316
Barracuda IV a Leghalkabb ?
  • llacee
    #99
    Msi 845 Ultra-Ar (Intel 845E) Aplication Accellator v2.2.0.2126 van fent,ha jóltudom ennél újabb nincsen,ami hivatalos és végleges...
    Megnézem a Seatools-t (gondolom a weblapján van :) )
  • Borg
    #98
    detto ugyanoda van téve nekem is, ilyen felállásban... nem értem miért meleg neked!

    Milyen alaplap? ha intel akkor tegyél újabb application acceleratort, alaplapi INFet, stb, vagy nézesd meg a seatoolsal a winyót. El nem hiszem hogy ennyire melegedne.
  • llacee
    #97
    Alul a három 3.5"-os hely legaljába.Fölötte semmi alatta egy rács.a rács alatt a gép....Itt a legjobb a szellőzés elvileg.
    Ha egyel feljebb teszem akkor a vinyó teteje hozzáér a flopyhoz.
    Nemlehet,hogy az XP hülyéskedik velem ?
  • Borg
    #96
    az bizony meleg hallod, hova van beépitve?
  • llacee
    #95
    hmm a check HDD Temp programocska is azt irja,hogy 52 fokos :-/ Akkor most mi a fene van ?
    Ez melegebb,mint a maxtor.. :(
  • Borg
    #94
    van egy 50kbyteos exem, valami checkhddtemp... de a speedfan 4.05 is emgvan, az is 38-40 fok között méregeti.

    Amúgy meg simán szobában van, itt is max annyi a légkondi, hogy kinyitom az ablakot:)
  • Sir Quno Jedi
    #93
    Én pl. kézzel, mert ha meg tudom fogni azbesztkesztyű nélkül, akkor még jó ;-)))
  • llacee
    #92
    Te mivel méred a HDD hőmérsékletét ?
    Nekem a SpeedFan 4.05 Idle-ben a vinyót 52fokosnak méri :)
  • Sir Quno Jedi
    #91
    Jah, de sokat számít a környezeti hőmérséklet ! Ahol nincs légkondi (pl. nálunk lent a szervízeseknél) ott ki kellett vennünk a gépből azt a Maxtor-t, ami otthon nekem langyoskás egy +3.5-ös ventivel, és egy bazi nagy ventilláror elé lógattuk max. fokozaton hajtva a ventit, mert kézzel alig lehetett megfogni intenzív üzem alatt ! Volt is 37 fok a szobában, úgyhogy nem csoda. Ha egy új Compaq gépben egymásra nyomorítva két nagy hőleadású HDD kuporog (áve Compaq EVO ház), akkor a felső üzemszerűen elszáll ilyen melegben, nem kell hozzá túl sok idő, hiszen szó szerint megfő szerencsétlen. Nálam otthon semmi ilyen probléma nem adódik. Bár míg a WD-k elszállnak tapasztalat szerint, a Maxtor-ok nyögve bár de tovább húzzák bent is, még nem légkondícionált helységben is. Ha már csak standard "szobahőmérséklet" uralkodik egy szobában, az is ég és föld különbséget tud hozni üzembiztoságban...
  • Borg
    #90
    nekem semmi extra hűtést nem kap a barracuda, és mégis csak 40fokig ment fel eddig max..
  • Sir Quno Jedi
    #89
    Nekem az is fontos, hogy 7*24 órában gond nélkül barjon éveket !
  • Sir Quno Jedi
    #88
    Egyébiránt több fórumot is végignyálazva + ismerősőket, szervízeseket, kereskedőket kifaggatva is a Barracuda kontra Maxtor maradt és abból is a Barracuda lesz a nyerő nálam, most már szinte biztosan. Veszek egyet próbának és ha bejön, akkor lehet tovább bővíteni.

    Amúgy a 40 és 20 Gb-s Maxtorok is nagyon halkak, ezt tapasztalatból mondom ÉS nem is nagyon melegszenek, persze megfelelő hűtéssel.
  • Sir Quno Jedi
    #87
    Ezt jó tudni !
  • Sir Quno Jedi
    #86
    Jah, de a mexokás látod... Itt bent is csak 1Gb RAM/workstation-től érdemes hozzákezdeni a munkához ! ;-)))
  • Borg
    #85
    Ez azért van, mert az új modellek állitólag már új firmware-vel érkeznek, amit állitólag még netről is le lehet szedni.
    Az új firmware BIV-hez csak a raid gondokon (mással nincs is), de azokon állitolag 1000rel segit..
  • llacee
    #84
    Nem raidben használom.
    Egyébként terjeng a neten,hogy lassú raid 0-ban,de egy zservizes ismerősöm kiprógálta és a maxtoroknál jobb eredményt ért el.
    véletlen elérési ideje szarab egy maxtoros rendszernél,de egyébként minden másban jobb.
    Ez tapasztalat.
    Valszinü egy darabig nem fogom a raidet kipróbálni ezzel,de amit akartam(halk gép) azt elértem.
    Már csak azt nemtudom milyen ventit tegyek az Asus V8200 Deluxe kártyámra,mert a gyári kezd behalni...ráadásul elég rossz kialakítása van :-/
  • Borg
    #81
    erről volt szó:)

    raidben használod? azt hallottam ahhoz nem tul jók a seagatek
  • llacee
    #80
    Sziasztok !

    Megvettem a B4-est,de mivel 80-as hiánycikk azokban a boltokban ,amikben megbízok igy 60-ast vettem.
    Kurvajó!
    Gyors,SEMMI! hangja és nem melekszik.
    Nagy különbségen nem vettem észre szemmel a Raid0-ás maxtorok után.

    Köszi a segítséget !
  • Callisto
    #79
    Ja és még valami. A Seagate BIV folyadékcsapágyas.
  • Callisto
    #78
    Üdv! Nekem egy 80-as Seaget BIV-em van, egy 24-es Quantum, CD-író és 2.4GHz P4 Northwodd mellett. A Seagatet semmi sem hűti. A gép ha egy héten 3x8 órát pihen, már sokat aludt... Mégis csupán melegnek nevezném a Barracuda hőmérsékletét és semmiképpen sem forrónak!
    Két partícióra van formázva és egyikről a másikra másolásnál is csak akkor hallod a hangját, ha rátapasztod a füled a házra. Az alapjáratról nem is beszélve... Bizonyítottan és elismerten a leghalkabb HD. A hangja nem csupán a zárt szerelésnek köszönhető, hanem már magát a mechanikát úgy alakították ki, hogy minél halkabb legyen. Ezért lassab egy kevéssel a Maxtor 740DX-nél. Bár az átlagos olvasása valóban gyorsabb, de szekvenciális olvasáskor (nem sokkal) lassabb a Maxtornál. Azonban íráskor gyorsabb.
    Az ATA133 pedig olyan sebességtöbbletet jelent, amit sohasem fogsz észrevenni. Ezt a szempontot felejtsétek el.
    Amúgy itt van egy magyar tesztoldal. Sok tesztet olvasgathattok itt mindenféléről:
    Magyar Tesztoldal
  • Gerry
    #77
    Az a 256 "mega" RAM, az véletlenül nem 256 "kiló"?
  • Borg
    #76
    és NCR-nek hivták ha jól emléxem:)
  • Laalee
    #75
    gondolom azon is videot digiztel :D
  • Sir Quno Jedi
    #74
    Klassz ! Én dolgoztam olyan amcsi géppel, amiben két floppy volt, egyikről boot-olt , a másikról dolgoztál, beépített 10 colos FF képernyő, 256 mega RAM, DOS2.41b !!! AZ volt a királyság !
  • Laalee
    #72
    hajlando
  • Laalee
    #71
    hatarozottan szebb mint egy meze tv tuner digizalizalt kep :D ennel tobbet meg nemvagyok aldozni a dologra
  • Sir Quno Jedi
    #70
    Hja kérem, igénytelenség rulez ! ;-))) (csak vicc volt, nem flémelni !)
  • Laalee
    #69
    nekem a kamerarol meg a tv rol digizni meg sok is az a felbontas, nem is hasznalom akkoraban, otthonra boven eleg.
  • Sir Quno Jedi
    #68
    Radeon Allinwonder Pro mpeg2-ben borzasztó amit művel nagyobb felbontásban ! Ha összehasonlítod az MJPEG-gel ég és föld (nemhiába ugye, ez a két szabvány közti különbség, meg a méret). Legtöbb csókának jó és fel sem tűnne, de nekük f@s sajna...
  • Sir Quno Jedi
    #67
    thx, ez valszeg. így lesz
  • Borg
    #66
    ha profi célra kell, akkor csak UWSCSI, vagy SATA jöhet szóba.
    Ha meg ezekre nincs pénzed, akkor eleve nem lehet profi szemszögböl megközeliteni, és az ATA100/133 között gyakorlatilag 1% különbség ha van, igy tökéletesen meg fog felelni neked a barracuda is.
  • Laalee
    #65
    ha ez meg segit akkor a radeon aiw vel high quality mpeg2 adatfolyamat siman birja :D 720*mittoenmenyi nem teljesen szabvanyos sajnos
  • Sir Quno Jedi
    #64
    Oksa, meggyőztetek, ha összejön akkor b4 lesz ! Ha nem akkor maxtor, de azt most inkább kihagynám ! Ha meglesz majd elmondom a saját tapasztalataimat vele kapcsolatban...
  • Laalee
    #63
    fel kilosak es persze 5.25 ös dupla merettel :D tudom az xt be volt olyan, illetve nem is abban mar csak fel magasvolt :D de 5.25 ös es egyari elölapja volt hogy takarjon :D

    es mindemellett nyugodtan vehetsz b4 et :D nemmelegszik jobban mint a tobbi es tenyleg halk, adatatvitel meg nekem gyorsnak tunik, idetlen tesztprogramokat sosem futtatok
  • Sir Quno Jedi
    #62
    AZ tuti, nekem voltak 2 emeletes 10MB-s Seagate-jeim, azok atán HDD-k voltak ! Impresszív külső !!! ;-)))
  • Sir Quno Jedi
    #61
    De adathorkászásra, tartaléknak, tudomsiénminek még jó, na ők ezt sem akarják !
  • Laalee
    #60
    meg a szekrenyben van valahol egymukodo 80MEGAs maxtor om :D 89ben lett eladva a garanciamatrica alapjan :D akkoriban ez irozatos meretnek szamitott
  • Laalee
    #59
    talan mert 6 giga mar az op rendszernek is szukos :D
  • Sir Quno Jedi
    #58
    Ezek kaksira így voltak tervezve, tudod, ha nem menne időben gallyra, miért vennél másikat ?!! ;-)))
  • Sir Quno Jedi
    #57
    Amúgy Sir Quno Jedi, ha rajta tartod a kurzort akkor azért megmondja, a logo nem minden ;-)))