15042
Minden amit a II. világháborúról és a Harmadik Birodalomról tudni lehet
  • molnibalage83
    #12742
    Asszem olvastam, de semmire sem emlékszem belőle. A vékonyabb könyvek között is van, ami erről szólt. Ez.
  • Oddball29
    #12741
    Az új Nolan-filmmel kapcsolatban. Érdemes vadászni antikváriumokban, Vaterán, stb. a Dunkerque homokja című könyvecskére. Nagyon jó kis sztori.
  • Lacusch69
    #12740
    Miért, Bormannt akkor megtalálták?
    '72-ben találtak maradványokat, ami valószínűsítette a '45-ös halálát, de mindez csak '98-ban lett bizonyos.
    Szerk.: Mengelével sem jutottak sokra...


    Utoljára szerkesztette: Lacusch69, 2017.05.04. 08:39:00
  • Gundark 1 1
    #12739
    Nem gondolnám hogy az összes szövetséges titkosszolgálat ne kereste volna. Pont a főkolompost? Ha a legkisebb gyanú is van akkor milliókat nyúlnak le kutatás címszó alatt. Eichmannt is kihozták. Pont Adolfot hagyták volna ki?
  • Tetsuo
    #12738
    "Bármilyen hihetetlen, az oroszoknak is voltak őszinteségi rohamai. 1991 után Katyint is elismerték, noha senki nem készeríthette rájuk... Bizonyol politikai értéke van ezeknek."
    Ezt nem vitatom, de evidenciának venni, amit nyilvánosságra hoztak...

    "Hitler halála után 50 évvel semmi értelme titkolni annak körülményeit."
    Én nem tudom, te tudod? Semmi értelme? Hát, elég érdekes felfordulás lenne, ha most kiderülne.
    A zsidók pont a status quóban érdekeltek, vagyis hogy holomegemlékezés ("kis" pénzzel), de semmi náci romantika vagy egyéb kutatás a téma körül.
  • molnibalage83
    #12737
    Bármilyen hihetetlen, az oroszoknak is voltak őszinteségi rohamai. 1991 után Katyint is elismerték, noha senki nem készeríthette rájuk...

    Bizonyol politikai értéke van ezeknek. Hitler halála után 50 évvel semmi értelme titkolni annak körülményeit...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2017.05.02. 16:26:31
  • Tetsuo
    #12736
    "Az oroszok nyilvánosságra hozták..."
    Hát akkor az úgy is van. :-D
  • Prof William
    #12735
    Elméletileg lehetséges lehetett volna de Hitlert ismerve... Feladta volna a III Birodalmat hogy aztán bujkálva keljen élnie élete végééig? Az alapján amit tudunk róla nem ilyen ember volt.
  • Pluskast
    #12734
    Amilyen fizikai állapotban volt Adolf kötve hiszem, hogy elmenekült. Még ha el is tudott menekülni a parkinson kora és a súlyos drogfüggősége nagyon hamar kicsinálta volna.
  • SZUsszan
    #12733
    Több doksifilmet és könyvet is olvastam a témáról.

    Mindegyik arra jutott, hogy elvben el tudott volna szökni, el tudták volna játszani a halálát "dublőrrel". A szemtanuk zöme csak a lövéseket hallották és a pokrócba csavart testeket látták távozni a szobából, az a pár kulcs ember, aki valóban bement és "azonosította" a hullákat meg mind eltűnt.

    Az is tény, hogy a szovjetek nem ismerték volna be, hogy elszökött a kezükből, nyugati vizsgálóbizottságot nem engedtek be a bunkerbe egy jó darabig.

    Viszont amiket én láttam egyetértettek abban, hogy a führer, ha tényleg olyan állapotban volt, amiben hisszük, akkor biztos nem akart volna megszökni már sehova. Viszont arról már megy a nagy vita, hogy Eva Braun megszökött-e a bajúszos mellől végül, mert az ő holttestét csak felületesen vizsgálták meg, de a boncnok kerek-perec kijelentette, hogy nem ő az.
    Utoljára szerkesztette: SZUsszan, 2017.05.02. 11:10:46
  • Pluskast
    #12732
    Pedig volt egy koponya amiről maguk az oroszok mondták, hogy az Hitleré. Aztán kiderült, hogy mégsem. Itt van egy guardian cikk a koponyáról és úgy kb a közepétől írja le a sztorit, hogy hogyan találták meg, és hitték róla sokáig, hogy ez az ő maradványa.
  • molnibalage83
    #12731
    Ezt a inket nem értem. Ugyanis ellentmond a 90-es évek beli anyagnak. Semmiféle koponyát nem tudnak megvizsgálni, mert emékeim szerint semmit sem hagytak meg Hitlerből. Nincs mit vizsálni ma...
  • Pluskast
    #12730
    Amit találtak az nem Hitler maradványa volt.
  • molnibalage83
    #12729
    Nem értem a kérdést. A '90-es években az oroszok nyilvánosságra hozták, hogy mit találtak Hitlerből és mit csináltak vele. Sikerült azonosítani, aztán elhamvasztották és szétszórták a hamvakat valamelyik folyóban. Semmi rejtély nincs. Hitler meghalt, több tanú és fizikai bizonyíték is volt rá.
  • robgros
    #12728
    Hitlerrel kapcsolatban mely verziót fogadjátok el? 1945-ben öngyilkos lett Berlinben, vagy sikeresen kimenekült a városból és elrejtőzött?
  • Kissssss0 #12727
    nem mindig volt ilyen felhőtlen a pályafutása a hajónak.
  • RatBaG #12726
  • Lacusch69
    #12725
    Nem kommentálom, mert nem tudom ellenőrizni a hitelességét.
    T34 tartós teszt Amerikában
    Utoljára szerkesztette: Lacusch69, 2017.04.14. 21:46:01
  • Kissssss0 #12724
    nemhiszem.
  • Renegade
    #12723
    hűha o0
    az első nem egy WT gameplay picit megspékelve?
  • molnibalage83
    #12722
    Közben megtaláltam. :)
  • Lacusch69
    #12721
    Az Il-2 fórumán kérdezd meg, mintha valaki, valamikor linkelte volna.
    Hátha van olyan, aki emlékszik rá: ITT
  • molnibalage83
    #12720
    Volt valami oldal, ahol Bp-n a légitámadások után végigfotózták a várost és Gmaps szerűen nézhetőek voltak a légifelvételek. Nem tudja valaki az oldal címét, ahol ez elérhető? Keresővel nem sikerül megtalálni.
  • Lacusch69
    #12719
    Gondolom egy propagandafilm a 2.vh legnagyobb számban kilőtt páncélosának dicsőítésére.
    Ennél még a "Fehér Tigris" is jobb film...
  • SZUsszan
    #12718
    Nem tudom, de ragályos:



    Mondjuk ez azért sokkal igényesebben van megoldva és sokkal hihetőbb is, de még így is oltári nagy baromság.

    Ez legalább tisztán csak szórakoztatni akar:

  • Tetsuo
    #12717
    Mi ez a marhaság? :-O
  • SZUsszan
    #12716


    Túl sok videójáték rossz, értem?
  • Freeda Krueger
    #12715
  • robgros
    #12714
    https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__egyeb-kerdesek__8527454-a-nemzetiszocializmust-miert-gondoljak-szelsojobboldali-eszmenek

    Lehet vitázni :P
  • Lacusch69
    #12713
    Csak kell nekem egy szemüveg...
    Akkor viszont egy Ausf. E prototipus, próbaúton.
  • Freeda Krueger
    #12712
    Az 5 görgős lenne,nem?
  • Lacusch69
    #12711
    A sima vonalak miatt tuti, hogy nagyon korai változat, a futómű alapján pedig Ausfall A.
    Szerintem az A típus 10 példánya közül az egyik.
  • Freeda Krueger
    #12710
    Sajnos ott sem derült ki ahol találtam :(
  • Ulvar
    #12709
    bomba
  • molnibalage83
    #12708
    Proto?
  • Kissssss0 #12707
    jaj már megint ez a maus...
  • robgros
    #12706
    Nem tudom, röhögtök-e rajta, vagy nem, de beszúrom:
    https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__hadsereg-hadvezetes__8512165-a-sturmtiger-mennyire-lett-volna-hatekony-harcjarmu-ha-sorozatgyartasba-kezdtek

    Öhhh, Maus, mint védekezésre alkalmas fegyver.....
  • Freeda Krueger
    #12705


    Szerintetek ez milyen Pz-3 verzió?
  • Oddball29
    #12704
    Japánok a hangárfedélzeteken fegyvereztek és melegítettek motort. A fedélzeten meg folyamatosan jött-ment a CAP. Ami eléghetett, ott az elégett.
  • molnibalage83
    #12703
    A japán kárelhárításról a kép vegyes.
    Summázat résznél.