316
Barracuda IV a Leghalkabb ?
  • Laalee
    #274
    akkoris tulvan lihegve... mar vagy 3 eve melegek a vinyok, es mentek is tonkre emiatt... en sosem hutottem oket es idaig 1 el sem volt baj... meg a b4 el sem. 16 oras defrag utan sem volt forro... biztos azert van mert ez egy kulonleges hdd... jol kell beszerelni jo helyre es nemmegy tonkre...
  • Sir Quno Jedi
    #273
    SZART nem, ÉN nem divatozom. Egy jól szellőző nagytoronyban plussz ventikkel felszerelve IS elpukkan egy hdd, ha 7200/ATA133 (ehhez olyan kábel, vezérlő miegymás szükségeltetik ugye). A miheztartás végett egy sokkal rosszabban szellőző házban úgyanúgy, ugyanoda beszerelve sem ment el hosszú hetes próbának alávetve sem (langyos volt max.), mivel ott a vezérlő nem tudta az UDMA5-öt így a HDD kedvére malmozhatott. Azoban amint megérezte az ATA133-at egyből lehalt átlag fél órás működés után (ismételhetően), úgy hogy megfogni sem nagyon lehetett ! MOST hogy beépítőkeretben szellőzéssel, HDD hűtővel és plussz TITAN-nal megtámogattam, semmi ilyesmi gondja nincs, maximum közép melegig jut el.

    Megjegyzem a céges Compaq-okban pedig menetrendszerűen halnak ki a Western HDD-k, pedig ugye...
  • Laalee
    #272
    ez is inakabb a divatos dolgok koze tartozik... egy rendesen szellozo hazikoban, jol beszerelt vinyonak nemkell kulon hutoborda, aktivutes meg plane nem
  • Sir Quno Jedi
    #271
    A HDD-t hűteni illik, ha 7200-es, mert egy lefojtott helyen seperc alatt elpukkan. JÓ esetben van hővédelem és csak lefagy, rossz esetben elszáll !

    Én is most támogattam meg egy 20-as maxtort hasra szerelhető HDD hűtővel (ha már levágott a hővédelem :-))), plusz egy titan 8cm-essel felülről ! Így már elvegetálgat max. terhelésnél is ATA133-on.
  • Laalee
    #270
    masik topicban quantum volt az meg :D
  • Laalee
    #269
    nekem nincs gondom vele
  • dikki*yysw
    #268
    Most mindenhova beírom a saját gondom :)
    szal nekem is tegnap halt be. 40g 5400-as Seagate.
    De én vennék ilyen 80-ast, asszem.
  • mtubi
    #267
    Sziasztok!
    Azt hiszem,hogy egy Barracuda 80G-as 7200-est vennek.Szerintetek jo vetel lenne?
    Megbizhatonak mondhato ez a wincsi?(Elettartamra gondolok).Mostanaban mindenhonnan csak azt hallom,hogy behalt a wincsim es ez elegge elszomorit!
    Koszi a segitseget...
  • llacee
    #266
    ÖRülök Én is !

    Élvezed a csendet ? :))
  • Sir Quno Jedi
    #265
    Ohhh, annyi már bőőőven megfordult ezen is ! :-))) Kicsit nyögvenyelős, de nincs időm ilyen buta defrag-ekre...
  • Sir Quno Jedi
    #262
    Ja, de ő már csak erre van tartva :-)))
  • Laalee
    #261
    szep fragment hegyek lehetnek rajta :D
  • Laalee
    #260
    azota is megy? :D
  • Sir Quno Jedi
    #259
    ...
  • Sir Quno Jedi
    #258
    Ja, mostmár 10 napja megy folyamatosan...
  • Sir Quno Jedi
    #257
    Mert nem UDMA-133-as azért :-)))
  • Sir Quno Jedi
    #255
    Gratulálok, ön nyert ! :-)))
  • Borg
    #254
    Ma visszajött garból a zsir uj barracuda IV 80-as.
    Speedfan 4.06

    Furcsa látvány. Viszont SEMMI baja. Seatool tökéletesen lefut, XPSP1 installálódott, meg minden driver, minden gyors és király.
    MEG HALK:) végre...
  • Sir Quno Jedi
    #253
    Látom ezt nagyon a szívedre vetted :-))))
  • Laalee
    #252
    huhh telleg kiraly lehet :D
  • Laalee
    #251
    nem mondta senki hogy nem melegszik, arrol van szo hogy alig... nemjobban mint egy quantum 5400 es.
  • ubi
    #250
    FIZIKAI KÉPTELENSÉG, HOGY EGY VINYÓ MŰKÖDÉS KÖZBEN NE MELEGEDJEN!!!KICSIT BELE KÉNE MÉLYÜLNETEK A FIZIKÁBA!
  • ubi
    #249
    Van egy 7200es 40Gb-s maxtorom, az a király sorozat, udma133as, 2mb cache, és azon kívűl, hogy melegszik, qrva hangos! olyan, mint egy régi 8,4es quantum!!!!!!!!!
  • ubi
    #248
    5400es is melegszik, mint állat!
  • ubi
    #247
    7200es fordulaton nem hiszem el, hogy semmit sem melegszik!fizikai képtelenség!!! Akkor hideg, ha nem megy :)
  • Laalee
    #246
    en nemvagyok moho, eleg ha ingyen van :D
  • Sir Quno Jedi
    #245
    Bár módosítok:

    5, Fizetnek érte, hogy használd/elvidd !

    :-)))
  • Laalee
    #244
    az az idealis hdd :D ismerve
  • Sir Quno Jedi
    #243
    kihagytad, hogy:

    5, Ingyé adják !

    :-)))
  • Borg
    #242
    az elején igen (kb 5-10%al), de a végére nagyon belassul. legalábbis ez a 80as d740x amit cserébe kaptam a barracuda helyett átmenetileg, ez ilyen. barracuda legalább végig közel azonos teljesitményt nyujt
  • [Walaki]D`Lair
    #241
    :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • Sir Quno Jedi
    #239
    Én rá szoktam tenni a kezem, ha néha rúg egyet akkor még megy ! :-)))
  • corleone
    #237
    A jó merevlemez ismérvei:
    1, Japánban gyártották a lehető legkiválóbb alkatrészekből
    2, a tápventid jóval hangosabb nála
    3, legalább 3 év gar van rá, de csak azért, hogy megnyugtasson a gyártó, egyébként átlag 8-10 évig gond nélkül elmegy.
    4, sosem kell hűteni, állandóan hideg marad még akkor is, ha kint 40 C fok van és 100%-osan igénybe veszed.
  • Borg
    #236
    Az egy 5400as winyó eh... a barracuda meg 7200-as
  • Sir Quno Jedi
    #235
    Nekem a legkisebb ventillátorom is nagyobb zajt csap, mint a kis Barracudám...
  • ubi
    #234
    NEEMM!!! Maxtor Diamond-Max D540X-4K seria leghalkabb! Meg sem nyikkan! Olyan, mint ha nem is lenne vinyó!!!! NEm kamu!
  • Sir Quno Jedi
    #233
    Eddig 4 nap alatt +10Gb filmmel lettem gazdagabb :-))) Igaz előzőleg 17GB-t én is bedobtam cserealapnak...
  • Sir Quno Jedi
    #232
    Bent mégjobban megy, igaz ott 3x gyorsabb procim, 4x több a RAM-om és 2 generációval újabb a vezérlőm :-))) (hja, így nem nehéz)
  • Sir Quno Jedi
    #231
    Ja, WinMX 3.3 (bugos, de faja) + XP ez megy !
  • Laalee
    #230
    akko a win2k val van a baja vagy mas verziot hasznalsz :D regen ette a procest rendesen, azt kb fel eve nem inditottam el