudom oldani őket?" - nem értem a kérdést, s sphere grid nem ismerős
  • janihunk
    #519
    Jelenleg itt tartok: Videó És elég nagy szükségem lenne azokra a képességekre de még 1 sincs. Ha visszamegyek harcolni kapok valamit amivel fel tudom oldani őket?
  • zsotesz
    #518
    grid-en úgy kell fejleszteni, gondolom, sajna már régen játszottam vele, de úgy emlékszem csak idő kérdése
  • janihunk
    #517
    Sziasztok mi kell ahhoz hogy Lulu nál fel tudjam oldani a water, fira, és a másik kér erős támadást?
  • zsotesz
    #516
    annyira nem, de még lehet, hogy egyszer folytatom, igazából az nagyon zavar, hogy a videóknál csíkos a kép, és villog is (PS2 emu még nem az igazi). Nekem mondjuk a 8-9-10 után kicsit csalódás. De azért lehet végigtolom majd egyszer.
  • wordsworth
    #515
    nem tetszett?
  • zsotesz
    #514
    szerintem tovább viszi, bár az x-2-t még nem játszottam végig, úgy kb. a feléig jutottam el.
  • wordsworth
    #513
    Hmmm az X-2 tovább viszi a történetet vagy csak kiegészíti?

    A másik, kicsit bonyolult gyors volt a vége a történetnek :) Ha jol értelmeztem zanarkand 100 évvel ezelőtti hely, amit a sin elpusztított de a faythek 'életben tartják' a helyet. Tidus is egy fayth amit Auron áthoz a valós (jelen ) világba? Mert akkor érthető miért tűnt el Tidus, de akkor a végén mit ficankol a vízben?
    A másik dolog a végén miért kellett végigküzdeni magamat az összes Aeonon?
  • zsotesz
    #512
    nem tudom, viszont ha jól emléxem mikor először mentem a főgóréhoz, lazán elintézett, aztán még kicsit tápoltam a karaktereket, meg összeszedtem a rejtett aeonokat és úgy már könnyen ment. Kb. 90 óra volt a játékidőm a végén.
  • wordsworth
    #511
    az is kb 30 óra alaphangon nem? :D
  • zsotesz
    #510
    Nem szükséges max.-ra húzni a karaktereket, inkább legyenek meg a brutál aeonok, főleg anima és a magus sisters.
  • wordsworth
    #509
    Valaki tudna egy fullos mentést adni ahoz a ponthoz amikor a vegső boss van? ( Mikor a hajóval a SIN-hez tart a csapat ). Nincs időm mindent felhuzni maxra rohadt sok óra benne lenne, a történet a lényeg nekem. gamefaqs-on találtam párat, de nem volt az igazi.

    (BESCES)
  • Victor1103
    #508
    A régi szép emlékek. Számomra ez volt a legjobb FF anno. Kíváncsi vagyok a XIII mennyire fog felnőni hozzá ugyanis a XII a kanarba se volt:)
  • wordsworth
    #507
    Spectral Keeper boss iszonyat idegesito... Zanarkandi templomban, nehezen birkozok vele...
  • Seth
    #506
    Hát kb a végén lesz hajód XD
  • wordsworth
    #505
    Hali! :)

    Mikor lesz végre hajóm? Zanarkand előtt járok, de még semmi és szerintem lassacskán vége a game-nak
  • Jagi
    #504
    cdgalaxis
  • wordsworth
    #503
    Sziasztok!

    Nem tudjatok honnan tudnam megszerezni a gamet? netrol termeszetesen :)
  • Demeter
    #502
    Üdv all!

    Srácok most kezdtem neki a X-nek és nagyon megköszönném ha vmi tudna egy linket ahol esetleg fenn van magyarul a "sphere" rendszer használata. Csak mert így elsőre igen kesze-kusza ez a rendszer. Bár lehet, hogy csak nekem az. Szal ha vki tudna segíteni ebben nagyon megköszönném...
  • Seth
    #501
    Természetesen eredetiben nem létezik ilyen verzió.Lelkes amatőrök ( vagy nem is annyira ^^) vmi progival visszafejtik a fájlokat, angol hangokat lecserélik a japánban lévőkre, visszacsomizzák és voila, hang japán, minden más angol.Sokszor rengeteg munkát beleölnek, videókat is újra kell kódolni. Szuper találmány ^^ Mondjuk blackcats oldalán kívül máshol nem találkoztam ilyen verziókkal, valszeg ott csinálja vmelyik emberke őket (legalábbis úgy gondolom 1 ember csinálja,mert az infói mindíg nagyon hasonló felépítésűek). Szinte az összes jrpg-nek megvan ez az undub változata, sajnos kivétel a SquareSoft-os cuccok, ők vmi más tömörítési eljárást használnak, ez az FFX is csak most sikerült
  • cenobite
    #500
    Pl. itt.
  • Prof William
    #499
    Én eredeti megvehető verzióra gondoltam. Az van? És kapható?
  • dinomano
    #498
    Eh, most nezem ezt a topicot, és beugrott hogy idöhianymiatt régota felbemaradt a mentesem sajna... A csapattagokat a szakadekba "letolo"nyelves-többfejü akarminel jarok... Fel akarom majd tapolni a karijaim, és usgyi... :-P (eh, vmikor szedem elö, jogame...)
  • Seth
    #497
    Blackcats privát torrent oldalon ( bár most asszem lehet regelni)
  • Prof William
    #496
    Komoly? CSak felirattal? És hol érhető el?
  • Kojiro
    #495
    nem tudjátok hol lehet manapság beszerezni ezt a gamet?
    használt is érdekelne
  • Seth
    #494
    Végre kijött ehhez is egy undub verzió. Nekiállhatok újra anélkül hogy Yuna és Wakka angol szinkronjától idegbajt kapjak :)
  • Hoz_Hun
    #493
    Oké, köszi a választ. Megpróbélok boldogulni.
    Tegnap végre csatlakozoott Rikku is.
  • Seth
    #492
    Annak a gépnek tulképp mindössze annyi lényege van,hogy ott le tudod menteni az éppen aktuális al bhed szótárad, és ha teszemazt új játékot kezdessz,akkor azt a gép figyeli és már az elején (a barlangban)is megérted mit mondanak. Ja ha összeszeded az összeset(26 van) kapsz vmi cuccból 99-et
  • Hoz_Hun
    #491
    Aha, köszi szépen.
    Még azt meg tudnád mondani, hogy mire jó azaz Al Bhed gép vagy konzol (vagy mi) ami a Mi'ihen Tavern-ben van ahol az a fazon (asszem Rin-nek hívják, ő a tulaj) odadta nekem a VIII kötetet? Mikor odamegyek a géphez akkor megkérdezi, hogy keressen-e a memoriakártyámon (?) Al Bhed szotár (vagy kötetek) után. Keresgélt aztán azt mondta én most Al Bhed Hujela vagyok. Itt kell öszerakni majd a teljes szotárt?
  • Seth
    #490
    Igen majd amikor megkapod a repülőt,akkor vissza tudsz menni minden helyre ( de még asszem így is van 1 vagy 2 db amit már nem tudsz megszerezni)
    Amúgy nem vesztessz semmit ha nem találod meg az összeset