15042
Minden amit a II. világháborúról és a Harmadik Birodalomról tudni lehet
  • SZUsszan
    #11542
    Akkor némi képanyag a csata emlékére.
  • molnibalage83
    #11541
    Hoppá, D-nap évforduló van.
  • Lacusch69
    #11540
    Az már elég jelentős, ha az alacsonytámadó gépeket elriasztod.
  • molnibalage83
    #11539
    Kb. arra volt jó. Meg a V1 ellen, mert adott magasságban adott irányon jött.
  • Prof William
    #11538
    Mennyire voltak sikeresek ezek a léggömbök a világháborúban?

    Szerintem inkább csak elriasztották a repcsiket akik nem mentek arra. Bár az is jól jött.
  • szabii98
    #11537
    Értem! Elképzelni sem tudtam mi értelme van, de így most már látom mennyire hasznos is
  • molnibalage83
    #11536
    Légvédelmi záróléggömb. Ha nekimegy a gép, akkor halál, ha a kifeszített kábelnek, akkor is. Lásd itt.
  • szabii98
    #11535
    Megtudná nekem valaki mondani, hogy mi az értelme azoknak a léghajó szerű dolgoknak? Úgy tűnik, mintha egy..kisebb Hindenburg lenne :D
  • szabii98
    #11534
    Egész pontosan hétfőn:)
  • robgros
    #11533
    Kíváncsi vagyok, mi lesz a vadiúj Hearts of Ironból :)
    Elvileg idén jön az újabb, a 4.rész.
  • robgros
    #11532
    A német és a szovjet felet inkább kényszerszövetség kötötte, de én sem nevezném ezt szövetségnek. Pláne úgy, hogy egyik fél sem tartotta kötelezőnek ezt a megnemtámadási szerződést.
  • millerius
    #11531
    Hát nem is te mondtad (meg nem is én), hanem a filmen. :-) Ez az ő véleményük.... Egyébként meg szerintem mindenkit a tettei alapján....
  • SZUsszan
    #11530
    Közelkeleti maradék páncélosok.




    Utoljára szerkesztette: SZUsszan, 2016.06.02. 10:22:33
  • Freeda Krueger
    #11529


    Pinup
  • SZUsszan
    #11528
    Ettől még nem mondanám rájuk 42 előtt, hogy ally.

    "In the spring of 1941, nazi Germany and the Soviet Union were allies"

    1:26-tól
    Utoljára szerkesztette: SZUsszan, 2016.06.01. 14:26:31
  • Madi92
    #11527
    A kép nem elég látnivaló? :D
  • molnibalage83
    #11526
    Mit kell látni a képen?
  • millerius
    #11525
    Ha konkrét szövetségi szerződés nem is volt Hitler és Sztálin között, Lengyelországot azért nagy egyetértésben osztották fel egymás között (a németek szept. 1.-én, támadtak Ny-ról, a szovjetek szept. közepén K-ről), és ugyanilyen nagy egyetértésben tartottak közös katonai győzelmi dísszemlét. Ha keresel egy két világháború közötti Európa-térképet, azon látható, hogy Breszt-Litovszk majd 300 km-re van a szovjet határtól lengyel területen. Szóval a szovjet katonák csak úgy tudták 41 nyarán négy hétig bekerítésben is hősiesen harcolva tartani a breszti erődöt a Wehrmacht ellen, hogy 39-ben kevésbé hősiesen hátbatámadva a lengyeleket elfoglalták azt.
  • RatBaG #11524
  • SZUsszan
    #11523
    Belenéztem.

    Nekem nem tetszik, hogy túl hangsúlyos a CGI jelenetek erőltetése és kevés a korabeli kép és videó.
    Ráadásul rögtön a legelején elhangzik, hogy a III. Birodalom és a SZU szövetségesek voltak, ami nem teljesen feleltethető meg a meg nem támadási szerződésnek.
  • fonak
    #11522
    Nem tudom mennyire hiteles ez a sorozat, orosz. Elkezdtem nézni eddig korrektnek tűnik.

  • Madi92
    #11521
    Gondolom innen már mindenki látta, hallotta, de én személy szerint végtelenszer meg tudom nézni.

  • Freeda Krueger
    #11520


    Egy nem standard Stug IV
  • Freeda Krueger
    #11519
    Köszönet.
    Ezek alapján a színe biztos.
  • Nohab
    #11518
    Szerintem ez inkább G6 trópusi változata. Az a két nagy bumszli az orrban G6-os verzióban jelent meg.

  • Ulvar
    #11517
    ez Bf 109 F4?

    Mert akkor ilyen!


    Utoljára szerkesztette: Ulvar, 2016.05.26. 19:13:27
  • Freeda Krueger
    #11516


    Ennek a gépnek mi lehet a színe?Az amerikai gépek sötétzöldje/olivzöldje?
  • Freeda Krueger
    #11515


    egy kis baleset
  • Pares
    #11514
    Fordított esetben micsoda barbarizmus.
  • RatBaG #11513
    lávli

  • Freeda Krueger
    #11512
    Hadtörténelmi Délutánok FB oldalról,engedéllyel

    Az 1944. októberi alföldi páncéloscsata szovjet javíthatatlan páncélos-vesztesége
    A magyar Alföldön 1944 októberében lezajlott páncéloscsata történetéről már több publikációmban is írtam. Most végre kiadóm, a PeKo Publishing jóvoltából kezembe kerültek azok az elsődleges levéltári források, amelyek szovjet oldalról nem csupán a bevetett harckocsik és önjáró lövegek tevékenységével kapcsolatban tartalmaznak rendkívül pontos adatokat, de végre a saját veszteségeket is kendőzetlenül rögzítik.
    Ezekből az iratokból egyértelműen kiderül néhány érdekesség:
    1. A szovjet 2. Ukrán Front harckocsi- és gépesített csapatainak parancsnoksága a háború alatt nem debreceni, hanem Nagyvárad-Debrecen irányú támadó hadműveletnek nevezte az eseményeket, amely sokkal közelebb áll a harcok valódi súlypontjához.
    2. A hadműveletet a szovjet korszakolás szerint 1944. október 2-27. közötti időszakban hajtották végre, tehát az október 6-i támadás csak ennek része volt.
    3. A 6. gárda-harckocsihadsereg állományában 1944. október 2-án volt egy üzemképes SzU-152 (NEM ISzU-152) nehéz önjáró löveg is.
    4. Végül a lényeg. A Nagyvárad-Debrecen irányú támadó hadművelet, azaz az alföldi páncéloscsata szovjet végleges (állományból törölt) páncélos-vesztesége típus szerint az alábbi volt:
    284 T-34 és T-34/85 harckocsi (döntő többségében T-34/85),
    46 SzU-76M önjáró löveg,
    36 M4A2 (Sherman) harckocsi,
    21 SzU-85 önjáró löveg,
    6 ISz-2 nehézharckocsi,
    2 MK-3 (Valentine) harckocsi,
    2 ISzU-122 nehéz önjáró löveg,
    mindösszesen 397 páncélos.
    Ez az 1944. október 2-án harcba vetett üzemképes állomány 44,4 százaléka volt. A meglévő (üzemképes + javítás alatt álló) állomány aznap 1354 páncélost tett ki: e mennyiség 29,3 százaléka vesztett oda véglegesen.
    Ez persze nem a teljes veszteség volt, csak azok a páncélosok, amelyek javíthatatlan sérülést szenvedtek. Ezen kívül a harctérről további 345 kilőtt vagy megsérült, de javítható (ki nem égett) harckocsit és önjáró löveget vontattak el a hadművelet időszakában a különféle javítóbázisokra.
    Üdvözlettel,
    Számvéber Norbert
  • Lacusch69
    #11511
    Inkább Erla-kabintetős G14
  • Freeda Krueger
    #11510
    G6
  • robgros
    #11509
    Rakétavető tubusokkal felszerelt Messer, típusát ne kérdezd
  • Freeda Krueger
    #11508
  • [NST]Cifu
    #11507
    Talán nem csak nekem érdekes: a Pearl Harbour elleni támadásnál a japán flottacsoport és a két amerikai hordozó útja.

  • molnibalage83
    #11506
    Jó sokáig élt.
  • Lacusch69
    #11505
    Ki-84, de nekem inkább festménynek tűnik.
  • fonak
    #11504
    Az nem fénykép, az biztos.
  • Pares
    #11503
    Nekem a 17. szúrt szemet, mintha egy játékból lenne :D