15042
Minden amit a II. világháborúról és a Harmadik Birodalomról tudni lehet
  • fonak
    #12422
    Heuschrecke?
  • Lacusch69
    #12421
    Na ez mi... ?
    Bocs, de 5(!!!) képfeltöltő sem felelt meg ennek a szerencsétlen SG-nek...

    http://www.kepfeltolto.com/kep/ez-mi
    Utoljára szerkesztette: Lacusch69, 2017.01.08. 20:55:18
  • Tetsuo
    #12420
    Hitvallásom - Julius Streicher politikai végrendelete
  • Tetsuo
    #12419
    26 részes filmsorozat Sára Sándor rendezésében a magyar doni tragédiáról:




    Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2017.01.08. 14:39:24
  • Madi92
    #12418
    Bátorkodom belinkelni ezt a Yt videót. Sok videót megnéztem már, de ennek 80%-a új volt számomra. Lehet másnak is érdekes lehet.


  • Tetsuo
    #12417
    Ha már off:

    https://www.youtube.com/watch?v=k0RH0cYs4lw

    https://www.youtube.com/watch?v=iWciOyWJARo

    https://www.youtube.com/watch?v=Y7JkX-pzvvY
  • Tetsuo
    #12416
    Bár eléggé off...
    Ez nagy valószínűséggel csak vicc, hiszen ha tényleg ilyen sötét lenne az illető (ami egyre gyakrabban fordul elő nemzetiségtől majdnem függetlenül) akkor a Painttet sem tudná használni.
  • SZUsszan
    #12415
    Csak remélni tudom én is, hogy trollkodás, de láttam már pár nagyon durván sötét embert, hogy ne zárjam ki a másik lehetőséget sem.
  • fonak
    #12414
    Nyilván trollkodás persze, de annak vicces:)
  • molnibalage83
    #12413
    Ez csak trollkodás lehet, ennyire senki nem lehet hülye. Bár lehet, hogy tévedek...
  • fonak
    #12412
    Simán lehet, a japán repülőkről is azt tartották, hogy amerikai típusok silány másolatai, aztán később azt, hogy német gyártmányok.
  • Kisssssss
    #12411
    jesszus...
  • Prof William
    #12410
    Szegény japánok nem jöttek rá, hogy a térkép vége az nem a világ vége. :)

    Amúgy abból mi az igaz, hogy a kezdetni napokban azt hitték, hogy a támadást japánba átdobott német pilóták vezették? Mert hát japánok ilyemsire magukban biztos nem lennének képesek. :)
  • SZUsszan
    #12409
    Gyerekek, sokkal több komolyságot szeretnék itt látni.

    Vannak nagyobb összeesküvések is:

  • Lacusch69
    #12408
    Tudhatnád, hogy a történelmet a győztesek írják, nekünk meg kuss van.
    Olyan jól megírták, hogy nagyfater bátyja fent van a Yad Vasem honlapján, mind holokauszt áldozat.
    Apró szépséghiba, hogy a 101.Víz-műszaki szd. fényszórós szakaszának tizedeseként halt meg tífuszban a keleti fronton.
    Ez utóbbi "kifelejtődött" az adatok közül.
    További érdekesség, hogy a születési helye ugyanúgy hibásan van írva, mint a hadisir.hu-n.
    Mindenki azt gondol, amit akar...
  • robgros
    #12407
    Úgy tűnik számomra, néhány tagnál kommunikációs problémák merültek fel :P
  • tamas79
    #12406
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Van egy tippem, de az nagyon off.
  • molnibalage83
    #12405
    És most megint mi bajod van?
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2016.12.28. 16:32:35
  • Tetsuo
    #12404
    És talán még több holokauszt-túlélő lenne.
  • Tetsuo
    #12403
  • robgros
    #12402
    Ne aggódj, ha a Führer marad még pár évig, még a Ratte-t is megpróbálják összeszerelni :D
  • DantesHUN
    #12401
    A lentebb írto holo-vitánál, nekem mér csak ez unalmasabb, a újra és újra elkerülő náci csodafegyverek, Tigrisek, ME-26-esek és egyéb ,,zseniális mérnöki csodák" Mint itt

  • DantesHUN
    #12400
    Ezek az adatok honnan vannak? A szovjeteknek 183 millió hordó, az USA-nak ezer? Bár, ha csak a személyautókat nézzük, az USA-ban már ekkor is nagy volt az egy főre jutó autók száma, míg a szovjeteknél úgy semennyi.De azért érdekelne honnan van ez az adat, pontos-e?
  • molnibalage83
    #12399
    És? Ennek mi köze ahhoz, hogy a törvény ökörség...? A vitatni részre vonatkozott ez. Mert a halottak számán kívül mit akarsz vitatni egy emberiség ellenes tömeges bűncselekményen...? Hm..?
  • Tetsuo
    #12398
    A #12387-et te írtad, nem?! De.
  • molnibalage83
    #12397
    Te ezekre válaszoltál is, mégis a törvény témáját hoztad elő... gratulálok.
    Nem előszőr reagálsz így, gyakran teljesen mellébeszélsz, mármint a vitapartner mellé, más témát elő-előhozva. "Érdekes" jelenség vagy. :-)

    Te itt most mit hallucinálsz...? Pontosan azt írtam, hogy hülyeség a törvény. Miféle mellébeszélés...?
    Militarizmus? Te hülye vagy? Attól, mert ismerem a HT egy részét kurvára nem vagyok militarista... Apám, ezzel a kommentel akkor lőttél mellé, hogy arra szavak nincsenek...

    OFF

    Makketezni sem maketteztem nagyon. Kettőt raktam össze, aztán meguntam 10-11 éves koroban. Soha nem volt jó kézügyességem valahogy. Mondjuk az egyik pont egy hajó volt, A Biscmark kb. 15 centi hosszan.

    ON
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2016.12.28. 00:48:00
  • Tetsuo
    #12396
    Én a törvényen rugózok, a konkrét témáját lesz@rom.
    Egyszerűen az a társadalom sem nem liberális, sem nem demokrata, pláne nem "haladó szellemű", ahol ilyen törvény hatályba léphet. Elképszető, hogy ilyen törvény egyáltalán létezhet ma Európában...
    Mondanám, ha naiv lennék, de sajnos kirajzolódnak a mögöttes érdekek (-bár ebbe most nem mennék bele).

    Erre nem csak úgy utalgattam, hanem kijelentettem, hogy az adott törvényt kritizálom, a témáját nem is vitatva itt és itt:
    #12378
    #12385
    Te ezekre válaszoltál is, mégis a törvény témáját hoztad elő... gratulálok.
    Nem előszőr reagálsz így, gyakran teljesen mellébeszélsz, mármint a vitapartner mellé, más témát elő-előhozva. "Érdekes" jelenség vagy. :-)
    Szerintem belezakkantál a militarizmusba, pontosabban egyszer szülinapra nem kaptad meg a kívánt hadihajó makettet... azóta nem érted az olyan bekezdéseket, ami nem a harcászatról szól.
  • Tetsuo
    #12395
    Pontosan.
  • molnibalage83
    #12394
    Az észteknél vagy letteknél asszem kb. polgármester szint tájától a politika közelébe sem mehet senki az előző rendszerből. Ott valóban volt valamiféle váltás. Itt meg azok a faszok ugatnak most is, akik anno olyan fúde vörösek voltak. Vicc...
  • fonak
    #12393
    Ugyan, egy békés "rendszerváltáskor" senki sem akart akasztgatni, a maximum az lett volna, hogy eltiltják a közélettől a felső néhány száz tagot, lásd lusztráció a cseheknél, vagy hogy akinek konkrétan vér tapad a kezéhez (felelősként), azt pár évre lecsukják, mint a németek az NDK azon vezetőit, akikről kimondta a bíróság, hogy felelősek a határon, a falnál lelőtt emberek miatt. De nálunk pont ezek voltak a nagy "reformerek".
  • molnibalage83
    #12392
    Nem értem, de gondolom elmagyarázod majd.
  • fonak
    #12391
    Hát amennyire emlékszem rájuk, azokban is elég sztereotíp a "nácik" bemutatása, de mondjuk indokolható azzal, hogy "olyannak ábrázolja az ellenséget, amilyennek a katonák látták". A saját oldal heroizálása is megvan azokban is bőven.
    De ezek is inkább a látványvilágban hoztak újat, kétségtelenül sokkal profibb (és valósághűbbnek hat) a háború ábrázolása bennük, mint a "klasszikus" háborús filmekben.
  • Tetsuo
    #12390
    (Sóhaj) Olvasd el még egyszer, hogy "min rugózok"...
  • Tetsuo
    #12389
    Természetesen a mai napig van hatása hazánkban is a bolsevik propnak, különben 1989-ben ezrével akasztottunk volna, de Biszkut, Hornt, Medgyesyt vagy ezek fattyait és elvi követőit, az utódpártot és a diktatúra (jelenleg éppen siratott) sajtóját sem kímélte volna a nép, ha tisztában lett volna/lenne a valós történésekkel.
  • molnibalage83
    #12388
    Konkrétan az elmúlt 20 évben nagyon nem ez helyzet a jó alkotásokbam. BoB, SPvR. Persze nincs sok, mert a háborús filmek nagyrészt szarok.
  • molnibalage83
    #12387
    Mit kell rajta vitatkozni? Megtörtént. Most azon rugúzni, hogy hány millió. Őszintén, ki a faszt érdekel és mit számít...?
  • Tetsuo
    #12386
    "Azt ugye tudod, hogy Oroszországban be van tiltve egy számítógépes játék, mert nem hízelgő színben tünteti fel a Vörös Hadsereget?"

    - Nem tudok konkrét filmeket, de evidensnek tűnik. Pont erről beszéltem, amire ezt írtad válasznak.
    Az téveszthetett meg, hogy a nagyobb filmipara miatt Ámerikát hoztam fel példának, de beszélhetnénk az angol ponyva-irodalomról is (pl. kémregények), a lényeg, hogy hazudnak mint a sz@r, magukat fényezve és heroizálva, a nácikat meg annyira valótlanul gonosznak és ostobának állítva be, hogy az már nevetséges.
  • Tetsuo
    #12385
    ÁLLJ! Stop! Nem a hollókosztról beszéltem, hanem a k*rva törvényről! Az előbbiről majd akkor vitatkozzunk, ha lehet...
    Az utóbbi a nagy probléma, vagyis hogy tilos vitatni egy történelmi eseményt! Ez inkább sztálini, mint demokratikus, mégis ez utóbbinak hazudják, ráadásul olyan agymosással kísérve, hogy birka tömegnek fel sem tűnik.
  • fonak
    #12384
    Pl. Herschel Grynszpan hová tűnt? Egyáltalán nem lepne meg, ha jó pár túlélő, aki továbbállt (Izraeltől Ausztrálián, Dél-Afrikán és Latin-Amerikán át az USA-ig és Kanadáig mindenhova jutott belőlük) szerepelne valami áldozatjegyzékben, így szokott ez lenni. OK, magát azt, hogy volt nagyságrendileg ilyen számú áldozat, nem vonom kétségbe, mielőtt fel akarna valaki jelenteni... :)
    Utoljára szerkesztette: fonak, 2016.12.27. 16:32:36
  • realcsabi
    #12383
    Jaj nekem, van még hús azon a holokausztnak nevezett csonton? Egymást gerjesztitek, srácok. :)