15042
Minden amit a II. világháborúról és a Harmadik Birodalomról tudni lehet
  • SZUsszan
    #11622
    Screenshot az új Wolfeinstein játékból.
  • RatBaG #11621
  • kissssss
    #11620
    jeep felszerelve 50caliberel meg a többi géppuskával, kb "balls of steel" szint.
  • SZUsszan
    #11619
    Sok képet ismertem már, de nem mindet.

    hátha nektek is tetszik
  • Ulvar
    #11618
    Ha csak a hitelességre összpontosítunk, akkor a sorozat jó. Nem kiváló, de jó.
  • Renegade
    #11617
    ha egyszer rászánod magad a TP-re akkor meglátod, miről beszéltem.

    ha jól tudom mindkét sorozat valós személyekkel dolgozott, csak máshova helyezték a fókuszt az írók.
  • molnibalage83
    #11616
    Egyszerű? Karakterfejlődés 0? Mi van....?
    Ezen felül ez nem klasszikus film. A a valósgon alapszik. A film igazi embereket ábrázol...
    Ezen felül meg volt benne. Nixonnak volt hullámvölgye, Webster, Luz, Winters és Speirs-re ennyire nem figyeltél oda?

    A BoB minden volt csak nem háborús akciófilm... Biztosan egyazon sorozatot láttuk?
  • Renegade
    #11615
    Szerintem:

    a fő probléma, hogy sokan BoB 2-őt vártak és mikor nem azt kapták, akkor nem tudtak túllendülni ezen.

    A BoB egy nagyon klassz sorozat volt, imádtam, igazi látványos de rém egyszerű katonafilm, ebből kifolyólag karakterfejlődés 0, vagy nagyon minimális, de ugye ez nem baj, ezért is kellett a "szájbarágó" a végére a Német tábornok képében. Persze voltak villanások, a párizsi jelenet, az idegösszeomlást kapó leszerelő katona, a német tisztek lelövése egy kis benzin miatt (buta újonc), stb.

    A TP pedig karakter dráma volt, pár egyszerű srác a fronton, fókuszban a vörös hajú srác jellem és életútja, gyermeki romantikusból, megcsömörlött, kifakult veterán, aki élete végéig nem volt képes feldolgozni a háború borzalmait. Plussz ugye sok szerepet kaptak a civilek, ez is műfaji sajátosság. Emellé járt pár klassz csatajelenet.


    Szóval nem elvárható, hogy egy háborús akciófilm és egy háborús dráma ugyanazt nyújtsa. :)
  • molnibalage83
    #11614
    Emlékezetes karakterekre, mint a BoB-nál, arról hogy mi jár egy katona fejében és hogyan élték meg felülről lefelé és lentről felfelé nézve. Ezt láttnuk a BoB-ban. Volt két olyan rész, ahol közlegény volt fókuszban (3. rész Blithe. és 8. rész Webster, visszatér), volt ahol egy újonc parancsnok (Winters 2. rész), vagy az újoncokról úgy általánosságban (4. rész). Winters flashback, hogy hogyan lett harctériből íróasztal parancsnok (5. rész), a szenvedéses rész is megvolt (6.7 rész, Bastogne és utána), hogyan kaptak egy csapnivaló parancsnokot, akit mindenki utált (Dyke, 7. rész), megszállás és háború végének megélése (9. 10. rész.), veszteségek feldolgozása. (6, 7 és 8. részek és 3. rész vége.) Mindenzt emlékezetes és érdekes karakterekkel.

    A TP-ből arra emlékszem, hogy a 3. részben meneteltek Melbourne felé gyakorlaton, volt kocsmai bunyó, egy jó bula, Baslione éjszakai rohangászásra, a szomjazásra a szigeten és a göndörhajú ipse - nevére sem emlékszem - szenvedéseire az időjátást miatt. A 3. részben amikor ketten csajoznak, akkor a helyi szokásos és szabályok (az áruhoz érni tilos, sétálás a parkban részek) és ennyi. Ezen kívül semmiféle párbeszédre nem emlékszem. A BoB-ot felét meg fejből felmondom. Egyszerűen ordító a különbség.

    Ha a BoB a 10/10-es, akkor 2/10. Az +1 pontot a látványra és az intróra kapja. Minden más téren 0 volt a sorozat.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2016.07.12. 14:49:37
  • robgros
    #11613
    Tulajdonképp mire számítottál a filmnél? Vagy kérdezhetném úgy, mik voltak az elvárások, amik nem teljesültek?
  • molnibalage83
    #11612
    Kevés filmben csalódtam akkorát életemben, mit a TP-ben... A film legnagyobb erénye az intrója volt...
  • Prof William
    #11611
    Kb én is ezt gondolom.. Egy maradandó karakter sem volt benne. Az egyiket csak azért jegyeztem meg mert ő volt Jurassic Parkban gyerek. :)

    Sokszor még a rendezés is béna volt. Pl volt egy rész amikor majdnem 15-20 perc ment el arra hogy nincs víz. Jól bemutatták hogy szenved mindenki, egyre mániákusabban próbálnak vízhez jutni, de valahogy egyik sem sikerül...

    Majd egyszer csak váltunk egy másik jelenetsorra és el van felejtve az egész...

    Legalább 10-15 másodpercet rászánhattak volna hogy valahol találnak/kaponak vizet. Még az is jobb lett volna mint ha elfelejtik az egészet...
    Utoljára szerkesztette: Prof William, 2016.07.12. 14:24:58
  • fonak
    #11610
    Én nem hasonlítottam magamban a BB-hez (számomra a BB kb. a Ryan közlegény tv-sorozatosított verziójaként maradt meg, de több mint 10 éve láttam), mert azt jó pár évvel korábban láttam, szerintem nézhető volt, a szereplők "semmilyenségéről" annyit, hogy reálisabb, mivel akik ott voltak anno, azok is átlag emberkék voltak, nem voltak különösebben érdekes karakterek. A képi világ volt szerintem is az erőssége, nem a sztorimesélés meg a karakterek. Mondjuk én 2-3 szereplőt tudok felidézni, az mondjuk vicc volt, hogy az olasz srácot egy spanyol-amerikai (Puerto Rico-i asszem) színész játszotta.
    Utoljára szerkesztette: fonak, 2016.07.12. 12:12:00
  • molnibalage83
    #11609
    A BB bokájáig sem ér fel a TP. Én nem tudtam végig nézni. A Pele sziget elleni támadást még végigszenvedtem, aztán hagytam a francba. A Képi világ itt is magasz szintű, de annyíra, de anyira semmilyen a történet a szereplők, hogy az fájdalmas. A BoB-ból bármikor felsorolok 2 embert. A TP-ben a főszereplő nevét nem tudtam megjegyezeni az 5. részig sem... Ennyire lapos az egész...
  • Renegade
    #11608
    viszont ne band of brotherst várj, mert sokkal inkább dráma sorozat mint háborús.
  • fonak
    #11607
    Elvileg Robert Leckie könyvén alapul, a szereplők (köztük Leckie) is valós személyek voltak.
  • robgros
    #11606
    Filmes kérdés: hitelességben mennyire vállalható a The Pacific: A hős alakulat sorozat?
  • Renegade
    #11605
    off: ha már japók, ma megnézem (a rajzfilm változatát nem ismerem, kíváncsi vagyok milyen lesz :)

    Space Ship Yamato


  • fonak
    #11604
    https://www.reddit.com/comments/4s9ifl

    Iwo Jima, és színezett kép ezek szerint (ja, robgros által belinkelt kép nálam nem jelenik meg gondolom a flickr miatt.. de a forrásból előkerestem és a fentit adta ki)
  • molnibalage83
    #11603
    Csendes óceánra tippelek. A D-napon ennél rosszabb idő volt asszem. A terepmintás vászon a rohamsisakon is inkább a Csendes-óceánra utal.
  • robgros
    #11602
    Hmm. D-nap, vagy valamelyik Csendes-óceáni partraszállás?
  • molnibalage83
    #11601
    Aztarohad. Ez nem semmi kép.
  • RatBaG #11600
  • Madi92
    #11599
    Ez most nagyon tetszett. Kicsit meg is könnyeztem a végén.
  • Pluskast
    #11598

    Utoljára szerkesztette: Pluskast, 2016.07.08. 09:33:24
  • molnibalage83
    #11597
    Erős. Csak a kellő szám egy sci-fi. A németeknek erőforrássa sem volt elég pilótát képezni és reptetni, hogy ne zöldfülűeket küldejenek a szinte biztos halálba... De erről is volt már szó...
  • robgros
    #11596
    Mennyire erős ellenfél lehetett volna a Ta-152 az ellenséges angolszász, szovjet gépekkel szemben, ha elegendő mennyiségben kerül le a gyártósorról?
  • robgros
    #11595
    Kérdezd amerikánereket, miért nem kürtölik világgá a hürtgeni erdőben történteket. Mondjuk nekem az sem világos, mi volt annak a célja.
    Verdun-nél pedig eleve az volt a cél -főleg a németeknél-, hogy alaposan kivéreztessék az ellenséges haderőt és onnantól kezdve ne legyen se kedve, se energiája támadni. Ha jól emlékszem, ott bukott a dolog, hogy a felsorakozott francia tüzérek fenemód értették a dolguk és nagyban hozzájárultak ahhoz, a németek ereje is megcsappanjon. De ez már inkább az 1. világháborús topic témája lenne.
  • molnibalage83
    #11594
    A napi és az előrhaladással járó fajlagos veszteség. 30k veszteség és az eredménye egy nagy 0. Ehhez képest ekkora vesztességgel Ivo Dzsimát is bevették. Pedig arra szokták mondani, hogy húsdaráló. Akkor Hürtgei erdő az micsoda?
  • robgros
    #11593
    Mit takar az az extrém véres?
  • molnibalage83
    #11592
    Az első Vh. eredményein ez valahogy nem annyira látszik...
    Globálisan igaz is lehetett, de Verdun vagy a II. vh-s Hürtgen erdőben végrehajtot balfaszokodás szövi szemmel extrém véres volt. Nem vezetett sehová, mégis folytatták és a legtöbb ember soha nem hallott róla...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2016.07.01. 11:13:52
  • robgros
    #11591
    Angolszász demokráciák mindig is kényesebbek voltak az ember veszteségre. A szovjeteknél pedig tartotta magát a nézet, minek takarékoskodjunk annyit, mikor szarásig van emberanyag. Így általában elérték a kitűzött hadicélokat, más kérdés, mekkora volt az ára emberéletben.
  • Prof William
    #11590
    Nem is a történelmi hűség miatt raktam be. :)
  • molnibalage83
    #11589
    Viccesnek vicces, csak nem igaz. Az USA ipari termelése egymaga több volt, mint az összes többi résztvevőé együttvéve. A bazupált emberek száma is simán elérte a Vörös Hadseregét az összes fegyver és haderőnemet nézve csak éppen ők nem vesztettek el 10+ milla embert.

    Szóval valójában a felső kép van közelebb az igazsághoz hasoló méretű szovjet és sokkal kisebb brit T-rex-szel. :)
  • Prof William
    #11588
    Humoros de ideillik...

  • Renegade
    #11587
    jaja, a múltkori cikknek a szétszedése

    #11572
  • Lacusch69
    #11586
    Elég meglepő az Indextől...
  • Pluskast
    #11585
    Kis érdekesség. Erről konkrétan nem is tudtam.
  • kissssss
    #11584
  • RatBaG #11583
    extrém ritka képek galériája: http://imgur.com/a/fkCVx